Jump to content
Elberoth

Elberoth's Audio Nirvana

Recommended Posts

@Elberoth

Cześć Adam,

Muszę powiedzieć, że nowa stronka audioshow.pl jest ładna 😁.

Może uda mi się spotkać Ciebie w pokoju Gato jak na zeszłorocznych AVS i zamienić słowo.
Ciekawe czy w ogóle Gato pojawi się w tym roku po tym jak podziękowali Audio Klanowi za współpracę.

pozdr.

• Thanks 1

Fajnie się czyta te opisy Nordów obu Panów, pomimo że na innych OP odczucia wydają się być dość podobne....

rozdzielczość über alles, ale czy to na dłuższą metę nie okaże się męczące...??
czy jest ta tkanka spajająca decydująca o płynności i organiczności 

na pewno będę inwestował niedługo we wzmacniacz w tej cenie i na widelcu u mnie został chyba tylko ten Nord lub KINKI Studio. Jeśli chodzi o jakość montażu i obudowy to KINKI pomimo, że Made in CHina sprawia jednak lepsze wrażenie niż Nord bynajmniej w moich oczach...

może ktoś ma porównanie brzmienia tych dwóch wzmacniaczy...?

Nowa strona AVS jeszcze wymaga sporo pracy. W tygodniu powinniśmy to skończyć. 

Gato tam gdzie zawsze. 

• Thanks 1

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Ja kiedyś wygrałem pamiętam bilety na AS i mi się spodobało :) Mam do stolicy 400km w jedną stronę więc ciężko mi namówić moja ukochaną na wycieczkę :( a jak wygrałem bilety to był dobry pretekst - jest gdzieś jakaś akcja?

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor: Benq W1070::: Amplituner: Denon AVR X3300 Kolumny Dolby Atmors 5.1.2: Focal Chorus 826V (front), 705V (tył, sufit), CC800V (centralny), SW800V (Subwooferr)

9 godzin temu, m4tech napisał:

Fajnie się czyta te opisy Nordów obu Panów, pomimo że na innych OP odczucia wydają się być dość podobne....

rozdzielczość über alles, ale czy to na dłuższą metę nie okaże się męczące...??
czy jest ta tkanka spajająca decydująca o płynności i organiczności 

na pewno będę inwestował niedługo we wzmacniacz w tej cenie i na widelcu u mnie został chyba tylko ten Nord lub KINKI Studio. Jeśli chodzi o jakość montażu i obudowy to KINKI pomimo, że Made in CHina sprawia jednak lepsze wrażenie niż Nord bynajmniej w moich oczach...

może ktoś ma porównanie brzmienia tych dwóch wzmacniaczy...?

To jedna z kwestii do zbadania, czy nie zmęczy w długich odsłuchach. Jak będę dłużej słuchał odpowiem na to pytanie. Do tej pory grzało się, od niedawna zaczynam słuchać na zasadzie wrzucania płyty i słuchania od deski do deski bez analizowania, dla przyjemności i na razie przyzwyczajam się mimo wszystko do nowej znacznie bogatszej prezentacji. Muzyka popowa, rock, elektornika bezdyskusyjnie na Nordzie zyskują. Pytanie jak wypadną te romantyczne, nastrojowe, jazzowe nagrania. Widząc jak bardzo dźwięk się zmienia w miarę wygrzewania (i w którą stronę to idzie) jestem pozytywnie nastawiony do przyszłości :) , ale nie chwalmy dnia ... jak to mówią. 

• Like 1

Przy okazji jak beda wszyscy wielcy swiata audio na AS to moze zagadaj z nimi, czy nie sprezentowaliby jakiś unikalnych wersji swoich produktów na WOŚP. Brać audiofilska myśle ze wyskrobałbym zaskórniaki aby przy okazji wspomóc super ideę i naprawde potrzebujących. Moze właściciele forów tez pozytywnie zareagowaliby na taką akcję i zgodziliby się na darmową reklamę tych WOŚP-owych produktów.

• Like 3

Pomysł oryginalny jak furutech z AliExpress
Akcja latania budżetu NFZ z kieszeni obywateli może nosić znamiona pozytywnego działania. Jak ktoś chce pomóc potrzebującym, to na pewno nie ma problemu ze znalezieniem odbiorcy czy fundacji. My w pracy tak robimy.
Temat WOŚP podchodzi od kilku lat pod polityczny, szkoda mieszać tak neutralnego hobby jakim jest audio z polityką. Po co nam podziały i kłótnie?

Pmd, czy mógłbyś posłuchać Sophie zelmani i opisać wrażenia na nordzie?

W dniu 1.09.2019 o 12:23, m4tech napisał:

co do załączonego filmu...

fajnie jest usłyszeć te wszystkie detale które tyko MBL ujawnia, na kanale YouTube zwykłego komputera 😉 

Jak u cb. granie na poziomie trybienia, to musi być marnie. Widziałeś u usera @slawek.xm jakie spikeraki :D , ponoć najgorsze diy w pl. Przy tych 'spikerakach' co wy macie to prawie jak z kuchennego radia, zabawki dla 8-latka na start-hi-fi.

Myszy/szczury biegające po instrumentach i różne inne fazy mbl'owców, a ty tego 'filmu' słuchasz :D zamiast oglądać tą marnotę.

W dniu 30.08.2019 o 17:58, barni napisał:

Wiesz, niektórzy mają różne pasje i osiągają nirvane nie tylko kupując ekstremalnie drogie audiofilskie zabawki. Jeżeli natomiast posiadanie drogich komponentów sprawia , że czujesz się lepszy od innych to chyba pora na kontakt z psychologiem 🙂 Z mojej strony EOT w tym temacie. 

mbl'owcom potrzebny psychol, jak wynika z tego co prawi barni. Gdyż do tego co napisał, idealnie wpasowuje się ten typ/ mbl z żałosnym filmikiem.

mbl taka sama szwabska 'komedija' jak german physiks

Edited by Sovereign

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png

W dniu 13.09.2019 o 15:04, Elberoth napisał:

Nowa strona AVS jeszcze wymaga sporo pracy. W tygodniu powinniśmy to skończyć. 

Wszyscy mieliśmy karnety za 50 PLN (na wszystkie dni wystawy), a jeden z ziomów z ekipy, dostał opaskę jak przy karnecie jednodniowym i na następny dzień musiał ponownie kupić bilet.

Dziewczyny tak się zapatrzyły na koleżkę, że aż pomyliły opaskę :)

To teraz co, od Elb'a bilety za free dla całej ekipy ;)

Bedzie Klipschorn, jakies kolumny w obudowach typu Onken? Cos co gra oprocz masówki?

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

4 godziny temu, Sovereign napisał:

Widziałeś u usera @slawek.xm jakie spikeraki :D , ponoć najgorsze diy w pl. Przy tych 'spikerakach' co wy macie to prawie jak z kuchennego radia, zabawki dla 8-latka na start-hi-fi.

uwieram widocznie bardzo twój zafajdany tyłek skoro raczysz w swej dobroci interesowac sie moją piaskownicą

ale za cienki jestes dla mnie do jakiejkolwiek dyskusji

zrób sobie okłady lub kup jakas maść ... jesli cie w ogóle na nia kiedys bedzie stać

6 godzin temu, slawek.xm napisał:

uwieram widocznie bardzo twój zafajdany tyłek skoro raczysz w swej dobroci interesowac sie moją piaskownicą

ale za cienki jestes dla mnie do jakiejkolwiek dyskusji

zrób sobie okłady lub kup jakas maść ... jesli cie w ogóle na nia kiedys bedzie stać

Jak można było zauważyć, ciebie od dawna zaczęło uwierać w tył.

slawek.xm (co miał stałego bana za czasów Vlado), co tak hucznie odchodził psiocząc na audiostereo, z grupką innych którzy powracali po czasie pod nowymi przebraniami/kontami np. tahoe vel Audio Forever vel sly30 ze swoimi koleżkami, narzekającymi wtedy m.in. na vlado i cir'a.

Jesteś jego pieskiem i prezentujesz jego marny poziom. Większość z nich wraca tu tylko aby do czegokolwiek się dowalać i pisać złośliwości, typowy fagas, który bez orientu się udziela by narobić bałaganu. Byłeś/jesteś w grupce sly30. Prostacka grupka bez kultury, co zaczyna jatki personalne. Tak jak slawek.xm wcześniej.

Ile on awantur narobił, oszczerstw powypisywał i innych bredni nie mając zielonego pojęcia. A mogło być tak ładnie gdyby był grzeczny od początku. U mnie nie ma, że cokolwiek się zamiata pod dywan!

Swego czasu z Elb'em coś tam mieli na pieńku, ale Adam ponoć mu wybaczył.

Idź do sly30 na dorobek :) On wtedy jeszcze nie widział co to Bi-Amp, jak inni dużo wcześniej napędzali wieloma wzmacniaczami mocy. Pomagasz klecić mu dostawki OB na LF, czy co tam.

Od dawna ma te poprzednie Grande. Po tylu latach powinien mieć zgrane na fest.

Mnie by to nie zadowoliło, nie z takimi ślamazarnymi kolumnami. Zespoły głośnikowe musiałby zmienić na inne o 180 stopni. Cały system sprzedać i jeszcze dołożyć.

slawek.xm namawiał podlizując się do sly30, aby wystawił się z systemem na AVS 2019. Jeszcze zaczniecie jęczeć jak to stare dziadki, że akustyka nie ta co na miejscu i takie tam pierdoły. To od razu najlepiej na wolnym powietrzu pod chmurką na scenę koncertową, niech wystawi system do konfrontacji.

Bujał się się z tymi Grande (wystawiał na niemieckich stronach), i nikt tego nie wziął, to został przy nich (nowych Evo typ nie ma, tylko poprzednie). Za jakiś czas będą warte co najwyżej 10k Euro, tak jak stare Grande Utopia. Czas pokaże ich faktyczną wartość/jakość.

Edited by Sovereign

Sly30 to był zabawny facet. Elberoth ma tutaj taka fajna platforme marketingowa audio nirvana, a temu Szymkowi z Gałkówka nie pozwolili nawet bloga prowadzic. To chyba nie po kolezensku? Ktos zna szczególy? czy tajne?

• Like 1

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Szymkowi z Gałkówka nie pozwolili nawet bloga prowadzic. To chyba nie po kolezensku? Ktos zna szczególy? czy tajne?

To proste. Elb z nikogo nie szydzi i nikogo nie wyśmiewa, nie krzywdzi.
  • Haha 1

Prośba, tylko nie Jezusem ;)

Electro, nic nie szkodzi, abyś założył sobie swoją własną, jak to nazywasz - 'platformę marketingową'. Włóż też w to trochę wysiłku i kasy, oprócz tego co dostępne w PL, zacznij moim śladem sprowadzać rzeczy które u nas dostępne nie są i tu opisywać. Wszyscy skorzystamy :) 

• Like 4

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

W dniu 6.09.2019 o 15:25, biniek napisał:

słyszał ktoś już moze nowe układy w klasie D purifi?

https://www.purifi-audio.com/

w pomiarach wypadają lepiej niż seria nCore - pierwsze recenzje są też bardzo entuzjastyczne

niebawem mają pojawić się płytki do DIY

Już widać są u Norda w ofercie:

https://www.nordacoustics.co.uk/product-page/nord-three-se-1et400a-dual-mono-stereo-amp

8 minut temu, muzaman napisał:

Napewno? Raczej to jest Hypex. Purifi Audio jest sponsorowane przez NADa.

Hypex tylko zasilacze, ten człowiek w Anglii jest naprawdę szybki 🙂

No szybko

W październiku ma byc dostępna wersja diy

Ciekawe jakie ceny będą bo Norda chyba trochę ponioslo

Ncory sprzedają w podobnych cenach a sam moduł to 399$

Edited by biniek

Sam moduł - ale potrzebujesz jeszcze zasilacza, obudowy. No i wszystko x2. Ceny gotowych wzmacniaczy N-Core NC400, ze stockowymi buforami wejściowymi Hypexa, zaczynają się od ok 6000zł. 

W Nordzie płacisz 4000zł więcej za:

- customowe bufory wejściowe, z dyskretnymi regulatorami napięcia Sparkos Labs oraz dyskretnymi OPAmpani Sonic Imaginely (lub Sparkos Labs)

- moduły NC500 (zamiast NC400)

- wysokiej jakości obudowę (robioną w Japonii)

- okablowanie Neotech z miedzi OCC

- wtyki Furutech / WBT

Czyli na dobrą sprawę maksymalnie wypasioną wersję jaką można sobie wyobrazić. Wybór należy do klienta.

dokładnie, kwota do kwoty i się zbiera, japońska obudowa SE to jakieś 400USD i wg mnie jest tego warta, OPampy to jakieś 250USD, zasilacze, inne pierdoły to wszystko też kosztuje. 

Wiadomo to nie jest koszt porównywalny z DIY ale i jakość jest lepsza, bądź co bądź mamy produkt firmowy

Największą siłą tej oferty jest i tak to, że sprzęt nie przechodzi przez kilka "pustych" ogniw czyli dystrybutora krajowego i sprzedawcę końcowego/sklep , którzy odcinają kupony, bo wówczas byłoby x 2 lub x 3

no tak Nord to marka za ktora sie placi ale tam nie ma szczegolnego know how bo pakuja gotowe moduly

ja swoj wzmacniacz zrobilem sam - kupilem modul zasilanie hypexa wsadzilem to w obudowe i gra jak zły = zadnej filozofii tam nie ma

na audiophonics sprzedaja gotowe wzmaki na ncorach za 699$ i 899$ wiec 2x taniej

https://www.audiophonics.fr/fr/amplificateur-de-puissance/audiophonics-pa-s500nc-amplificateur-stereo-class-d-ncore-2x500w-4-ohm-p-13344.html

wiadomo ze nie to samo ale moduly sie nie roznia

Edited by biniek

image.thumb.png.71ef009bd137995878f62e2935160cfa.png  Nord

image.thumb.png.921fdcf33fecc94c8a1a015814da5052.pngAudiophonics

Te same moduły a jednak w Nordzie jest jakby więcej w środku, zasilacze jakby mocniejsze, Nord pisze 700W/4 a Audiophonics 500W/4 ohm

Standardowa wersja Norda na NC500 , która też ma 700W na 4 ohm to koszt ok 970 funtów, czyli ten audiophonics to chyba nie żadna rewelacja, trochę taniej ale też słabiej

Zeby roztrzygnac czy slabiej trzeba posluchac

Te uklady sa prymitywnie proste w aplikacji

Pytanie czy produkty Norda to nie przerost formy i polowanie na muchy z armaty

Uklady D klasowe nie sa tak czule jak A klasowe zeby owijac je najdrozszymi kablami itp.

4 minuty temu, biniek napisał:

chodziło mi o moc 500 vs 700 🙂

5 minut temu, biniek napisał:

Uklady D klasowe nie sa tak czule jak A klasowe zeby owijac je najdrozszymi kablami itp.

jak czytam forum zachodnich wyciągam raczej inne wnioski

12 godzin temu, m4tech napisał:

image.thumb.png.921fdcf33fecc94c8a1a015814da5052.pngAudiophonics

Te same moduły a jednak w Nordzie jest jakby więcej w środku, zasilacze jakby mocniejsze, Nord pisze 700W/4 a Audiophonics 500W/4 ohm

To co tu pokazujesz to wzmacniacz zbudowany na innych modułach (ze zintegrowanych zasilaczem), więc to trochę takie porównywanie jabłek do pomarańczy. N-Core ma w ofercie w sumie 9 modułów. 

12 godzin temu, biniek napisał:

Te uklady sa prymitywnie proste w aplikacji

Pytanie czy produkty Norda to nie przerost formy i polowanie na muchy z armaty

Wygląda na to, że zupełnie przeoczyłeś co jest najmocniejszą stroną projektu Norda. Nie są nią wcale lepsze kable (choć to miły dodatek) czy wysokiej jakości obudowa. Tym co wyróżnia Norda na tle konkurencji to własne bufory wejściowe. W najnowszej wersji 'D' mają wysokiej jakości dyskretne regulatory napięcia Sparkos Labs oraz dyskretne wzmacniacze operacyjne Sparkos Labs lub Sonic imaginery (do wyboru):

spacer.png

Our Nord One SE Hypex NCore NC500 MKII Amplifier uses the Nord REV D Input Buffer. It uses Sparkos discrete Voltage regulators and choice of Op Amps, the Sonic Imagery 990 or the Sparkos Labs SS2590 both running in full Class A for a richer tonally dense sound. Metal film resistors 1% and audiophile grade Polystyrene Capacitors through out the audio stage. We manufacture with 4% WBT-0804 Silver solder, tiny details accumulate into making all our amps so special.

Wszyscy którzy słuchali stockowych buforów Hypexa oraz tych Norda, zgodnie twierdzą, że różnica w jakości dźwięku jest duża. 

Nikt nie neguje, że wzmacniacz który sobie sam upichciłeś w domu gra dobrze (bo już stockowe moduły Hypexa grają bardzo dobrze), ale zdecydowanie jest jest to to samo co Nord. 

• Like 2

Godzinę temu, Elberoth napisał:

Wygląda na to, że zupełnie przeoczyłeś co jest najmocniejszą stroną projektu Norda. Nie są nią wcale lepsze kable (choć to miły dodatek) czy wysokiej jakości obudowa. Tym co wyróżnia Norda na tle konkurencji to własne bufory wejściowe. W najnowszej wersji 'D' mają wysokiej jakości dyskretne regulatory napięcia Sparkos Labs oraz dyskretne wzmacniacze operacyjne Sparkos Labs lub Sonic imaginery

Wszyscy którzy słuchali stockowych buforów Hypexa oraz tych Norda, zgodnie twierdzą, że różnica w jakości dźwięku jest duża. 

faktycznie nie doczytałem o tych buforach i sądziłem że ozdabiają biżuterią gotowce od Hypexa

to zmienia postać rzeczy

nie mniej jednak same "gołe" moduły od Hypexa to bardzo dobre HiFi