Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lete, 10 Kwi 2007, 13:16

Myśliwy strzela Pan Bóg kule nosi

 

>Caly czas pluje sobie w brode, ze nie

>zdecydowalem sie skonczyc psychologii :)

 

To wcale nie spowoduje że stosunki z innymi Ci się poprawią, łatwiej jednak zmienić podejście do człowieka niż zdobyć wiedzę o nim, po prostu spróbuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

Podziwiam Twoją cierpliwość, ale za chwilę to chyba eksplodujesz, tak jak w stosunku do Rafaello.Dyskutowanie z właścicielami denonkówi, primerków,rotelków, którzy nawet centa nie zaiwestowali w poprawienie akustyki swojego zagraconego pokoju(co najwyżej wstawili kwiat, powiesili firanki lub użyli do wytłumienia sonexu zamiast sonoflexu )którzy o sprzęcie z prawdziwego zdarzenia i akustyce nie mają zielonego pojęcia, musi być dla Ciebie nie lada torturą.Mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzymasz i mimo to, skrobniesz za jakiś czas parę słów o teście, w tym profesjonalnie i wyśmienicie zaaranżowanym pokoju- Magnepanów 3.6. Będę czekał z niecierpliwością.

Pozdrwiam

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster, 10 Kwi 2007, 13:39

 

>lplover, nie podlizuj się :)

>

>Pozdrawiam

 

Lanki, ja nie muszę, nie staram się wprosić do Elbusia, a taki pokój też będę miał, to kwestia tylko czasu:)

Elbuś, a jak tam, po wizycie Rolanda już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lplover, 10 Kwi 2007, 13:37

 

>Podziwiam Twoją cierpliwość, ale za chwilę to chyba eksplodujesz, tak jak w stosunku do

>Rafaello.Dyskutowanie z właścicielami denonkówi, primerków,rotelków, którzy nawet centa nie

>zaiwestowali w poprawienie akustyki swojego zagraconego pokoju

 

Absolutnie nie mam nic przeciwko posiadaczom budżetowych systemów - sam kiedyś zaczynałem od amplitunera Zodiak i magnetofonu Finezja 1 i chetnie się z nimi swoimi doświadczeniami podzielę.

 

Jedyne o co proszę to aby WYPOWIADAĆ SIĘ NA TEMAT.

 

Naprawdę nie wiem, ile jeszcze wody musi upłynąć, aby kilka z osób tu się wypowiadającuch zrozumiało, że krzesła z Ikei, to jakie mają słuchawki czy aparaty cyfrowe nijak maja się do tego watku. To tylko utrudnia czytanie osobom naprawdę zainteresowanym, sprawiając że aby dotrzeć do treści nas interesujących, trzeba się przedzierać przez sterty postów nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan - zgadzam się z tym co napisałeś o akustyce pokoju, w którym zastosowano za dużo tłumienia, a za mało rozpraszania. Jest precyzja, ale muzyka traci życie. Tylko że wtedy jest to pokój PRZETŁUMIONY, nie wytłumiony. Stosuję zasadę LEDE, dlatego cały front mam w ciężkiej wełnie. Za plecami mam Sonex, szeroko. Bardziej rozprasza niż tłumi.

 

Też do Elb - jestem zwolennikiem wełny - tam gdzie jest potrzebna, ponieważ ma liniową charakterystykę tłumienia. Odpowiednie użycie wełny daje wyciszenie pokoju nie czyniąc akustyki martwą.

 

Można zamiast wełny dać ustrój Fast'a, czy innego specjalisty, który będzie po prostu inaczej opakowaną wełną, tylko 20 razy droższą. Rozumiem, że to może być argument, bo jak tu się pochwalić, że powiesiłem wełnę! Wstyd się pokazać, jeszcze na zielone nie wpuszczą:)

Co do braku akustycznej symetrii w Twoim pokoju zdania nie da się zmienić. Być może z tym głośnikami efekt nie jest dokuczliwy, ale fizyki one nie zmienią. Gdyby pokój miał 50 m2, to nie byłoby problemu z racji większego oddalenia okien. Grunt, że jesteś zadowolny z odsłuchu i brzmienia całości. Absolutnie nie wątpię, że jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lplover, 10 Kwi 2007, 13:37

 

>(co najwyżej wstawili kwiat, powiesili firanki lub użyli do wytłumienia sonexu zamiast sonoflexu )

 

A co Ty Kolego wiesz o Sonexie? Coś z sieci? Coś z bocznicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 10 Kwi 2007, 14:10

Dobra na temat ,lekko tylko podrążę

1,Estetyka

Czy te zarówki nad głową jakoś schowałęś i jak to aktualnie wygląda, ja nawet w piwnicy nie mam takiej prowizorki (jak wiadomo prowizorki są najtrwalsze :D)

Czy przejście ściana okno będzie jakoś finezyjnie wykończone czy już tak zostanie,czy coś zmienisz

Te drzwi są jakąś ozdobą ? czy przepisy przeciwpożarowe tak decydują że się tak od ściany muszą odcinać i być widoczne-w każdym razie na zdjęciu

 

2.Akustyka

Co planujesz zrobić z otworem okiennym który psuje równowagę słyszalności (dążymy do ideału ! )-koledzy też zauważyli ,jest odstępstwo od symetrii pomieszczenia i Tafle szkła maja inny wspólczynnik odbicia niż pozostałe ściany.Może nie czytałem uważnie ale czy szkło wewnętrzne jest ciężkie i grube rzędu 1,1 cm i więcej, czy cieńsze i sobie nie brzęczy ale działa jak kamera pogłosowa ?

 

3.Elektroakustyka

czy robiłeś próby z klimą-jak działają podstawki pod kable przy normalnej wilgotności 60% 20 stopni celsjusza ,jak przy wysokiej 90% i niskiej 15%

czy słychać jakąś różnice-ewentualne wnioski

 

4.Odczucia subiektywne

jaki poziom dżwięku musisz mieć (moc dostarczona) żeby słyszeć wszystkie mikrodetale na tej 24 metrowej powierzchni

 

na razie wystarczy

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem metoda LEDE (Live End - Dead End) się nie sprawdza i generalnie odeszła już raczej w zapomnienie. Wystarczy obejrzeć najnowsze projekty Rives Audio, RPG i innych specjalistów od akustyki. LEDE nie uświadczysz. Ale to dyskusja na inny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 10 Kwi 2007, 14:39

 

>Moim zdaniem metoda LEDE (Live End - Dead End) się nie sprawdza i generalnie odeszła już raczej w

>zapomnienie. Wystarczy obejrzeć najnowsze projekty Rives Audio, RPG i innych specjalistów od

>akustyki. LEDE nie uświadczysz. Ale to dyskusja na inny wątek.

 

Wątek jest OK. LEDE się nie sprawdza, bo ww producenci jej nie popierają? U mnie się sprawdziła, tzn. dla mnie. Jeśli jej nie popierają, to nic dziwnego, bo wełnę upchnąć każdy może sam, a im byłoby trudniej nam wepchnąć swoje użyteczne, ale o wiele za drogie wynalazki.

 

LEDE to konkretny pomysł na akustykę, do tego prosty i tani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o uzyskaniu Nirvany a trochę of topic

 

 

Czy już są porządne programy do przeliczania akustyki pomieszczeń METODĄ ELEMENTÓW SKOŃCZONYCH

panowie matematycy mogli by coś poza google więcej forumowiczom na temat zalet tej metody powiedzieć

 

pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu okien konieczny jest montaż ramy okna w warstwie izolacji termicznej muru a nie w warstwie wewnętrznej czyli nośnej. Znika większość rezonansów.

Pisze oczywiscie o oknach z szybą zespoloną. Okno skrzynkowe ze względu na budowę to jest prawdziwa tragedia .

Jesli zakladacie roletę za oknem to tez tylko z wypelnieniem poliuretanem .

Tak na marginesie mysle ze jest duzo wpisow nietematycznych bo malo jest wpisow tematycznych tych którzy mają się za autorytety na forum

nie chce mi się wierzyć ze ludzi którzy chwalą się przerzuceniem przez swoj pokój kilkudziesięciu lub

więcej klocków w ciągu kilku czy kilkunastu lat nie wpadli na pomysł ile można osiągnąć zmieniając akustykę pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 10 Kwi 2007, 16:25

 

Nie wprowadzaj forumowiczów w błąd ,przede wszystkim ważne w oknach skrzynkowych są okucia których za bardzo na rynku nie ma (moda-poszły do lamusa).Takie pierdoły jak uszczelki są i można piękne okno o profilu znacznie grubszym i solidniejszym niż typowe EURO zrobić .ze względów akustycznych okno skrzynkowe ma lepszą skuteczność gdyż ma dużo powietrza między ramą zewnętrzną a wewnętrzną i dżwięk ulega wytłumieniu ,na dodatek jakbyś chciał się uprzeć to i 6 szyb można dać tylko po co-trzy o różnej grubości wystarczą.

Jakbyś się przyjrzał to ten pokój ma zdublowaną warstwę izolacji,zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz może się w murze przy przenikaniu pary wodnej na zewnątrz tworzyć grzyb właśnie za izolacją wewnętrzną zostanie przekroczony punkt rosy i tam wykropli się woda. Żeby tego uniknąć ściany powinno ocieplać się tylko z zewnątrz,wtedy w środku sa suche.Pokój w związku z tym powinien mieć zarówno nawiew jak i wyciąg i co zapewne porzadna klimatyzacja spełnia (na zdjęciu za bardzo nie widać czy jest wyciąg mechaniczny powietrza zużytego)

pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffaelll

ty naprawdę śmiecisz w tym temacie

O wszystkim cos czytales ale niezbyt dokladnie,szkoda pary na mielenie tematu izolacji skoro tobie kojarzy sie to tylko ze styropianem na murze lub trzcina pod tynkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafaell

O ile wiem, to raczej nie za prędko powstanie taki programik. Dopiero od niedawna tą metodą udaje się liczyć coś w 3D w realnym czasie. Wcześniej tylko układy symetryczne, lub 2D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth.

Zaciekawiło mnie pytanie Rafaella dotyczące wpływu wilgotności powietrza na dźwięk. Pewne skutki wytłumienia pokoju, czy działania rozpraszaczy można domyśleć się „uszami” wyobraźni. Co do wpływu wilgoci na muzykę, to nic mi nie przychodzi do głowy, poza tym że na dźwięk, wpływ na pewno ma. Jakie są wasze doświadczenia w tym względzie.

Tylko proszę nie odpowiadać, iż pośrednio poprzez dodatkowy przyrost roślin wstawionych jako rozpraszacze, najczęściej w ramach dobrych stosunków z żoną lub że szczególnie „Muzyka na wodzie” G. F. Händla nad wyraz pięknie brzmi w wilgotnym pomieszczeniu. Ale powtarzam, temat nie jest głupi.

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozchodzenie się fali dzwiękowej w różnych środowiskach- fizyka dla szkół średnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir

Na tej samej zasadzie: odbicia fal dźwiękowych od ciał stałych -szkoła zasadnicza zawodowa. A ile problemów?

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir

Jakbyś uważnie czytał to byś głupot nie opowiadal W 1984 roku uruchamiałem jedna z nowocześniejszych wtedy w kraju linię do produkcji okien między innymi maszyny brytyjskiej firmy Wadkin szczytem marzeń wtedy były okucia firmy Aubi ,lakiernie miedzy innymi firmy Kremlin zabezpieczały drewno produktami francuskiej firmy Clou .Ja to nie czytałem ja to wdrażałem w życie mądralo i wiele wiele innych ,Nawet aparaturę naukową do CERN na granicy Szwajcarsko Francuskiej robiłem (to taki okragły podziemny 30 km tunel w którym fizycy z całego świata rozpędzają cząsteczki do bardzo duzych predkości)

 

Jakbyś baranku świąteczny wiedział to chodzi o wpływ wilgoci na kable połaczeniowe i czy wilgoć lepiej przewodząc pogarsza działanie podstawek izolujących gdyż spływają z nich ładunki elektrostatyczne które mogą neutralizować zjawiska pojemnościowe na tranzystorze (spytaj Senicza opisywał je i jak to w "o mnie" skojarzyłem to zaraz z tymi kablami) wyszło by przy okazji ile jest w tym vodo a ile fizyki

 

czytaj i ucz się i tak głupi umrzesz ale to każdego z nas czeka

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 10 Kwi 2007, 19:03

 

>Jakbyś uważnie czytał to byś głupot nie opowiadal W 1984 roku uruchamiałem jedna z nowocześniejszych

>wtedy w kraju linię do produkcji okien

 

Ale kogo to obchodzi ?

 

Załóż prosze autobiograficznego bloga - w ten sposób będziesz mógł sie zrealizowac pisarsko. Jestes najczęściej piszącą osobą w tym watku, czująca sie w obowiążku wejść W KAŻDĄ polemikę, nie wazne czy dotyczy ona aparatów cyfrowych czy teraz - o zgrozo - okuć do okien, a jednoczesnie ilość postów "na temat" mozna policzyć na palcach jednej ręki.

 

Daj już spokój. Idź sobie stąd. Gdziekolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin, 10 Kwi 2007, 17:21

To by było faktycznie narzędzie dzięki któremu można by było wiele także w akustyce pomieszczeń,głośnikach i wielu innych zrobić na najwyższym poziomie,można by na przykład w samochodach zrezygnować z wałów stopniowanych po prostu wygladało by to jak podłużne jajo ,było by lżejsze ,lub wytrzymalsze i tańsze. Konstrukcyjnie wdrożenie i rozpowszechnienie tej metody pchneło by wiele branż do przodu, porównał bym to ryzykownie nawet z wprowadzeniem elektroniki do przemysłu

Mamy masę perspektywicznych technologii ale nie umiemy ich wdrożyć bo o nich nie wiemy że sa-czy to nie paradoks internet ,wyszukiwarki a w dalszym ciągu brak przepływu informacji -czyżby nasze nieuctwo ? czy brak wyobrażni

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 10 Kwi 2007, 19:13

To zacznij opowiadać a nie pouczać na ani jedno pytanie od Ciebie nie otrzymałem odpowiedzi po co najpierw mówisz żeby pytać na temat a póżniej cisza ,naprawdę nie chciałbym cię obrazić ani zbluzgać i wymyślać po co ci ten temat przestań mnie i innych traktować jak gówniarzy to nie będziemy przy okazji pisać o dupie maryni ,Najlepiej jakbyś ten wątek zamknął bo zamiast przekazać coś nowego od siebie to tylko wkurzasz ludzi i nie wiem w sumie do czego chcesz zmierzać

 

Odpowiesz mi czy mam ci wcisnąć ignoruj i się nie wkurzać nie zachowuj się jak panna na wydaniu ,przecież wcześniej ciebie pare razy przeprosiłem za uszczypliwości

 

przypominam pytania-czy są obrażliwe,niegrzeczne,złośliwe

 

Elberoth, 10 Kwi 2007, 14:10

Dobra na temat ,lekko tylko podrążę

1,Estetyka

Czy te zarówki nad głową jakoś schowałęś i jak to aktualnie wygląda, ja nawet w piwnicy nie mam takiej prowizorki (jak wiadomo prowizorki są najtrwalsze :D)

Czy przejście ściana okno będzie jakoś finezyjnie wykończone czy już tak zostanie,czy coś zmienisz

Te drzwi są jakąś ozdobą ? czy przepisy przeciwpożarowe tak decydują że się tak od ściany muszą odcinać i być widoczne-w każdym razie na zdjęciu

 

2.Akustyka

Co planujesz zrobić z otworem okiennym który psuje równowagę słyszalności (dążymy do ideału ! )-koledzy też zauważyli ,jest odstępstwo od symetrii pomieszczenia i Tafle szkła maja inny wspólczynnik odbicia niż pozostałe ściany.Może nie czytałem uważnie ale czy szkło wewnętrzne jest ciężkie i grube rzędu 1,1 cm i więcej, czy cieńsze i sobie nie brzęczy ale działa jak kamera pogłosowa ?

 

3.Elektroakustyka

czy robiłeś próby z klimą-jak działają podstawki pod kable przy normalnej wilgotności 60% 20 stopni celsjusza ,jak przy wysokiej 90% i niskiej 15%

czy słychać jakąś różnice-ewentualne wnioski

 

4.Odczucia subiektywne

jaki poziom dżwięku musisz mieć (moc dostarczona) żeby słyszeć wszystkie mikrodetale na tej 24 metrowej powierzchni

 

na razie wystarczy

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL - facet jest niezniszczalny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LOL - facet nie umie odpowiedzieć bna proste techniczne pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eberoth, bo sam się prosisz o kopy. Mogłeś przynajmniej te żarówki na drucie takim kloszem z gazety osłonić. Origami, w dupę jeża :)))

 

A Ty Rafaell jestes namolny. Widzisz że to pokój do oglądania nie do słuchania. Sporadycznie możesz tam popatrzeć, stwierdzić że ładnie i won, bo to samotnia onanisty, a nie galeria sztuki do zwiedzania (choć pod jednym względem jest podobna, tak samo jak nie można dotykać eksponatów tak i tu nikt poza właścicielem tego przybytku nie ma prawa dotknąć pilota od sprzętu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Rafaell - masz jakiś poważniejszy problem, czy tylko to co mają inni powoduje u Ciebie prawdziwą polską bezinteresowną zawiść? Elberothowi udało się zbudować/zlecić wykonanie pomieszczenia, które dla 99% forumowiczów jest nieosiągalne. Jeśli posiadasz przydatną dla innych audiofili wiedzę odnośnie adaptacji akustycznej pomieszczeń mieszkalnych to po prostu załóż odrębny wątek i się nią podziel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

to może chociaż po jednym pytanku na dzień dasz radę odpowiedzieć,oto pytanie;

 

Jaki poziom dżwięku musisz mieć (moc dostarczona) żeby słyszeć wszystkie mikrodetale na tej 24 metrowej powierzchni

 

czy nie jest za trudne jeśli tak to poproś o prostsze albo odpowiedz

 

widzisz nawet Cię Pozdrawiam czy w tym słowie jest jakiś obrażliwy podtekst

 

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.