Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie banany ???


zorro102

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie przywizłem do domu wzmak i CD Exposura i tu niesdpodzianka wzmak akceptuje tylko końcówki bananowe. Jako że nie mam zbyt duzego doświadzcenia miałbym prosbię : Jakie banany kupić?, jakie są dobre?, ile kosztują, proszę doradzie coś!!!

Ps. Wziąłem równiez od pana Jacka z Aspro Audio za "miły uśmiech" (Łódź Legionów 13) Avance Dana 670 na odsłuch do domu, ciekawe jak to zagra?

a we wtorek będzie ESA ostantino2- Jesli pan czyta to forum to dziękuję za życzliwość i życzę braciom audiofilom samych takich sprzedawców jak pan Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a wiciec os na temamt bananow PROFIGOLD? potrzebuje banany do kabla 4mm do kolumn jamo 707i i nie znam sie absolutnie na wtykach bananowych wiec pytam , za 27zl mam mozliowsc kupienia 4 szt PROFIGOLD do kabla 4mm narazie mam kable 2,5 mm jamo ale planuje wymiane na jakis 4mm wiec banany na 4mm spokojnie beda pasowac do kabla 2,5mm tak mi sie wydaje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy na nich sie lutuje koncowki czy zareca , wolbym takie uniwersdalne z zakrecaniem :) poleccie cos niedrogiego do 50zl za komplecik czyli 4 szt. wiecej raczej na to nie wydam

dodaje zdjecie tych o ktorych mowilem

[obrazekLUKASZ-215487_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - cena 8 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - cena 22 zl

 

w porownaniu do stradycyjnego bananka maja wieksza powierzchnie styku i mocniej siedza w gniazdach (nawet tych płytszych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorro

Najpierw wybierz docelowe kable. Niektóre grubsze przewody(niekoniecznie bardzo drogie) mogą nie wchodzić do każdej końcówki. Tak jest z bananami Queda(dość drogie ok. 50 zł szt.), których nie trzeba lutować, tylko zaciska je się w specjalnym ustrojstwie. Moje Tary jeszcze weszły, ale droższe druty tego producenta były za grube. Ostatnio Eichmann opracował jakieś wynalazki(jeszcze droższe od Queda), które mają być głosnikową analogią do bullet-plug'ów. Nie wiem czy to wpływa na brzmienie, bo trzeba je kupować w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeszcze nie masz kolumn. Więc kup coś najtańszego - 4 sztuki tylko do ampa. A jak wybierzesz kolumny i kable, walcz dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dystrybutora:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tutaj tez maja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale nie wiem czy po tych samych cenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kalbe jamo jak wspomanilem 2,5mm jakies orginalne dostalem z kolumnamiw sumie niezle wykonczone obudowane w gumke 2 zyly do kolumny ale sa zaktorkie i bede potrzebowal min 4m dl na jedna kolumne wiec myslem o 4mm przekroju i czyms w granicach 7z, za metr nie wiec narazie i zeby podkreslaly bas sa takie kable ? doradzicie cos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie oddatkowe , czy kazdy banan w tych cenach jkie podalem i np takie profigold maja szybkie zakrecane gnizdo czyli wkladam kabelke dokrecam bananka i gotowe , czy w tych tnaszych trzeba lutowac przwod do zlaczki? nie znam sie n tym wiec pytam moze to smieszne pytanko ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..te banany profigoldy to jakieś nieporozumienie.... u mnie po założeniu tech bananówn na końce mogami the pure razem ze wzmakiem creeka 4330... pojawiły sie mocne podbarwienia i nieprzyjemny żelażniany dżwięk.. oddałem je jak najszybciej... nie wiem co mają w sobie pod tą złotą powłoczką ... na pewno jakiś syf..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanie i dobre wtyki bananowe to kup nakamichi(pozłacane) powinny wejśc kable 4mm/2 ,koszt coś ok 4,5zł za szt.(wtyki są zakręcane coś dla audiofili ale cena może być za mała dla nawiedzonych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zle robie że zdradzam adres zródełka, które może wyschnąć ale co mi tam niebęde taki --- w Katowicach na Plebiscytowej nazwy sklepu niepamiętam (jest tam ich troche) ,cyne z dodatkiem srebra też tam kupiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.