Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesz, 9 Kwi 2007, 21:28

 

>Z całym szacunkiem dla ELB, pominął on moje pytania nt jego pokoju w wątku ...ustroje. Akustyka

>jego pokoju musi być żywa i wyraźnie różna dla lewej i prawej strony wg publikowqnych zdjęć.

 

Akustyka pokoju została dokładnie przebadana i przemierzona na wszystkich etapach budowy. O ile się nie mylę, jestem jedyną osobą na tym forum, która opublikowała wykres charakterystyki RT-60, czyli innymi słowy - czasu pogłosu pomieszczenia. Odpowiednie wykresy znajdują się w wątku na forum HFM.

 

Wykres taki jest warty 1000 słów i nie wydaje mi się, aby trzeba było coś do niego dodawać. Dzięki wykonanej adaptacji akustycznej, udało nam się uzyskać prawie idealny przebieg krzywej pogłosu, zblizony w 95% do krzywej docelowej.

 

Pokój nie jest ani abyt żywy, ani abyt przetłumiony. Odbiera się go jako wyjątkowo naturany, i to nie tylko podczas suchania muzyki, ale również podczas zwykłej rozmowy. W pokoju znajdują się oczywiście elementy absorbujące (są nimi m.in. otworowane panale na wszystkich ścianach; absorbcja konkretnych częstotliwości jest również dodatkową funkcją rozpraszaczy-półwalców znajdujących się na ścianach), jednakże znacznie ważniejsze od nich są liczne elementy rozpraszające. To właśnie ROZPRASZANIE, a nie tłumienie dźwięku stanowi o sukcesie tego pokoju.

 

Lansowana przez niektóre osoby na tym forum (w tym ciebie) teoria tworzenia maksymalnie wytłumionych pomieszczeń z dużą ilością ciężkiej wełny mineralnej jest w moim przekonaniu fundamentalnie błędna. Prowadzi ona po powstania nienaturalnie przetłumionych pomieszczeń, które wysysają całą mikrodynamikę, całe życie z muzyki, a dodatkowo mocno zaburzają wrażenia przestrzenne. Sale odsłuchowe w tym klimacie zbudował onegdaj m.in. Horn Distribution w swoich salonach na Armii Ludowej i na Brackiej - oba były prawdziwą brzmieniową karykaturą, co przyznawali nawet właściciele firmy.

 

PS. Asymetria spowodowana umieszczeniem okien na jednej ze ścian jest na tyle niewielka, że nie ma większego (zauważalnego) wpływu na brzmienie. Można nawet puścić szum różowy naprzemiennie w prawym i lewym kanale, i jest on praktycznie identyczny (spróbujcie to zrobić u siebie w domu !).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pojedyńczy dołek na basie, jednak to nie problem, gdyż dołki są przez mózg dość dobrze "tolerowane". Na początku był nawet dość duży, ale zmieniając delikatnie miejsce odsłuchu i ustawienie kolumn udało nam się go bardzo znacząco "zasypać".

 

Znacznie gorzej jest zawsze ze wszystkimi peakami, na szczęście jednak w moim pokoju udało się ich uniknąć. I właśnie z tego wzgędu mam u siebie jeden z najczystszych, najmniejpodbarwionych basów jaki słyszałem w pomieszceniu odsłuchowym. Można rozkręcić muzykę na cały regulator, i nic się nie wzbudza, nic nie dudni - jest po prostu czysty, szybki bas i bardzo naturalny bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze słucham za cicho bo ok 15W ale u mnie na poddaszu też nic sie nie wzbudza nawet pustki powietrzne które mam w niektórych ścianach,nie mówię o meblach te o dziwo sa cicho pewnie przez ta wiórowkę z której sa zrobione .Sadzę że mnie się po prostu trochę z tym 36m2 pomieszczeniem udało ,jedynie na co marudzę to że część pokoju ucieka od osi kolumn i muszę brak odbić z jednej strony skorygować balansem.szybę od okna te mam z tej samej strony co Ty ale ją trochę neutralizuję ciężką zasłoną i firanką, Te rozpraszacze co masz na suficie u mnie zastępują różnej wielkości plafoniery z ciężkiego alabastrowego szkła kolumny cześciowo schowane pod łukami które tez mają właściwości rozpraszające.ściany są pokryte trzciną jeziorną i potynkowane-też nie mój wymysł ale dobrze dzaiała.O mody raczej ciężko ,oprócz skosów dachu podłoga też ma na ukos spadek 13 cm ! tak kiedyś akustycznie budowali :D

Na lini głośniki miejsce odsłuchu stoi stół z krzesłami w sumie też dobry rozpraszacz (nie zasłania głośników które mam dość wysoko bo 75 cm od ziemi (siedzisko odsłuchu 35 cm)Pod oknem trochę zieleni mojej żony nie mam cyfrówki bo bym wrzucił niech się pośmieją z najbardziej leniwej ale skutecznej adaptacji .Żeby nie było za słodko to niestety jest poddasze i latem za chłodno nie jest no i czeka mnie remont także dokablowanie ścian w Lan ,mam Wlan ale lubię prywatność i nie korzystam

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YunnanTEA, 10 Kwi 2007, 08:58

pożycz cyfrówkę to zobaczysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze - mnie osobiście pokój się bardzo podoba, nie jest absolutnie sterylny itp. jest po prostu "nowoczesny" i taki styl preferuje wielu ludzi (ja także), nie ma tam niepotrzebnych gratów itp., fajnie wykończone ściany i ciekawe "ustroje", co do akutystyki to nie ma się czepiać - jak napisał Autor wątku zostały dokonane pomiary i wszystko jest jasne (adaptacji nie powinno dokonywać się "na ucho" ale fachowo - czyli pomiary i wykresy)

Słuchania w samotności nie oceniam jako dziwactwo - są idealne warunki to czemu nie korzystać ?

 

Co do sprzętu to nie znam marek tak egzotycznych ale pewnie coś takiego jest dużo warte :) i chciałbym tak przy okazji zapytać, Autora, ale nie tylko, dlaczego mając tyle kasy na sprzęt "przekombinowujecie" :) przecież mając do dyspozycji konkretne kwoty można kupić "pewny" system że "mucha nie siada" i z tą błogą pewnością cieszyć się już tylko słuchaniem ??

Bierzemy więc B&W N800D do tego monobloki Krella po 750W, preamp i źródło też np. Krella/Classe (żadnych lamp) spinamy kabelkami za maks 5% ceny reszty i NIKT nie powie że system źle gra - bo będzie musiał skłamać...

 

po prostu zastanawia mnie po co mając duże fundusze kupować jakieś wytwory manufaktury które produkują w szt gdy są inne sprzęty za tą cenę firm sprzedających 100/1000 szt i więcej - ci na pewno mają większą kasę na badania,pomiary itp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret - po prostu tutaj rozmawiamy o znacznie wyższych poziomach niż to co oferuje Krell/Classe/B&W. Ale oczywiście - jeżeli ktoś chce mieć zwyczajnie dobry, solidny system, to maki które wymieniłeś mu to na pewno umożliwią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 10 Kwi 2007, 01:53

 

>Być moze słucham za cicho bo ok 15W ale u mnie na poddaszu też nic sie nie wzbudza nawet pustki

>powietrzne które mam w niektórych ścianach,nie mówię o meblach te o dziwo sa cicho pewnie przez ta

>wiórowkę z której sa zrobione .

 

Bo nie sztuką jest słuchać cicho. Sztuką jest słuchać głośno nagrania z dużą ilością najniższych składowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kret

 

...jak ktos ma duzo kasy, to zaczyna wydziwiac, aby sie odroznic od tych drugich, ktorzy maja rowniez duzo kasy... :) Jezeli wszyscy, ktorzy maja duzo kasy stawialiby tylko na jakosc brzmienia, to u wszystkich staly by podobne systemy, moze nawet niemal identyczne... A tak - prosze... U jednego stoja plaskie "slupki", ktore podobno graja... U drugiego stoja potezne Willsony (jedna sztuka o rozmiarach trabanta - bo mniejszych nie bylo do tego 55m kw. "salonu" odsluchowego) :)))

W XV wiecznej Polsce bogactwo podkreslano strojem - im wiecej zlota, tym lepiej... Ba, nawet konia warto bylo "ozlocic" (w dobrym guscie bylo zalozenie szczerozlotych zlotych podkow). Dzis ze zlotem na ulicy raczej ciezko byloby sie pokazac, wiec ludziska szpanuja w bardziej wyrafinowany sposob... Kupujac potezne auta typu SUV (no i po jaka cholere im auta terenowe, skoro poruszaja sie w 99,9% wylacznie po asfalcie?), budujac sobie domy o powierzchni im wiekszej tym lepiej (znam takiego, ktory mieszka w domu 2200m kw calkiem sam...), no i gdzies tam podobnym snobizmem i checia podkreslenia "ja" jest kupowanie "dziwactw" audio... :)

Ot, cala filozofia.

 

Ps. Gdybym mial taka kase, tez pewnie bym tak zdziwaczal :) Ba, takich krytykantow, jakim jestem obecnie, "obszczekiwalbym" za takie slowa jak tylko to mozliwe :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnicy ;) Jak ktos nie ma co z kasą robić to co mu pozostaje jak nie oddawanie się różnorakim dziwactwom ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie mając duże fundusze można "dziwaczyć" :)

Zapytałem o te klocki gdyż jestem po prostu "praktyczny" tzn. mogę zapłacić 2 x więcej jeśli zagra 2 x lepiej ale coś mi się zdaje że powyżej pewnej granicy zainwestowanie jakiejś konkretnej kwoty daje już bardzo niewielki procentowy wzrost jakości dźwieku.... ale może sie mylę.... tzn. płacąc 2x więcej niże te B&W i Krelle moim zdaniem nie zagra "2x " lepiej, zagra troszkę lepiej ale nie odda tej ilości kasy, którą kosztuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 10 Kwi 2007, 10:49

>Bo nie sztuką jest słuchać cicho. Sztuką jest słuchać głośno nagrania z dużą ilością najniższych

>składowych.

Widzisz ja mam jeszcze dobry słuch mimo że pracuję w hałasie,zawsze o niego dbałem i zabezpieczałem,nie rozumiem dla czego mam sobie go zniszczyć muzyką.W sumie 2x15W to nie jest tak mało bo 0,83 W/m2 (fachowcy podadzą ile to może być dB wys pook 2,5m )i już mamy odpowiedni poziom ciśnienia do słuchania skompresowanych w celach marketingowych CD -fakt n.p.Harmonia Mundi i pare innych robi odstepstwa i jest lepiej.Najciekawsze że mam takie nagranie Rosiniego na CD (AAD) które nie zostało skopane i ma dużą dynamikę i po cichym fragmęcie następuje forte orkiestry -wtedy lecę do gały bo mój stary 45W wzmak mimo słuchania na 15W oddaje dużo więcej niż ustawiłem i jest to faktycznie uczucie jakbym nagle zaprosił cała orkiestrę do siebie idzie zwariować tak szybko narasta sygnał-to jak strzał z możdzierza.

tak się składa że zestaw sobie cały dzionek gra i jest do tak zwanego towarzystwa w tle . Jeśli chcę posłuchać przekazu a o tym powiedziałeć włączam swoje AKG k701 lub Shure E4c i mam to o czym mówisz i tu zaczynają się chece oczywiście mówię z przesadą są to niuanse ale słychać AKG mimo że górę i dół mają najlepszą (dalej neutralną) muszą dostać swoją dawkę mocy bo poprostu to co jest cichsze w nagraniu po prostu gubią, Shure mimo nieznacznej (dalej niuanse) ułomności odtwarzają każdy najcichszy fragment czyli jak piszesz najniższe składowe .Dla tego ten Twój audiofilski króliczek Ci wciąż ucieka i coś musi w tym być że zmusza Cię to do głośnego słuchania ja na swoich głośnikach mimo że mają dobraną wielkość do siły z jaką grają tak samo nienawidzę na nich słuchać cicho ! wolę wtedy ciszę. Dla postronnych audiofili obie pary słuchawek sa okrótne w przekazie;co to znaczy ,n,p na niektórych nagraniach ostatnio Rostropowicz i Serkin (opis w co nam wduszy gra) z racji wieku sapie i świszczy oddychając ,naprawdę to może wkurzać i podobno niektórzy właśnie z tych powodów nie chodzą na koncerty na żywo ale przy dobrym sprzecie różne niedoróbki wychodzą .Sądzę że ludzie którzy chcą słuchać tego wszystkiego są wyjątkiem na forum (ja do nich też należę) Większość chce żeby pięknie grało ,ja podobnie jak Ty szukam tego realnego przekazu a czasem-nawet więcej niż czasem obrywa mi się po uszach

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego momentu - powiedzmy od przedziału 8 kzł za klocek przyrost jakości jest niewielki, ale nie o to chodzi w tej zabawie ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete:

Przecież w wypadku Elberoth’a częste zmiany sprzętu wynikają z dwóch rzeczy: po pierwsze z posiadanej kasy (gratulacje), ale przede wszystkim podniecającego momentu złożenia nowego systemu o ociupinkę odmiennym dźwięku, a więc nowego impulsu do przesłuchania swojej płytoteki jeszcze raz. Ja w przypadku wymiany swojego Denona 1500AE na coś z wyższej półki zrobię to samo. Tzn. przesłucham swoje płyty i zapewne usłyszę więcej. Elberoth’s usłyszy inaczej. W obu przypadkach jest to b. wciągające i w skrajnych przypadkach może doprowadzić do orgazmu (audiofilskiego).

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podniecający moment złożenia nowego systemu o ociupinkę odmiennym dźwięku" - o to, to, o to chodzi :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jakbyście do rąk dostali cyfrową Mamiye z matrycą 20 megapikseli to nie robilibyście zdjęć ?

nie rozumiem ?

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere gratulacje Elberoth. Śledziłem wątek budowy pomieszczenia i miło mi ogladać końcowy efekt. A ten jest bardzo dobry. Najważniejsze jednak, że podoba się tobie i że dobrze się w nim czujesz. W końcu tobie ma on służyć, a nie kilku gościom, których obecność na formum AUDIOFILSKIM wciąż niezmiernie mnie dziwi. Kwestionują podstawy naszego hobby, wynurzając się co chwila ze swymi marzeniami typu onanizm w pomieszczeniu odsłuchowym. Warto czasem przypomnieć, że to forum z założenia jest miejscem, w którym spotykają się AUDIOFILE. Mam wrażenie, że w ostatnich latach pojawiło się tutaj mnóstwo ludzi, których nasze hobby interesuje ich raczej jako zjawisko społeczno-socjologiczne. Pomylili po prostu fora. Ja np. nie wpieprzam się na forum miłośników bonsai i nie wytykam tamtejszym ludziom, że bawią się jakimiś śmiesznymi drzewkami w doniczkach. Strzygą je, dokonują na nich jakichś kosmicznie dziwnych zabiegów, na efekty czekaja latami, a ile tam rozmów o sprzęcie do pielęgnacji. I teraz wyobraźcie sobie, że wpada na takie forum kompletny ignorant, który owszem, kiedyś spróbował zasadzić jakieś drzewko, ale nie wyszło, nożyczki pożyczone od mamy kiepsko sie sprawowały, na poradnik zabrakło pieniędzy, a plastikowa wytłoczka, w której miał się rozwijać ósmy cud świata wzięła i pękła. Drzewko padło, a wraz z nim zapał. No ale pozostała polska bezinteresowna zawiść, więc dawaj na forum wyzywać tych którym się powiodło. Najlepiej zacząć, od tego że ci od bonsai to dziwacy, że lepiej wyjść z rodziną na spacer, a w ogóle to normalne roślinki w doniczkach to już nie wystarczą? Potem dokonuje taki osobnik odkrycia, że ci zboczeńcy od bonsai się wywyższają, mają kompleksy małych członków i do tego pewnie nikt ich nie lubi. NO I PO CHOLERĘ CHWALĄ SIĘ PUBLICZNIE SWOIMI DRZEWKAMI?

A wystarczy panowie zmienić forum jeśli nie odpowiada wam jego tematyka. Przecież nikt nie lubi przesiadywać ze zboczeńcami i dziwakami-onanistami, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Od pewnego momentu - powiedzmy od przedziału 8 kzł za klocek przyrost jakości jest niewielki, ale

>nie o to chodzi w tej zabawie ;)))

 

patrząc na poziom dźwieku jako wartość bezwzględną to faktycznie nie o to chodzi :)

 

jednak dodając "praktyczność" ma to znaczenie ... gdyż zdecydowana większość osób (??) ma ograniczone fundusze i można wówczas kupić coś co da większy przyrost "zadowolenia" - dlatego osobiście z podziwem patrzę na coraz nowe sprzęty Elberoth'a, ale sam mam "na oku" system który kiedyś kupię, system który ma bardzo duży "przelicznik cena/jakość" i za jeszcze rozsądne pieniądze da super dźwięk i myslę że będę zadowolony...

 

tutaj zaznaczę jeszcze wielki plus dla Autora wątku, który daje "wzór dla innych" - stawiając drogi sprzęt NALEŻY mieć gdzie go postawić (niekoniecznie oddzielny pokój) , zadbać o pomieszczenie, wystrój, akustykę itp. a nie załadować drogie klocki do ciasnego m gdzie pełno innych gratów itp. - kolejność musi być zachowana - najpierw dom/mieszkanie (ew zmiana/budowa), odpowiedni metraż (żeby nie kisić jakichś podstawkowców bez dołu pasma), wykończenie, itp. potem dopiero można kupować drogie klocki i cieszyć się muzyką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafaell

 

E tam... ta 20 megapixelowa "Pomyja" wcale nie zrobi W ABSOLUTNEJ WIEKSZOSCI ZASTOSOWAN lepszych jakosciowo zdjec, niz wielokrotnie (10x?) tanszy ks. Canon'ik 1D Mark II/III :)))

 

Ps.

Poza tym, wiecej zalezy od szkiel, a nie od body :P

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete, 10 Kwi 2007, 12:06

A ja myślałem że jakość zdjęć zależy od fotografującego,wytłumacz mi proszę to ten Cannon to taki wielki jest i sam zdjecia pstryka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafaell

 

Oj Rafaell... Jako ze "wyjechales" z Mamija ("kula w plot"), to "podsunalem" Ci inna mozliwosc, wcale nie gorsza w kontekscie uzytecznosci (oby wszyscy potrafili choc w czesci wykorzystac te mozliwosci :)).

To, ze zdjecia robi czlowiek jest oczywistym banalem - tu nie kącik foto, wiec nie bede sie w tej kwestii rozpisywal (sam pstrykam foty od lat - rowniez zawodowo).

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell:

Nie masz żadnego aparatu cyfrowego, ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia na ten temat.

Poza tym, tematem tego wątku jest coś zupełnie innego. Proszę na temat.

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Mnie Twój pokój bardzo sie podoba .Jeżeli nadarzyła nam się okazja aby mieć pokój tylko do słuchania muzyki to nie widzę w tym nic zdroznego , a że przy okazji nie przeszkadzamy innym - to chyba dobrze.

Podoba mi się tez filozofia kształtowania akustyki poprzez rozpraszanie , a nie wytłumianie ( oczywiscie poprzez odpowiednie proporcje - na to daje odpowiedz RT-60 ) . Tej zasady zdaje się nie rozumieć duża częsć osób i dlatego twój pokój wydaje się "za żywy" , co jest nieprawdą patrząc na RT-60.

Akustyka wytłumionego pokoju załatwia mnóstwo problemów , ale muzyka chociaż bardzo precyzyjna ,"ugłaskana" jest martwa.

Przerabiałem te tematy 6-7 lat temu , stykałem się tez z takimi pomieszczeniami i wiem że nie jest to dobra metoda.

Trzeba zdawać sobie sprawę ,że kilka dobrze zrobionych ustroii absorbujących zastępuje hektary gąbek,piramidek itp, a dobroć ich działania daje nam o wiele większe mozliwości .

 

Lete

 

Patrząc na Twój wpis podejrzewam że odjechałbyś jeszcze bardziej niż ja.

A tak dla snobizmu mam te Wilsony , suva tez i żona , tylko dom prawie trzy razy mniejszy i jest nas czwórka

 

 

Pozdrawiam

Szczepan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrówki nie mam bo parę lat temu po zrobieniu paru tysiecy slajdów i również sporej ale mniejszej liczbie zdjęć ostatno Lustrzanką Practicą PLC3 + 3 ich solidne obiektywy. Ochota na robienie i oglądanie zdjęć mi przeszła,wolę te piękne zdjęcia które mam w głowie mimo że napewno są kiczowate ale mi się bardziej podobają. W muzyce na razie jest odwrotnie lubię zdjęcia ostre jak brzytwa bez zafałszowania kolorów i o dużej dynamice światła

 

wróciliśmy już do tematu ?

 

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--Jakosc cyfrzaka nie zależy tak bardzo od matrycy jak niektórzy się podniecają

--niestety aby usłyszec wszystko w przekazie to nie da się słuchać tylko cicho bo taka jest fizjologia ucha

---szpanerstwem w audio nazwałbym raczej sytuacje gdy do pokoju odsłuchowego ładujemy sprzęt estradowy i kilkanascie par kolumn z kilkoma kilowatami w piecach tu usmiech do mojego koleżki który w ten sposób zadręcza swych znajomych zmuszając do słuchania muzyki u niego/może coś napisze o ognistym wykopie który zrzuca z fotela --jak się zdenerwuje/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepan, 10 Kwi 2007, 12:46

>Akustyka wytłumionego pokoju załatwia mnóstwo problemów , ale muzyka chociaż bardzo precyzyjna

>,"ugłaskana" jest martwa.

 

Zgadzam się z Tobą bawiłem się kiedyś w radiowęzeł , faktycznie na początku w środku wydawało się tak świetnie,choćby ten głuchy stukot zamykanych dżwi to dziwne uczucie i cisza w uszach ale to jest potrzebne przy kontroli nagrań,w studiu spikerskim żeby odbiorcy wyrażnie rozumieli i takie tam. My nie kontrolujemy transmisji, my jej słuchamy i dla nas rozproszone dżwieki są częścią natury w innych warunkach czujemy się walienowani ,sugerowałem coś na ten temat ale w sferze akustyki naprawdę jest bardzo fizjologicznie odszczekuję to co wcześniej sugerowałem ,kierunek z dobrym rozproszeniem dżwiękui i tylko częściowym tłumieniem jest bardziej nam bliski .A jak nie wiecie o co chodzi to idzcie do lasu weżcie gwizdek , niech wam ktoś podmucha i zobatrzycie jaki jest przyjemny odbiór mimo że gwizdek może być dupiany

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szczepan

 

Wybacz tego SUVa - tak strzelilem, nie wiedzialem... :) Caly czas pluje sobie w brode, ze nie zdecydowalem sie skonczyc psychologii :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Ja gratuluje ci sprzętu a przede wszystkim pokoju odsłuchowego. gratuluja zaciecia i pasji. jednocześnie chciałbym aby w Polsce jak najwiecej ludzi mogło słuchac muzyki (dobrego sprzętu) w równie komfortowych warunkach.

Ale najbardziej to podoba mi sie ten MBL :)

Pozdrowienia dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.