Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciach widać jak niepozornie wyglądają przy Vitusach. Nordy 3kg, a Vitusy ... 74kg.

Większość wzmacniaczy na modułach Hypex NCore NC500 i NC1200 jest podobna. Konstruktorowi (poza obudową) zostaje jedynie wybór seryjnego bufora wejściowego Hypexa lub budowa czegoś własnego. 

Nord poszedł właśnie tą drugą drogą. Ich najnowsze wzmacniacze wyposażone są w 4 generację bufora (rev.D), wyposażoną w regulatory napięcia Sparkos Labs oraz op-ampy Sparkos Labs lub Sonic Imaginery (do wyboru). Moja wersja ma op-ampy Sonic Imaginery, do tego zamówiłem gniazda WBT oraz okablowanie wewnętrzne NeoTech OCC. 

Więc można powiedzieć, że jest to najbardziej 'wypasiona' wersja z dostępnych. Oczywiście można to jeszcze przepakować do ładnego pudełka, dodać zasilacz liniowy (wcale nie mam przekonania, że jest lepszy niż impulsowy, choć na pewno audiofilsko bardziej koszerny), cenę przemnożyć x10 i nazwać MBL C15 ;)

Pytanie oczywiście jak taki 'budżetowy MBL' gra. 

Pierwsze włączenie i od razu szczena w dół. Przejrzystość, szybkość (!), rozdzielczość, kontrola nad głośnikiem w całym paśmie - to wszystko jest na poziomie lepszym niż w moich Vitusach SM-102. Masz w głowie te wykresy z ultra-niskimi zniekształceniami i wręcz podświadomie mówisz sobie - a więc jednak to prawda, tak brzmi wzmacniacz niemal pozbawiony zniekształceń. Człowiek naprawdę w takich chwilach zaczyna się zastanawiać, czy to jest już koniec hi-endu, skoro za tak niewiele można dostać tak wiele.  I jaki jest sens inwestowania 250.000zł w parę klasycznych monobloków ważących 150kg, skoro za 10500zł kupujesz takie smrody, które grają wielkim dźwiękiem i  wręcz naginają głośniki do swojej woli. 

Zajęło mi trochę czasu, zanim doszedłem do tego co mi się jednak w nich nie podoba. Vitusy i MSB grają jednak ewidentnie cieplej na średnicy. Są bardziej kremowe, pastelowe, chciałoby się powiedzieć - bardziej naturalne. Dźwięk jest jednak wolniejszy, bardziej oleisty więc siłą rzeczy człowiek zaczyna się zastanawiać, czy to co słyszy to nie przypadkiem tylko miłe dla ucha zniekształcenia ? 

Jak łatwo zgadnąć, Nordy znacznie lepiej zgrywały się z ciepłymi Dynaudio, natomiast na moich neutralnych, Magico lepiej (bardziej naturalnie) wypadały cieplejsze Vitusy i MSB. Połączenie Magico + Nord było niestety zbyt techniczne. Nie miałem niestety zbyt dużo kolumn do eksperymentowania, ale zakładam, że podobnie jak w przypadku Devialeta, kluczem do sukcesu będzie zestawienie z kolumnami grającymi gęstym środkiem i/lub ciepło brzmiącym źródłem. 

Zalety tej technologi są tak niezaprzeczalne, że warto chyba rozważyć zbudowanie całego systemu wokół tych wzmacniaczy. Po prostu mało który wzmacniacz zapewni nam taką szybkość, przejrzystość i panowanie nad głośnikiem. Przełączenie na cokolwiek sprawia, że dźwięk jakby stawał w miejscu, stawał się ospały i oleisty. 

Potencjał więc na pewno jest - chciałbym móc usłyszeć jakiś dopieszczony system zbudowany wokół tych wzmacniaczy. 

PS. Te moduły NCore są szybsze i bardziej przejrzyste niż OTL Graafa ! To tak dla porównania dla ludzi którzy mają doświadczenie z OTLami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>>>>>>>>>>>"To właśnie dlatego używamy w naszej metodzie szeregu różnych nagrań, bo to właśnie różnice między nagraniami, i to wcale nie tylko między różnymi płytami, ale czasem i kawałkami z tej samej płyty, są ważne. Nie staramy się definiować, określać różnic, ale jedynie stwierdzić, wskazać że różnice występują. Nie interesuje nas jak zostały nagrane, czy zmasterowane dane nagrania, interesuje nas wyłącznie czy i jak bardzo się różnią między sobą, czy potrafimy te różnice wskazać, czy te różnice są coraz większe/wyraźniejsze gdy słuchamy tych samych nagrań na coraz lepszych systemach, czy dany system pozwala słuchaczowi docenić walory danego nagrania, a w dalszej perspektywie rozróżnić nagrania, które dają większą satysfakcję z odsłuchu, od tych, które takiej satysfakcji nie dają, czy też dają wyraźnie mniejszą."<<<<<<<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2019 o 13:19, Elberoth napisał:

Ale mega set do mnie idzie:

 

Mutec 3+USB (przetwornik USB>SPIDIF; potrzebuję go, abym mógł podłączyć Scarlattiego do kompa; mam akurat u siebie, więc to taka rewizyta po latach)

Mutec 10MHz clock

SOtM sMs-200Ultra z wejściem 10M

SOtM USB reclocker z wejściem 10M

SOtM ethernet switch z wejściem 10M (ten mam własny)

SOtM SPS-500 zasilacz

Do tego mam oczywiście jeszcze 2 swoje zasilacze UpTone LPS-1.2. 

Wszystko będzie spięte kablami z zegarem Muteca 10M. Przewiduję MEGA sałatkę kablową !

 

Elb możesz napisać parę słów o tym ??? Szczególnie o tym sprzęcie sieciowym, zastanawiam się czy jest sens się tym zajmować. Zrobiłem sobie optoizolację PCeta przy użyciu mediakonwertera TPlink DMC-700. Jak zasilałem mediakonwerter z zasilacza HDPlex to nie było różnicy. Wymieniłem w nim kondensatory na "lepsze", regulatory na nisko szumne i zasilam go z mojego zasilacza. Jest różnica ale w porównaniu np z rewolucją jaką zrobił lepszy przewód ATX niewielka. 

Jcat ma w ofercie nowego audio switcha w odrobinę bardziej zachęcającej cenie (aczkolwiek dalej mało przystępnej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zastanawiam się czy go pożyczyć do przetestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaviter napisał:

Zrobiłem sobie optoizolację PCeta przy użyciu mediakonwertera TPlink DMC-700. Jak zasilałem mediakonwerter z zasilacza HDPlex to nie było różnicy. Wymieniłem w nim kondensatory na "lepsze", regulatory na nisko szumne i zasilam go z mojego zasilacza.

A nie prościej wymienić w adapterze jeden kondensator bodajże 470/16v na jakiś lepszy i podać napięcie 3,3V bezpośrednio na niego omijając ten cały "syf" po drodze...  Później kabel ethernet krótki i jednostronnie ekranowany i pozamiatane ?  ja tak zrobiłem i różnica jest taka, że nie prędko zrezygnuję z tego rozwiązania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

A nie prościej wymienić w adapterze jeden kondensator bodajże 470/16v na jakiś lepszy i podać napięcie 3,3V bezpośrednio na niego omijając ten cały "syf" po drodze..

Akurat w tym moim było 5 elektrolitów i 3 regulatory każdy na inne napięcie. U mnie nie robi to aż takiej dużej różnicy (znacznie mniejszą niż elementy bliżej komputera karta sieciowa Jcat Femto i przewód ethernetowy), zrobiłem to z ciekawości i zastanawiam się czy jest sens się z tym dalej bawić.

oLhuecF.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.06.2019 o 14:32, Elberoth napisał:

Nordy 3kg, a Vitusy ... 74kg.

Większość wzmacniaczy na modułach Hypex NCore NC500 i NC1200 jest podobna. Konstruktorowi (poza obudową) zostaje jedynie wybór seryjnego bufora wejściowego Hypexa lub budowa czegoś własnego. 

Nord poszedł właśnie tą drugą drogą. Ich najnowsze wzmacniacze wyposażone są w 4 generację bufora (rev.D), wyposażoną w regulatory napięcia Sparkos Labs oraz op-ampy Sparkos Labs lub Sonic Imaginery (do wyboru). Moja wersja ma op-ampy Sonic Imaginery, do tego zamówiłem gniazda WBT oraz okablowanie wewnętrzne NeoTech OCC. 

Więc można powiedzieć, że jest to najbardziej 'wypasiona' wersja z dostępnych.

 

Pierwsze włączenie i od razu szczena w dół. Przejrzystość, szybkość (!), rozdzielczość, kontrola nad głośnikiem w całym paśmie - to wszystko jest na poziomie lepszym niż w moich Vitusach SM-102. Masz w głowie te wykresy z ultra-niskimi zniekształceniami i wręcz podświadomie mówisz sobie - a więc jednak to prawda, tak brzmi wzmacniacz niemal pozbawiony zniekształceń. Człowiek naprawdę w takich chwilach zaczyna się zastanawiać, czy to jest już koniec hi-endu, skoro za tak niewiele można dostać tak wiele.

Tylko nie podłączajcie D'Agostino, bo to daje co najwyżej średnie brzmienie. Do tańszych modeli jeszcze się nada pod mniejsze, ale nie do dużych, z którymi siada.

To ma grać, to ma żyć, mieć drive, prawdziwy ton live, a nie ciągnąć się ospale i zamulać.

Pewnie już wcześniej się domyśliłeś jaki Sound lubię. Taki jaki najtrudniej uzyskać, jak najbardziej realistyczny, rasowe granie, a nie jakieś tam ściemniani/przymulanie audiofilskie/amatorskie plumkanie.

Tam potrzeba neutralnej amplifikacji, która ma wzorowe aspekty te co wymieniłeś:

''Przejrzystość, szybkość (!), rozdzielczość, kontrola nad głośnikiem w całym paśmie''

Słuchałeś tego z MOON'ami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zapewne lepiej niż z Dan'ami. A dla mnie bankowo. Moon Evolution 888, Moon Evolution 850P, Moon Evolution 780D, Moon Evolution 820S, MIT ACC 268, Wilson Audio Alexx (Munich 2017).

Wilson Audio WAMM Master Chronosonic - też bez Dan'ów. Są monobloki Air Tight ATM-2001 (na 6550 × 12, 12BH7 × 6, 12AX7 × 2, 12AU7 × 2).

AC/DC - You Shook Me All Night Long

Wolę z youtu. Chronosonic z Air Tight ATM-2001, niż na żywo po raz enty (4-ty z rzędu) te same kolumny Alexx z Dan'ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie podłączajcie D'Agostino, bo to daje co najwyżej średnie brzmienie. Do tańszych modeli jeszcze się nada pod mniejsze, ale nie do dużych, z którymi siada.
To ma grać, to ma żyć, mieć drive, prawdziwy ton live, a nie ciągnąć się ospale i zamulać.
Pewnie już wcześniej się domyśliłeś jaki Sound lubię. Taki jaki najtrudniej uzyskać, jak najbardziej realistyczny, rasowe granie, a nie jakieś tam ściemniani/przymulanie audiofilskie/amatorskie plumkanie.


Mądrego to aż miło posłuchać :-) Przywróciłeś mi wiare w ludzi. Ja mam po alergie na wszystkie szerokopasmowce, mini monitory grające rzekomo jak podłogówki i cały ten marketingowy bulshit dorabiający ideologię brzmienia live do czegos co nawet nie jest namiastką koncertu na żywo. O wszelkich „wyczynowych” zestawach pokroju Audio Physica kreujacych holograficzna stereofonie na 1% płyt a do bani grających 99% pozostałych nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.07.2019 o 19:27, barni napisał:

Przywróciłeś mi wiare w ludzi. Ja mam po alergie na wszystkie szerokopasmowce, mini monitory grające rzekomo jak podłogówki i cały ten marketingowy bulshit dorabiający ideologię brzmienia live do czegos co nawet nie jest namiastką koncertu na żywo.

przez barni, 18 Marca 2018 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - średnie typy i jałowa gadka co niektórych z bólem tyłu, którzy lepszych nie mają u siebie i gadają trzy po trzy.

W dniu 23.07.2019 o 19:27, barni napisał:

O wszelkich „wyczynowych” zestawach pokroju Audio Physica kreujacych holograficzna stereofonie na 1% płyt a do bani grających 99% pozostałych nie wspomnę.

Wspominaj/wymieniaj :)

Dalej szukasz... ? barni, 31 Grudnia 2018

W dniu 31.12.2018 o 08:46, barni napisał:

Panowie i Panie ( mam nadzieje, ze sa tu takie ). Tak sie na razie zastanawiam nad Wilson Audio Puppy 8, Sophia 3, Sabrina lub B&W 802D do rocka. Z pewnych wzgledow bardzo pasuja mi ich gabaryty i kształt. Dodatkowo beda stac dosyc blisko sciany, ale w pomieszczeniu 35m2 chłonąm bas niczym gąbka, wiec w tym zakresie nie powinny grać szczupło. Zakladamy, ze reszte toru mozna do nich dopasować. 

Wilsony odpadają. Lepiej inne kolumny, te co maja własne firmowe przetworniki. Z B&W możesz brać 800 D3 - też (jak niższe modele) są wykonturowane z podkręcona górą i do 'tłuścioszków' nie należą, ale nie są tak wychudzone jak niższe modele z tej serii.

Z czym to może zagrać. VTL z Rockport Technologies były ciemne i zamazane, z tranzystorami McIntosh'a jeszcze słabiej. Raz RT zagrały z MC2301 na KT88.

B&W 800 D3 polecam sprawdzić co najmniej z VTL S-400 Series II, lub wyższymi modelami. Przeczuwam, że może to fajnie zagrać.

Drugi zestaw jaki możesz sobie sprawdzić/kupić, to Focal Stella Utopia EM Evo + Naim Audio Statement. Kolumny bardziej sztuczne/chłodne/techniczne jakby bały się neutralnej/rzetelnej elektroniki. Trzeba wcisnąć sporo watów by coś się ruszyło. Ale i to bardziej wolę takie granie niż coś w stylu PMC Fenestria.

W dniu 9.11.2018 o 07:51, Marek.S napisał:

Kupiłem Visiony tylko muszę wynająć busa ?

W dniu 9.11.2018 o 19:19, Sovereign napisał:

Marek.S wygrał talony na Avalon-y ?

 

To już ostatni, czy masz jeszcze talona na następny wyższy model Avalon-a.

W dniu 9.11.2018 o 19:42, Marek.S napisał:

Raczej ostatni. Za Opusy dostaje ponad €4k w rozliczeniu także po prostu mi się opłacało a nie było innych chętnych oprócz dwoch napaleńcow ze Słowacji i Włoch którzy nawet chcieli przysłać mi oryginalne skrzynie żebym tylko im wysłał te kolumny.

 

Chciałem JBLe 4345, te z Włoch za €7200 ale był problem z logistyką a w 4343 nie chcę się bawić bo jest z nimi za dużo roboty typu regeneracja L-padów, przełącznika bi-amp itp itd.

DD55000 bym nie zmieścił a K2 to białe kruki niestety. ?

12 godzin temu, Marek.S napisał:

Elberoth, jakie Magico miałeś u siebie? Szukam czegoś po Eidolonach Vision i myślę nad S3 MK1.

Wiedziałem, już wtedy :)

Ale mam ubaw z tych wszystkich co (zamiast słuchać muzyki) ciągle zmieniają/przerzucają klocki/kolumienki ze średnio-niskiej / niskiej półki (tzw. audiofilska amatorka - najzwyklejsze hi-fi) i nie zaznają muzycznej/dźwiękowej nirwany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2019 o 09:53, Elberoth napisał:

Jakiś czas temu kupiłem sobie monobloki Nord na modułach N-Core NC500. Moduły N-Core to wzmacniacze impulsowe, podobne do IcePowera, tylko znacznie lepsze. 

Nie ukrywam, że do spróbowania zachęciły mnie pomiary na Audio Scence Review, wykonane na najnowszej stacji Audio Precision:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać, ich zniekształcenia są na ultra niskim poziomie. 

Wzmacniacze są małe, grzeją się tylko nieznacznie i mają bardzo wysoką moc (250/500/700W).

 

 

 

 

 

 

Nord 1.jpg

Nord 2.jpg

Skusiłeś mnie tym opisem, zamówiłem dziś Nord One SE NC500DM MKII Dual Mono Stereo Amp w kolorze czarnym, ale  z OP Amp Sparkos Labs SS2590 oraz wersji wykonania full wypas czyli: okablowanie Neotech UP-OCC Cu, sieciowe plus gniazda Furutech FI-06 IEC & FP-S022N Mains Wire , wyjścia pod kolumny WBT-0705Cu Copper Conductor Posts, wejścia XLR - Furutech XLR FT-786 Rhodium,  oraz bezepiocznik SYNERGISTIC SR BLUE FUSE 5A.

teraz 2 tygodnie czekania i z ... 300 h wygrzewania z tego co wyczytałem z doświadczeń użytkowników na audioshark. Jestem bardzo ciekaw efektu. Do tej pory klasa D w ogóle nie wchodziła w grę, ale z opisu twoich wrażeń , jak i wielu innych na audiogone czy wspomnianym audioshark, stwierdziłem że warto spróbować. Zwłaszcza, że podobał mi się sound Spectrala, i gdy by nie 2 elementu brzmienia pewnie bym w niego wszedł. Jeśli ten Nord ma podobną estetykę ale bez mankamentów rzeczonego to był by to faktycznie nowy czarny koń na rynku. 

Będzie wystawiony przeciwko końcówce stereofonicznej Simaudio Moon W5, 32kg żywej wagi, pełne dula mono,  trafa 2x1,1kW klasa A (pierwsze 5W)/ AB 175W 8ohm - 350W 4ohm - 700W 2ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PMD
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem info że moja końcówka została wysłana w czwartego 15-ego. Zamawiałem 6-tego, standardowo realizacja zamówienia trwa ok 2 tygodni. Colin pisał że jest trochę zawalony robotą bo dopiero co wrócił z urlopu i ma zaległości,a tu proszę, ekspresowa robota!

Powinien do poniedziałku/wtorku dojść i rozpoczynam wygrzewanie, bardzo jestem ciekaw brzmienia. Moja wersja w odróżnieniu od testowanej przez Elberotha, bazuje na Sparkosach, które w opinii użytkowników , którzy mieli obie wersje Op Am`ów jest nieco cieplejsza oraz troszkę mniej analityczna od Sonic Imagery. W korespondencji Colin aktualnie sam przyznaje że zmienił zdanie i aktualnie preferuje również Sparkosy jako dające przyjemniejsze brzmienie.

Zobaczymy jak to u mnie zagra, kolumny w moim systemie to: Sound&Line MEDIUS EXELLENCE - testowane swego czasu w High Fidelity: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 dają lekko ocieplony plastyczny dźwięk, więc powinno się to dogadywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw tych Nordów. Gdy czekałem na końcówkę mocy, myślałem o nich bardzo intensywnie. Teraz... po prostu jestem ciekaw, czy naprawdę jest aż tak ŁAŁ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt właśnie doszedł, aktualnie się wygrzewa. Producent podaje przedziały spodziewanych zmian w dżwięku w godzinach grania 10-20; 100; 500; 1000

Zakładam że największe zmiany powinny się zamknąć w przedziale do 100h.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20190821_170714.jpg

20190821_170721.jpg

20190821_171546.jpg

20190821_171554.jpg

20190821_171613.jpg

i jeszcze specyfikacja:

• Black or Silver Finish Stereo Case

• 2 x Hypex NCore NC500 Module

• 2 x Hypex SMPS1200A700 Power Supply

• 2 x Nord One UP REV D Input Buffer Board Choice of Sparkos 2590 or Sonic Imagery 990 Enh Op Amps + £45

• Dual Mono Design

• SNR 135dB

• Distortion: THD+N - - 0.001 % 20Hz

• Frequency Response: 0 - 50k Hz +0/-3dB

• Low Distortion: THD+N - - 0.001 % 20Hz

• High Input Impedance 51K

• Input Sensitivity 8ohm 2.52Vrms 10.24dBu

• XLR Balanced Input

• 26 dB Gain

• Ultra High Damping Factor

• High Current Output Capable of driving 2ohm for the

   Most Demanding of Speakers.

   550W 2ohm

   700W 4ohm

   400W 8ohm

• Frequency Response: 0 - 50k Hz +0/-3dB

• Case W 430mm D 335mm H 70mm

   With Feet and Binding Posts W430mm D375mm H81mm

• Weight 9Kg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, PMD said:

Sprzęt właśnie doszedł, aktualnie się wygrzewa. Producent podaje przedziały spodziewanych zmian w dżwięku w godzinach grania 10-20; 100; 500; 1000

Zakładam że największe zmiany powinny się zamknąć w przedziale do 100h.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20190821_170714.jpg

20190821_170721.jpg

20190821_171546.jpg

20190821_171554.jpg

20190821_171613.jpg

i jeszcze specyfikacja:

• Black or Silver Finish Stereo Case

• 2 x Hypex NCore NC500 Module

• 2 x Hypex SMPS1200A700 Power Supply

• 2 x Nord One UP REV D Input Buffer Board Choice of Sparkos 2590 or Sonic Imagery 990 Enh Op Amps + £45

• Dual Mono Design

• SNR 135dB

• Distortion: THD+N - - 0.001 % 20Hz

• Frequency Response: 0 - 50k Hz +0/-3dB

• Low Distortion: THD+N - - 0.001 % 20Hz

• High Input Impedance 51K

• Input Sensitivity 8ohm 2.52Vrms 10.24dBu

• XLR Balanced Input

• 26 dB Gain

• Ultra High Damping Factor

• High Current Output Capable of driving 2ohm for the

   Most Demanding of Speakers.

   550W 2ohm

   700W 4ohm

   400W 8ohm

• Frequency Response: 0 - 50k Hz +0/-3dB

• Case W 430mm D 335mm H 70mm

   With Feet and Binding Posts W430mm D375mm H81mm

• Weight 9Kg

 

Nic tam wzmacniacz - ważne że skarpety stylowo dobrane do sandałów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piter z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic tam wzmacniacz - ważne że skarpety stylowo dobrane do sandałów
To nie sandały, ale fakt, że kompozycja dobra. Rażą trochę za długie spodnie, warto pracować nad poprawieniem tego obszaru.

Jakim przewodem jest/będzie zasilany nord?

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym zaniżać poziomu ?  ale w moich stronach jest takie porzekadło ludowe:

 

..co komu do domu,jak chata nie jego...

jak dla mnie,ważniejsze jest to co stoi na półce ze sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę MIT Oracle Z cord III.

Jak się ułoży i zdecyduje że zostanie, zastanowię się z czym docelowo ma grać  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem. Odpaliłem żeby sprawdzić czy wszystko ok i się grzeje. Mogę na razie powiedzieć, że jest dobrze choć prosto z pudełka. Nie jest gorzej, raczej lepiej, system gra trochę ciemniej co mi pasuje, wyraźniej różnicuje instrumenty. 

Nic nie gryzie, nie razi, nie jest sucho czy chudo. Może jest troszkę mniej powietrza, mniej lotnie na górze. Lepsze różnicowanie i Power na dole. 

Ale to taki pierwszy rzut uchem, bez wysłuchania się. Piec prosto z pudełka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z opampami Sparkos czy Sonic Imaginery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparkos. Gra już 100h i faktycznie dźwięk się wyraźnie zmienia. Niestety jutro muszę bryknąć do Warszawy a z niej w czwartek do Poznania. Może w weekend spokojnie więcej posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2019 o 13:03, Sovereign napisał:

przez barni, 18 Marca 2018 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - średnie typy i jałowa gadka co niektórych z bólem tyłu, którzy lepszych nie mają u siebie i gadają trzy po trzy.

 

W dniu 3.08.2019 o 13:03, Sovereign napisał:

Ale mam ubaw z tych wszystkich co (zamiast słuchać muzyki) ciągle zmieniają/przerzucają klocki/kolumienki ze średnio-niskiej / niskiej półki (tzw. audiofilska amatorka - najzwyklejsze hi-fi) i nie zaznają muzycznej/dźwiękowej nirwany :)

Wiesz, niektórzy mają różne pasje i osiągają nirvane nie tylko kupując ekstremalnie drogie audiofilskie zabawki. Jeżeli natomiast posiadanie drogich komponentów sprawia , że czujesz się lepszy od innych to chyba pora na kontakt z psychologiem ? Z mojej strony EOT w tym temacie. 

A za typy do posłuchania dziękuję. 

Z ciekawości - są tu jacyś użytkownicy Qobuza słuchający go z terenu Polski ? Ostatnio mile mnie zaskoczyła ich zawartość biblioteki, stąd zastanawiam się jak odpalić go na streamerze "stacjonującym" w Polsce z wbudowaną appką do jego obsługi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, barni napisał:

Z ciekawości - są tu jacyś użytkownicy Qobuza słuchający go z terenu Polski ? Ostatnio mile mnie zaskoczyła ich zawartość biblioteki, stąd zastanawiam się jak odpalić go na streamerze "stacjonującym" w Polsce z wbudowaną appką do jego obsługi. 

Nie powinno być problemu jak aktywujesz na kompie jakiś soft z VPN, na przykład Browsec, klikasz na przykład holenderski serwer i zakładasz konto będąc w Polsce. Jeden miesiąc tak testowałem a później serwer UK i to samo, w Holandii niższe opłaty.

Jeśli słuchasz tylko klasyki i jazz to na pewno wybór tytułów jest znacznie większy niż Tidal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, barni napisał:

Wiesz, niektórzy mają różne pasje i osiągają nirvane nie tylko kupując ekstremalnie drogie audiofilskie zabawki. Jeżeli natomiast posiadanie drogich komponentów sprawia , że czujesz się lepszy od innych to chyba pora na kontakt z psychologiem ? Z mojej strony EOT w tym temacie. 

Jeżeli chcesz wpasować się w swoją wypowiedź. Bierz mbl'ka w pakiecie z psychologiem ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2019 o 16:41, Elberoth napisał:

Masz z opampami Sparkos czy Sonic Imaginery ?

Mozna zapytac jak potoczyly sie losy monitorow,ktore mialy stac na biurku,pamietam ze te wybrane byly za duze i cos mialo je zastapic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2019 o 23:52, Sovereign napisał:

Jeżeli chcesz ...

co do załączonego filmu...

fajnie jest usłyszeć te wszystkie detale które tyko MBL ujawnia, na kanale YouTube zwykłego komputera ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, Nord ma liczniku ok 180h. Duże zmiany zaszły po ok 70-80h, dalej ewolucja. No cóż faktycznie opinie nie są przesadzone, jest to kawał świetnego urządzenia.

Na surowo różnice do W5 wydawały się nieznaczne, z delikatnym wskazaniem na Norda w wielu aspektach i kilkoma w których ustępował W5. Z czasem, jak się pogrzał i bardziej ucywilizował, przewaga wzrastała. Nord jest bardzo klarowny, przez co słychać wyraźnie więcej niuansów które w W5 już się zlewają. W efekcie Nord podaje więcej planktonu w zakresie średnio i niskotonowym.  Dźwięk jest bardzo precyzyjny, krawędzie wyraźniej zaznaczone na czym zyskuje rytm i dynamika. Początkowo w tym zakresie był trochę za twardy, ciut za mocne krawędzie, ale po ok 70-80h to ustąpiło, wyszlachetniał i zrobiło się już ok. Największe różnice na + dla Nord są w średnicy, która jest u niego trochę bogatsza, najmniejsze na basie, w którym to zakresie W5 najbardziej się broni, ale nie wątpliwie tu też zwycięża Nord. Bas jest mega kontrolowany , ma troszkę większą masę i mocniejsze uderzenie. 

W5 ma na tą chwile fajniejszą górę - jest wyraźniejsza, żywsza, jest tam więcej powietrza i mam wrażenie że trochę więcej się tam dzieje niż u Norda. W5 buduje też lepszą scenę 3D. W Nord obrazowanie przestrzeni jest ok, ale W5 bardziej spektakularne - namacalne. Co do góry jednak muszę jeszcze zaczekać aż Nord pogra 500-600h ponieważ opinie użytkowników mówią że po tym czasie następuje jeszcze wyraźna poprawa dźwięku, głownie środka ale i średnicy. Jak by było mało wówczas zawsze można przejść na Sonic Imaginery, kwestia gustu. Zobaczymy jak będzie, podobno jak się Sparcosy wygrzeją to wiele w tym aspekcie się poprawia i w cale nie odbiegają wiele od Sonic'ów.

W5 gra lżej w całym paśmie, z kolei Nord ma w całym zakresie więcej mięcha, różnica nie jest duża, ale wyraźna i bardziej odpowiada mi w tym aspekcie Nord. 

Pod względem spójności/płynności brzmienia początkowo oczywiście lepiej był z W5, ale w miarę jak się wygrzewał Nord różnica się zacierała, aktualnie jest remis w tej materii, ale Nord wciąż jeszcze nie osiągną pełni możliwości, a ten aspekt również powinien ulec dalszej poprawie.

Całościowo w moim aktualnym systemie, po tych 180h Nord daje lepszy, bardziej rozdzielcze, bogatsze w mikroinformacje, masywniejsze brzmienie. Tak samo muzykalne jak to miało miejsce z W5, choć z mniej namacalną i mniej rozległą przestrzenią (czego trochę żal). Nord nie brzmi tak swobodnie (na luzie) jak potrafią drogie końcówki jak choćby D'Agostino Clasic, czy McIntosh 611/601/501, ale kosztuje ułamek ceny tych wzmacniaczy ( i ok 2-wu krotnie mniej od W5). W wersji ze Sparkos'ami w moim systemie nie brzmi technicznie/cyfrowo. Z charakteru bardzo  podobnie do W5 ale lepiej w wielu aspektach. Nord jest też wrażliwy na rodzaj przewodu zasilającego. Podpinałem MIT Oracle ZCord III,  Audioquest Hurricane, Enerr Trascenda Ulitamte. Z każdym wyraźnie zmieniało się brzmienie systemu. Enerr dał najwięcej detalu na środku, mięcha w całym paśmie i płynności i łagodności, ale jak dla mnie zabrał za dużo powietrza i miał mniejsze rozciągnięcie w  dół oraz trochę za bardzo zmiękczył bas. Audioquest oddał powietrze i poprawił dół, ale ma trochę mniejszą masę i nieco twardsze całe pasmo (mocniejsze krawędzie w odniesieni do Enerra). Na razie gram w układzie Enerr na preampie, Audioquest na końcówce (Nord), MIT na listwie (do której wpięty jest CD i pre). Może zamienię AQ i Enerra miejscami ponownie, może nie, zależy jak się jeszcze rozwinie dźwięk w miarę grzania Norda i jak się osłucham (CD podpięte do listwy MIT Oracle AC2).

 

Po tym czasie jaki to u mnie gra, mogę powiedzieć że prawie każdy kto szuka końcówki mocy w cenie 10 000-15 000zł powinien posłuchać Norda, bo może w tej cenie dostać coś co ustępuje dopiero wielokrotnie droższym urządzeniom.  Piszę prawie każdy, ponieważ dla osób szukających soczystego, ciepłego wzmacniacza z średnicą na pierwszym planie - mam na myśli brzmienie np: lampowego Pathosa, albo to co z dźwiękiem robi pre   Cary Audio SLP 98 to nie jest odpowiedni kierunek. Ale już dla osób którym podoba się dźwięk  Passa 150/250/350..., integry McIntoscha z z serii 7000/8000/9000..., Integr Accuphase z klasy AB,  a budżet tych urządzeń przekracza aktualnie możliwości portfela jest to świetna alternatywa. Jest dość szokujące jak brzmi aktualnie klasa D na N-corach przynajmniej w wydaniu Nord'a.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.