Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, schik napisał:

140w harmana przy 4 Ohm-70amp w impulsie -to są waty Harmana

A jakie ma to znaczenie? Drugorzędne. Nie ma sensu podniecać się cyferkami i wartościami liczbowymi bo one nie grają. Rozdzielczość (czyli tzw mikrodynamika) - to jest cecha istotna dla jakości wysokich tonów. Zwłaszcza z takiego głośnika jak wstęga. No i czym są waty Harmana? Różnią się od normalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,waty wsadźmy sobie w buty a możliwość oddania impulsu(czyli prądu w amperach)to też drugorzędne znaczenie?Dlatego mówię o amperach Harmana,Proszę nie wmawiać mi podniecania się liczbami bo dawno z tego wyrosłem,chciałem tylko zwrócić uwagę na budowę wzmacniacza który chyba nieprzypadkowo posiadam i nie mówię tu że jest najlepszy na świecie bo chyba wszyscy zgodzimy się że takie nie istnieją.Czy waty Harmana różnią się od innych?Słuchaliście kiedyś lampy o mocy np 5 w single ended?Słuchaliście kiedyś ,,super" wzmacniaczy do kina domowego które pobierają 150 w a oddają 5x120w (perpetum mobile?)więc waty chyba jednak się różnią.Ale do rzeczy. Na ile warto zmienić głośnik kopułkowy(w moim przypadku  seas)na wstęgę Elaca oczywiście w pewnym uproszczeniu ponieważ gra cała kolumna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, schik napisał:

Na ile warto zmienić głośnik kopułkowy(w moim przypadku  seas)na wstęgę Elaca oczywiście w pewnym uproszczeniu ponieważ gra cała kolumna ?

Nie warto. Jak Elac ze wstęgą, to wzmacniacz reprezentujący zbliżony poziom jakościowy. Co przekłada się na poziom cenowy

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

A jakie ma to znaczenie? Drugorzędne. Nie ma sensu podniecać się cyferkami i wartościami liczbowymi bo one nie grają. Rozdzielczość (czyli tzw mikrodynamika) - to jest cecha istotna dla jakości wysokich tonów. Zwłaszcza z takiego głośnika jak wstęga. No i czym są waty Harmana? Różnią się od normalnych?

 

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

A jakie ma to znaczenie? Drugorzędne. Nie ma sensu podniecać się cyferkami i wartościami liczbowymi bo one nie grają.

Uważasz że hk 680 jest zbyt słabym jakościowo  wzmacniaczem?Pod jakim względem?To że napisałem że go używam nie znaczy że nie miałem innych,,lepszych jakościowo-droższych''wg ciebie .Możesz uzasadnić swą opinię ,czy słyszałeś mój wzmacniacz lub jakikolwiek z wyższych modeli Harmana?Ja nie odważyłbym się bez odsłuchu na takie łatwe i uproszczone opnie bo chyba jak ty nie słyszałem np wzmacniacza firmy Leben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, schik napisał:

Czy waty Harmana różnią się od innych?Słuchaliście kiedyś lampy o mocy np 5 w single ended?Słuchaliście kiedyś ,,super" wzmacniaczy do kina domowego które pobierają 150 w a oddają 5x120w (perpetum mobile?)więc waty chyba jednak się różnią.

Wat to zawsze wat. Po prostu w klasie AB potrzeba wzmacniacza o większej mocy aby miał odpowiednią wydajność prądową i grał dobrze w praktyce w kolumny nie idzie więcej niż kilka watów przy normalnym słuchaniu. Z drugiej strony taki wzmacniacz single ended aby wyprodukować te 2x5W pobiera z gniazdka watów 100 tak jak i większy wzmacniacz klasy AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, schik napisał:

czy słyszałeś mój wzmacniacz lub jakikolwiek z wyższych modeli Harmana?

Twojego nie słyszałem. Inny egzemplarz tego samego modelu tego producenta - tak.

 

2 minuty temu, schik napisał:

ważasz że hk 680 jest zbyt słabym jakościowo  wzmacniaczem?Pod jakim względem?

Pod względem jakości dźwięku. Co w tym jest niejasnego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie co znaczy wyrażenie cyt. "new class a Technicsa?". Jeśli to wyrażenie po przetłumaczeniu na język polski oznacza: cyt.: "Prawdziwa jakość i waty!", to......

OK?

Natomiast jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, jaki poziom jakościowy wzmacniacza jest odpowiedni do tego typu głośników, posłuchaj ich choćby z T+A Powerplant. Pojawia się czasem na rynku wtórnym w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Zbyt egzotyczne? Yamaha 1100, 2100. Wyższe modele Rotela. NAD z serii Master. Lub Moon. To tak na szybkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę najlepszych wzmacniaczy na świecie wg piotrek7 ale nie o to pytałem.Może ktoś odpowie na moje pytanie i przekona mnie do jeta w mojej konfiguracji przy której pozostanę przez jakiś czas .Bez urazy, new class a i prawdziwa jakość i waty to sarkazm za który przepraszam jeśli ktoś nie zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, schik napisał:

przekona mnie do jeta w mojej konfiguracji

Czuj się przekonany ?

https://elac.com/series/concentro/concentro/

 Nie ma sensu się rozdrabniać, zacznij od modelu z powyższego linku. Ma JET-a. Niewątpliwie będzie godnym kompanem HK680 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciąłeś się?

I daj sobie spokój z diagnozowaniem mojego "ego". Bawiąc się w domorosłego psychologa przypadkiem możesz odkryć u siebie zakompleksienie, niedowartościowanie, niedopuszczanie do siebie informacji, które nie odpowiadają twojemu wyobrażeniu o twojej rzeczywistości. Itd, itp.

Dlatego napisałem: "Bez odbioru"

I powtarzam to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem psychologiem .Zadałem proste pytanie na które nie umiesz odpowiedzieć dodatkowo oskrżając mnie o kompleksy i brak wiedzy a sam nie umiesz przedstawić racjonalnych, opartych na fizycznych przesłankach argumentów.Rozumiem że  sam posiadasz kolumny z linku podesłanego do  mnie na  odczepne.W takim razie opisz mi jak brzmią ,pewnie dla wszystkich będzie to pouczająca lekcja prawdziwego znawstwa tematu.I na tym kończę z tobą nie ,,tą'' ale tę rozmowę.A poza tym szkoda miejsca i czasu na bezsensowne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Kupiłem Elac na Jet wiedząc, że technicznie są bardzo zaawansowane - plus oraz o tym, że właściwie z niczym nie chcą dobrze grać tzn. nie maja wtedy tego czegoś (słuchałem z wieloma systemami różnych modeli). Dziś pewnie miałbym inny plan, ale wtedy myślałem, że kolumny to podstawa systemu, a reszta na razie może być gorsza, potem będę sobie zmieniał wzmacniacze i będzie coraz lepiej. I tak było z jednym ale - kolumny wyraźnie pokazują wady systemu (to miałem na myśli, że może być gorzej), więc po kilku zmianach wiadomo, że koniec drogi jest daleki. Kiedyś sądziłem, że potrzebuje wydajności prądowej, to zmieniłem wzmacniacz, teraz mam kilkanaście razy mniej prądu, a gra lepiej...a są opinie, że najlepiej podłączyć pod lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, J.Jerry napisał:

są opinie, że najlepiej podłączyć pod lampę.

Copland mógłby być fajnym połączeniem. Sam chętnie posłuchałbym takiego zestawu.

22 minuty temu, J.Jerry napisał:

wtedy myślałem, że kolumny to podstawa systemu, a reszta na razie może być gorsza

Niestety, tak nie jest. Równowaga i proporcjonalność. To jest podstawa sukcesu. Jak w życiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem ze Elac lubi się z lampą.Co do Coplanda większość opinii o nim nie jest zbyt pochlebna ,ponoć skrajnie niemuzykalny jak na lampowca.Stawiałbym chyba na Jolidę może któryś z Chińczyków.Cena nie zawsze czyni cuda!!!Nie będę zmieniał wzmacniacza bo znam jego wartość i muzykalność ,zawsze można zrezygnować z kolumn i szukać dalej ale to długi i trudny proces.Może jest ktoś na tym forum kto chociaż próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Ja to określam ,  że elac (w większości przypadków ) gra tak jak wzmak

W dniu 16.01.2020 o 23:16, schik napisał:

Myślałem o fs 207.2 lub 208.2

Ze względu na zmianę miejsca odsłuchu będę chyba na dniach oddawał w dobre ręce moje 208 2

Jakby co, to możemy pogadać na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne wskazówki ,trochę się tego obawiałem. 208.2 w moich 18m2 mogą się ,,udusić".Przerabiałem wiele lat temu ten problem w mniejszym pomieszczeniu z Paradigmami Monitor 3.Było strasznie.Ale to też może zależeć od kontroli basu więc chyba jednak 207,2 lub podobne.Ostatecznie monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.