Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha 440 ... a cos wiecej


qot

Rekomendowane odpowiedzi

naczytalem sie o Yamaha 440-tce ze ma nagrody, ze ma duzo "bajerow", i gra calkiem niezle ... a wasze zdanie ? na co innego mozna mydac 2000 - 2500 zl ? jakies uzasadnione propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiem ze sporo ... duzo o niej czytalem ... dostalem oferte na 1,5 roczna yamahe RX-V800 RDS za takie same pieniadze... czy warto rozpatrzec taka propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie na czym Ci zalezy... Czy na ilosci wejsc i "prestizu" - wysokim modelu i wiekszej mocy czy na tylnim centralnym i nowych formatach dzwieku typu DTS neo, DTS ES, DD EX, Dolby Prologic II... 440 fajnie gra, wprowadzili do niej wiele rozwiazan ktore kiedys byly tylko w wysokich modelach np. DIGITAL TOP ART. 440-tka jest bardziej przyszlosciowa... A i potem sprzedac bedzie ja latwiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee....2000-2500zl to cena sklepowa.......na allegro macie 440stke za MAX 1200zl na gwarancji (co prawda zniemczonej ;)) nówke nie uzywaną wiec jaki sens jest kupowac w sklepie to ja nie widze,, amplitunery sie nie psuja jak dvdki 530stki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak: mowiac ze masz oferte na 1,5 roczna yamahe RX-V800 RDS za takie same pieniadze mam nadzieje ze miales na mysli cene w granicach 1200 zl (tak jak napisal Axl2000), bo jesli mowisz o 2000-2500 zlotych to nie ma co sie zastanawiac... Albo bierz 440-tke za 1200, 540-tke za 1400 z, 640-tke za 1900 zl albo jak mozesz wydac 2500 zl to kup sobie 740-tke za jakies 2100-2200, albo doskrob kase do 3000 i kup 1400-tke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no nie chcialem burzy o "imporciakach" ... chcialem kupic w sklepie 440 a w tym samym czasie koles (znajomy) zaoferowal mi poltora roczna Y800 za 1900 zł. Nieznam tego modelu - sluchalem - niezle "grzmi" ( bo brzemi to chyba slowo dla sprzetu audiofilskiego", ale 440 jest nowa i "nowsza" ... mam pokoj ok. 24m2 ... zastanawiam sie co wybrac ... przy moim DVD Pioneer 535 i Avance 503 nie wiem czy wykozystam mozliwosci 440 i jednoczesnie nie potrzeba mi "wstrzasow tektonicznych" ... o 440 sie naczytalem - ale malo znam model 800 - czym sie on charakteryzuje - gdzie jego plusy ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 18 m2 yamahe 430 i zastanawiam sie nad wymianą na mocniejszą. do 25 m2 wzialbym minimum 640.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek w "Temat 2889 Denon1404 czy Yamaha 640" pisales ze kupiles Y440 i nie zalujesz - skad wiec ta zmiana ? - jakiej muzyki sluchasz ? i czy przy full glosnikach (6.1) Y440 i tak daje za malo muzyki ? / p.s. gdzie mozna kupic 640 za 1650zl ?/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam y430. robię teraz przemeblowanie pokoju, wywalam duże szafy, które mi zabierały parę m2, tak więc pokój się powiększy. choć gra to fajnie, to jednak sporo muzyki i filmów słucham na ustawieniu 30db, czyli muszę wysoko kręcić gałką :) słucham na 5.0 (patrz "o mnie"). poza tym, jak każdy z nas wie, apetyt rośnie w miarę jedzenia - teraz myślę o y740 bo kusi mnie wejście phono i tym samym gramofon. poza tym myślę, że z moich frontów można wycisnąć znacznie więcej niż na to pozwala 430. atrakcyjne ceny znajdziesz u importerów na allegro lub na grupie pl.rec.kino-domowe (usenet).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Y640 ma "uniwersalnego pilota", 25 W mocy wiecej i cos jeszcze w porownaniu do 440 ? szukam najlepszego rozwiazania ... 800 wydaje mi sie za "mocna"... a skoro mam wydac 2000 to szukam najlepszych propozycji... macie jakies inne propozycje ( onkio, denan, itp )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli uniwersalny to ze po wpisaniu kodu daje sie sterowac TV lub innym urzadzeniem to ma. Co prawda mam TV NOKIA i wpisalem WSZYSTKIE KODY i nie dziala :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2000 to masz rx-v740... menu wyswietlane na ekranie, uniwersalny, programowalny pilot itp. Bierz i sie nie zastanawiaj, super sprzecik... a co do 640 i roznic w stosunku do innych modeli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i funkcja compare, zaznaczasz te modele z ktorymi chcesz porownac i masz zestawienie jak na dloni.

 

A na "importowane " sprzety goscie tez daja gwarancje np. pol roku, bo sami na ten sprzet maja gwarancje niemiecka.

 

Ja mam sprzety tylko z "importu" i jestem MEGA zafdowolony....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze teraz glupie zagranie ... ale czy ta roznice 500-700 zl ( miedzy 440 - 640 - 740 ) w stosunku do mocy ma jakies przelozenie ? czy nie lepiej zainwestowac w glosniki przy 440 ? mam narazie tylko fronty avance 503 ... moze poprostu wziasc "najslabsza yamahe" i sprawic sobie DOBRE głosniki ? Co rodzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wtrace ale czy Y440 ma dekoder 6.1 czy tez 6.1 poswtaje przez zmixowanie 2 tylnich czy cos takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość savant

(Konto usunięte)

yamaszka 440 ma dekoder 6.1, tak że tylny centralny nie jest wirtualny, tylko fizycznie się go podpina, a co do wyboru, którą yamaszkę, osobiście mam 440 i głośniki kody 702, w sumie ładnie gra, ale wolałbym 640 - ciut lepsze wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanMar

(Konto usunięte)

Kol.Savant napisz coś więcej o swoim zestawie jak masz rozmieszczone głośniki(odległości od ścian,telewizoa itp) co z basem czy prawdą jest że można zamówić te Kody z ekranowanymi frontami.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam yamahe 430 i kaszana straszna jest malo basu(bez suba w stereo), zbyt jasne brzmienie, przestrzeni brak scena dzwiekowa plaska jak deska, natomiast co do kina domowego to kiepsciutko surrandy graja jak by im kto plastrami morde zatkal, ciekawe czy 440 duzo lepsza jest, ale sadze ze ponizej 640 nie ma co schodzic, a w ogole to kupuje se stereo, to dopiero wypas bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

440 jak i wyzsze modele Yamahy z serii 40-tek obsluguja 6 dyskretnych kanalow. Czyli jak masz plyte nagrana w np. w DTS ES Discrete to masz 6 osobnych kanalow i kazdy dziala niezaleznie. Masz tez opcje utworzenia sygnalu dla 6-tego kanalu matrycowo, np do plyt nagranych w 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, 430 nie chodzi tak zle... mialem i basu bylo wystarczajaco, a w DD tyly chodzily miodzio. kwestia ustawien. A co do dylematu 440 czy 740 to moz cos posrodku np. 540 albo 640. Moze nawet lepiej 540 i lepsze glosniki... Wszystko jest do zalatwienia, jakbys potrzebowal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie moze ciut przesadzilem, ale na poczatku tez strasznie mi sie podobalo brzmienie mojej yamahy i bas i gora wypas w ogole , tylko ze w ciagu ostatnich miesiecy nasluchalem sie tyle dobrego stereo ze jak wlaczam moja yamahe robie to z wielkim niesmakiem, a sluchanie czasem bardziej mnie denerwuje niz przynosi przyjemnosc, stad moj pogardliwy stosunek do tego amplitunera, ale jezeli komus sie podoba to doskonale to rozumiem, moj kumpel ma 630 i roznica jest spora duzo lepiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w serii 30-tek faktycznie byla wieksza roznica miedzy 430 a 630 niz teraz miedzy 440 a 640. teraz nawet 440-tka jest robiona w technologii DIGITAL TOP ART...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonofagun- odpal u siebie dobrą płytę DVDAudio na dobrych kolumnach i nie będziesz się miał czego wstydzić. wyglada że jestes ofiarą nagonki na DVD, jaka ma miejsce w ostatnim czasie- wiadomo troche CD muszą jeszcze sprzedać bo półki pełne...

jeszcze raz- odpal prawdziwą płyte DVDAudio na dobrych głosnikach a Twoja Yamaha dostanie skrzydeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI chlopaki !!! ... wlasnie zakupilem Yamahe 640 ... /import/ - jest rzeczywicie OK ... teraz kompletuje pozostale glosniki ( fronty Avance 503 - to trochr za malo do kina domowego) ... ale to inny temat. Jak sie naucze ja wpelni wykorzystywac (bo wiekszosc moich znajomych kupuje sprzet dla posiadania - niestety) ... spewnościa polece ja innym ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.