Skocz do zawartości
IGNORED

dyskretne wygłuszenie ???!!!


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś ustroje (np. styropian, korek )które przykleja się do ściany a następnie się je szpachluje? chodzi mi o "dyskretne" wygłuszenie pokoju, czy jest sens się w coś takiego bawić?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tml niestety płyty gipsowo kartonowe grają razem ze sprzętem, więc odpadają. Chodzi mi o jakiś materiał którym mógłbym wyłożyć ściane a następnie go zaszpachlować i pomalować (rzecz jasna).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie NIE! Ściany z płyt gipsowo-kartonowych, nawet z dowolną ilością wełny, waty, styropianu itp, są NAJGORSZYM rozwiązaniem. Wytłumaczenie jest proste: one sa cienkie i sprężyste, i nawet solidnie przykręcone do standardowej konstrukcji wspierającej z kantówki luk kontowników stalowych WIBRUJĄ jakjedna wielka membrana. Akustka jest KOSZMARNA!!

Jeśli jakaś partanina, to przykleić korek do ścian z betonu lub cegły (tak z 10mm), a potem to pomalować farbą emulsyjną, przykleić tapety alb obić tkaniną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o żadną partanine, niewiem dlaczego tak pomyślałeś. Zastanawiałem się już na tym forum nad wygłuszeniem pokoju ( odsyłam cię do wątku 2094). Pomyślałem że mógłbym położyć coś pod szpachel (jakiś materiał), żeby tanim kosztem troche poprawić brzmienie pokoju. Jeżeli możesz mi pomóc to z góry dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Partanina' jako synonim (włąsno)ręcznych robót domowych.

 

Szpachlowanie korka czy czegoś w tym rodzaju wydaje mi się błędem. Szpachla będzie tworzyła twardą warstwę i częściowo zniweluje działanie tego korka. Na dodatek będzie pękała pod naciskiem, bo jednak korek będzie rochę ustępował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a jakieś inne materiały np. styropian? czy niema to znaczenia ponieważ tak jak słusznie zauważyłeś gładka powierzchnia będzie odbijała dżwięki. Czy takie rozwiązanie (ustroje na to szpachel)wytłumi chociaż troche pokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> jesko

 

Bawiłem się dość długo w akustykę pomieszczeń. Obecnie mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń, że poprawienie akustyki pomieszczenia ma niezwykle istotny wpływ na poprawę brzmienia, daleko większy niż kable, wtyczki, stoliki, podkładki antywibracyjne etc. etc.

 

Generalnie przyjmij dwie zasady:

1. Ustroje akustyczne nie mogą być małe. Wielu ludzi chce powiesić na ścianie przysłowiowy znaczek pocztowy i żeby już działało. Ustroje akustyczne działają swoją powierzchnią i im ona jest większa tym lepiej ustrój działa. Jeżeli ktoś powiesi jedną wytłoczkę od jajek na suficie to nie będzie żadnego efektu.

 

2. ustroje mogą być w miarę dyskretne, ale nie za bardzo. Jeżeli zamontujesz na ścianie materiał tłumiący, a następnie zamaskujesz go innym twardym i odbijającym fale materiałem, to tak, jakbyś tego materiału tłumiącego pod spodem w ogóle nie miał.

 

Jeżeli już chcesz coś w miarę dyskretnego i skutecznego to obejrzyj produkty na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zwróć uwagę na płaskie panele: Absorbor, Abflector, BAD panel, itp.

 

Zbudowane są z jakiegoś tam materiału i po prostu są pokryte tkaniną takiego typu jak się wykorzystuje do obijania tańszych (nie skórzanych) biurowych foteli obrotowych.

 

Jako materiał tłumiący doskonale możesz wykorzystać wełnę Gulfibera (Isover), ale tylko jej specjalny typ - pokryty cienkim filmem. Taki typ wełny jest sztywny i zwarty i "trzyma się kupy". Możesz to obić tkaniną w naprawdę dowolnym kolorze (źródło zaopatrzenia opisałem powyżej) i masz super tłumienie a jednocześnie to jakoś wygląda.

 

A teraz słowo o membranie (płyta GK i materiał tłumiący pod spodem). Takie właśnie rozwiązanie wykorzystuje się w pułapkach basowych np. RPG Modex corner.

 

Bierzemy szczelną obudowę. Na spodzie dajemy wełnę mineralną. Nad wełną zostaje wolna przestrzeń a na wierzchu obudowy montujemy sklejkę. Sklejka pracuje jak membrana - wibruje i odbiera energię dźwiękowi - następnie ta energia jest wytracana w naszym materiale tłumiącym. W zależności od grubości sklejki możemy nastrić taki zestaw na różne częstotliwości. W ten sposób powstaj doskonały ustrój basowy.

 

Więcej tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy na to na ścianę położyć wełnę mineralną a na to korek,czy to wpłynie na akustykę pokoju i czy chociaż w małym stopniu odizoluje mnie dźwiękowo od sąsiadów- mieszkam w szeregowcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że styropian NIE JEST IZOLATOREM AKUSTYCZNYM! On dobrze sprawuje się w izolacji termicznej, więc szkoda czasu, pracy i pieniędzy na zabawę z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomą z nadwrażliwością na dźwięki. Robiła takie rzeczy (wata, korek itp.). Doświadczenie pokazało, że to duża sztuka, gdyż zawsze prawie musiała być do ściany umocowana konstrukcja utrzymująca watę i jakieś pokrycie, i to właśnie ta sztywna konstrukcja przenosiła dźwięki mimo całej izolacji.

A jak sobie wyobrażasz umocowanie do ścian bloków wełny i potem korka? To raczej nie jest samonośna konstrukcja. Tu chyba jest główny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam niesamowitą lektórę, która kiedyś przypadkowo wpoadła mi w ręce - "Akustyka architektoniczna".

popytaj wśród znajomych, może ktoś studiuje na budownictwie. książka jesrt naprawdę niesamowita! dokładne rysunki różnych ustrojów, wytłumaczenie jak działają, materiały, itd. oczywiście jest to podręcznik akademicki i roi się tam również od różnych "kosmicznych" wzorózw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> floyd

 

Dyfuzor jak najbardziej może być ze styropianu. Dyfuzor ma "rozbijać dźwięk i go rozpraszać a NIE tłumić. Dlatego też do budowy dyfuzora stryropian jest jak najbardziej OK.

 

hint:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten bardzo znany dyfuzor jest właśnie ze styropianu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, a jakie jest wasze zdanie na temat sufitów podwieszanych (takie jakie montuje się np. w sklepach szkołach halach sportowych), jak one radzą sobie z wygłuszeniem? W mojej uczelni są takie sufity i musze powiedzieć że odczucia są bardzo pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko

Jesli miałbyś taką sposobność, to polecam "zwiedzenie" auli (tej głównej, na piętrze), szkoły muzycznej (podstawowej i liceum) na ulicy Solnej w Poznaniu.

Problem, który Cie nurtuje - rozwiązano tam estetycznie, dyskretnie i skutecznie.

Zastosowano tam dużo drewna (coś w rodzaju boazerii), pod spodem są jalieś (jakie?) maty,.. (niewidoczne).

Wyglada ładnie i dyskretnie, nie rzuca się w oczy.

Obok kościoła franciszkanów na wzgórzu Przemysła, mają tam najlepszą akustykę w Poznaniu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dyskusja jest o dwóch różnych sprawach i stąd nieporozumienie. Jedna sprawa do poprawa warunków akustycznych pomieszczenia, a druga to izolazja akustyczna pomieszczenia.

Jeśli chodzi o uwolnienie sąsiadów od skutków naszego zamiłowania do muzyki, to wełna mineralna jest materiałem idealnym. Miałem kiedyś sąsiada który w piwnicy bloku 4 piętrowego urządził sobie stolarnię ze wszystkimi możliwymi urządzeniami do obróbki drewna - zastosował wełnę mineralną o grubości 20cm i efekt był całkiem dobry. Wełna mineralna pochłania dźwięk niesamowicie (stałem kiedyś bokiem przy ścianie pokrytej wełną 20cm i miałem wrażenie, że ogłuchłem na jedno ucho, wrażenie jakby mi ktoś z ucha wysysał dźwięk) problem w tym, że wełny nie można pozostawic niezabezpieczonej na ścianie, ponieważ jest bardzo niestała (rozpyla się w pomieszczeniu przy byle dotknięciu) i jest wybitnie nieestetyczna, trzeba na nią coś nakładać np. regips, płyty wiórowe czy co tam kto woli. Jeśli więc chcesz się odizolować od sąsiadów to wełna mineralna jest extra.

Jeśli więc chodzi o poprawę warunków akustycznych pomieszczenia do odsłuchów, to sam się chętnie czegos dowiem.

Poniższy cytat pochodzi ze strony firmy, która zajmuje się projektowaniem pomieszczeń kina domowego:

 

"Wytłumienie to pokrycie warstwą dźwiękochłonną powierzchni sufitu i ścian. Elementy wyposażenia (meble, książki, rośliny) oraz ludzie również pochłaniają dźwięk. Celem wytłumienia jest usuniecie szkodliwego działania echa we wnętrzu. Odpowiedni efekt z głośników efektów otrzymamy wtedy, gdy szkodliwe odbicia nie będą występować. Poziom wytłumienia określany jest poprzez czas pogłosu. Dla dobrego kina domowego czas ten powinien wynosić 0,8-0,4 s w zależności od wymiarów. Przy stosowaniu materiałów należy pamiętać o różnicach w pochłanianiu dźwięków o różnych częstotliwościach. Niskie częstotliwości są gorzej pochłaniane od wysokich. Złe dobranie materiałów może spowodować przetłumienie pomieszczenia w zakresie wysokich częstotliwości co również jest szkodliwe i pogarsza jakość."

 

Podaję też adres, dla odmiany polskiej strony, która oferuje materiały do poprawy akustyki pomieszczeń. Niestety materiały drogie niemiłosiernie chociaż to głównie gąbka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję też Inżynierowi za cenne informacje i fachowe podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko

Dużo ciekawych informacji podali inżynier, Milimetr, Gie gość i inni.

Ile m2 maTwój pokój, w którym słuchasz muzyki?

Czy służy tylko do słuchania muzyki?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko

Przepraszam.

Przeczytałem wątek 2094.

Jeśli to pomieszczenie ma służyć wyłącznie do słuchania muzyki, to możesz nieźle poeksperymentować.

Polecam na ścianę (całą) za kolumnami, grubą zasłonę od sufitu do podłogi.

(za zasłoną palety od jajek - 50x50cm, na rusztowaniu z listewek, lub przymocowane do ściany - nie będzie zbyt dużo kosztowało)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póżniej napewno spróbuje :), teraz jednak jestem na etapie remontu tego pokoju i zastanawiam się czy warto o czymś pomyśleć przed rozpoczęciem prac. Myśle tu właśnie o jakiś materiałach pod tynk, sufitach podwieszanych, albo o jakiś tanich materiałach którymi mógłbym wyłożyć ściane. Czy jest sens zawracać sobie tym głowe czy lepiej wygłuszać dopiero po wyremontowaniu?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko

Ktoś na Forum (nie pamietam kto), polecał czasopismo "Ładny dom" z października 2003.

M.in. jest tam artykuł "Dom bez hałasu", a także kilka innych (o tynkach, materiałach,...).

Być może, znajdziesz tam coś, co by Cię interesowało.

Kupiłem, przeczytałem i mogę Tobie dać (gratis).

Gdybyś był zainteresowany to daj znać.

 

Adres do czasopisma ""Ładny dom"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko

Jeszcze jeden adres:

 

ABC izolacji akustycznej ("Magazyn Hi-Fi")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Godzina 1:15 - strona Forum otwiera się bardzo, bardzo powoli.

A ostatnio "chodzi" bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzięki r.u.s.t a co do tego pisma to nie musisz się fatygować ktoś z rodziny go ma więc sobie przeczytam.

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć na stronkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest tam interesyjący Cię temat podany dosyć szczegółowo (płyty do płyty kleją czymś podobnym do masy bitumicznej dwustronnie samoprzylepnej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jesko

Jeżeli dasz na ściany wełnę mineralną, korek, czy co tam jeszcze, a na to dasz tynk, to odizoluje Cię to, w mniejszym lub większym stopniu, od sąsiadów. Ale ponieważ tynk utworzy dużą gładką twardą powierzchnię, to wewnątrz pokoju nie da to Tobie NIC - akustyka pokoju nie zmieni się przez to, co jest pod tynkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Wiem że temat leżał już w krypcie ale mam pytanie dotyczące materiałów do wytłumiania. Czy ktoś miał lub ma doświadczenia z aerożelem w tym względzie? W necie znalazłem informację że 7 cm tego materiału tłumi dźwięki o 5 db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.