Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurassic World: Upadłe królestwo

 

3/10 - to "3" tylko za scenę gdy Owen ucieka przed lawą po środkach usypiających... i może efekt klaustrofobii przy zatapianiu się żyro-kólki... reszta to sztampa, złe zdjęcia, złe dialogi, zła obsada, nic ciekawego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem najnowszą odsłonę JW – UK - od strony technicznej trzeba powiedzieć to co zawsze pisze jeśli film oglądam w IMAX było fajnie i myślę , że każdy fan tego gatunku będzie zadowolniony. Natomiast jeśli chodzi o sam film to powiem uczciwie, że bardziej mi się spodobał niż I cz. Po samych scenach akcji widać wyraźnie, że reżyser musiał na spokojnie sobie przemyśleć jak mają wyglądać poszczególne sceny w taki sposób aby widz mógł poczuć się jakby brał w nich udział, a do tego aby wyglądało to najbardziej realnie jak było to możliwe. Świetna praca kamery, światło, cienie, momentami leciuteńki klimacik „horrorku” , naprawdę reżyser zrobił chyba wszystko aby ten film „skroić” jak najlepiej, pomimo, że scenariusz lekko kuleje, żeby nie napisać mocniej. Jeśli chodzi jak film się zaprezentował od strony aktorskiej to moim skromnym zdaniem jest poprawnie i dają radę, aczkolwiek w związku iż jest dość dużo akcji w tym filmie to widać wyraźnie, że są one tłem tak jakby wplecionym w to co widzowie widzą na ekranie. Pomimo, że film jest długi ale ilość wątków jest tak duża, ze nie ma czasu na ich rozwinięcie, a jedynie jest o nich wspomniane, być może specjalnie zostało to tak zrobione aby w kolejnej odsłonie coś się pojawiło z tego co obejrzeliśmy w II cz. Osobiście tylko nie rozumiem, że nie wykorzystali umiejętności K. P., mam na myśli to jak potrafi zagrać humorem – tutaj tego nie ma, bardziej jest kreowany na takiego typowego bohatera, a szkoda.. bo potrafi zrobić niezły ubaw co np. pokazuje w Strażnikach z galaktyki.. Drugi błąd aktorski moim zdaniem jest z aktorem Jeffem B. – jak ma się w obsadzie takiego aktora, a tyle się Go wykosztuje ile to miało miejsce właśnie w tym filmie to jak dla mnie jest to błąd i to bardzo duży. Nie pojmuje tego.. oby w trzeciej części było więcej tego aktora.. Oczywiście nie oznacza, że nie ma słabszych momentów, ale reasumując jak dla mnie warto obejrzeć, a na pewno warto kupić na BR, bo jak Wam nie podejdzie to dla dzieci na 100% będzie to bardzo dobry film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry film

 

Jak widać każdy ma swoje indywidualne odczucia :) - to dobrze... Nie chce polemizować - bo film po prostu nie jest tego wart... Czekam na kolejna odsłonę "Mission: Impossible"... Bo teraz taka moda jest na kontynuacje dla kasy... ;) Brak oryginalnych pomysłów w kinie rozrywkowym. Szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak cytujesz , to całość zdania, bo można ludzi w błąd wprowadzić.. wyraźnie napisałem dla kogo to będzie film bardzo dobry i jestem tego pewny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem "Niewinne" z Agatą Kuleszą i powiem Wam, że byłem zaskoczony, naprawdę dobry film.

Nie przepadam za polskim kinem w dzisiejszych czasach, a to jeszcze film o zakonnicach w klasztorze i sobie myślałem, że na pewno mi się nie spodoba. Więc zaskoczenie na plus :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się spodobał, ale Belfer również lubiłem oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Forbidden Kingdom (2008)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dopiero dziś na ten film trafiłem. Rewelacyjna lekka chińska bajka. Odpłynąłem na 2h. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakichana Polska to jest raczej w marcu albo październiku. Teraz to jest raczej Spocona Polska... ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, bo właśnie jestem za granicą... i jestem z tego dumny

 

Kwestia gustu czy to jest powód do dumy.. myślę, że więcej powodów do dumy mają Ci, którzy tutaj są i pomimo takich, a nie innych realiów doszli do czegoś.. ale kwestia gustu, choć jedno nie podlega dyskusji, jako Polakowi Kolego nie przystoi napisać, że jesteś dumny z powodu, iż żyjesz za granicą bez względu na wszystko. Jest to słabe.. delikatnie mówiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

 

 

Kwestia gustu czy to jest powód do dumy.. myślę, że więcej powodów do dumy mają Ci, którzy tutaj są i pomimo takich, a nie innych realiów doszli do czegoś.. ale kwestia gustu, choć jedno nie podlega dyskusji, jako Polakowi Kolego nie przystoi napisać, że jesteś dumny z powodu, iż żyjesz za granicą bez względu na wszystko. Jest to słabe.. delikatnie mówiąc.

 

Hmmm...

 

Ciekawe to co piszesz.

 

W pl pracowałem jako stolarz wyuczony z czeladnikiem w ręku i co u mnie 2500-3000 tys. We wrocku 5000 ale życie drogie, w DE stolarz 4tys € no i gdzie lepiej? Obecnie bez kredytów i na czysto polska tylko kredyt i to jeden za drugim.

 

I co ty na to ??

 

Gdzie żebym tv za 20 tys. W Polsce kupił??

 

Nierealne kolego.

 

Dla mnie życie w pl jest drogie i straszne za to w DE tanie i przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to w Polsce 2,5 mln do 3 mln. Tylko nie podałeś czy miesięcznie czy jak...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiają się. To czy ktoś wyjechał czy nie, to osobista sprawa i ani to powód do dumy ani do wstydu. Decyzja ekonomiczno społeczna.

To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Ciekawe to co piszesz.

 

W pl pracowałem jako stolarz wyuczony z czeladnikiem w ręku i co u mnie 2500-3000 tys. We wrocku 5000 ale życie drogie, w DE stolarz 4tys € no i gdzie lepiej? Obecnie bez kredytów i na czysto polska tylko kredyt i to jeden za drugim.

 

I co ty na to ??

 

Gdzie żebym tv za 20 tys. W Polsce kupił??

 

Nierealne kolego.

 

Dla mnie życie w pl jest drogie i straszne za to w DE tanie i przyjemne

 

Kolego jakby Ci tu powiedzieć, nie lubię publicznie rozmawiać o pieniądzach, bo jak to mówią - dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają tylko je zarabiają.. Nigdzie nie musiałem wyjeżdżać i całkiem dobrze mi się żyje w tym kraju, żeby nie powiedzieć inaczej. Co nie oznacza, że nie chciałbym zarabiać więcej. :-)

Jesteś stolarzem jak pewien Gość robił u mnie schody zapytałem się czy nie wolałby wyjechać np do Niemiec czy do Skandynawii i tam robić to samo za inne pieniądze.. odpowiedział mi krótko ON Szwecję ma w Polsce.. więc to nie jest tak, że wszyscy muszą wyjechać za granicę aby dobrze zarabiać - nawet w Twoim fachu..

Ale nie o to chodzi, bo to jest indywidualna sprawa.. mi chodzi tylko o to ,że to nie jest powód do dumy, że jest się za granicą.. bo powód do dumy to mają Ci, którzy tutaj są , żyją i do czegoś dochodzą.. Takie jest moje zdanie.. I nie kto inny KOlego jak między innymi Niemcy mają za paznokciami to, że dzisiaj w Polsce my jako Państwo jesteśmy powiedzmy o 20 lat za nimi jeśli chodzi o gospodarkę.. to oni zniszczyli po części to Państwo w którym Ty sie wychowałeś, wykształciłeś i masz zapewne swoją rodzinę..a kasę za to co zniszczyli podczas wojny dostaliśmy żenującą... jak będziesz w Warszawie to zapraszam do rozmowy z Powstańcami i im powiedz patrząc się w oczy, że jesteś dumny z tego, że żyjesz i pracujesz w NIemczech.. Miałem okazję kiedyś z dwoma takimi Panami porozmawiać.. dobra lekcja historii i nadmieniam nie mam 50 czy 60 lat... tylko inaczej patrzę na ten aspekt, a dlatego, ze Polska to moje Państwo w którym się urodziłem, które mi wychowało razem z rodzicami, które mnie wykształciło i dumny jestem z tego,że tutaj żyje, bo to jest moja Ojczyzna. I może nie jest tak pięknie jakby wielu chciało, ale każdy sam sobie życie układa i każdy może podjąć decyzję o wyjeździe, albo pracować tutaj podnosić swoje kwalifikacje i chcieć coś zrobić ze swoim życiem aby żyło się lepiej.

 

A wracając do filmów zgadzam się ,że w Polsce nie wychodzą wszystkie filmy na BR czy 4k z prostego względu, że za dużo ludzi ściąga filmy w stosunku do tych co kupują , a dlatego tak się dzieje, bo pensje nie są porównywalne "normalnych" obywateli w jednym jak i w drugim Państwie, a ceny są bardzo podobne..Dystrybutorzy przeliczają co im się opłaca, takie są realia, ale film to przecież nie wszystko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji Lolek. Tak jak powiedziałem, żadna duma wyjechać, żadna duma zostać. Europa otwarta, każdy podejmuje decyzję, gdzie chce żyć. To wszystko.

Trzeba mieć jaja, żeby wyjechać, trzeba mieć jaja, żeby zostać. Obie decyzje mają plusy i minusy. Ale napewno nie wchodzi w rachubę tu żadna duma!Jestem Polakiem i zawsze będę a gdzie mieszkam i pracuję, to decyzja osobista.Osobiście wolałbym żyć w Warszawie, gdzie żyłem 1999-2004 ale niestety życie pchnęło mnie na emigrację, dobrze mi się tu żyje ale tęsknię za krajem, za rodziną. To jest cena.

Za stary jestem na zmiany, muszę żyć z tym szczęściem na emigracji. Być szczęśliwym i tęsknić jednocześnie.

Dumy bym w to wogole nie mieszał, ona tu nie ma nic do rzeczy.

 

A żeby było śmiesznie, to mieszkam w takim miasteczku o którym było głośno, jako o siedlisku samobójstw, nawet film o tym powstał.

Tak że muszę się pilnować, żeby nie zwariować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będę polemizował, bo raz że to nie jest sprawa na temat filmów, a dwa każdy może mieć swoje zdanie. Ja wyraziłem swoje i może tylko tyle napiszę, że to co osiągnąłem nie zawdzięczam emigrantom, a jedynie swojej ciężkiej pracy i Bogu, bo jestem wierzącym i wierzę, że szczęscie z Góry też jest potrzebne w życiu każdego człowieka. Jak ktoś ma chęć to zapraszam do Polski i każdy może się sprawdzić tutaj na miejscu ile jest warty na naszym rynku pracy. A ludzi szanuje wszystkich bez względu czy ktoś pracuje w RP czy gdzieś tam...ale na pewno nie jest to powód do dumy, że pracuje się za granicą będąc Polakiem, a tym bardziej jeśli mieszka się i pracuje w Niemczech.Chyba, że mnie innej historii uczono w szkole. Bo ja jako Polak wybaczyłem im, ale pamiętam co uczynili Polakom i Polsce i nigdy tego nie zapomnę. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy sprawdzić się?

Tu nie ma co sprawdzać. Poprostu, za to co robimy, za granicą płacą więcej. Po co mam zarabiać 3-5tys zł jak mogę zarabiać więcej, za to samo.

Pewnie, że swój sukces zawdzięczasz sobie i Bogu, jak tak uważasz. Ale dzięki temu że wiele osób, nawet tych po studiach, wyjechało, masz większe szanse na awans, bo mniej osób konkuruje o dane stanowisko.

Chyba to jest dość jasne.

 

Pracowałem 5 lat w Warszawie i sprawdzałem się, pierwsza moja w życiu praca, w 1999r., to przedstawiciel handlowy agencji ochrony Perkun z ul Sokratesa na Bielanach. Tak się sprawdzałem, że po 4 latach kupiłem kawalerkę, w Warszawie, bez kredytu, mając 25 lata, i bez niczyjej pomocy, za własną kasę.Mimo, to zdecydowałem się wyjechać, bo młody byłem, bo lubiłem język angielski i chciałem czegoś więcej od życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chce więcej od życia, tylko ja nie czuje potrzeby pracować za granicą, aby spełniać swoje i mojej rodziny marzenia. I osobiście chciałbym aby ludzie wracali do Polski , którzy pracują za granicą. I mam nadzieję, że kiedyś tak będzie, a konkurencję zawsze lubiłem :-) mnie to bardzo motywuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie.. I nie kto inny KOlego jak między innymi Niemcy mają za paznokciami to, że dzisiaj w Polsce my  jako Państwo jesteśmy powiedzmy o 20 lat za nimi jeśli chodzi o gospodarkę.. to oni zniszczyli po części to Państwo w którym Ty sie wychowałeś, wykształciłeś i masz zapewne swoją rodzinę..a kasę za to co zniszczyli podczas wojny dostaliśmy żenującą... jak będziesz w Warszawie to zapraszam do rozmowy z Powstańcami i im powiedz patrząc się w oczy, że jesteś dumny z tego, że żyjesz i pracujesz w NIemczech.. Miałem okazję kiedyś z dwoma takimi Panami porozmawiać.. dobra lekcja historii i nadmieniam nie mam 50 czy 60 lat... tylko inaczej patrzę na ten aspekt, a dlatego, ze Polska to moje Państwo w którym się urodziłem, które mi wychowało razem z rodzicami, które mnie wykształciło i dumny jestem z tego,że tutaj żyje, bo to jest moja Ojczyzna. I może nie jest tak pięknie jakby wielu chciało, ale każdy sam sobie życie układa i każdy może podjąć decyzję o wyjeździe, albo pracować tutaj podnosić swoje kwalifikacje i chcieć coś zrobić ze swoim życiem aby żyło się lepiej.

 

 

Raz przynajmniej się z Tobą Lolek zgodzić muszę :) Z tym, że niestety mamy ten gen odpowiedzialny za agresję wbudowany wszyscy i zawsze tak było i nadal jest, że gnębi się tego kto jest pod ręką akurat :) Odwieczne prawo natury, którego jesteśmy częścią :) Lepiej oczywiście być tym narodem niosącym oświecenie niż oświeconym, ale jakoś przez ostatnie stulecia nie mamy tyle szczęścia i pomyślunku :) Patriotyzm... z kim się tu utożsamiać, z Jarosławem, Donaldem, czy Lechem ? Już mam więcej zaufania i poważania do Angeli Merkel niż do tych trzech panów reprezentujących nasze elity :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, a nie inaczej, ale patriotyzm trzeba mieć w sobie i nasze dzieci wychowywać mówiąc im pewne oczywiste rzeczy. Jakiś czas temu Azyl oglądałem z takich klimatów, który to film bardzo polecam "zaliczyć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzane...."Gliniarz z Beverly Hills " po raz któryś obejrzany i ostatni raz to na pewno nie było....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pogranicze epickich produkcji z Chin jak "Wielki Mur" z "300" z dużymi naleciałościami baśni starosłowiańskich (lub rosyjskich) np. "Viy" ... Plastycznie przyjemne wizualnie, aktorsko - poprawnie, scenariuszowo - ujdzie...

 

Uwaga - nie porównywać do filmów zachodnich - to "inna bajka" ;)

 

Globalnie: 6/10 (np. przy porannej kawie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriotyzm trzeba mieć w sobie

Patriotyzm i ojczyzna jest tam gdzie Nam jest dobrze po prostu.

 

Odnośnie tematu wątku.. :)

 

Obejrzałem wczoraj film do którego zbierałem się wiele razy. Grand Budapest Hotel - Wesa Andersona.

 

Mimo świetnej obsady, i ogólnie bardzo fajnej atmosfery filmu, jest to wyraźnie dla mnie słabszy film od reszty dzieł tego reżysera.

 

Ktoś z Państwa widział jego ostatni film, Wyspę psów..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.