Skocz do zawartości
IGNORED

LABYRINTHOS


LABYRINTHOS

Rekomendowane odpowiedzi

podobne jak dwie krople wody :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1087-100005546 1174857958_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, 25 Mar 2007, 23:23

 

>A te duże to z Thielem inspirowane,

 

A w którym to miejscu?

 

> no i 6 dB/ oktawe - to też dobrewzoprce z Thiela.

 

Thiel zastosował pierwszy i opatentował 6 dB/ oktawe ?

 

>A robota stolarska rzeczywiście 1 klasa (ocena ze zdjęć foto ze strony web.)

>Tylko na jednym zdjęciu dopatrzyłem się śladów maskowania taśmą malarską (na złączy czarnego MDF z

>czereśnią - niedobejcowanie).

 

No, w końcu można sie do czegoś przyczepić.

 

>Piękne i staranne ułożenie słojów forniru.

 

A to dla wtajemniczonych klasyka, nawet Avalon tak robi.

 

>To nie przypadek tylko profesjonalizm. Brawo!

 

Zgadzam się . Brawo.Tym bardziej że widziałem a nawet słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Seba78, 26 Mar 2007, 05:32

 

>Graff, Ty się czasami czytasz?:))))

 

wiesz Seba78, ja nie mam problemów z czytaniem jak niektórzy:

 

23 Mar 2007, 10:41 Mahler (Labirynthos) prosił:

 

>Panowie, bardzo proszę, osobiste wycieczki realizujcie gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wytknac tez uzywanie zwrotnicy w oparciu o elementy RLC - bankowo zgapione od konkurencji.

Konstruktor w swoich kolumnach nie mial wstydu nawet zastosowac glosnikow elektrodynamicznych - hanba. Juz nic w zasadzie samodzielnie ludzie nie potrafia wykonac, wszystko zgapiaja i kopiuja. Co za swiat :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstepie wielkie gratulacje. Perfekcyjne wykonanie i dźwięk. Kto nie słyszał i nie widział- to tylko może załować. Co niektórzy wpadają w paranoje porównań do avalonów. Na żywo te podobieństwa nie są tak wyraźne. Czy epos i np. totem wygladają tak samo to ta sama kolumna?. Konstrukcja zamknięta,bass reflex czy linia tramsmisyjna -też to samo? ;) Jeszcze raz gratuluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cloudior, 23 Mar 2007, 19:36

>Niesamowita robota stolarza

 

-> nieporownywalna z zadnym z forumowych producentow.

 

Jesteś pewien? Ja nie..."

 

Przepraszam. Troszke sie zapedzilem z tym wpisem. W pospiechu zapomnialem o Henryku Piatku, ktorego dziela mialem rowniez okazje podziwiac.

 

O reszcie nie pisze...coby nie robic nikomu przykrosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście (niektórzy) żałośni i tyle. Ten wątek zamienił się w najazd na człowieka, który chciał się zareklamować. Większość z was WIDZIAŁA te kolumny bo przynajmniej od roku wiszą w różnych miejscach na tym forum ale dopiero teraz przy wątku sponsorowanym trzeba dowalić - to takie polaczkowe właśnie.

Co do naśladownictwa - to normalna praktyka młodych firm. Mówicie tu o zatrudnieniu projektanta, który zaprojektuje kształt kolumn - czy ktoś z was zdaje sobie sprawę ile to kosztuję? (mówię o projektancie a nie człowieku który umie rysować), mówicie o zaawansowanych stronach www - oczywiście można to zrobić tylko że to też bardzo dużo kosztuje - a od czegoś zawsze trzeba zacząć. Wszystko przychodzi z czasem.

Podam przykład bodajże najsłynniejszej marki naśladowniczej którą każdy z was zna - to PEPSI - tez na samym początku pięła sie po plecach Coca Coli i co stało się coś ? Co innego kopia a co innego inspiracja (nawet prawo autorskie to uwzględnia).

Ech mahler nie przejmuje się to norma na tym forum, że zamiast rad każdy chce dokopać.

Osobiście życzę ci dużo sukcesów i obyś kiedyś był tak znany na świecie jak Avalon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w pełni się zgadzam z opinią Koobala, podobne wrażenia miałem również czytając wątek o Lorelei. Wpisy części forumowiczów świadczą o tym, że nie mają pojęcia o rzeczywistosci polskich producentów audio. Zdecydowana większośc tych ostatnich traktuje budowę sprzętu jako pasję i dodatek do innej działalności. Nie ze względu na nieudolnośc, ale ubóstwo polskiego rynku. I chwała im za to. Jasne, że Lorelei powinien zaprojektować profesjonalny plastyk, podobnie jak Amplifikatora, Baltlaba itd. Tylko kto za to zapłaci? A jeśli chodzi o naśladownictwo - ciekawe, że nie było tylu głosów świętego oburzenia w żadnym z wątków dotyczącym Ushera, który "czerpie inspiracje" pełnymi garściami i skutecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc, 26 Mar 2007, 20:29

 

niestety odsluch nie odbedzie sie w Delcie, niestety :(. Odsluch poza Wroclawiem, dlatego tez nie wiem czy przyjade, chociaz jestem zainteresowany. Organizatorzy prosili osoby zainteresowany o kontakt na priv, dlatego po szczegoly zglos sie do P Mahlera.

 

pozdr

Hybyrd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przypominam o odsłuchu w najbliższy weekend we Wrocławiu.

Kolumny CRQ-3 będą spięte z szczytowymi monoblokami Delta Studio 6S33S."

 

No to we Wrocławiu czy nie?

A czemu nie w Delcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geertgen, 26 Mar 2007, 20:27

 

A ja pozwolę się nie zgodzić.

"Kopiowanie" jest dla mnie czym innym niż inspirowanie się innym produktem. Czerpanie garściami jest raczej mądrością niż ujmą.

Natomiast niewierne kopie nawet z piękną stolarką i kunsztem wykonania zawsze są tylko kopią. Nie mają szansy na swój własny rynkowy sukces i dowartościowanie (nawet jeśli są "lepsze"!).

Kopiowanie odbiera im tożsamość - walor niepowtarzalności i wyjątkowości co związane jest z elementem neico snobistycznym oraz dowartościowaniem klienta o fakcie posiadania produktu ekskluzywnego. Pozbawienie go tej cechy ujmuje wartości niepowtarzalnej - produktu oryginalnego.

 

Jeśli nie piszę zbyt czytelnie to posłuże się trywializmami.

Posiadacz Mercedesa S-klasy stoi na z góry lepszej pozycji niż posiadacz innego ekskluzywnie wykonanego pojazdu - nawet Lexusa.... Prestiż i marka są budowane latami i muszą mieć cechy indywidualne. W dodatku niestety uznane przez "znawców"....

Poza francuską kopią Stravidariusa chyba nic nie przeszło do historii z podróbek.

Posiadanie "podróbki" powoduje też lęk przed wyszydzaniem ... W Polsce dość popularnym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluję chłopakom ciekawego przedsięwzięcia. Widać, że włożyli w nie sporo serca, pracy i pieniędzy. Zwraca uwagę jakość wykończenia, o brzmieniu trudno jest mi mówić, bo jeszcze nie słuchałem. I tutaj pociągnę wątek prezentacji. Dlaczego zrezygnowaliście z Wrocławia? Serdecznie zapraszamy, z pewnoscią znajdzie się spora grupa zainteresowana brzmieniem labiryntów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Ryszard_wpl

Generalnie zgoda, tylko napisz jeszcze, gdzie Ty widzisz to "kopiowanie" w przypadku kolumn Labyrinthos. Wydawało mi się, że wklejone powyżej zdjęcia nie pozostawiają już pola do dyskusji, nie mówiąc o takich niuansach jak bass-reflex (nawet dosyć specyficzny) w stosunku do linii transmisyjnej, nieco inne przetworniki (w tym 1 od innego producenta) oraz najprawdopodniej zupełnie inna konstrukcja zwrotnicy.

Czy mają sznse na "swój własny rynkowy sukces i dowartościowanie (nawet jeśli są "lepsze"!)" - trudno powiedzieć. Na pewno zabraknie całej machiny marketingowej, sieci dystrybutorów, recenzji prasowych etc, etc. Jeżeli dodamy do tego jeszcze płytkość polskiego rynku to z pewnoscią sukces nie jest zagwarantowany, ale kto wie. Ja mam nadzieję, że się uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwit1 - chodzi o klumny CRQ-1 (te najmniejsze). Modele CRQ-2 i CRQ-3 są faktycznie inne i ciężko uznać je za kopię czegokolwiek. Natomiast rzeczony CRQ-1 to wypisz wymaluj Avalon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Ryszard: gdzie to kopiowanie? Zastosowane przetworniki? Obudowa? Mnie sie wydaje, ze cala konstrukcja jest wielce oryginalna, nie widze miejsca na zarzuty kopiowania Avalonow. Mowie tutaj o tych duzych kolumnach CRQ-3. Te malutkie ok, sa nawet bardzo podobne. Ale z tego co widze, to ludziska sie czepiaja sciec w duzych ,modelach jakby ich obecnosc byla patentowo chroniona.

 

Twoje uwagi sa trafne generalnie, ale w tym wypadku jak kula w plot. Nie ma twoja krytyka zastosowania, nie wiadomo o czym Ty piszesz w tym watku. CRQ-3 nie sa w niczym podobne do Avalonow za wyjatkiem tego, ze sa kolumnami, w ktorych zastosowano pewne znane sposoby na dobre brzmienie: pozadne glosniki, sciete krawedzie i solidnie obliczone i wykonane skrzynki. Ani Avalon ani Mahler nie byli pierwszymi, ktorzy na to wpadli. Gdzie ta kopia pytam sie? Jesli pijesz do konkretnego modelu to napisz to, a nie generalizuj i psuj krwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są także podobne estetyką do niektórych modeli Peak Consult, Usher i kilku innych firm.

Zestawy głośnikowe na całym świecie są do siebie podobe, bo pewne zasady konstruowania są niezmienne. ( pomijam bardzo nietypowe, dzwiaczne konstrukcje )

 

Dyskusja związana z Avalon jest zapewne powodowana białymi membranami głośników - to jedyna firma do której mogło nastąpić porównanie. A co powiecie o Peak Consult - faktycznie podobnieństro jest wyższe niż do Avalon, ponieważ Peak Consult stosuje podobną estetykę - czarny front + okleina a także podobnie są rozwiązane ścięcia rogów.

 

Ale jednak nie, bo nie ma Accutona :-)

 

Jeśli monitory byłyby tylko czterma ścianami, to według takiego rozumowania można powiedzieć, że wzór jest skopiowany od ProAc, Avance, Dynaudio..... i dwudziestu pięciu innych firm. I co z tego wynika ? Chyba niewiele.

 

Dlatego polecam skupić się na tym co najistotniejsze - zobaczyć na żywo i posłuchać.

 

Przypominam : Odsłuch CRQ-3 + Monobloki Delta Studio 6S33S, sobota 31 marca, Sobótka k/Wrocławia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi innym malkontentom ;-))

 

ja natomiast zwróciłem tylko uwagę, że na rynku dobrze jest się różnić od konkurencji tak bardzo jak to możliwe byle nie za bardzo ;-)

to jest przewaga konkurencyjna

klient musi mieć powód, dla którego wybierze produkt nowej, małej specjalistycznej firmy

 

sam dobry audiofilski dźwięk nie wystarczy bo nie jest on wcale aż taką rzadkością, nie stanowi "istotnej różnicy"

prawie wszystkie specjalistyczne firmy oferujące kolumny ok. 10 kzł i więcej oferują taki dźwięk (i w tej cenie lepiej powinny! :-)) )

zróżnicowany w charakterze ale na zbliżonym poziomie jakościowym

 

my tu sobie możemy cmokać na naszym niszowym forum ale podobieństwo produktu nowej, małej specjalistycznej firmy (choćby powierzchowne i dla niespecjalisty) do produktów starych i dużych specjalistycznych firm nie pomaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobótka, ul Wiśniowa 3, najbliższa sobota, godziny popołudniowe, po 13

proszę o kontakt na PW, e-mail lub tel. aby nie zaśmiecać wątku umawianiem się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.