Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , proponuję założyć i poszerzyć temat o firmie Elac i jej produktach -kolumnach !!!

Interesują mnie wasze opinie na temat głośniczków Elaca , wasze spostrzeżenia odnośnie doboru sprzętu-zestawień , oraz porady !!!

Jest bardzo dużo osób zainteresowanych tą firmą ale jakoś ostatnio mało się o niej mówi !!

Sam jestem włascicielem kolumn Elac 510,fajnych monitorków i z chęcią wysłuchałbym co na ich temat i innych produktach Elaca myślą inni mili forumowicze !!!

Proszę o wpisy ..te pozytywne jak i negatywne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam BS 204.2 , wcześniej miałem BS 103.2 , ...więc wybór był świadomy .

Z całej masy przesłuchanych monitorów ostateczny bój stoczyły Dynaudio Audience 52 SE i właśnie 204 , ...które zostały w systemie .

Uważam że Elaki to mało popularne i niedoceniane głośniki w naszym kraju , ...często słysze opinię że to niezwykle jasno i ostro brzmiące kolumienki ...nie chciałbym absolutnie nikomu dokuczyć , ale myślę że takie opinie wygłaszają osoby które słyszały je w fatalnie skonfigurowanych systemach albo nie słyszały ich wogóle .

 

Obecnie mam do nich podpiętego starego dobrego ( tu szacunek ) soniacza TAF 690 ES ...brzmienie jest niezwykle kulturalne , misiowate ..chyba zbyt bardzo ...przez chwilę miałem Krella i przekonałem się ostatecznie że wybór Elaków był jak najbardziej trafiony , ..nadal poszukuje własciwego piecyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Elac 103 i jestem zadowolony. Przez chwilę słuchałem ich na amplitunerze video Matantza ale dźwięk był jak z puszki. Za radą ludzi z tego forum kupiłem wzmaka i cd-ka z drugiej ręki i to było to. Teraz naprawdę przyjemnie się słucha. Jestem po zadowolony. Co do suba 101 to prawie go nie używam bo kolumny nawet w kinie wystarczają.

Czy następne będą Elaki? Nie wiem. Posłucham.

Pozdro dla wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ciekawiło was zestawienie kolumn Elaca z lampą , kolega ma 209 jet i podłączyliśmy do nich jakąś chińską lampkę, nazwy nie wymówię ...triody 50 watt , cdek -stary Marantz74, klapki nam opadły .... !

Zawsze sądziłem że 209 to dziwny dzwięk ..zwłaszcza soprany -siały jak cholera >

Ale po podłączeniu lampy naprawdę pojawiła sie ta magia dzwięku ,sopran bajka , namacalna średnica i dobry wykop na basie i cos jeszcze ..... nareszcie powaliła na stereofonia -wzdłuż i wszerz !!!

Koleś miał podłączony Amplituner -najwyższy VINCENT , ale jak posłuchał tego... kino i amplik poszły na dalszy plan !!!

Elac to dziwny sprzęt , albo się go kocha ,albo nienawidzi , ale wiem jedno trochę serca w dobór sprzętu towarzyszącego a odwdzięczy się !!!

Piszcie jaki macie sprzęt i jak to gra , wszystkie za i przeciw !

Prosze tez o wpisy osób które , miały wczesniej Elacki ale zamieniły je na inne firmy ..i dlaczego to zrobiły?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się dołączyć do klubu :)

 

Kupiłem Elac 209.2. Miały grać z zestawem Rotela RC-995+RB991. Poczętkowo mi się podobało. Kilka tygodni temu podłączyłem jednak kolumny do lampowego wzmacniacza Syntesis Ensemble. Od tego czasu Rotel jest na sprzedaż, a Syntesis z Elacem gra bardzo miło. Z innych źródeł również słyszałem, ze Elac lubi się z lampą. Mogę to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś konkretnego !!

Ogólnie mówi się że większość Elaców stanowi duże obciązenie dla wzmaka - zwłaszcza lampowego ?!!!

Ale czy tak jest w rzeczywistośći ?

Odnośnie 209 - dlaczego ludzie są tak zatwardziali i wierzą czasopismom które , piszą czasami często i gęsto głupoty ....jasne że 209 sieją górką , ale czy nie jest to sygnał ...aby podłączyć je do lampki - lampka kocha ostro grające kopułki i inne głośniczki np. wstęgowe Jety !!

Ale ,przecież musi być koniecznie tranzystor -moim zdaniem błędne myślenie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolwi

Elac jak najbardziej lubi sie z lampką .

Nawet z Chińskim Daredm VP 16 moje Elaczki grały bardzo milusio , ..choć był dla nich za słabiutki .

Powiem tak , jeśli lampka to mocna lampka ...to cholerstwo kocha prąd .

 

dragon

 

dzizus...przerażasz mnie ;))

mój kumpel ma 209.2 , gra to z jakims wypasionym klonem , i co jak co ale napewno nie gra to ostro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak z tym przerażaniem!

Odnośnie 209 a 209.2 to inne modele , 209.2 są w barwie wg.mnie ładniejsze i cieplejsze !

Ale przecież zbyt duża ilośc sopranów nie świadczy że jest żle ?!

Zawsze można przecież taki nadmiar skompensować pozostałymi elementami toru audio !!!

Głośniki Jet mają naprawdę duże możliwośći ale nikt nie powiedział ,że nie są wymagające :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ogólnie mówi się że większość Elaców stanowi duże obciązenie dla wzmaka - zwłaszcza lampowego ?!!!

 

Podobno tak. Jednak zmiana z 200W Rotela na 30W Synthesisa nie potwierdza tego. Naturalnie wzmacniacz trzeba teraz odkręcać na potencjometrach głośności nieco dalej, tak do 10-11 godziny, w Rotelu wystarczło do godziny 9. Dżwiek nie jest tak masywny, jest delikatniejszy, ale o dziwo precyzyjniejszy, detaliczniejszy. Nawet w dużym pomieszczeniu, można z normalnym poziomem (dla mnie), słuchać Syntesisa z przyjemnością, wszystko bardzo dobrze słychać. Niemniej kina domowego na tym zestawie bym już nie polecał robić :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze jestem wielkim zwolennikiem kolumn Elaca, ale tylko modeli opartych na wstegowym przetworniku dookolnym 4Pi (tzw. grzybek) Tutaj na szczegolne uznanie zasluguja przede wszystkim starsze konstrukcje (213, 211 i 250) w naszym kraju niestety malo znane i praktycznie niespotykane, ktore pomimo niskiej skutecznosci i 4 ohmowej impedancji sa dosc latwe do wysterowania. W praktyce 70-100W z uczciwego tranzystora wystarcza.

Co ciekawe modele flagowe z obecnie produkowanej serii 6xx i wczesniejszej 5xx maja (przynajmniej na papierze) o wiele bardziej przyjazne parametry (glownie efektywnosc), tymczasem o wymaganiach pradowych monitorkow 510 JET kraza juz legendy, a do podlogowek 609 X-Pi bez elektrowni pokroju Callisto 2200 lepiej wogole nie podchodzic. Mysle, ze obecnie to jest wlasnie glowna przyczyna malej popularnosci Elaca w Polsce. Sytuacji nie poprawia tez sam dystrybutor, ktory nie dosc, ze praktycznie nie stara sie promowac marki (kiedy ostatnio widzieliscie Elaki na AS?) to na dodatek prowadzi malo przyjazną polityke cenowa. Jak widac sytuacja nie wyglada zbyt ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonarek

wierz mi , i bez 4Pi elaki potrafią zagrać piękną górą..ale z jednym się zgadzam ..bez 100 wat dla 4 ohm do kolumienek nawet nie podchodz .

..w innym przypadku wogóle robią łaske że graja ...ale ma to i swoje zalety..uwielbiam mocne piece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chętnie wpiszę się do klubu zwolenników :)

Co prawda już jakiś czas temu sprzedałem swoje Jet 209.2 ale wspomnienie czarujących wysokich i pięknęj plastycznej średnicy mi pozostało. Pisałem troszkę o tych kolumnach w innych wątkach ;)

 

To są bardzo dobre kolumny i równie bardzo niedocenione w naszym kraju...niestety.

 

Pozdrawiam Elacowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zapisuje się do klubu ze swoimi skromnymi 103.2 :) Do zakupu Elac`ów przekonał mnie Sprocket, mimo iż z początku wątpiłem w to czy będą w stanie zagrać tak jak mi to opisał, szybko okazało się, że potrafią nawet więcej. Obecnie współpracują u mnie z Sony TAF-670ES i CDP-X222ES. Kolumny mimo niewielkich rozmiarów i 14cm basu grają bardzo szybko, dynamicznie i z wykopem jakiego można by się spodziewać po znacznie większych konstrukcjach. Wysokie tony potrafią "ugryźć w ucho" jak trzeba ale potrafią też być delikatne, wszystko zależy od tego czego słuchamy (w przeciwieństwie do np. B&W serii 6 gdzie zawsze jest ostro...).

Generalnie dżwięk jaki prezentuje w moim zestawieniu Elac jest rozdzielczy, z ładną przestrzenią i świetnym oddaniem detali bez zbędnego wyostrzania. Dodam jeszcze, że w modelu 103.2 za górne rejestry odpowiada 25mm aluminiowa kopółka, co do modeli ze wstęgą się nie wypowiadam, niestety jeszcze nie sluchałem..

Na podstawie własnego (skromnego) doświadzczenia zgadzam się z opinią o "prądożerności" Elac`ów, moje malutkie monitorki zupełnie nie chciały grać na 30 watowej "Kambodży", dopiero pod 3 razy mocniejszym Sonym pokazały co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również w klubie Elaca.Wprawdzie gram tylko na EL-121,ale po zmianie okablowania i odnowieniu zwrotnic(miały już parę lat) dźwięk jest nie do poznania.Przede wszystkim roździelczość,analityczność,głębia, niezła

przestrzeń,ładny ,kontrolowany bas i grają tylko z takim Pioneerem.Odkrywam wręcz nowe dźwięki na płytach.A czekam na lampkę o przyzwoitej mocy,ciekawe jak wtedy zagra.Pozdrawiam posiadaczy Elaców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem posiadaczem, ale słysząłem kilka kolumn elaca i prawie zawsze dzwiek był bardzo dobry. monitory 510 były rewelacyjne, oczywiście grzybki (słyszałem 'spirit of music' czy jakoś tak - wtedy najwyższy model) oraz nowe tańsza seria 200. niestety nie miałem okazji posłuchać elaca z lampą - zawsze grał jakiś tranzystor.

pozdrawiam miłośników - piszcie o nowych modelach, bo, moich zdaniem, warto.

parmezan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wpiszę z moimi 103.2 :) Na razie grają z 30-letnim "germanowym" Luxmanem SQ 707 i niemodyfikowanym Denonen 980 jako źródło, ale wkrótce (jak kaska przyjdzie ;)) będę chciał wypróbować inny wzmak.

Na tę chwilę jestem zadowolony, nic mnie w uszy nie razi, żadnych "ostrości" etc, aczkolwiek przydała by się lepsza detaliczność i szersza scena. Ale sądzę, że to kwestia - w moim przypadku - źródła. Pożyjemy, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączę się do tematu choć nie mam elaców,ale niedawno miałem okazję słuchać 510 jet i zrobiły na mnie naprawde duże wrażenie..chodzi mi po głowie nawet ich zakup ale słyszałem też,że są bardzo wybredne jeśli chodzi o dobór wzmacniacza.. Czy ktoś może podzielić się uwagami w tym temacie i ewentualnie polecić jakiś synergiczny wzmacniacz do tych głośników? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.