Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni słucham na Daphile. Mam Win 8 + JRiver + JPLAY w trybie UltraStream i wszystkie bufory wyłączone czyli Direct Link. Mam więc porównanie. Daphile po początkowych problemach działa bardzo stabilnie i szybko. Obsługa jest również przyjemna. Brzmienie? Jest bardzo porównywalnie do zestawu powyżej a za darmo i choćby dlatego warto spróbować!

 

Iceman, czy możesz orientujesz się jak wygląda sytuacja z Wimpem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wykupiłbym ten abonament na Hi-Fi, tylko czy działa na Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Iceman, czy możesz orientujesz się jak wygląda sytuacja z Wimpem https://wimp.pl/wweb/iwannarock/. Wykupiłbym ten abonament na Hi-Fi, tylko czy działa na Daphile.

 

W tej chwili nie ma takiej możliwości.

Dostępny jest Spotify oraz całe mnóstwo internetowych stacji radiowych.

U mnie Daphile gra nieporównanie lepiej od Jrivera na Win8.

Jest z nim także o wiele mniej kłopotu.

Dodatkowo ma świetne, bezobsługowe narzędzie do ripowania płyt. Świeżo ripowana jest widoczna w systemie już w trakcie ripu.

To jest zrobione tak jak powinno być i podobne do specjalizowanych odtwarzaczy typu Linn czy Lumin.

System jest okrojony tylko do obsługi tego jednego programu.

Komputer właściwie przestaje być komputerem a staje się tylko i aż odtwarzaczem.

Jeśli komuś zależy na zachowaniu Windows to Daphile można butować z Pendriwe.

Ten system nie potrzebuje nawet twardego dysku.

 

Komputerek jest pasywny na dwurdzeniowym Atomie z małym dyskiem SSD. Muzyka na zewnętrznym sieciowym WD.

Interfejs USB M2Tech HiFace EVO ( Daphile ma do niego wbudowane sterowniki)

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy jakiej aplikacji można sterować Daphile z poziomu iPada ?

 

Czy Daphile współpracuje z kartami USB takimi jak SOtM, PPA czy Jcat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w przeciągu ostatnich postów były pytania o Linux i Winde.

 

Robiliśmy porównywania Daphile i jeszcze jakis inny dedykowany Linux oba wypdały bez porównania gorzej niż zoptymalizowany 2012 z MQN.

 

Tak jak kotś wcześniej pisał Daphile to brzmienie na poziomie Jplaya (bardzo porównywalne) ale MQN to już inna bajka i kilka poziomów do góry.

 

Porównywane też były linuxowe wynalazki takie jak Raspberry Pi i inne mini komputerki (lepsze, które nie dzielą szyny jak PI) z bezpośrednim połączeniem i2s do DACa zamiast usb wieć zupełnie inny poziom optymalizacji wykraczający daleko poza samego linuxa i nadal gra to gorzej niż Winda 2012 po USB.. oczywiście mówimy o mocno zoptymalizowanej windzie ale znajomi nie uznają półśrodków jak widać po zabawach z i2s i urządzeniach typu Pi.

 

Także dla wszystkich, którzy zastanawiają nad wynikiem takich porównań oto one. Winda choć kosztowna nadal jest najlepsza. Głównie za zasługą MQN. Jak ktoś nie jest w stanie pogodzić się z jego minimalistycznoscią i szuka funkcjonalności to wtedy pewno Daphile był by drugi w kolejce razem z jplay w hibernacji ale myślę, że żal było by przynajmniej nie sprawdzić darmowego MQNa, żeby wiedzieć co się traci. Oczywiście biorąc pod uwagę koszty jPlay oraz całej platformy Microsfotu raczej staje się oczywiste, ze Daphile jest numerem 2 a jplay numerem 3. Przynajmniej ja tak to widzę (chociaż nie traciliśmy za dużo czasu na porównanie Daphile do jplay... więc trudno powiedzieć, który jest lepszy na 100% ale grają bardzo podobnie).

 

Uprzedzając potencjalne ataki na moje doświadczenia dla mnie naprawdę nie ma znaczenia czy to linux czy winda czy mini PC czy pełny PC. Dla mnie się liczy tylko jakość dźwięku. Obecnie z tego co się przewinęło przez nasze łapki najlepsza muzyka jest na windzie 2012 (podkreślam z pełną optymalizacja i MQN, na piecach z liniowym zasilaniem).

 

Forum Computer Audio jest daleko w tyle tak na marginesie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dom MQN (player)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - budowanie audio-pc (proponuje zacząć czytać od końca)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wątek o eksperymentach z i2s i mini komputerka

 

Jest na tym forum też wątek o Daphile ale nie za duży bo wypadł słabo przy MQN a ludzie tam nie są zainteresowani sterowaniem z telefonów bo sekcja PC-Audio skupia raczej zwolenników maksymalnej jakości z funkcją na drugim miejscu, gdzie niestety na obecnym poziomie rozwoju w przypadku Daphile jest na odwrót (za sprawą istnienia MQNa).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

@Elberoth

Na iPada i Adroida jest aplikacja Squeezebox.

 

Działają wszystkie aplikacje zgodne z DLNA a nawet Linn'owy Kinsky.

Można także sterować z dowolnego urządzenia przez przeglądarkę www.po wpisaniu IP komputerka z Daphile.

 

O pozostałe rzeczy zapytaj tu:

http://www.diyaudio.com/forums/pc-based/240040-daphile-audiophile-music-server-player-os.html

 

"Kipeta" to autor Daphile i jest tam bardzo aktywny.

 

 

@sebena

Nie ma wersji Daphile na Raspberry Pi więc jakim cudem to na nim testowano?

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebena

Nie ma wersji Daphile na Raspberry Pi więc jakim cudem to na nim testowano?

 

A powiedz mi, w którym miejscu piszę, że Daphile był testowany na Pi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy jakiej aplikacji można sterować Daphile z poziomu iPada ?

 

Na przykład SqueezePad

Czy Daphile współpracuje z kartami USB takimi jak SOtM, PPA czy Jcat ?

 

Trudno będzie o odpowiedz z racji małej popularności tych kart na forum.

Jeśli nie wymagają specjalnych sterowników to powinny pracować OK. Sam to możesz sprawdzić poświęcając max godzinkę czasu.

Porównywane też były linuxowe wynalazki takie jak Raspberry Pi

Ameryki nie odkryłeś :) Na forum dawno pisano że malina się nie sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś :) Na forum dawno pisano że malina się nie sprawdza.

 

Fajnie, że pisano. Dużo rzeczy ludzie piszą. My lubimy przetestować i sami sprawdzić.

 

A czy wiesz przynajmniej dlaczego się nie sprawdza? Czy tego już nie napisali?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem maliny i praktycznie wiem tylko że jest takie coś na rynku. Zaufałem forumowiczom, którzy testowali i lipy nie piszą.

 

Dlaczego pisząc używasz formy MY ? Jesteś w liczbie mnogiej :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Marku,

 

Dlaczego pisząc używasz formy MY ? Jesteś w liczbie mnogiej :)

 

Piszę "my", ponieważ jest nas tu cała gromada a między nami sporo sprzętu i różnych podejść i dróg rozwoju audio-pc. Jedni grzebią przy tym inni przy tamtym ale każdy z nas ma swoją wersję Audio-pc.

 

W zeszłą sobotę np. spotkaliśmy się jak to mamy w zwyczaju raz na kilka tygodni, żeby zobaczyć i porównać postępy w rozwoju oraz porównać nowe zabawki. Spotkanie, trwało od 14:00 do 22:30 ;) co nie za bardzo ucieszyło moją małżonkę.

 

Razem można więcej niż w pojedynkę.

 

Piszę "My", ponieważ są testy, które przeprowadzamy razem. Zresztą temat jest tak obszerny, że w pojedynkę się przez to przegryźć tak metodycznie jak to tutaj robimy było by praktycznie niemożliwe, chyba, że była by to czyjaś profesja a pewno i wtedy ciężko by było w pojedynkę.

 

Pozdrawiam,

seb

 

Przepraszam.

Źle odczytałem kontekst.

 

Kolejka dla Ciebie i pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile wygląda interesująco. Szczególnie podoba mi się to że działa jak toster - tylko on/off i już. Żadnych pulpitów, Windowsów i innych niepotrzebnych rzeczy. Dla wielu osób może być to element decydujący o zakupie.

 

Z tego co wiem podobnie można ustawić Audiophile Optimiser z Windows 2012 - po włączeniu komputera zgłasza nam się wtedy od razu Jriver, a cały GUI Windowsa jest wyłączony. Tak więc też robi się z tego taki toster, a jedyne co może/musi zrobić użytkownik to nacisnąć on lub off na obudowie kompa.

 

Przy okazji - czy instalując to Daphile trzeba coś instalować na NASie ? Jakiś Sqeezebox serwer czy coś w tym stylu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth Daphile u mnie działa z kartą PPA Studio i jest bezproblemowo. Rozpoznał też mój konwerter M2Tech Hiface EVO jak i bez problemu rozpoznał i gra bezpośrednio z USB do Auralica Vega. Wracając do jakości grania to Win8+JRiver + JPLAY jest porównywalne w trybie UltraStream ale bez hibernacji do Daphile. Nie posiadam też optimizera sam trochę w Win 8 procesów wywaliłem ale nie wiem ile ten Optimizer może jeszcze wnieść no i do tego Win 2012 + np tryb hibernacji dalej może być lepszy od Daphile ale dla mnie za dużo już kombinowania i jestem trochę zmęczony całym tym PC Audio dlatego chce uprościć a nie dalej komplikować swój system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem podobnie można ustawić Audiophile Optimiser z Windows 2012 - po włączeniu komputera zgłasza nam się wtedy od razu Jriver, a cały GUI Windowsa jest wyłączony. Tak więc też robi się z tego taki toster, a jedyne co może/musi zrobić użytkownik to nacisnąć on lub off na obudowie kompa.

 

Działa i to bez najmniejszych problemów. Jako GUI pracuje Jriver. Również sterowanie z Ipada i sprzętów z Androidem pracuje bez zarzutu tak, więc zdecydowanie polecam Optimizer'a z W12 w trybie core.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z zastrzeżeniem że trzeba wtedy parametry sieci na sztywno ustawić w komputerze zamiast DHCP, bo inaczej po wejściu w Core Mode przestanie ci działać iPad.

 

Powyższe ustawienie sieci wykraczało już poza moją znajomośc komputerów - szczęśliwie, Phil oferuje rewelacyjny support do programu, i przez zdalny pulpit wszystko poustawiał w moim kompie. Zajęło mu to 5 minut, a mi pewnie zeszło by się na tym ze 2h :)

 

Podobnie ze sterownikami - aby coś dograć, trzeba każdorazowo wyjść z trybu Core do GUI, doinstalować sterownik, i z powrotem przejść do Core. A wszystko z poziomu DOSa :)

 

Czyli niby wszystko się da zrobić, ale jak to z Windowsem - roboty jest zawsze 10x tyle. Ale jak się już ustawi, to o ile nie będziemy zmieniać sieci lub DACa, to wszystko oczywiście działa i obsługa sprowadza się do naciskania klawisza on/off.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z zastrzeżeniem że trzeba wtedy parametry sieci na sztywno ustawić w komputerze zamiast DHCP, bo inaczej po wejściu w Core Mode przestanie ci działać iPad.

 

Powyższe ustawienie sieci wykraczało już poza moją znajomośc komputerów - szczęśliwie, Phil oferuje rewelacyjny support do programu, i przez zdalny pulpit wszystko poustawiał w moim kompie. Zajęło mu to 5 minut, a mi pewnie zeszło by się na tym ze 2h :)

 

Podobnie ze sterownikami - aby coś dograć, trzeba każdorazowo wyjść z trybu Core do GUI, doinstalować sterownik, i z powrotem przejść do Core. A wszystko z poziomu DOSa :)

 

Czyli niby wszystko się da zrobić, ale jak to z Windowsem - roboty jest zawsze 10x tyle. Ale jak się już ustawi, to o ile nie będziemy zmieniać sieci lub DACa, to wszystko oczywiście działa i obsługa sprowadza się do naciskania klawisza on/off.

Tak, z zastrzeżeniem że trzeba wtedy parametry sieci na sztywno ustawić w komputerze zamiast DHCP, bo inaczej po wejściu w Core Mode przestanie ci działać iPad.

 

Powyższe ustawienie sieci wykraczało już poza moją znajomośc komputerów - szczęśliwie, Phil oferuje rewelacyjny support do programu, i przez zdalny pulpit wszystko poustawiał w moim kompie. Zajęło mu to 5 minut, a mi pewnie zeszło by się na tym ze 2h :)

 

Podobnie ze sterownikami - aby coś dograć, trzeba każdorazowo wyjść z trybu Core do GUI, doinstalować sterownik, i z powrotem przejść do Core. A wszystko z poziomu DOSa :)

 

Czyli niby wszystko się da zrobić, ale jak to z Windowsem - roboty jest zawsze 10x tyle. Ale jak się już ustawi, to o ile nie będziemy zmieniać sieci lub DACa, to wszystko oczywiście działa i obsługa sprowadza się do naciskania klawisza on/off.

Jasne, jak to zwykle z windowsem jest trochę roboty ale w tym przypadku warto. Faktycznie support ze strony Phila jest na bardzo wysokim poziomie a jego najnowszy optimiser zawiera całkiem sporo użytecznych narzędzi łącznie z "przełącznikiem" pomiędzy trybami pracy WS12.

 

Jeszcze jedna uwaga - czasami można napotkać problem z instalacją driverów do niektórych kart sieciowych a w szczególności adapterów sieciowych wbudowanych w płytę główną. Sam bawiłem się kilka godzin usiłując dociec przyczyny, która okazała się banalna tj. goście z intela wymyślili sobie iż serwerowy os nie powinien być instalowany na nieserwerowych płytach i usunęli kilka linijek w pliku inf - rozwiązaniem jest ich ręczne dopisanie. To tak w kwestii jak by ktoś napotkał ten problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło zapewne o sterowanie za pomocą komend z wiersza poleceń :-)

 

Otóż to. Musiałem sobie przypomnieć czasy IBM XT w późnych latach 80-tych i klepanie poleceń 'z palca' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Elberoth :

Jeszcze stosunkowo niedawno był to najlepszy wątek na tym forum, a przynajmniej ten, do którego najchętniej zaglądałem... Od miesiaca-dwóch już nie jest.

Niezaleznie od kierunku, w którym podążasz (swiadomie, czy też z chęci bycia zawsze "up-to-date") - zyczę ci powodzenia. Mam tylko szczerą nadzieję, że na najbliższym AudioShow nie będę się przeciskać pomiędzy płytami głównymi, plątać w swiatłowody i słuchać różnicy dźwięku przy przełączaniu z WinSerwer na Linuxa (oczywiscie przy uwzględnieniu trybu Core) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie z postępem. Kiedyś szukaliśmy różnic w wydaniu na złocie itd. Teraz szukamy różnic gdzie indziej. Dla mnie to nic strasznego . Wszystko dla naszej wygody i jakości oraz przyjemności z obcowania z muzyką. Następny krok to serwery streamujące muzykę w jakości bezstratnej. Ot świat się zmienia. Co nie oznacza że półka z vinylami nie sprawia dalej wielkiej radości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM - dziękuje za dywagacje czysto teoretyczne, ale w swoich wyborach zawsze kierowałem się (i zamierzam dalej kierować) własnym uchem. I otwartą głową.

 

Nie wiem dlaczego Win Serwer 2012 gra lepiej niż Win 8 - może osoby bardziej biegłe w technologiach IT kiedyś do tego dojdą. O tym, że gra lepiej nie mam wątpliwości - mam w tej chwili dwa identyczne serwery CAPS V3, jeden z Win 8, a drugi z Win 2012, więc porównania są bardzo proste.

 

Problemy z instalacją AO które trzeba pokonać, dotyczą tylko najbardziej hardcorowej wersji, pozbawionej GUI. Jest też druga wersja, z klasycznym interface graficznym Windowsa, i tu takich problemów nie ma. Wybór należy do użytkownika.

 

Pozdrawiam i zachęcam do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chwilowego odciążenia zadam Ci Elb, jako, że próbowałeś już bardzo wiele, jedno fundamentalne pytanie :

 

Co wg. Ciebie gra "lepiej" - oryginalny CD grany z wypasionego transportu, czy też "plik" zripowany z tego CD

i odtwarzany przy pomocy najlepszego dostępnego Ci odtwarzacza plików ? DAC i reszta toru oczywiście taka

sama - pytanie dot. transportu informacji - oryginalny CD, czy też plik jako kopia z tego CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nie próbowałeś takiej konfrontacji.

 

Najlepszy transport CD jaki miałeś vs. najlepszy transport plików - ten sam materiał grany z CD i z pliku z tego CD.

 

Czy plik potrafi zagrać "lepiej", czy też gra "gorzej" od fizycznego nośnika - jaki zapadł werdykt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie rozumiemy. Oczekujesz prostych i klarownych odpowiedzi na bardzo złożone problemy, gdzie jedyną prawidłową odpowiedzą jest właśnie stwierdzenie - 'to zależy'.

 

O efekcie końcowym decyduje szereg czynników, i każdy z nich może zadecydować o tym, że w danej konfiguracji lepiej zagra CD lub komputer. Materiał w obu przypadkach jest identyczny - to są te same zera i jedynki. W końcowym rozrachunku, lepszy będzie ten transport, który dostarczy rzeczone dane do przetwornika z mniejszym jitterem, i okraszone mniejszą ilością zakłóceń.

 

Najlepszym transportem jaki miałem w domu był dCS Scarlatti. Najlepszym przetwornikiem USB/SPDIF był Berkeley Alpha USB. DAC jaki wykorzystywałem do porównań to także dCS Scarlatti. W tej konkretnej konfiguracji, lepszy był dźwięk uzyskany z komputera, za pośrednictwem konwertera Berkeley Alpha USB. Te porównania były bezpośrednim powodem, z powodu którego porzuciłem fizyczne nośniki i przesiadłem się na pliki.

 

Szczegóły tych porównań znajdziesz na wcześniejszych stronach tego wątku. Wyniki moich porównań opisałem także (w j.angielskim) na forum Computer Audiophile:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.