Skocz do zawartości
IGNORED

GENESIS - nowa ksiązka o zespole


mdavis

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie czerwca i lipca wydawnictwo poznańskie in rock wyda książkę o zespole:

 

GENESIS - W krainie muzycznych olbrzymów

 

Po książce o zespole King Crimson o której pisałem, dostajemy kolejną pozycję o dobrym zespole

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12718-100003187 1177702563_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/33136-genesis-nowa-ksi%C4%85zka-o-zespole/
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widzę, iż nie ma zainteresowania książką o zespole GENESIS. Dodam, że książka będzie w oprawie twardej i miękkiej, lecz najważniejsza jest treść. Zobaczymy za niecały miesiąc.

w maju ukazuje się druga pozycja o zespole GENESIS

 

 

Maurycy Nowakowski

 

GENESIS - Zagrajcie to jeszcze raz (Historia zespołu)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12718-100001634 1179580622_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W książce :

 

Łukasz Hernik

 

GENESIS - W krainie muzycznych olbrzymów

 

Wydawnictwo: IN ROCK - podało kilka szczegółów co do zawartości.

 

"W krainie muzycznych olbrzymów" to kompletna autorska biografia Genesis - jednej z najwybitniejszych i wciąż aktywnych brytyjskich grup wywodzących się z tzw. "nurtu progresywnego". Żywa, wielowątkowa, obfita w cytaty i dokładne analizy poszczególnych płyt, utworów, a nawet okładek. Książka pozwala czytelnikowi zagłębić się w fascynujący świat Genesis, odkrywając przed nim nie tylko wydarzenia, ale także – a może przede wszystkim – dzieła grupy. Wszystkie płyty zespołu idą pod mikroskop. Biografia obejmuje kolejne lata działalności formacji, począwszy od jej założenia w roku 1967, a skończywszy na planowanej na 2007 rok trasie Turn It On Again Tour. Każdy okres został omówiony bardzo rzetelnie, z wyjątkową starannością i dbałością o szczegóły. Nie brak też analiz muzycznych, społeczno-literackich oraz pełnej i skrupulatnej dyskografii grupy. Do współpracy nad projektem zostali zaproszeni sami muzycy, którzy zgodzili się odpowiedzieć autorowi na szereg nurtujących pytań – specjalnie na potrzeby tej książki. Uwagę przyciąga też materiał ilustracyjny – skompletowany z tej okazji zbiór archiwaliów: plakatów, biletów, programów, zdjęć, okładek i artykułów prasowych.

 

 

Okładka

 

Projekt okładki został powierzony wyjątkowej osobie – jedynemu artyście, którego nazwisko nierozerwalnie kojarzy się z legendą Genesis. Paul Whitehead, obok Rogera Deana (Yes) i Storma Thorgersona (Pink Floyd), to bodajże największa postać okładkowego designu XX wieku. Wybitny angielski plastyk i pierwszy dyrektor artystyczny brytyjskiego magazynu „Time Out” zyskał światową sławę w latach siedemdziesiątych – projektując dla wytwórni Charisma. To właśnie jego artystycznej opiece powierzono młodą grupę Genesis. Stworzył dla nich okładki trzech pierwszych albumów – „Trespass”, „Nursery Cryme” i „Foxtrot”. Doskonale wyczuł styl muzyków i dopełnił plastycznym obrazem. Do tego stopnia trafnie, że dziś nie wyobrażamy sobie innych ilustracji do dźwięków Genesis. Co ciekawe – nie zrezygnował przy tym ani na moment z malarskiej ambicji. Przeważnie do projektowania okładek używa się technik graficznych umożliwiających otrzymanie z matrycy dowolnej ilości oryginalnych, sygnowanych prac. Whitehead natomiast maluje farbami olejnymi na płótnie, a więc – oryginał jest tylko jeden. Do tego wykonany najszlachetniejszą z technik. Nic zatem dziwnego, że prace Whiteheada stały się przedmiotem poszukiwań kolekcjonerów i tematem kolejnych wystaw (ostatnio „Progresywny surrealizm Paula Whiteheada”, Nowy Jork, 2006). Na potrzeby książki Łukasza Hernika artysta zgodził się namalować zupełnie nowy obraz – łączący w sobie elementy najsłynniejszych okładek Genesis (prace malarskie do tych okładek skradziono na początku lat 80.). Stworzy z nich oryginalną kompozycję wzbogaconą odmienną symboliką – w charakterystycznym dla niego stylu inspirowanym surrealistyczną klasyką. Warto dodać, że Paul Whitehead dotychczas konsekwentnie odmawiał powielania motywów zarezerwowanych dla Genesis i dla naszego wydawnictwa chce uczynić wyjątek, który – znając aktywne środowisko kolekcjonerskie – stanie się nie lada wydarzeniem i to nie tylko na polskim rynku.

 

Autorem biografii jest Łukasz Hernik – tłumacz, anglista, dziennikarz, grafik. Absolwent Instytutu Anglistyki UW, studiował też w NBC w Chicago (z wyróżnieniem). Na co dzień związany z AWR "Wprost", współpracuje m.in. z "Jazz Forum", "WiK", "Wprost", "H2O" i prasą polonijną w Chicago.

  • 2 miesiące później...

RECENZJA KSIĄŻKI:

 

To najlepsza polska biografia rockowej grupy, jaką czytałem. Jej autor postarał się o wypowiedzi muzyków komentujące powstanie albumów i przebieg tras koncertowych. Poznajemy genezę utworów, dowiadujemy się, jak ewoluowały, dojrzewając do nagrania na płycie. Atutem książki jest polszczyzna, wolna od slangu i nowomowy. Hernik jest erudytą. Dlatego opowieść o Genesis staje się pasjonującym przewodnikiem po historii Wielkiej Brytanii, jej literaturze, w tym klasycznej, pełnym odwołań do Biblii. Poznajemy kontekst społeczny i polityczny płyt, wczuwamy się w klimat tęsknoty za dawną Anglią, dzielimy z muzykami niechęć do konsumpcyjnego stylu życia, który rodził się na ich oczach. Dostajemy też sowitą porcję informacji biograficznych. Pasjonujące są fragmenty dotyczące różnic artystycznych. Nie brakuje informacji o kłopotach małżeńskich Petera Gabriela oraz Phila Collinsa napisanych jednak bez plotkarskiej afektacji, w intencji pogłębienia interpretacji piosenek. Autor nie pomija solowych przedsięwzięć muzyków, na koniec fundując nam wyczerpującą dyskografię zespołu i artystów. Całość dopełniają zdjęcia kolejnych składów, reprodukcje plakatów, okładek, a także biletów. Czapki z głów!!!

 

Rzeczpospolita

Jacek Cieślak

........kupiłem, przeczytałem, wartość sentymentalna ogromna, poznawcza - b. duża....literacka...hmm.... autor - erudyta ?? - raczej nie...jednak, dla każdego fana pozycja godna polecenia....:))

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.