Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

INFERNO

trzecie spotkanie z Robertem Langdonem... i jest TAK SAMO a nawet słabiej... nie wiem czemu mam słabość do tego typu filmów - może ze względu na temat sztuki i tajemnic sprzed lat...

Hanks nie wnosi nic co już prezentował w dwóch poprzednich częściach, natomiast Felicity Jones robi dobre wrażenie i to udana rola (oby w "Łotrze 1" utrzymała przynajmniej ten poziom), Omar Sy - złapał klimat i jeśli ktoś kojarzy go z "Nietykalnych" jako zabawnego czarnego gościa to TU zaskakuje swoją charyzmą (brawo!).

Zdjęcia - na początku próba podróbki już wyeksploatowanej techniki chodzenia za aktorem z "Bourne`a"... słabo..., kilka zbliżeń nadających faktury - OK, kilka ujęcia zabytków na dobrym poziomie (widok Wenecji z góry, Florencja i podziemi Stambułu - SUPER!). Reszta to technicznie poprawny montaż plus ujęcia retrospekcje dla debili (chyba tak żeby było "podobnie" jak w poprzednich częściach).

No i fabuła - TU nie będę się rozpisywał bo może ktoś będzie chciał to zobaczyć na własne oczy - napisze tylko że "za mało cukru w cukrze" (jeśli ktoś skonfrontuje to z książką - będzie wiedział o co chodzi) i cała aura tajemniczości Dantego jest potraktowana jako pretekst do wyjazdu turystycznego i kilku sekund ujęć zabytków w Europie... jakie to amerykańskie...

Generalnie 5/10 - no może się spodziewałem czegoś więcej... a dostałem to co zwykle... czekam więc na Wasze odczucia - może mnie poprawicie w ocenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mam czasu żeby coś tu naskrobać.

 

Oechul - April Snow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sensownie opowiedziana historia mężczyzny i kobiety postawionych nagle w dość kłopotliwej sytuacji. Dwójka pierwszoplanowych aktorów stanęła na wysokości zadania. Całość zgrabnie zrobiona. Mimo wolnego tempa film mi się podobał. Amatorom szybkiej akcji odradzam.

 

Captain America: Civil War

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do filmu podchodziłem na kompletnym luzie. Nie spodziewałem się rewelacji, więc widząc napisy końcowe nie odczułem też rozczarowania. Sam film tak jak inne jemu podobne skupia się na efektach specjalnych. Cała reszta jest dolepionym dodatkiem żeby całość miała jakiś sens. Nie w moim typie.

 

Kimssi Pyoryugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Druga uda koreańska produkcja. Film ma specyficzny klimat, więc niektórym się spodoba innym nie. Pomysł na film więcej niż dobry. ;) Dwójka głównych bohaterów wczuła się w temat i zagrała znakomicie. Jak ktoś lubi nietypowe, zakręcone filmy, które ukazują dziwne losy jeszcze dziwniejszych ludzi może spróbować. Wątek z dostawcą żarcia (mniej więcej w środku filmu) - ech... kwiczałem. ;) Z mojej strony mocne 7/10, a może nawet więcej.

 

Parang - juuibo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzecia produkcja koreańska. Utarty schemat, raczej dla nastolatków. Obejrzeć można, ale szału nie ma.

 

Closed Note

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po raz 4 Korea. Niezły pomysł. Całość trochę przerysowana.

 

Rebirth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomysł zapożyczony z The Game (z Douglasem). The Game był doskonale spięty w całość i trzymał w napięciu do ostatniej sceny. Rebirth to nie jest nawet 10 woda po kisielu. Szkoda czasu i pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienasyceni. Film przez wielu okreslony jako nudny. Osobiscie odebralem go bardzo pozytywnie. Swietna gra aktorow i stworzone kreacje. Ciekawe ujecia i dopelniajace calosci muzyka. Finalnie - w moim subiektywnym odczuciu oczywiscie - bardzo udana produkcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz 4 Korea. Niezły pomysł. Całość trochę przerysowana.

Jak link wskazuje to Japonia :)

 

Ale pytanie mam inne: Czy te filmy to "melodramaty" czy raczej ze szkoły "koreańskich tilerów" lub "Koreańskich kryminałów"?

W tej pierwszej kategorii polecam klasykę:

"Sympathy For Mr. Vengeance" - cała trylogia z resztą z "Pani Zemstą" i "Oldboyem"

z tej drugiej:

"The Yellow Sea" - teraz czekam na "Lament" tego reżysera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus wojenny (raczej zimno-wojenny)

"Joint Security Area" (Tu właściwie cała twórczość reżysera Chan-wook Park`a)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak link wskazuje to Japonia :)

Jasne, rozpędziłem się. ;)

Ale pytanie mam inne: Czy te filmy to "melodramaty" czy raczej ze szkoły "koreańskich tilerów" lub "Koreańskich kryminałów"?

Parang - juuibo - typowy melodramat dla nastolatków z łzawym zakończeniem.

Closed Note - nieźle zrobiony film o niespełnionej miłości. Takie scenariusze czasem pisze życie. Stare panny będą go oglądać na okrągło.

Kimssi Pyoryugi - to jest film o specyficzny klimacie. Ma zabarwienie melodramatyczne, ale osią jest ... . Na początku wydaje się nudny, ale pod koniec okazuje się że całość jest spójna i ma sens. Żeby coś takiego nakręcić trzeba dysponować duża wyobraźnią, być dobrym obserwatorem i znać ludzką psychikę. Takich filmów na Zachodzie się nie kręci.

Oechul - nostalgiczny, ale życiowy dramat.

 

Jeśli Twoja kobieta lubi melodramaty, to zdecydowanie polecam:

Si-wol-ae

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na jego podstawie nakręcono niezły "The Lake House" (Keanu Reeves/Sandra Bullock), ale do Si-wol-ae to mu daleko. Koreańczycy potrafią nasycić film pozbawionymi podtekstów naturalnymi uczuciami. W Hollywood coś takiego rzadko się trafia.

Te co wymieniłeś wydają się dość mroczne.

Lament - zaintrygował mnie. Dzięki, też będę czekał. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja kobieta lubi melodramaty, to zdecydowanie polecam:

Dzięki za szerszy opis Mrok (hym... zaskakujący NIK jak na gust filmowy :) ) - moja lepsza połowa to z tych co sama wyszukuje coraz straszniejsze i mordercze tytuły - kryminały skandynawskie połyka całymi seriami...

 

The-Untouchable-Riphagen 2016

Oparte na faktach świetne i poruszające kino.

 

Moje spostrzeżenia mam odmienne - nie ujmując ani grama z ważności tego filmu.

Prawdziwa historia jest tu najmocniejszym atutem - bardzo kojarzyło mi się z "Pokłosiem"

Jednak Pasikowski jest zdecydowanie lepszym reżyserem. Tu mi brakło zadziorności młodego bohatera, wewnętrznego dramatu żydówki - historia opowiedziana poprawnie (trochę jak "W ciemności" Holland - ale u niej aktorsko było znacznie lepiej). Zdjęcia ładne - nawet za ładne.

 

Nic nie mam do kina "historycznego" lub "biograficznego" - ale sztuką jest zrobić film unikając patosu przypowieści. Na film oparty na faktach trzeba mieć jeszcze pomysł.

 

Moja ocena: 7/10 - głównie za odwagę holenderskiej kinomatografii, że nie boi się opowiadać o swoich wewnętrznych problemach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szerszy opis Mrok (hym... zaskakujący NIK jak na gust filmowy :) ) - moja lepsza połowa to z tych co sama wyszukuje coraz straszniejsze i mordercze tytuły - kryminały skandynawskie połyka całymi seriami...

Heh źle mnie zrozumiałeś. ;) Przez ostatnie lata oglądałem co się da, więc dziś szukam po obrzeżach i często trafiam na różne dziwne gatunki. Mogę obejrzeć dobry życiowy melodramat, o ile jest w nim spora dawka realizmu lub sam pomysł na film jest dobry. Dziś trudno na coś takiego trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie lata oglądałem co się da, więc dziś szukam po obrzeżach i często trafiam na różne dziwne gatunki.

No OK - nic nie mam do melodramatów... dobre kino to dobre kino - :)

Ja traktuje film jako połączenie rzemiosła+sztuki+rozrywki - lubię kino azjatyckie, rosyjskie, ameryki południowej - ale zdecydowane wolę wyzwania "niecodzienne" z odrobiną szaleństwa hi hi hi, po prostu melodramaty i obyczajówki to nie mój gust dlatego dopytuje (na co dzień mam wiele własnych problemów i nie za bardzo mnie intrygują cudze rozterki życiowe :) ).

Ale dzięki za tytuły - jak coś uda mi się namierzyć chętnie się zaznajomię.

 

z innej beczki:

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

próbowałem ze względu na efekty 3D... nie pomogło - nawet gorzej... przeskakując co 15 min "zapoznałem się" z treścią - nic, po prostu nic

ocena: 1/10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

ocena: 1/10

Aha, miałem tak samo. A widziałeś ten film s-f?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rosyjskie kino, nakłady niewielkie, a oglądało mi się to całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem "Historię Roja" i nadziwić się nie mogę, jak można było taki temat tak zaprzepaścić. Ja wiem że budżet niewielki, że trudności obiektywne były, itp, ale oglądając toto miałem wrażenie, że patrze na ruski filmik sensacyjno - patriotyczny klasy b sprzed 15 lat - coś jak "Kryptonim Gwiazda" na przykład. Miejscami dziwne, miejscami rzewne, kilka scen już, już się ratuje, żeby zaraz popaść albo w przegięty patos, albo w śmieszność. Scena sądu nad "Lasem", scena kiedy "Młot" zwalnia ludzi z przysięgi i obowiązku, przemowa Roja w kościele, rozmowa "wyklętych" w mieszkaniu "Młota" scena na chłopskim weselu, majaczenia po postrzale i ukryciu się w zasypywanym grobie i inne, wiele innych - mające w założeniu poruszyć, zapaść w pamięć, wstrząsnąć - wypadają nijako, trochę groteskowo. Może reżyser chciał pokazać Roja jako naiwnego, ale gorącego patriotę, który niewygody życia "w lesie" rekompensuje sobie choćby tą mała chwilą, kiedy może przemawiać? Nie wiem, sztuczne to strasznie było. I ostatnia scena - śmierci Roja - spierdzielona durnymi wstawkami w zwolnionym tempie, wśród płonących stogów czy snopków. Zmarnowany temat, zmarnowany film...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dzięki za cynk, świetny film :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFERNO

 

ja przeczytałem książkę, świat nie przestanie mnie zadziwiać że bestseller, ale jak już zacząłem to skończyłem. Jedyny słuszny wniosek to taki że na film się nie wybiorę.

 

obecnie czytam Szoguna Clavella, kniga ponad 1000 stron, i co to komu przeszkadzało, niemniej postanowiłem sobie zrobić przerwę i coś obejrzeć. nawet w tej chwili nie pamiętam trzech (albo czterech) tytułów filmów które próbowałem i wyłączyłem po ok 10 minutach.

 

wróciłem do szoguna, bo co to komu przeszkadzało...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimssi Pyoryugi

Świetne świeże (choć z 2010 roku) kino. Pomysłowe, lekkie a jednocześnie druga i trzecia warstwa w wydźwięku "człowiek we współczesnym świecie". Fajne zdjęcia (zbliżenia), fajne pomysły na osobowości (choć dla nas europejczyków nieco irracjonalne zachowania :) ) - końcówka słabsza, ale to azjatycki film i te uczuciowe tematy są tu inaczej traktowane - taka przypadłość - ale to nie psuje ogólnego efektu wiec mocna 8/10 (montaż przy pierwszych próbach próby zdobycia pożywienia wręcz 10/10 :D)

 

Dzięki Mrok

 

Teraz przeszukuję sieć w poszukiwaniu "Odrzucenie" - ale ciężko namierzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFERNO

trzecie spotkanie z Robertem Langdonem... i jest TAK SAMO a nawet słabiej... nie wiem czemu mam słabość do tego typu filmów - może ze względu na temat sztuki i tajemnic sprzed lat...

Hanks nie wnosi nic co już prezentował w dwóch poprzednich częściach, natomiast Felicity Jones robi dobre wrażenie i to udana rola (oby w "Łotrze 1" utrzymała przynajmniej ten poziom), Omar Sy - złapał klimat i jeśli ktoś kojarzy go z "Nietykalnych" jako zabawnego czarnego gościa to TU zaskakuje swoją charyzmą (brawo!).

Zdjęcia - na początku próba podróbki już wyeksploatowanej techniki chodzenia za aktorem z "Bourne`a"... słabo..., kilka zbliżeń nadających faktury - OK, kilka ujęcia zabytków na dobrym poziomie (widok Wenecji z góry, Florencja i podziemi Stambułu - SUPER!). Reszta to technicznie poprawny montaż plus ujęcia retrospekcje dla debili (chyba tak żeby było "podobnie" jak w poprzednich częściach).

No i fabuła - TU nie będę się rozpisywał bo może ktoś będzie chciał to zobaczyć na własne oczy - napisze tylko że "za mało cukru w cukrze" (jeśli ktoś skonfrontuje to z książką - będzie wiedział o co chodzi) i cała aura tajemniczości Dantego jest potraktowana jako pretekst do wyjazdu turystycznego i kilku sekund ujęć zabytków w Europie... jakie to amerykańskie...

Generalnie 5/10 - no może się spodziewałem czegoś więcej... a dostałem to co zwykle... czekam więc na Wasze odczucia - może mnie poprawicie w ocenie :)

 

Obejzalem z dwoch powodow :

 

1.zona lubi takie filmy

2.wersja z Dolby Atmos robi wrazenie :)

 

Ogolnie film sredni ale dla lubiacych taka tematyke pozycja obowiazkowa.

 

polecam Wam "Księgowego", film z pewnym ukrytym ciekawym przekazem nawet...dobrze zagrany do tego wg mnie

 

Dzis ide na ten film mysle ze sie nie zawiode.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe kino :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor Strange - w pełni prawicowe, kapitalistyczne efekty specjalne i 3D również smakowite. Świetny główny bohater, fabuła niby nie odkrywcza (człowiek, w tym przypadku lekarz, zostaje suberbohaterem), ale trzymająca odpowiednie natężenie prądu w żyłach. Jak zwykle ultraprawicowa Tilda Swinton. W ramach narzekacza mogę pyskować, że przemiana superdoktora (przy nim dr House wymięka) w superbohoThora (ukryty rebus dla tych, co oglądają sumiennie napisy końcowe) odbywa się zbyt szybko, ale taka widać koncepcja twórców, aby zawrzeć ową przemianę w 1 filmiaku, a nie, dajmy na to, trzech częściach obrazodźwięku. Moja krzywa szczęka daje 7 lub 8 na 10 możliwych stopni stopniałych - jeszcze nasz się zastanowi, jak powtórnie zobaczy filma na ekranie i tym razem będzie to pywnie antylegalna kopia z torrentemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem.

w filmie były ciekawe trzy sceny.

Reszta nudnawa, ale ogólnie kino rozrywkowe na plus choć do Avengersów bardzo daleko.

 

Poszedłem do warszawskiego tym razem Multikina, zapłaciłem 75zł za dwa bilety w 3D !! a obraz był rozmazany i strasznie ciemny.. :/

W tej samej mniej więcej cenie jest chyba IMAX, obraz przepaść na korzyść IMAX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wczoraj obejrzany film oparty na faktach "Pawn Sacrifice" po naszemu "Pionek". Film z 2014 roku, jakoś nie słyszałem o nim. Odpowiada o gieniuszach szachowych i ich rywalizacji podczas zimnej wojny ZSRR-USA oraz pokazuje obraz głównych bohaterów kiedy to ich niesamowita inteligencja staje sie dla nich powolną drogą w stronę szaleństwa. Dwie godziny świetnego kina z super obsadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanic od samego początku do samego końca zero zaskoczenia. Można mowic w trakcie filmu co zaraz się stanie, ale ogolnie dobre efekty specjalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinobi (2005) - Nie jest to mój ulubiony gatunek, ale film warty polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam i słucham "Wilgotne miejsca". Jakbym napisał, że pierwsze 18 minut tego dzieła jest prawicowe, zabrzmiało by to dziwnie i musiałbym użyć potężnej akrobatyki słowotwórczej, aby to uzasadnić. Na razie widzę w tym kolejne porno (po "Życie Adeli" czy "Love") zakamuflowane w ramach artystycznego filmu fabularnego. Z racji, że człowiek głupi i ciekawy, oglądam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2016 o 09:11, gość napisał:

Captain Fantastic.

Niezwykle oryginalna, ciepła opowieść. Świetnie zagrana, piękne zdjęcia.

Kompletna odskocznia od kina które mamy na co dzień. Super.

 

Dla mnie również super. Pisałem o tym stronę wcześniej.

Film bardzo dobry więc nie zaszkodzi powtórzyć. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem odczuwać "Wilgotne miejsca". To duży sukces, bo film mocno niełatwy, przede wszystkim za sprawą jednej z najbardziej odpychających (ale też w jakimś chorym stopniu fascynujących) filmowych młodocianych bohaterek, jakie rozjaśniły ekran przede mną. Co ciekawe, nie jest to jakaś morderczyni czy innego rodzaju psychopatka, znęcająca się nad innymi. Za to ma niestandardowe podejście do własnej higieny, hemoroidów i ogólnie swoich fizjologicznych "romantycznych" obyczajów. Mamy tu do czynienia z kinem moralnego i oralnego niepokoju, skatologiczną perwersją para i mono erotyczną, religijnym odwołaniem i poszukiwaniem nade wszystko normalnej rodziny. Dziwna mieszanka, w dodatku po niemiecku, alleluja. Jeśli kogoś nie odrzuca naturalizm (i w sumie brzydota) ludzkich wydzielin, może zerknąć i po raz kolejny przekonać się, jak kino potrafi daleko odejść od kanonu subtelnego "love story".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suluben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niedziele w TV przypomnialem sobie moj ukochany film z dziecinstwa :

Bliskie Spotkania 3go Stopnia

 

Efekty do dzis powoduja mrowienie na plecach, a realizatorski kunszt pokazuje jak ze stosunkowo "malych" rzeczy zrobic wielkie kino :)

 

Scena z furgonetka i przejazdem kolejowym...kultowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boss (The Infiltrator, 2016)

 

Dobrze zagrany, trzymający w napięciu film.

Świetny!

 

Koniecznie dopiszcie do swojej listy filmów do obejrzenia! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captain Fantastic również potwierdzam, bardzo dobre kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.