Jump to content
Elberoth

Elberoth's Audio Nirvana

Recommended Posts

W dniu 1.09.2019 o 21:35, PMD napisał:

Na razie muszę posłuchać dłużej Norda żeby się przekonać czy będzie równie relaksacyjny w długich sesjach odsłuchowych jak jest W5.

No, no... Odniesienie do nieczęsto spotykanego W5 będzie ciekawe. Może uda się przed Sylwestrem 🙂 Widzę na zdjęciach fajny IC, ludzie rożnie o nim mówią, ale ja mam niezmienne do niego sentyment 🙂. Zasilający  Enerr idzie prosto do ściany ?

Czy miałeś okazję porównać hypexa nc500/400 do serii ucd? Ciekaw jestem jak duży progress udało się uzyskać, nie licząc samej mocy. Czy taka zmiana warta jest wykonania?

Hubert

Nie miałem okazji. 

Elberoth miał kilka ładnych lat wstecz belcanto. i pewnie z tuzin innych konstrukcji w klasie D.

BelCanto było na modułach TriPath. 

Wszystkie porównania UCD do NCore wskazywały na dużą przewagę tego ostatniego. 

Można sobie kupić bardziej budżetową wersję na modułach NC400, robioną przez Hypexa - wychodzi ok 6000zł z VAT: 

https://www.diyclassd.com/product/nc400-mono-kit-complete-kit/24

albo same moduły i gotowe obudowy pod nie od Ghent audio:

https://www.ghentaudio.com/kit/ncore-mx.html

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Mówisz o porównaniach własnych czy z internetu? Ciekaw jestem opinii kogoś kto miał, testował w typowych, domowych warunkach, odsłuch bez nadmiernej głośności.
Raczej nie będę inwestował 6k w sprzęt do samodzielnego montażu
Nord już jakoś wygląda, choć bez rewelacji. Chcąc kupować, to coś, co będzie również ładne
Pytanie czy lub ile zyskam ze zmiany z ucd na ncore, jeśli słucham w salonie i nie przekraczam 69 dB natężenia dźwięku.

8 godzin temu, hoobi napisał:

Mówisz o porównaniach własnych czy z internetu? Ciekaw jestem opinii kogoś kto miał, testował w typowych, domowych warunkach, odsłuch bez nadmiernej głośności.
Raczej nie będę inwestował 6k w sprzęt do samodzielnego montażu emoji16.png
Nord już jakoś wygląda, choć bez rewelacji. Chcąc kupować, to coś, co będzie również ładne emoji846.png
Pytanie czy lub ile zyskam ze zmiany z ucd na ncore, jeśli słucham w salonie i nie przekraczam 69 dB natężenia dźwięku.

Cześć,

Przepraszam jeśli przeszkadzam w rozmowie ale może jeśli szukasz muzykalnej i miłej w odsłuchu przy nie dużych głośnościach klasy D to może Gato Audio? Odsłuchiwałem UCD ze stajni Auralica i mnie nie porwało to. Nie wiem jaki posiadasz budżet ale do 15K PLN to Gato się wpisuje i masz różne modele oparte na modułach Pascala ze streamerem sieciowym i bez.

https://www.gato-audio.com/eu/electronics/integrated-amplifiers.html

Pozdr.

I zapomniałem dodać. że Gato jest ładne 😁

W dniu 4.09.2019 o 23:27, hoobi napisał:

A czym się różni opinia kogoś na zagranicznym forum, od kogoś na tym forum ?

W dniu 4.09.2019 o 23:27, hoobi napisał:

Raczej nie będę inwestował 6k w sprzęt do samodzielnego montażu emoji16.png

W Hypexie kupujesz gotowe, złożone wzmacniacze NC400. 

• Haha 1

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

15 godzin temu, muzaman napisał:

Cześć,

Przepraszam jeśli przeszkadzam w rozmowie ale może jeśli szukasz muzykalnej i miłej w odsłuchu przy nie dużych głośnościach klasy D to może Gato Audio? Odsłuchiwałem UCD ze stajni Auralica i mnie nie porwało to. Nie wiem jaki posiadasz budżet ale do 15K PLN to Gato się wpisuje i masz różne modele oparte na modułach Pascala ze streamerem sieciowym i bez.

https://www.gato-audio.com/eu/electronics/integrated-amplifiers.html

Pozdr.

I zapomniałem dodać. że Gato jest ładne 😁

Tak tak, gato to swietna propozycja, rozwazam o jakiegos czasu (wlasciwie od czasu ich wlasnej dystrybucji).

Nie szukam jednak na sile zmiany. Wiadomo, kroliczka goni sie cale zycie. Liczylem troche na dyskusje, wymiane pogladow w tym temacie.

1 minutę temu, Elberoth napisał:

A czym się różni opinia kogoś na zagranicznym forum, od kogoś na tym forum ?

Tym, ze pisujace to nicki mniej lub bardziej znam z perspektywy czasu. To daje poczucie pewnej zbieznosci lub nie w odbiorze muzyki. Poza tym, ufam rodakom.

25 minut temu, Elberoth napisał:

W Hypexie kupujesz gotowe, złożone wzmacniacze NC400. 

Tyle, ze one nie sa ladne, a kosztuja niewiele mniej od Gato, ktore akurat dla mnie jest ladne.

A mnie się taki wzmacniacz w klasie D podoba (QULOOS QA-690)...

1937496833_AMPQULOOS.thumb.png.91819026278e73b98775c82d69c27a21.png

Według producenta oddaje 100 W/8 omów i 160 W/4 omy (wejście liniowe / cyfrowe / USB).

Nie miałem okazji słyszeć, ale według producenta to Hi-End. Zwraca uwagę cena: po przeliczeniu ok. 3500 zł.

słyszał ktoś już moze nowe układy w klasie D purifi?

https://www.purifi-audio.com/

w pomiarach wypadają lepiej niż seria nCore - pierwsze recenzje są też bardzo entuzjastyczne

niebawem mają pojawić się płytki do DIY

ps. wzmacniacze na nCorach mozna kupic za male pieniadze z audiophonics

https://www.audiophonics.fr/fr/amplificateur-de-puissance/audiophonics-pa-s250nc-amplificateur-stereo-class-d-ncore-2x250w-4-ohm-p-13545.html

ja używam 250 w wersji mono jako wzmacniacz gitarowy od ponad półtora roku i jest git

Edited by biniek
  • Like 1

49 minut temu, biniek napisał:

słyszał ktoś już moze nowe układy w klasie D purifi?

https://www.purifi-audio.com/

w pomiarach wypadają lepiej niż seria nCore - pierwsze recenzje są też bardzo entuzjastyczne

niebawem mają pojawić się płytki do DIY

ps. wzmacniacze na nCorach mozna kupic za male pieniadze z audiophonics

https://www.audiophonics.fr/fr/amplificateur-de-puissance/audiophonics-pa-s250nc-amplificateur-stereo-class-d-ncore-2x250w-4-ohm-p-13545.html

ja używam 250 w wersji mono jako wzmacniacz gitarowy od ponad półtora roku i jest git

mogą być ciekawe tym bardziej, że za Purifi stoi ten sam Bruno Putzeys - tata UCD i nCORE 😀

W dniu 6.09.2019 o 00:00, hoobi napisał:

Tym, ze pisujace to nicki mniej lub bardziej znam z perspektywy czasu. To daje poczucie pewnej zbieznosci lub nie w odbiorze muzyki. Poza tym, ufam rodakom.

Ja znacznie więcej czasu spędzam na zagranicznych forums i także znam osoby tam piszące. Dlatego dla mnie takie opinie są wartościowe. 

Słucham sobie właśnie Jordiego Savalla na Falconach 3/5a, podłączonych do impulsowych Nordow (moduły nCore NC500, OPampy Sonic Imaginery) i dosłownie nie mogę się nadziwić - jak dobrze to gra. Barwa, hektary przestrzeni.

Cały ostatni poprzedni tydzień słuchałem tego na Graafie 20OTL (ten w środku) i Nordy są pod każdym względem lepsze. Nawet pod względem mikrodynamiki i namacalności dźwięku - a przecież Graff to konstrukcja OTL!

Przełączając na Graafa tracimy całą otwartość, przejrzystość, mikrodynamikę - cały dźwięk jest jakby oblany gęstą warstwą lukru. Ktoś powie - naturalne ciepło. Bzdura. Ten dźwięk nie ma nic wspólnego z naturalnym brzmieniem instrumentów. Jest zbyt przegrzany, zbyt wolny. Coś jak herbata z 4 łyżkami cukru.

Z Magico brzmienie Nordów jest trochę zbyt chłodne i zdystansowane - tu znacznie lepiej wypadają Vitusy, moje monosy MSB czy Dagostino Momentum którego miałem. Ale z Falconami absolutnie nic barwie nie brakuje. Viola da Gamba brzmi wręcz zjawiskowo.

To już drugi raz kiedy Falcony tak dobrze wypadają ze wzmacniaczem impulsowym. Na ostatnim Audio Video Show grały z impulsowym Primare i był to jeden z lepszych dźwięków na wystawie. Z monitorów na 12k, a nie 2mln PLN.

tg0Zpo.jpg

x3qj5Y.jpg

Oczywiście Falcony wszystkiego nie zagrają - to minimonitor z obudową zamkniętą. Ale małe składy - petarda (choć Stryjecki w swojej recenzji w HiFi i Muzyka - swoją drogą polecam, bo ciekawa i dobrze napisana - słuchał na nich symfoniki w bliskim polu i też był pod wrażeniem).

• Like 5
  • Thanks 1

Acha - znalazłem gdzieś w kącie pokoju podstawy firmy SRA (Silent Running Audio) VR-Series isoBASE, które idealnie pasują pod Nordy. Kupiłem pod monosy MSB, ale jak to ja - kupiłem, rzuciłem gdzieś w kąt i nigdy nie miałem czasu nawet przetestować :/ Sam jestem ciekaw efektu pod Nordem. 

Adam ponawiam prośbę żebyś napisał parę słów o tym sprzęcie sieciowym, widzę na pierwszej fotce że tego switcha używasz w tej chwili. Jakbyś miał chwilę na opis swoich wrażeń to napisz też dokładnie jaki jest setup, dzięki.

2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

Adam,  fajnie będzie jak co jakiś czas wrzucisz coś na warsztat

Taki jest plan. Ale odpowiem cytatem z filmu:

mało casu, kruca bomba, mało casu

7 minut temu, Elberoth napisał:

Taki jest plan. Ale odpowiem cytatem z filmu:

mało casu, kruca bomba, mało casu

Przygotowania do AVS 2019? 😁

• Thanks 1

Godzinę temu, kaviter napisał:

Adam ponawiam prośbę żebyś napisał parę słów o tym sprzęcie sieciowym, widzę na pierwszej fotce że tego switcha używasz w tej chwili. Jakbyś miał chwilę na opis swoich wrażeń to napisz też dokładnie jaki jest setup, dzięki.

Tak, udało mi się odpalić switcha SOtMa po światłowodzie i wydaje mi się, że jest lepiej. Ale jeszcze dokładnie nie testowałem, bo patrz odpowiedź wyżej.

Na razie podłączyłem  tak:

switch TP-Link > Ethernet > konwerter TP-Link MC220L > światłowód > SOtM 10G > Ethernet > Lampizator Pacific 

W ten sposób mam izolacje galwaniczną od zewnętrznego świata (komputera, sieci - wszystkiego). Dodatkowo switch zasilam z zasilacza UpTone Audio LPS1.2 (na superkondensatorach i 2x LM3045) więc sam switch ma izolację i od sieci komputerowej, i od sieci zasilającej.

sMS-200 Ultra i tego reclockera SOtMa do kompletu chwilowo nie używam, bo wydaje mi się, że Pacific po Ethernecie gra lepiej. Jest to o tyle zastanawiające, że tam w środku siedzi zwykła malina ustawiona jako end-point roona. Fakt, że z lepszym zasilaniem, ale ja do tych wszystkich SOtMów też mam lepsze zasilanie, do tego szmery, bajery, reclockery i izolatory USB. 

Po AVS przyjdzie czas na pogłębione testy. 

Edited by Elberoth

8 godzin temu, Elberoth napisał:

Acha - znalazłem gdzieś w kącie pokoju podstawy firmy SRA (Silent Running Audio) VR-Series isoBASE, które idealnie pasują pod Nordy. Kupiłem pod monosy MSB, ale jak to ja - kupiłem, rzuciłem gdzieś w kąt i nigdy nie miałem czasu nawet przetestować 😕 Sam jestem ciekaw efektu pod Nordem. 

Adam,

Mogę przetestować jak ich nie używasz, ale jam mam końcówkę stereo, jest trochę szersza, ok 37cm szerokości rozstaw nóżek.

PS. miałem pisać po 230h o zmianach w dźwięku, ale się nie wyrobiłem, a po kolejnych 50h zmieniło się to co po 230h jeszcze nie domagało (teraz już domaga 🙂 ) więc chyba poczekam aż to się ustabilizuje bardziej, bo cały czas się poprawia. Przy 230h znikła twardość na dole i wyszło, że z sieciówką AQ Hurricane gra już ok, ale cały czas nie domagała góra, która cały czas była trochę wycofana. Po ok 260-280 góra się otwarła i jest już to wyrównane, nie mam wrażenia że ten zakres jest trochę zbyt nieśmiały na tle reszty pasma (jak to było wcześniej). 

Płyt muszę słuchać od nowa, bo po primo słychać tak dużo nowych informacji, że od nowa je poznaję 🙂, po secundo wzmacniacz dobitnie różnicuje jakość nagrań. Jak coś jest płaskie, albo krzykliwe, od razu wyłazi. Wychodzą też wszelkie "błędy" artystyczne, jak ktoś gdzieś puści fałszywą nutę, niechcący nie w tępo trąci strunę , głosik wokalistce nie dociągnął, to jest to wrzucone w tle na którymś planie, ale wyraźnie słyszalnie. Jak z kolei kapela jest zgrana , gra w tempo to dźwięk pięknie płynie. Chciałbym, tu zaznaczyć że to nie jest jak w pierwszej edycji integry Gryphona Diablo, która podawała mnóstwo detalu, ale mi osobiście brakowało w tym przekazie muzyki. W Nordzie jest to spójne i płynne połączenie, ale jednocześnie przy takiej hiper klarowności siłą rzeczy słychać czego być nie powinno. Na początku mnie to zaskoczyło, ponieważ na znanych mi płytach pokazały się rzeczy, których tam nigdy nie słyszałem i pierwsza myśl jak mi przemknęła przez głowę , coś się dzieje z piecem?? 😂 Dopiero po chwili dotarło do mnie że są to różne przypadkowe dźwięki, które się również nagrały, a wcześniej przy dużo mniejszej rozdzielczości pieca  zlewały się z innymi wybrzmieniami, teraz zaś Nord to wszystko wyłapał i precyzyjnie odtworzył. 

• Like 2

nie zdążyłem zedytować,

chciałem dodać że:

po primo słychać tak dużo nowych informacji, że od nowa je poznaję 🙂, i nie chodzi tu tyko od dotykowe mikro w sensie gdzieś ktoś w tle zakaszlał, ale w ogóle o ilość mikro informacji definiujących brzmienie np: saksofonu, plankton zdjęty z kontrabasu, wszystkie przydźwięki z gryfu jak Marcus Miller naparza na basie  (dzwonienie strun na progach, trącenia paznokciami itd itp.) które mikrofon zdjął i są częścią składową nagrania. Które wcześniej zlewały się w jedne dźwięk i były nierozpoznawalne w takim stopniu, a teraz uzupełniają nagranie dodając mu realizmu. 

po secundo ........... Nie jest też tak że słuchać można tylko audiofilskich nagrań. Mam trochę, popu progresu, elektroniki, w tym polskie wydania naszych rodzimych kapel, i w śród nich są kiepskie i przyzwoite. 

• Like 2

Nord niesamowicie pokazuje fakturę dźwięku. Słucham Violi da Gamba i aż ciary chodzą jaki się tego słucha - tych wszystkich smaczków, szarpnięć, drżenia strun/smyczka. 

To jak jakby z telewizji SD przesiąść się na Full HD. Temperatura barwowa może być taka sama, ale tu po prostu więcej słychać ... wszystkiego.

I do tego jeszcze ta niesamowita przejrzystość na dalekich planach.  

Do żadnych głośników na accutonach i podobnych to się nie nadaje, ale różne ciepło brzmiące Sonus fabery, Dynaudio, Harbethy itd - dla takich kolumn to jest ciekawa alternatywa. 

• Like 2

Zgadzam się. W zeszłym tygodniu słuchałem na Waliców Legacy Focus SE, jestem ciekaw jak by się Nord z nimi dogadał ze względu na tą wstęgę. Słuchałem z CD MBL (następca 1531) i integrą Ypsilon. Gało to bardzo ładnie, zwłaszcza zakres środek-góra mnóstwo powietrza ale łagodnie, bardzo spójnie i płynnie. Muszę podjechać z moim Nordem i zobaczyć czy się dogada.

W dniu 10.09.2019 o 13:21, Elberoth napisał:

Na razie podłączyłem  tak:

switch TP-Link > Ethernet > konwerter TP-Link MC220L > światłowód > SOtM 10G > Ethernet > Lampizator Pacific 

W ten sposób mam izolacje galwaniczną od zewnętrznego świata (komputera, sieci - wszystkiego). Dodatkowo switch zasilam z zasilacza UpTone Audio LPS1.2 (na superkondensatorach i 2x LM3045) więc sam switch ma izolację i od sieci komputerowej, i od sieci zasilającej.

Ja u siebie też mam optoizolację sieci na mediakonwerterze. Wygląda to mniej więcej tak:

Switch (do którego jest podłączony NAS i AP) -> światłowód -> MediaKonwerter (D-link DMC-700SC) -> Ethernet -> AudioPC

Mediakonwerter jest zasilany liniowo, dodatkowo wymieniłem w nim kondensatory i regulatory, jest trochę lepiej ale nie ma o co kruszyć kopii.

W dniu 10.09.2019 o 13:21, Elberoth napisał:

wydaje mi się, że Pacific po Ethernecie gra lepiej. Jest to o tyle zastanawiające, że tam w środku siedzi zwykła malina ustawiona jako end-point roona

hmm to rzeczywiście ciekawe, kolega przyniósł do mnie kiedyś taka malinę i nawet po podłączeniu tego do dobrego zasilacza grało to słabiutko i po USB i z taka przystawką Allo DigiOne.

Ja optokonwerter mam od "brudnej" strony - po stronie DACa mam switcha SOtMa - więc zasilam go zwykłym zasilaczem wtyczkowym. 

Sonore ma ciekawą alternatywę dla switcha SOtMa czy prostych mediakonwerterów:

https://www.sonore.us/opticalModule.html  

Zakładam, że gra to lepiej niż taki tani optokonwerter TP-Linka. 

Niedługo też na rynku pokaże się bardzo ciekawa alternatywa dla switcha SOtMa o podobnej funkcjonalności (switch z wejściami optycznego Ethernetu) - UpTone Audio EtherRegen. 

https://audiophilestyle.com/forums/topic/38968-etherregen-we-are-getting-much-closer/page/51/

• Like 1