Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym wygrał 10mln, to bym zainwestował.

 

Ok, 0.5mln wydałbym od razu na używane Porsche. Raz się przecież żyje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli sprzęt powiedzmy za 1/2 miliony nie dałby pełnej satysfakcji to pozostaje tylko powrócić do zródła

....Techniks + Altusy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsa już mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsa już mam :)

 

...też mam - tak na wszelki wypadek (wzmacniacz) 700mk3 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, to musisz koniecznie upgrade'ować :p

 

SU-V90D or bust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli sprzęt powiedzmy za 1/2 miliony nie dałby pełnej satysfakcji to pozostaje tylko powrócić do zródła

....Techniks + Altusy ;-)

 

Zawsze można zrobić kilka poprawek i pomiarów , poeksperymentować z różnymi panelami akustycznymi, ... wymienić bezpieczniki, pociągnąć zupełnie nowe linie zasilania z pod licznika ze skrętki 16x Mundorf Supreme Solid Silver Gold 1,5 mm w teflonie i carbonie itd. itd.

 

Nie ma takiej opcji, żeby nie dało się poprawić komfortu pracy i zasilania nawet w systemie za grubą bańkę.

Osobny pokój (komórka) na kondycjonowanie prądu w czasie rzeczywistym z naddatkiem mocy tak z 10x pobór , wytłumienie hałasu pomieszczenia oraz izolacja akustyczna oddzielnego salonu odsłuchowego, tak z 50-60 m2 oraz ultra cichy i wydajny system klimatyzacji ... oj znalazłoby się dużo tematów do zagospodarowania takiej kwoty.

 

Życzę Wam Wszystkich takich problemów z całego serca.

 

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić kilka poprawek i pomiarów , poeksperymentować z różnymi panelami akustycznymi, ... wymienić bezpieczniki, pociągnąć zupełnie nowe linie zasilania z pod licznika ze skrętki 16x Mundorf Supreme Solid Silver Gold 1,5 mm w teflonie i carbonie itd. itd.

 

Nie ma takiej opcji, żeby nie dało się poprawić komfortu pracy i zasilania nawet w systemie za grubą bańkę.

Osobny pokój (komórka) na kondycjonowanie prądu w czasie rzeczywistym z naddatkiem mocy tak z 10x pobór , wytłumienie hałasu pomieszczenia oraz izolacja akustyczna oddzielnego salonu odsłuchowego, tak z 50-60 m2 oraz ultra cichy i wydajny system klimatyzacji ... oj znalazłoby się dużo tematów do zagospodarowania takiej kwoty.

 

Życzę Wam Wszystkich takich problemów z całego serca.

 

Pygar

 

dokładnie, potem można zaprosić do takiego studia głodujące dzieci z Etiopii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wygrał 10mln, to bym zainwestował.

 

Ok, 0.5mln wydałbym od razu na używane Porsche. Raz się przecież żyje ;)

 

Porsche juz chyba masz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wygrał 10mln, to bym zainwestował.

 

Ok, 0.5mln wydałbym od razu na używane Porsche. Raz się przecież żyje ;)

 

To kwestia co komu daje więcej frajdy , ja bym przeznaczył 0,5 - 1,0 mln na system (pokój już mam :) )

no może jeszcze z 50k Pln na jakiegoś używanego Grand Cherokee albo Pajero żeby nie mieć już problemów z wypadami na ryby :)

 

Elberoth,

 

ty już w sumie system podobnej klasy masz więc faktycznie zostaje ci wydać na Porsche ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PMD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche juz chyba masz :-)

 

Jeżdżę 9 letnim Audi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe sprostowanie. Nie kupiłem Hurricane, tylko dwa Dragony High Current 1 mb do zasilenia monobloków.

 

Do pozostałych urządzeń też zamierzam kulić Dragony Source, ale potrzebuję trzymetrowe i to jest bolesny aspekt tej sprawy.

 

Lista przesłuchanych sieciówek (pewnie nikompletna):

Szukałem szybkich, transparentnych i dynamicznych kabli, więc na liście nie ma przewodów znanych z obszernego czy mulącego grania.

 

- [x] Audioquest Dragon HC

- [x] Audioquest Dragon Source

- [x] Audioquest Hurricane HC

- [x] Ocellia OCC Silver

- [x] Ocellia Reference Silver

- [x] WK Audio One

- [x] Furutech DPS-4

- [x] Siltech Triple Crown

- [x] Synergistic Research Galileo LE

- [x] Audio Illuminati One

- [x] Audiophase Devil

- [x] Verictum Arbiter

- [x] Enerr Transcendenta Ultimate NS

- [x] Tellurium Q Silver Diamond

- [x] Ziggy Cheetach MKI

- [x] Ziggy Cheetach MKII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltech spektakularny, ale dla mnie nienaturalny. Dominuje mega potężna podstawa basowa, ale to zupełnie nie moja szkoła jeśli chodzi o równowagę tonalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o ilość detali to porównywalnie? Czy któryś daje więcej czytelnego planktonu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista przesłuchanych sieciówek (pewnie nikompletna)

 

Nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że słuchałeś jeszcze Hijiri Takumi Maestro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o ilość detali to porównywalnie? Czy któryś daje więcej czytelnego planktonu?

 

Sorry za dużo czasu minęło od porównania.

Co do Takumi to chciałem go posłuchać, ale ponieważ szukałem sieciówek do monobloków wszystkie przesłuchiwałem parami. Takumi nie byłem w stanie pożyczyć 2 szt. i ostatecznie ich nie posłuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadł Audioquest Dragon HC na tle Hurricane HC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, jakie masz kable głośnikowe i IC ?

...jeżeli chodzi o te kable to lista ''przerobionych'' jest też tak długa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu prowadziłem poszukiwania kabli sieciowych do 200 Watowych monobloków lampowych, których zadaniem byłoby, hmmm… uwolnienie potencjału tych wzmacniaczy i wyciągnięcie z nich maksimum muzycznej satysfakcji. Cel określony może mało konkretnie – niemniej ambitny i w praktyce nie tak prosty do zrealizowania.

 

W czasie tych poszukiwań przewinęły się przez mój system różne kable sieciowe (zawsze w parach). Od tanich i aspirujących kabelków DIY, poprzez średnią półkę, po najdroższe dostępne na polskim rynku sieciówki Siltecha. Co kto podesłał, co wpadło w ręce lub co udało mi się pozyskać do odsłuchu.

 

Na listę testowanych przewodów załapały się:

 

1) Furutech DPS-4 "landrynka"

2) Ocellia OCC Silver

3) Ocellia Reference Silver

4) Synergistic Research Galileo LE

5) Verictum Arbiter (obiecane Demiurgi nigdy nie dotarły)

6) Siltech Triple Crown

7) Audio Illuminati One

8) Audiophase Devil

9) Enerr Transcendenta Ultimate NS

10) Tellurium Q Silver Diamond

11) WK Audio One

12) Audioquest Hurricane HC

 

 

Wiele z testowanych kabli miało jakąś swoją ciekawą cechę, niektóre były rewelacyjne lub prawie rewelacyjne, ale tylko w wybranych aspektach, jednak wciąż nie było takiego momentu, że chciałem schylić się po portfel i dane przewody zostawić w systemie. Szczególnie ciekawymi kablami były Siltech Triple Crown i Audio Illuminati. Po niektórych kablach dużo sobie obiecywałem, a w efekcie nie zawsze wpisały się w mój system.

 

Niestety jednego z topowych kabli, na odsłuchu którego bardzo mi zależało, nie udało mi się pozyskać w ilości dwóch sztuk, więc jego możliwości pozostaną wielką tajemnicą. Mam na myśli Harmonixa Takumi. Jedną sztukę dystrybutor mógł udostępnić, drugą miał nową w pudełku, której nie chciał otwierać... bada-bim, bada-bum! skończyło się tak jak się skończyło, a mianowicie, że trochę już zrezygnowany zacząłem odwiedzać strony internetowe starych i dobrze mi znanych, choć czasami zapomnianych, producentów kabli audio, żeby zobaczyć co nowego mają w ofercie.

 

W ten sposób, w zasadzie zupełnie przypadkiem, trafiłem na ofertę Audioquesta, który początkowo zupełnie nie przyszedł mi do głowy jako miejsce poszukiwań topowych kabli zasilających.

 

Audioquest raczej nie jest kojarzony z kablami sieciowymi, a przynajmniej do niedawna nie był postrzegany na rynku jako specjalista od high-endowych sieciówek. To się właśnie ostatnio zmieniło. O szczegółach za chwilę.

 

Kiedy już przyszło mi wgryźć się w ofertę Audioquesta, przypomniały mi się dwie rzeczy – po pierwsze, że jest to przecież firma kablarska znana od lat i niewątpliwie specjalizująca się w konstrukcji kabli audio-video, a po drugie, że z produktami tej firmy miałem do czynienia lata temu, na początku swojej audiofilskiej przygody. Kupiłem wtedy zacny kabel głośnikowy Midnight +, a także, kilka lat później, miałem okazję posłuchać ich ultradrogiego kabla głośnikowego – na tamten czas poza moim zasięgiem finansowym.

 

Kiedy zaczynałem swoją przygodę audio na rynku kabli działały takie brandy jak: Monster Cable, Kimber, Cardas, Van den Hul, Siltech, MIT, Transparent Audio i właśnie Audioquest. To była czołówka – takie grono liderów przemysłu kablarskiego w tamtych czasach.

Pomijając kable „puszkowe”, które w założeniach osiągały efekt właśnie poprzez zawartość swoich magicznych puszek, wszystkie pozostałe marki opierały swoje produkty na doborze i czystości przewodnika, doborze izolatora oraz geometrii przewodów. I trzeba przyznać, że w tamtych czasach (mowa o początkach lat 90-tych) wszystkie te marki szły mniej więcej łeb w łeb (no może poza Monster Cable, choć i ta miała wysokie modele w ofercie).

W późniejszych latach każda z tych firm znalazła swoją własną ścieżkę – przykładowo Siltech odleciał w stratosferę cenową, Van den Hul wciąż poszukiwał unikalnych rozwiązań materiałowych, MIT rozbudowywał swoje puszki do wielkości sporych wzmacniaczy (seria Oracle).

 

Gdzie w tym miejscu znalazł się Audioquest? Przede wszystkim jego oferta niezwykle się rozbudowała – głównie o tańsze linie i serie przewodów oraz poszerzyła o całą serię przewodów specjalizowanych pod kątem video. Moim zdaniem tu leży przyczyna, gdzie wizerunkowo AQ stracił nieco swoją „elitarność”.

Z tego punktu widzenia, przynajmniej dla mnie, zmieniło się postrzeganie Audioquesta jako marki stricte high-endowej i ukierunkowanej li tylko na najbardziej wyczynowego audiofila. Doszedłem jednak do przekonania, że to jest w pewnym sensie błąd. Cały gąszcz przewodów w ofercie AQ nie powoduje przecież, że firma ta straciła coś w ofercie dla high-endowca. Wszakże przez wiele lat miała w ofercie ultra topwe przewody, takie jak np. głośnikowce Everest, czy interkonekty Sky. W czasach kiedy się z nimi zetknąłem, były to przewody wybite!

 

Obecnie w ofercie AQ wciąż są topowe druty, tyle tylko, że aktualna, rozbudowana oferta AQ wymaga właśnie wgryzienia się i zrozumienia koncepcji ofertowej.

Biorąc za przykład kable głośnikowe - Audioquest różnicuje budowę swoich kabli, w kilku głównych obszarach:

 

1. Rodzaj materiału przewodnika – tu mamy różne warianty miedzi lub srebra, przy czym AQ sięga jedynie po przewody typu solid core.

Najniżej na drabinie materiałowej jest miedź o długich kryształach, oznaczona jako LGC, następnie jest polerowana miedź oznaczona jako PSC, następnie polerowana miedź o podwyższonej czystości, oznaczona jako PSC+.

Dalej mamy już czyste srebro o polerowanej powierzchni, oznaczone jako PSS.

 

W poszczególnych kablach znajdziemy albo wszystkie druty danego rodzaju, albo mix sąsiadujących ze sobą technologicznie przewodników, np. tylko PSC, mix PSC / PSC+, tylko PSC+, mix PSC+/ PSS i na końcu cennika druty tylko PSS (np. w topowych kablach głośnikowych WEL Signature czy K2).

 

2. Kolejnym poziomem zróżnicowania produktów jest przekrój przewodów oraz sposób ich izolacji – wykonanej głównie ze spienionego polietylenu.

 

3. Następny poziom zróżnicowania to geometria ułożenia poszczególnych przewodów w przekroju kabla.

Jeśli chodzi o kable głośnikowe to geometria określana jest albo jako „double star quad” – i te przewody należą do serii Flat Rock Series i co do zasady mają mniejsze sumaryczne przekroje niż odpowiedniki z serii Tree, które mają geometrię określaną jako „double counter-spiral” i sumarycznie większy przekrój przewodników.

 

Wszystkie przewody AudioQuesta z wyższej półki ofertowej mają system polaryzacji dielektryka napięciem 72 V, który w odróżnieniu od stosującej podobne rozwiązanie firmy Synargistic Research zrealizowany jest w oparciu o nieinwazyjne baterie i nie wymaga jak do niedawna w Synergistiku stosowania zasilaczy podłączanych do gniazdek elektrycznych.

Kto widział rozbudowany system audio okablowany Synergistikiem, ten wie o czym mówię – przedłużacze, zasilacze i niebieskie diody – efekt jakby za naszym stolikiem audio wylądowało UFO. W Audioqueście polaryzacja dielektryka rozwiązana jest w sposób praktycznie bezobsługowy i niekłopotliwy dla użytkownika.

 

Po rozpoznaniu oferty AQ – co zajęło chwilę czasu – dochodzę do wniosku, że coś co pierwotnie wyglądało na lekki chaos, pozwala tak naprawdę na bardzo precyzyjne dobranie i dopasowanie przewodu do danego systemu i jego potrzeb.

Możemy dopasować kable głośnikowe o mniejszym sumarycznym przekroju do mniej prądożernych systemów, lub wybrać przewody o większym przekroju do większych kolumn głośnikowych i wzmacniaczy, zaś poruszając się w zakresie różnych technologii samego przewodnika, dobierzemy sobie pożądane walory brzmieniowe.

 

Osobiście wolę takie podejście producenta, niż ofertę firmy butikowej, która oferuje 1-2 modele przewodów, które mają pasować do każdego gustu muzycznego i do każdego systemu.

I jeszcze coś – z takim zapleczem technologicznym, wieloletnim doświadczeniem i zróżnicowaniem sosowanych technologii, trudno Audioquesta postrzegać inaczej jak tylko specjalistę od audio kablologii.

Czemu ta marka jest trochę w cieniu? Trudno mi powiedzieć. Być może stawiają bardziej na produkt niż na marketing.

 

Koniec końców moje poszukiwania kabli zawiodły mnie na stronę Audioquesta, gdzie okazało się, że ten zacny producent właśnie wprowadza na rynek zupełnie nową linię kabli sieciowych pod wspólną nazwą serii „Storm”. Oprócz kabli wprowadzają również dwa kondycjonery i listwę, które w USA sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ale to temat na osobną opowieść.

 

W serii Storm znajdują się w sumie 4 modele sieciówek – od najniższej Thunder (LGC/PSC), poprzez Tornado (PSC / PSC+), dalej Hurricane (PSC+) aż po topowe Dragony, wykonane w technologii PSS / PSC+.

 

Wszystkie te przewody zostały zaprojektowane z trzema przewodnikami w postaci splotu na kształt warkocza i wyposażone w system polaryzacji dielektryka. Podobny „patent” na konstrukcję sieciówki możemy zauważyć w kablach firmy Less Loss czy nawet rodzimych Ziggy.

 

Ostatecznie trafiły do mnie na odsłuch dwie dwumetrowej długości sieciówki z nowej serii Audioquesta – drugi model od góry, czyli Hurricane High Current.

Już po krótkim odsłuchu okazało się, że TO BYŁO TO.

Wreszcie wszystkie instrumenty zaczęły brzmieć prawidłową, prawdziwą barwą, jaką mam w pamięci z koncertów. Do żadnego fragmentu pasma nie było się o co przyczepić. Rozciągnięcie pasma w górę i w dół było jak najbardziej prawidłowe, gradacja planów wzorowa, dynamika nielimitowana.

Bateryjna polaryzacja deilektryka dawała piękne czarne tło.

Z nowymi sieciówkami AQ było w końcu tak, jak być powinno.

 

I tu przyszedł moment, kiedy postanowiłem utrudnić sobie życie – postanowiłem zagrać va bank i zamówiłem dwie sieciówki, ale tym razem topowe modele Dragon High Current, które bazują przede wszystkim na srebrze PSS, a nie w całości na miedzi PSC+.

Sieciówki te zostały zamówione bez słuchania (nie było takiej możliwości) i właśnie dotarły w me progi.

Poniżej pierwsze poglądowe zdjęcia. Jak zagrają - who knows?

 

O tym napiszę w kolejnym odcinku, gdy kabelki złapią swoje pierwsze 100 godzin.

 

 

 

 

Hurricane (PSC+) jest o połowę tańszy od topowego Dragona (PSS/ PSC+).

Po odsłuchu Hurricane mogę stwierdzić, że z całą pewnością nie popełni się błędu idąc w tę wersję kabla.

Czy Dragon jest lepszy i o ile lepszy, uwzględniając dwukrotnie wyższą cenę, to będę mógł powiedzieć za jakiś czas.

 

Może się okazać (jak to zwykle bywa), że optymalnym rozwiązaniem byłby mix Hurricanów i Dragonów - Dragony Source do źródeł i preampów, a Hurricany High Current do wzmacniaczy.

Czy tak jest - to będę jeszcze weryfikował. Na razie zaryzykowałem odpalenie monobloków na srebrno-miedzianych Dragonach, lecz gdyby tam okazały się nie być optymalne, to przewędrują do źródeł, a do monobloków dokupię Hurricany. Dlatego uznałem eksperyment z Dragonami za w miarę bezpieczny.

 

Moim zdaniem Hurricane to świetne kable i cena też relatywnie dobra.

Proponuję poczytać opinie o Hurricane na Audioaficionado i Audiogonie.

 

W załączeniu kilka fotek jak się stockuje Tajlandia i ci co uwierzyli w nowe sieciówki Audioquesta :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-529-0-04496700-1537734827_thumb.jpeg

post-529-0-16214300-1537734838_thumb.jpeg

post-529-0-20124400-1537734849_thumb.jpeg

post-529-0-92270500-1537734862_thumb.jpeg

post-529-0-58560800-1537735320_thumb.jpeg

post-529-0-80518400-1537735335_thumb.jpeg

post-529-0-96981900-1537735351_thumb.jpeg

post-529-0-25477500-1537735365_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę i ja je przetestować u siebie, jestem ciekaw jakie będę miał zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada chyba także wspomnieć, że Audoquest zaliczył w międzyczasie i to całkiem ostatnio przygodę produkcji słuchawek, przygoda trwała bardzo krótko, bo chyba niespełna dwa lata.

Panowie z AQ szybko się zorientowali, że to nie ten sam zarobek co na kabelkach :)

 

ps. słuchawki AQ Nighthawk dostępne są za pół ceny obecnie, (a i tak się nie sprzedają zbytnio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, gratulacje za merytoryczny wpis. Zadałeś dobie bardzo wiele trudu i dziękuję, że zechciałeś się podzielić swoją wiedzą w tak przystępny sposób. Idąc za Twoim opisem, dziś odbieram do odsłuchu Hurricane gdyż nadal szukam kabla do pre. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, gram na kablach francusko-kanadyjskiej firmy Ocellia.

 

Trab, jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o Hurricane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurricane według mnie jest wart próby.

 

Słuchałem dziś dwukrotnie.

Za pierwszym razem zbyt szybko od wpięcia, aby miarodajnie ocenić (dwie godziny), więc się nie przejąłem słysząc nieprzyjemnie szorstki damski wokal. Po tej szorstkości nie ma już śladu. Nic.

 

Kabel ingeruje w przekaz wyraźnie a skala tego jest trudna do uwierzenia. Idzie śmiało o krok d alej w stosunku do uznanych dwóch konstrukcji za 5-6 tyś z którymi porównuję. Mam na myśli holografię, genialnie nisko schodzący bas, konturowość, aksamitność wokali. Barwa wokali pozostaje bez zmian i to uważam za sukces.

 

Generalnie kabel jest po stronie lekko dociążającej brzmienie. Góra jest oszczędna. Wydaje się wycofana, ale to jest efekt wspaniałej konturowości. Gdy potrzeba, to dźwięk jest odtworzony czysto i dosadnie.

Wspaniale długie wybrzmienia blach.

To co jest dla mnie cechą wybitną, to jednak umiejętność zogniskowania wokali we właściwym miejscu w przestrzeni i we właściwym rozmiarze. Ten rozmiar jest dla mnie kluczowy.

Mitycznego czarnego tła nie stwierdziłem. I dobrze, bo nie lubię.

 

Wykonałem sobie jedną zmianę w systemie zamieniając wtyk zasilający listwę z Oyaide 004 na tańszy, cieplej, bardziej organicznie brzmiący 079.

Teraz kompletnie nie mam powodu do jakiegokolwiek narzekania na barwę.

Napiszę tak, szukam dziury i jak na razie wychodzi na to, że szukam dziury w całym.

 

Firmy AQ nie lubię, tak samo nie lubię bateryjek i wszelkich "gadżetów" przy kablach. Próbowałem i nie lubię, ponieważ u mnie kastrują muzykalność. Wizualnie ten kabel też mi nie podchodzi. Jest też wyjątkowo, ale to wyjątkowo sztywny. Boję się też kabli i urządzeń, które od razu powodują efekt WOW. Regułą jest, że taki element po czasie okazuje się męczący.

Ten kabel gwarantuje efekt WOW i to w mega skali.

 

Dalej szukam dziury w całym. Musi być :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trab bardzo ładnie napisałeś, tylko małe pytanie do poniższego jeśli można:

 

Góra jest oszczędna. Wydaje się wycofana, ale to jest efekt wspaniałej konturowości. Gdy potrzeba, to dźwięk jest odtworzony czysto i dosadnie.

 

w jakich sytuacjach nie ma potrzeby odtwarzania czysto i dosadnie? czy na pewno chodziło Ci o słowo "czysto"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie rozumiem co mam wyjaśniać.

Zgaduję, że nieumiejętnie opisałem fakt prawidłowego, bo czystego wybrzmienia najwyższych rejestrów. Wiele kabli to potrafi i ten również się do nich zalicza.

Hurricane jednak jest najbardziej konturowy z kabli które miałem u siebie. To powoduje wrażenie zmniejszenia ilości góry.

Inaczej mówiąc; mało jest "cyk, cyk" , jest natomiast bardzo niskie "bum, bum" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dźwięk to jest a jak go nie ma to go niema. Niby tak powinno być normalnie ale w wiele systemów coś tam od siebie tworzy na nowo.

Tak to zrozumiałem.

 

Obawiam się, że nie rozumiem co mam wyjaśniać.

Zgaduję, że nieumiejętnie opisałem fakt prawidłowego, bo czystego wybrzmienia najwyższych rejestrów. Wiele kabli to potrafi i ten również się do nich zalicza.

Hurricane jednak jest najbardziej konturowy z kabli które miałem u siebie. To powoduje wrażenie zmniejszenia ilości góry.

Inaczej mówiąc; mało jest "cyk, cyk" , jest natomiast bardzo niskie "bum, bum" :)))

No to chyba z tą górką na basie długo nie da rady słuchać mimo czegoś takiego w muzyce jak basso continuo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o górkę na basie, nie stwierdziłem przebasowienia a mam kolumny wyjątkowo mocno na to narażone. Chodzi tylko o to, że zejście jest bardzo głębokie, w bardzo niskie rejestry. Słucha sję tego fajnie, z dużą satysfakcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o górkę na basie, nie stwierdziłem przebasowienia a mam kolumny wyjątkowo mocno na to narażone. Chodzi tylko o to, że zejście jest bardzo głębokie, w bardzo niskie rejestry. Słucha sję tego fajnie, z dużą satysfakcją.

 

Trab, z ciekawości: sprawdziłeś kiedys swoje pomieszczenie akustycznie? Co może pokazać, a czego nie?

Sorry, ale jeżeli czegoś nie ma albo jest zamaskowane przez akustykę pomieszczenia, to żaden kabelek tego nie wyciągnie.....

 

Edycja: literówka pisana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.