Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

@kaviter Można sprawdzić też TALEMA, na przykład KINKI Studio stosuje je w swoich produktach, ostatnio dość zachwalanych.
Od Toroidów są na pewno lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 22:02, kaviter napisał:

Dyskutowaliśmy o tym w tym wątku, to się pochwalę że właśnie uruchomiłem pierwszy działający prototyp mojego zasilacza ?

e9dOAAw.jpg

No i jak wrażenia ?

Chciałem kupić jakieś gotowe zasilacze na tych nowych regulatorach, ale zacząłem się zastanawiać, czy to jakiś sens w przypadku gdy regulator jest tak daleko od odbiornika. 

Tak naprawdę to dla zachowania tych wyśrubowanych parametrów, one powinny pracować przy samym odbiorniku (point of load regulation).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie popatrzę sobie na to wszystko później. Aczkolwiek produkty Pana X ze Szczecina który nie ma nawet strony internetowej nie interesują mnie, sorry.

31 minut temu, Elberoth napisał:

No i jak wrażenia ?

Trochę wcześnie jeszcze na jakieś opinie, nie jest w 100% skończony a ostatnio nie mam kompletnie czasu, nawet teraz siedzę w robocie za którą mi płacą :(. W porównaniu do tego co mam w domu (Tomanek i HDPlex) to zupełnie inna bajka, tak więc projekt wygląda obiecująco. Fakt że dla tego regulatora to nie jest typowa aplikacja i powiem szczerze mimo że to wygląda dość prosto projekt tego był sporym wyzwaniem. Te regulatory są kosmiczne i fakt za metrem przewodu i wtykami tych parametrów nie utrzymają ale i tak będą o rządy wielkości lepsze niż z czegoś bardziej konwencjonalnego.

5 godzin temu, tedi02 napisał:

u mnie toroidy w wersji audio,gralo między kolumnami ,zmulony dżwięk

sorry jeszcze tak z ciekawości co to dokładnie znaczy że trafo sieciowe grało między kolumnami ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprecyzowałem, w uproszczeniu i może przesadnie to ujmę ale w porównaniu do trafa od Głowińskiego ,-to z toroidów grało jak monofoniczny dżwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tedi02 napisał:

Niesprecyzowałem, w uproszczeniu i może przesadnie to ujmę ale w porównaniu do trafa od Głowińskiego ,-to z toroidów grało jak monofoniczny dżwięk.

A w jakim urządzeniu miałeś to trafo i jakiej było mocy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon A11 ,moc 100VA na zasilaniu analogu ,ale jak jestes zadowolony z tego co masz niech bedzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małej mocy urządzeń , zwłaszcza że zasilacz ten może być oddalony - transformator kształtkowy EI ,2C, R będzie dużo lepszy niż toroid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toroid ,toroidowi nie równy ,taksamo z EI .Zapewniam was że ten od Głowińskiego jest najlepszy ,tu chodzi o jakość tego karkasu ,na którym nawijany jest drut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które z tych najlepsze na MF w gałęzi górnoprzepustowej :

post-28079-0-40050100-1378474432_thumb.jpg

• Amerykańskie/Kalifornijskie Auricap-y XO 160VDC - US $280* / 4 szt.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

“I really like this new series of parts from Audience. They offer a refreshing update to an old reliable. Everything we care about in the music is better. The 3D recovery is more abundant, the clarity of fine details is improved. The bass is strong and smooth, not over-emphasized or woolly-warm like some other parts. The highs are sweet and not fatiguing. I like them, especially at the modest price”.
Jennifer Crock – 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Audience’s latest product is the Auricap High Resolution Capacitor and in my DIY application I used it to upgrade the sound of a Gibson Les Paul. With the help of Chris Maggio from Wakefield, Mass.-based Sarrin Music Studios, we placed a .015uf Auricap inline with my Les paul’s neck pickup controls and a .022uf capacitor inline with my bridge pickup’s tone and volume controls. The caps in my Les Paul provided smoother highs and a more detailed midrange response. To get an idea of the improvement; with the neck pickup engaged think of Eric Clapton’s “Woman” tone from the mid 1960s and you’ll get the idea.” Robert Archer – Aug ’12 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Duńskie Jensen-y Metallized Polypropylene Oil Capacitor 33uF 250VDC - US $180* / 4 szt.

spacer.png

• Niemiaszkowate Mundorf-y MCap EVO Aluminium.Oil 33uF 450VDC - US $144* / 4 szt.

spacer.png

* wg partsconnexion

Wszystko gra jak trza. Tylko tak z ciekawości sprawdziłbym coś z wyżej wymienionych, coś mi tak podpowiada przeczucie, że Auricap XO. 

Pamiętam MCap Supreme 800VDC (bez CC do którego się nie nadają bo składają się z dwóch połączonych szeregowo). Wystarczyły inne niedrogie kondensatory na V. z CC 77VDC || 77VDC, by Supreme dosłownie został znokautowany/zwalcowany w każdym calu. Mundorfy Supreme takie jak w Magico, to słabe kondensatory.

Jedyne Mundorfy jakie pozostały to Supreme S/G/O z CC 77VDC || 77VDC na UHF - w tej części zakresu są bardzo dobre. Później wyszła nowsza seria Supreme EVO, i też jest S/G/O i jak mi mówili są bardziej detaliczne, ale jeszcze mniej naturalne, mniej spójne, bardziej efekciarskie przy jakiejś tam miękkiej kopułce w tradycyjnych kolumienkach - jedne i drugie bez CC. Z tych co w Magico to najlepiej sobie radzą Supreme S/G/O i Supreme EVO S/G/O na kopułce. I tam maluśka kopułka wchodzi w ten zakres gdzie u mnie jeszcze jest MF, wyżej HF, i dopiero UHF z S/G/O.

Moja ocena dla :

Mundorf MCap Supreme 800VDC (bez CC). Jakość/brzmienie/cena 2 pkt na 20 - brzmienie gęste, ciemne, mało detaliczne/ mało przezroczyste. Słaba neutralność, balans tonalny.

Jensen PiO Cu 630 WVDC (bez CC). Jakość/brzmienie/cena 1,5 ~ 2 pkt na 20 - geste, barwne, strasznie wolne i zamulone. Bardzo słaba neutralność.

20/20 - punkt odniesienia, kondensatory w prądowych zwrotnicach głośnikowych z CC 77VDC || 77VDC.

Kiedyś jakiś facet z Białegostoku zabrał Jenseny od ręki, a mówiłem, że gęste, barwne, wolne i zamulone - że to nie wypali. Wstawił u siebie na wysokie do kopułek tytanowych i jak później mi powiedział, góra siadła, blasku brak, zamulenie. Kupił jakieś dużo tańsze foliowe kondensatory i inna bajka jak mówił, zagrały czysto, detalicznie, dźwięcznie. Jenseny już dawno sprzedał :)

Nie mogę Supreme sprzedać, bo mówię bezpośrednio o wszystkich wadach. Żeby tak wszyscy sprzedawali pisząc/mówiąc faktycznie jak jest, to prawie nikt by nic nie sprzedał! Chyba nie umiem sprzedawać. Nazbierane tego wszystkiego elementów/podzespołów do zwrotnic gł. i elektroniki audio. Mówią do mnie posprzedawaj, bo tylko kupujesz a nic nie sprzedajesz. Jenseny jakoś się udało, mimo tego, że bezpośrednio w oczy, na żywo miał wysypane wszystkie wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tedi02 napisał:

Toroid ,toroidowi nie równy ,taksamo z EI .Zapewniam was że ten od Głowińskiego jest najlepszy ,tu chodzi o jakość tego karkasu ,na którym nawijany jest drut.

W transformatorze toroidalnym nie ma karaksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tedi02 napisał:

Tak ,sorry ,ale jest rdzeń,i on jest istotny.

Technicznie ten transformator który mam (Toroidy Audio Supreme V2) jest pod tym względem bardzo dobrze zrobiony. Ma znacznie zmniejszoną indukcję tak że w całym zakresie mocy pracuje w liniowej części charakterystyki magnesowania. Ale OK skoro mówicie że jest taki kiepski to kupię kilka innych i ich posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W związku z tym ze Elebroth nie przetestował jeszcze swojego transformatora separacyjnego, to ja się podzielę że moim w odczuciu warto takie coś wstawić na lini zasilającej swój sprzęt. Ja zamówiłem na toroidach transformator audio a więc z ekranem w gotowej obudowie, 200 VA, 230V/230V, w rzeczywistosci ma on na "biegu" jałowym 245 V. Podpiąlem go pod linię na której mam wzmacniacz 150 W mocy muzycznej / 450 W mocy znamionowej i odtwarzacz SACD ok 30 W. W SACD mam zamontowane gniazdo z uziemieniem i kondensatory filtrujące na nim co daje sporą poprawę czystości dzięku/prądu zwłaszcza w ciągu dnia. Wracając jednak do meritum, po dodaniu tego transformatora czystość prądu/czarne tło jest niesamowite i to również wciagu dnia , teraz nawet na starych nagraniach jazzowych tam gdzie pianino było bardzo odsunięte a więc dźwięki bardzo ciche/ledwo słyszalne  i "głuche" pojwiło się życie :), niesmowicie wzrosła wyrazistość i separacja instrumentów co słychac zwłaszcza w nagraniach gdzie jest orkiestra/duże składy . Dla tych którzy po przeczytaniu będą się niepokoić o niekompatybilność "mocy" uspokajam że słucham na "godzinie" 9 do 10 maksymalnie, a po włączeniu jeszcze dodatkowego kolejnego CD i magnetofonu na tej samej lini,  napięcie na uzwojeniu wtórnym spadło do 236V, a transformator pracuje/pracował z temperaturą ok 30 stopni.  Tak więc polecam spróbować, zaznaczając od razu że moja intencją jest jedynie podzielić się tanim sposobem na bardzo dużą poprawę dźwięku, w czasach w których płacimy horendalne ceny często za bardzo niewiele. I nie reklamuję tu transformatorów firmy toroidy choć ten transformator posiadam tylko polecam tranformator separujacy z UZIEMIENIEM/EKRANEM jako taki na wejściu, bo dzięki niemu jestem w nirwanie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monkas napisał:

200 VA

 

2 godziny temu, monkas napisał:

450 W ... 30 W

Czyli podłączyłeś do powyższego prawie 500W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekkk1 napisał:

Czyli podłączyłeś do powyższego prawie 500W

to że trafo moze znamionowo oddać 450W nie znaczy ,że oddaje stale taka moc

ważna jest temperatura trafa separacyjnego

przy temperaturze 40 -45 st nic złego sie nie stanie

zbyt duże obciazenie trafa separującego spowoduje w krótkim okresie kilkunastu minut wzrost temperatury

w związku z sezonowymi róznicami temperatur warto sprawdzac co jakis czas temperature trafa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko to jest ponad dwukrotnie więcej i nawet zakładając, iż trafa wzmacniacza i odtwarzacza są przewymiarowane, to wątpię aby była to połowa mocy znamionowej... Gdzieś, w którymś momencie moc trafa zostanie przekroczona i owe nadmierne nagrzewanie nie przyniesie niczego dobrego.
Uważam iż podobnie jak ustalane jest trafo zasilające (czyli z nawiązką), na takiej zasadzie powinno ustalać się również trafo separujące ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomekkk1 napisał:

Super, tylko to jest ponad dwukrotnie więcej i nawet zakładając, iż trafa wzmacniacza i odtwarzacza są przewymiarowane, to wątpię aby była to połowa mocy znamionowej... Gdzieś, w którymś momencie moc trafa zostanie przekroczona i owe nadmierne nagrzewanie nie przyniesie niczego dobrego.
Uważam iż podobnie jak ustalane jest trafo zasilające (czyli z nawiązką), na takiej zasadzie powinno ustalać się również trafo separujące ?

masz rację, tylko kto to potrafi dobrze policzyć?

jesli  wzmacniacz pracuje w kalsie AB to waznna jest chwilowa moc dostarczna do kolumn i zalezy ona od impedancji oraz kwardatu napięcia na wyjściach wzmacniacza

mozna zmierzyc je w piku

dla wzmacniaczy w kalsie A , które bez wzgledu na wielkość sygnału oddają cały czas taka samą moc dzieloną na moc do zasilania kolumn i moc oddaną do otoczenia

nalezy zapewnic trafo separujące z naddatkiem wytrzymujące moc pobieraną przez wzmacniacz w klasie A .Moc pobierana jest najczęsciej podana na obudowie lub w instrukcji

to samo dotyczy przedwzmacniacza , który najczęściej równiez działa w klasie A ale moce sa sporo mniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, slawek.xm said:

to że trafo moze znamionowo oddać 450W nie znaczy ,że oddaje stale taka moc

ważna jest temperatura trafa separacyjnego

przy temperaturze 40 -45 st nic złego sie nie stanie

zbyt duże obciazenie trafa separującego spowoduje w krótkim okresie kilkunastu minut wzrost temperatury

w związku z sezonowymi róznicami temperatur warto sprawdzac co jakis czas temperature trafa

 

Dzięki, sprawdzę w upały, ale nie powinno być źle, nawet jeśli doda się + 10 stopni  to wychodzi 40-45 stopni,  producent mówił żeby nie porzekraczać 60-70 stopni. Tak to wzmacniacz pracujący w klasie AB. Teraz można kupic tanio proste mierniki mocy w gnieździe które można wpiąć przed; kupię przy okazji i sprawdzę ile system pobiera przy moim słuchaniu. Z "umysłu" też bym tego tak nie podłączył, ale mam zaufanie do własnej Intuicji.

Jeszcze ciekwa sprawa wynikła wczoraj przy odsłuchu, Trafo mam wpięte przy gniazdku w ścianie, przy której stoi półka z książkami od samej ziemi tak wiec postawiłem obudowę na grzbietach stojącyh książek i dźwięk był/jest super, poczułem jednak aby sprawdzić ustawienie na czymś innym, wziałem więc kawałek styropianu i na nim położyłem złożoną w kostkę folię bąbelkową o grubosci ok 5 cm tak że po położeniu na tym obudowy , obudowa osiadła w foli bąbelkowej, całość nadal stala na książkach.

I mimo tego że mam świadomóść że każdy element systemy/toru audio ma wpływ na dźwięk i znaczenia wpływu wibracji/ich odprowadzania to byłem w niezłym szoku, ponieważ dźwięk pogorszył się diametralnie, straciłem separacje, krawędzie dźwięków się zaokragliły, dół stał się plumkający/miękki, straciłem czystość wybrzmień i czarne tło. Tak wiec trafo stoi na grzbietach dwóch książek bez twardych okładek - nóżki wiszą w przestrzeni niższych książek pomiędzy nimi, książki nie mają nadmiernego luzu między sobą.

Dla zainteresowanych podam dokładne tytuły i autorów książek z tej pólki ;) ( to już oczywiscie żart, choć tak właściwie to nikt nie badał jeszcze/nie wykluczył wpływu pola elektromagentycznego książek/ich autorów na wpływ pola elektromagentycznego trafa separacyjnego ;), a z mojego nikłego doświadczenia z tuningu ale jednak, to właśnie to pole ma decydujący wpływ na jakość )

Miłego dnia dla wszystkich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tymi transformatorami jest spora, nawet w skali nokautu Tomanka przez DIY. W każdym aspekcie Toroidy są lepsze. Zastanawiam się czy jest sens testować inne, w przyszłym tygodniu powinienem mieć EI z Noratela jeszcze, tylko to było w miarę od ręki dostępne. 

MLerGS8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki. Poirytowany komfortem oglądania przedostatniego odcinka Gry o Tron (cały odcinek w ciemnych scenach) postanowiłem w końcu po 4 czy 5 latach posiadana, skalibrować swoją plazmę Panasonic 65ST60.

Jaka różnica! Mierzony kontrast skoczył z niecałych 4000 do ponad 15000!

15000 to dużo jak na nie-OLEDa. Dla porównania, najnowsze LCD z wyłączonym wygaszaniem strefowym maja naturalny kontrast na poziomie 3-4k.

Obawiałem się, że po kalibracji będzie zbyt ciemno, tymczasem Maciek Koper ze SkalibrujTV sprawił, że jasny jest bardziej intensywny, a czerń - głębsza.

Jeżeli czegoś żałuję, to tylko tego, że czekałem z tym tak długo. Błędnie zakładałem, że nie będąc wideofilem, nie zobaczę różnicy.

Kładę dzieci spać i odpalam sobie zaległych Avengersów.

Lz2YfP.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elberoth napisał:

Poirytowany komfortem oglądania przedostatniego odcinka Gry o Tron (cały odcinek w ciemnych scenach)

Nie wiem co Wy wszyscy macie problem z tym odcinkiem. Dobrej jakości odbiornik w miarę tam ustawiony i wszystko widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 23:17, Elberoth napisał:

Trochę z innej beczki. Poirytowany komfortem oglądania przedostatniego odcinka Gry o Tron (cały odcinek w ciemnych scenach) postanowiłem w końcu po 4 czy 5 latach posiadana, skalibrować swoją plazmę Panasonic 65ST60.

Jaka różnica! Mierzony kontrast skoczył z niecałych 4000 do ponad 15000!

15000 to dużo jak na nie-OLEDa. Dla porównania, najnowsze LCD z wyłączonym wygaszaniem strefowym maja naturalny kontrast na poziomie 3-4k.

Obawiałem się, że po kalibracji będzie zbyt ciemno, tymczasem Maciek Koper ze SkalibrujTV sprawił, że jasny jest bardziej intensywny, a czerń - głębsza.

Jeżeli czegoś żałuję, to tylko tego, że czekałem z tym tak długo. Błędnie zakładałem, że nie będąc wideofilem, nie zobaczę różnicy.

Kładę dzieci spać i odpalam sobie zaległych Avengersów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elb słaby ten twój kontrast ?

Dzisiejsze LCD to inna bajka, oczywiście mam na myśli wysoką półkę.

Tutaj mój soniaczek kalibrowany przez  Kopra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam dobre TV z HDRem. To jest inny wymiar jeżeli chodzi o filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z wyłączanym wygaszaniem strefowym ? Bo to raczej niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z włączonym. Właśnie po to jest podział matrycy na strefy i optymalizowany jest algorytm tym zarządzający.

Wiadomo im więcej stref tym lepiej, wyższy kontrast i głębsza czerń. Dużo producentów jednak nie potrafi opanować softu i mimo dużej ilości stref jest przeciętnie a czasem nawet komicznie.

W przypadku Sony XE9305 jest to na wysokim poziomie no i ten HDR sięgający do ponad 1800 nitów ?

Co ciekawe przy androidzie 7.0 było 1440 nitów a po instalacji Oreo 8.0 Sony dołożyło do pieca i w sumie to nie wiem czy coś świeci na tym poziomie na dzień dzisiejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony niestety potrafi w bardzo brzydki sposób wymuszać zakupu nowego telewizora. Po kilku latach od kupienia wypuszczają aktualizację aplikacji do zarządzania na urządzenia mobilne, która wyrzuca z niej wszystkie atrakcyjne funkcje, dla jakich się kupiło ten TV. 

Appka Sony do serii x85 kiedyś była naprawdę genialna - miała pełną integrację z EPG i np obsługę nagrywania PVR z jego poziomu. Dodatkowo można było wprowadzić nazwiska aktorów czy reżyserów, nazwy filmów itd dla których dostawało się powiadomienie pojawili się oni w opisach do EPG itd.  Czyli np jak chciałeś obejrzeć lub nagrać coś Akiro Kurosawy to appka meldowała Ci, że właśnie jego film pojawił się na EPG po czym naciskałeś nagraj i voila, za max tydzień film czekał na dysku do obejrzenia. 

Po "aktualizacji" z całej tej funkcjonalności pozostał tylko pilot do TV na ekranie smartfona. 

Dla mnie niestety to skreśliło Sony z listy przyszłych zakupów. 

PS. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to zrealizować przy pomocy innych aplikacji prośba o info, do tej pory mi tego brakuje. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Oczywiście, że z włączonym. Właśnie po to jest podział matrycy na strefy i optymalizowany jest algorytm tym zarządzający.

Ja mówię o naturalnym kontraście z wyłączanym wygaszaniem strefowym. 

Niestety działa to tak sobie. Jak wiesz czego szukać, to zaczyna irytować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elberoth napisał:

Ja mówię o naturalnym kontraście z wyłączanym wygaszaniem strefowym. 

Niestety działa to tak sobie. Jak wiesz czego szukać, to zaczyna irytować. 

Tak jak pisałem dzisiejsze LCD to inna bajka. Miałem wiele TV w swoim życiu i owszem to o czym mówisz jest prawdą, ale w XE9305 jest inaczej, jakbym nie widział to by nie uwierzył ,więc się tobie zupełnie nie dziwię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.