Skocz do zawartości
IGNORED

sampler HFiM


Luc

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Stryjecki, z całym szacunkiem do Pana doświadczenia i wiedzy, chce powiedzieć że niektóre pana teksty są tak głupie ,ża aż śmieszne- do dziś zastanawiam sie jaką minę ma pies który "najadł się gwożdzi". Prosze o unikanie wtrącania tego typu pseudo-dowcipnych komentarzy. bo psują Pana wizerunek fachowca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i słabo mi się robi. Szanowni Państwo! Jeśli chcecie posłuchać "naturalnego brzmienia instrumentów" to proponuję kupić sobie bilet do filharmonii. Ideą samplera nie jest przekazanie wrażeń z koncertu ale dostarczenie słuchaczowi bodźców, których nie usłyszy na sali. Sęk w tym, że im lepszy domowy zestaw, tym więcej takich szczegółów usłyszymy. Sampler to nie płyta tylko z nagraną muzyką. To możliwość pokazania ekstremalnego poziomu pewnych kryteriów brzmienia. Nawet kosztem innych. Zgadzm się, że tak się nie nagrywa płyt dostępnych w sklepach. Ale tu nie o to chodziło. A jeśli ktoś tego nie rozumie i porównuje rejestracje z najlepszymi rodem z Decci, Harmonii Mundi itp, to nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze - zdaje sobie z tego sprawe.

Jednak LukaszB jakby przywlaszczyl sobie prawo do jedynej i slusznej oceny plyty. Swoim wpisem chcialem jedynie podkreslic pewna rzecz i wyrazic wiare w panskie osluchanie i wiedze w tej materii.

 

A Pan, Panie Lukaszu niestety jest kim jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas >

Świetej Pamięci Kisiel słynął z niesfornych i ocierających się o nieprzyzwoitość kawałów, szczególnym miejscem do takich " ekscesów"

był Bar na Rozdrożu" - jego ulubiona knajpa. Męczył tym wszystkich do upadłego , aż wszyscy mówili - dość !!!.......

Historyjkę przytaczam po to ,aby uzmysłowić Ci , że fachowość ma się nijak do poczucia humoru jaki wyraża fachowiec, nawet jeśli wypowiedzi fachowe są tym humorem przesiąknięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą samplera nie jest przekazanie wrażeń z koncertu ale dostarczenie słuchaczowi bodźców, których nie usłyszy na sali.

Tak ? A gdzie ? Bo takiego brzmienia wiolonczeli nie usłyszy Pan wchodząc nawet do pudła rezonansowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Magazyn: 2 dychy, żeby śpiwu Apolonii posłuchać, hajfaj - 2 dychy, żeby se system sprawdzić... Nie porąbało was tam u Nadredaktora nieco? Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Aha, a płyta z muzyką w sklepie 60... 8 złotych za komercyjną płytę duxa, obie na złotym podkładzie, to bardzo dużo, czy tylko średnio? A 20 za kosztownie wydany kwartalnik (z płytą jako bonus), to też dużo? Wiesz jak to jest z rynkiem - jeśli uważasz, że masz pilniejsze potrzeby (np. posiłek na dwie osoby w "restauracji" McDonald's), to droga wolna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

Może jestem głuchy, albo się na tym wszystkim nie znam, ale wydaje mi się, że cel samplera został osiągnięty. Instrumenty brzmią wiernie w tym sensie, że zostały wiernie zarejestrowane wg. najlepszych dostepnych narzędzi i co tu dużo piep. - po prostu tak to wychodzi. Najlepsze audiofilskie nagrania zawsze poddawane są lekkiej korekcji - po co? Po to by wyrównać nieliniowe charakterystyki samego sprzętu nagrywającego. Zapis na samplerze mówi więc o naturze w znaczeniu: akustyka + sprzęt do nagrywania. Żeby pominąć ten drugi czynnik już trzeba wprowadzić pewną korekcję, ten kto tego nie czyni tworzy nagrania dość papierowe np. nagrania DUX. Uważam, że instrumenty smyczkowe zostały zarejestrowane dobrze na samplerze, jeśli ktoś narzeka, może powinien sobie zmienić sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze audiofilskie nagrania zawsze poddawane są lekkiej korekcji - po co? Po to by wyrównać nieliniowe charakterystyki samego sprzętu nagrywającego

Chyba żartujesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania z samplera odbiegają od "żywca" daleko i bez wątpienia, pokazują chyba modną miękko-szczegołową szkołę realizacji. W moim odczuciu zbyt grzeczną. Muza nie pokazuje pazurków.

Co do wartości muzycznej... nie chcę pana Redaktora w żaden sposób obrazić, ale proszę, niech p.Stryjecka nie śpiewa... i p.Wlazłowska też...

Chciałem sobie poczytać więc kupiłem gazetę, wolałbym bez płyty, ale nie dawali, no to już posłuchałem ... i wróciłem do swoich ulubionych kantat Bacha z Harmonia Mundi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum występują dość sfrustrowani osobnicy, którzy nie znaleźli spełnienia jako studenci lub sprzedawcy. Kompensują się przez dość obcesowe ferowanie wyroków, z zastanawiającym brakiem pokory, niekoniecznie z dziedziny w której nie znaleźli spełnienia. Być może ów brak pokory związany jest z młodym wiekiem, czyli jest szansa, że z czasem im przejdzie. A jeśli nie, to proponuję zamienić forum na kozetkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc "irytuje" mnie ton wypowiedzi osobników rodzaju ŁukaszaB (proszę o wybaczenie, że ośmielam się kierować do konkretnej osoby, ale to tak dla jasności). Niestety objawia się tutaj typowo polski syndrom, może kompleks(?) - jak już ktoś się wybije ponad poziom miernoty i szarości, to należy go zniszczyć, zgnoić, sponiewierać (znowuż proszę wybaczyć słownictwo, ale nieco "zagotowałem").

Dlaczego tak? Ano zapewne dlatego, że lepszy ode mnie - polaczka małego (małą literą piszę w pełni tego świadom), a tak przecie być nie może! Bo w nas duma, wielkość i wspaniałość, jak więc wyróżniać ktoś się ośmiela, lepszym, nie daj Bóg, być?! Nieuzasadnione poczucie własnej świetności (nieuzasadnione, bo bezpodstawne) każe pewnym osobnikom walczyć zaciekle o pozycję dominującą w rzeczywistej, bądź wirtualnej społeczności. Dają się tutaj dostrzegać związki, z pozostającym w sferze instynktów, imperatywem przekazywania swych genów i zwiększania ich frekwencji w populacji, czyli po prostu pozostawiania potomstwa. Nic to, że szarego i nijakiego, bo w subiektywnym odczuciu najlepszego.

W naszej "pięknej" polskiej rzeczywistości częstokroć okazuje się, że nie warto robić niczego, co u innych budzi zazdrość, bo oni nie znają szacunku dla czyjegoś wysiłku. Zawsze powoduje to ataki z ich strony, niezależnie od wartości owej pracy.

Proponuję więc nie przejmować się sądami ludzi usiłujących budować swoją wartość poprzez poniżanie innych, choć z doświadczenia wiem, jak jest to trudne, i robić swoje.

Jeśli Panowie z "Hi-Fi i Muzyki" podjęli, spory przecież, wysiłek wydania płyty, to może warto byłoby ten fakt docenić, a nie jęczeć, że "szajs i co oni w ogóle wiedzą o brzmieniu".

Wybaczcie tą, przydługą może, wypowiedź, ale przykro jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z powodu tych niechlubnych jednostek wielu wartosciowych ludzi badz przestalo sie udzielac na naszym forum badz tez przestalo w ogole go czytac.

Niestety...

Nasza, polaczkowata mentalnosc jest okropna. Byc moze kiedys z tego powodu opuszcze ten kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiena, nieeeee!

Wiem żeś zwierzę cieplo lubiące, ale nie waż się myśleć o opuszczeniu tego kraju. Ubierz się cieplej i myśl pozytywnie.

Miewam głupią nadzieję, że to wszechpolskie skundlenie różnej maści władz i elyt kiedyś dojdzie do swego kresu i będzie mi dane to zobaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.