Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, whir napisał:

U Ciebie Pathos Kratos?

To jest poprzednik - Inpol 2.

 

5 godzin temu, whir napisał:

Jest moc ?

Oj jest! Ten wzmacniacz ma tylko 45W na papierze (przy 8  Ohmach), ale energetyka przekazu jest świetna. Jak płyta jest dobrze nagrana to dźwięk się wręcz materializuje. O dziwo - mój zestaw najlepiej sprawdza się właśnie w ostrzejszej muzyce. Ale w folku czy bardzie spokojnej też jest fajnie. W sumie to przecież hybryda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 14:58, Meloman napisał:

Nic dodać nic ująć. I przy okazji odnowię pytanie tym razem skierowane do Ciebie - jak oceniasz dynamiczną tych kolumn?

Dla jasności przypomnę , że ja mam niższy i znacznie starszy model (207.2) od 407 nad którym słusznie się zachwycacie :) Biorąc pod uwagę cenę za jaką można obecnie kupić 207.2 to dynamika jest świetna. Mając na uwadze ciągle stosunek jakości do ceny, to do mikro dynamiki nie mam żadnych zastrzeżeń, ale przy makro dynamice można trochę pokręcić nosem (przy cięższych nagraniach bo przy jazzie czy "world music" też jest świetnie).  Koledzy nawet nie wiecie jak zazdroszczę Wam 407 bo miałem przyjemność słuchać, ale dla mnie cena jest poza zasięgiem. Pozdrawiam serdecznie.

 

20200324_153008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kubic napisał:

Koledzy nawet nie wiecie jak zazdroszczę Wam 407 bo miałem przyjemność słuchać, ale dla mnie cena jest poza zasięgiem.

 Wydaje się, że nasz system gra super i w ogóle, do czasu jak na nieszczęście porówna się do lepszego.

A ze zawsze może być lepiej cieszmy się z tego co mamy. Oczywiście - życzę Ci, abyś niedługo spełnił swoje audio-marzenia, ale czy teraz jest tak źle? Nie sądzę, więc po prostu słuchaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Meloman napisał:

 Wydaje się, że nasz system gra super i w ogóle, do czasu jak na nieszczęście porówna się do lepszego.

A ze zawsze może być lepiej cieszmy się z tego co mamy. Oczywiście - życzę Ci, abyś niedługo spełnił swoje audio-marzenia, ale czy teraz jest tak źle? Nie sądzę, więc po prostu słuchaj!

Spokojnie :) ja tu nie rozpaczam, a wręcz przeciwnie bo mam dużo radości ze świadomego słuchania i sprawdzania różnych konfiguracji. Pisząc "zazdroszczę" nie miałem na myśli nic negatywnego. Duża pula pieniędzy nie gwarantuje tego, że system zagra rewelacyjnie.... Z resztą "stereo" tak szybko się nie starzeje :D 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kubic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 21:50, Kubic napisał:

Koledzy nawet nie wiecie jak zazdroszczę Wam 407 bo miałem przyjemność słuchać, ale dla mnie cena jest poza zasięgiem.

Mam monitory z tej serii i zrobiłem do nich mały tuning, co poprawiło brzmienie. Początkowo kolumny stały na kamiennym parapecie na gumowych nogach, potem drewnianych listwach. Zrobiłem do nich podstawki z kolcami, a górę kolumny obciążyłem workami z solą ok 1kG. Jak masz podłogówki, to wypróbuj chociaż obciążenie góry - to mam wrażenie więcej zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 22:17, whir napisał:

Dotarły. Jedziemy z koksem.

I ja muszę się pochwalić. Jednak udało mi się z zamówieniem Concentro 507 na odsłuch.

Będą u mnie niestety dopiero najszybciej w połowie czerwca, ale nie omieszkam zdać relację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 17:23, Meloman napisał:

I ja muszę się pochwalić. Jednak udało mi się z zamówieniem Concentro 507 na odsłuch.

Będą u mnie niestety dopiero najszybciej w połowie czerwca, ale nie omieszkam zdać relację.

 

Świetnie!!!Ciekawe czy,,sygnał z Centrali" czy jednak ktoś u nas czyta nasze wpisy w klubie ?Zawsze warto próbować!!!

W dniu 9.05.2020 o 22:17, whir napisał:

Dotarły. Jedziemy z koksem.

Jeśli chodzi o bas w 18m2 to mogę jedynie powiedzieć, że lepiej być nie mogło. Idealnie. 

 

20200508_221231_copy_1134x2016.jpg

20200508_235657_copy_2016x1134.jpg

Szczerze podziwiam,jeśli grają tak jak wyglądają to super!!! Ten KEF przy nich wygląda wg mnie jak ubogi krewny.A jak jeśli chodzi o brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 18:20, grzegorz napisał:

Skąd do Ciebie przyjadą: z krajowej dystrybucji, czy bezpośrednio od Niemca?

Z tego co pisał Top Hi-Fi to bezpośrednio ściągają je z Niemiec. Stąd pewnie termin - miesiąc czekanie.

Należy też pamiętać, że gospodarki były zamrożone i częściowo są nadal. Także za Odrą. Może Elac miał też przerwę w produkcji?

16 godzin temu, schik napisał:

Świetnie!!!Ciekawe czy,,sygnał z Centrali" czy jednak ktoś u nas czyta nasze wpisy w klubie ?Zawsze warto próbować!!!

Trudno powiedzieć co zadecydowało. Może email do Elaca, choć producent nawet mi nie odpowiedział. Szkoda, bo w sumie chciałbym kupić jedną z ich topowych produkcji.

Najważniejsze, że ze sklepem jestem dogadany. Chciałbym, aby te kolumny u mnie już zostały. Zobaczymy, a raczej usłyszymy...

W dniu 9.05.2020 o 22:17, whir napisał:

Dotarły. Jedziemy z koksem.

No i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Meloman napisał:

 

 

 

Trudno powiedzieć co zadecydowało. Może email do Elaca, choć producent nawet mi nie odpowiedział. 

 

No i jak?

Ja pisałem do ELAC przez facebooka. Odpowiadali w miarę na bieżąco.

Vala po testach ... nie zostały. Opiszę w szczegółach co i jak jak znajdę chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Meloman napisał:

Najważniejsze, że ze sklepem jestem dogadany. Chciałbym, aby te kolumny u mnie już zostały. Zobaczymy, a raczej usłyszymy...

Czekamy na relację, ale to już jest taka półka cenowa, że nic na siłę. Właśnie wprowadzona została do sprzedaży nowa seria kolumn firmy Marten o nazwie Parker, która zastąpiła Heritage. Jako właściciel Duke 2 marzyłem do teraz o Miles 5, a obecnie obiekt moich westchnień, to Parker Trio. Myślę, że Miles 5 (recenzja: https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4686-marten-heritage-miles-5.html), który był w cenie Concentro 507 może być do dostania w dobrej cenie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to zapodam 2 linki, jak moje Elaczki sprawują się z Pathosem. Wiem, że nagranie telefonem nie jest do końca miarodajne, ale pewne ocenę brzmienia można sobie wyrobić.

Cały czas powtórzę, że w cenie do 30 tysięcy wstęgę trudno pobić jeżeli chodzi o wokale, czy też średnicę:

https://drive.google.com/file/d/1KJNUsA1KFhQ0m2Tf0pS-oBM7vZ6kZLbI/view?usp=sharing

I druga próbka dla wszystkich, którzy łącznie z niemieckim Stereoplay uważają, że Vela 407 nie są dynamiczne:

https://drive.google.com/file/d/1KQZdOcyVWRU3-_SLOZniE-3vK61K0g6e/view?usp=sharing

To też dowód, że płyty rockowe mogą być świetnie nagrane.

ps. jeżeli z telefonu to proszę słuchać na słuchawkach w miarę dobrej jakości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, 

Planuję kupić kolumny i wzmacniacz.
Sytuację akustyczną mam jak na filmie.



W oko wpadły mi Elac fs 217 i 207.2

Słucham bardzo różnych rzeczy, najczęściej jazz i muzyka elektroniczna. Dużo instrumentalnej, mało wokali. Z instrumentów najczęściej fortepian i smyczki. Okazjonalnie robię w domu imprezy i kolumny muszą dać radę w takich warunkach. Często słucham kiepsko nagranej muzyki, typu jakieś live'y z youtuba. Bardziej interesuje mnie muzykalność niż analityczność, aczkolwiek lubię słyszeć dużo, więc tutaj jakiś kompromis wskazany.

Czy w powyższej sytuacji te Elaki mi się sprawdzą? Jeśli tak, do jaki wzmacniacz do nich dokupić, żeby miał min 2 wejścia optyczne i bluetooth? 
Chcę żeby całość grała w miarę ciepło i muzykalnie z dobrym, mocnym kontrolowanym basem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2020 o 12:50, Meloman napisał:

Wiem, że nagranie telefonem nie jest do końca miarodajne, ale pewne ocenę brzmienia można sobie wyrobić.

Sprawdź sobie jakie pasmo ma ten telefon. U mnie telefon, aparat, drugi aparat nagrywa do 8kHz, dół też słabo, telefon w tym porównaniu wypada blado. Do takich zadań przynajmniej rejestrator i pewnie z zewnętrznym mikrofonem.

W dniu 4.06.2020 o 21:02, dudekelectric napisał:

Często słucham kiepsko nagranej muzyki, typu jakieś live'y z youtuba. Bardziej interesuje mnie muzykalność niż analityczność, aczkolwiek lubię słyszeć dużo, więc tutaj jakiś kompromis wskazany.

A co zrobić jak muzykalność wynika z jakości nagrań, a od strony sprzętu właśnie przejrzystości? Różne są metody uzyskania dobrego brzmienia, ale nie ma takiej, że ktoś nagra telefonem koncert i sprzęt zrobi z tego coś podobnego do profesjonalnych realizacji. W tej sytuacji można sobie kupić średnie kolumny i regulować brzmienie korektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2020 o 15:29, whir napisał:

Ja pisałem do ELAC przez facebooka. Odpowiadali w miarę na bieżąco.

Vala po testach ... nie zostały. Opiszę w szczegółach co i jak jak znajdę chwilę. 

Whir, czy mógłbyś opisać Twoje wrażenia po odsłuchach Vela FS 407? Co zdecydowało, że jednak  oddałeś? Ciekaw jestem Twojej opinii w kontekście pozytywnych testów prasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do kulu z moim zestawem FS 208.2 BS204.2 CC200.2 oraz SUB 211.2 ESP  podłączone jest to do Yamahy DSP A1 która co ciekawe nieźle sobie radzi z napędzeniem tych paczek.

I od razu proszę o pomoc ponieważ mam problem z subem który gra ale zniekształconym dźwiękiem do tego piszczy nawet jak nie dostaje sygnału. Moc ma normalnie ale z każdym uderzeniem basu słychać zniekształcenia podobne do przypalonego głośnika, ale głośnik jest sprawny. Oddałem znajomemu elektronikowi do naprawy ale on nie bardzo zna się na wzmacniaczach impulsowych i wymienił tylko kondensatory na jakimś filtrze wyjściowym ale to nic nie dało.

Pomożecie?

Fotka moich 208.2

elac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 12:20, mamaz napisał:

Whir, czy mógłbyś opisać Twoje wrażenia po odsłuchach Vela FS 407? Co zdecydowało, że jednak  oddałeś? Ciekaw jestem Twojej opinii w kontekście pozytywnych testów prasowych.

Vela 407 to na pewno jedne z najlepszych kolumn w cenie 20 tysięcy. Oczywiście - same kolumny nie zagrają. Potrzebne jest  przede wszystkim synergia ze wzmacniaczem, aby móc odkryć walory tych głośników.

Poza tym - mamy różną wrażliwość muzyczna i komuś do końca może nie odpowiadać "szkoła Elaca", tak jak mnie np. nie przekonuje brzmienie B&W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, Vela 407 w pomieszczeniu 18m2.

Bas: zdecydowanie się nie udusiły. Nie było dudnienia, rezonansów. Pod tym względem idealnie. Ale ... braki w wyższym basie, brak informacji w tym rejonie. Inne kolumny dawały mi tu większe zróżnicowanie. Wielu dźwięków poprostu nie było. Średnica jakoś sucho, wycofana, wokale mocno odchudzone, fortepian prawie papierowy. Wysokie bajeczne. Słodkie, kolorowe, ale nie do końca naturalne i prawdziwe. Może się to podobać ale moim zdaniem nie brzmią prawdziwie. Brakuje mi czegoś na przełomie średnicy i wysokich.

Tym efektem byłem dość zdziwiony, bo mój wzmacniacz gra raczej mocną średnicą do przodu i zaakcentowanymi wokalami. Już o wiele bardziej pidobają mi się starsze monitorki BS 403. W pewnym sensie strojenie jest zbliżone, ale w podłogówkach te negatywne cechy jakoś się uwydatniły. 

W Topach słuchałem na nad c388 i wydaje mi się, że wypadłu lepiej. W porównaniu do FS 247.3 można było zauważyć te cechy j.w. - balans tonalny 247.3 był dla mnie zdecydowanie lepszy.

 

Od tamtego czasu były już inne testy i już zakończyłem poszukiwania. Temat kolumn zamknąłem z Amphionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whir

Jaki model Amphionów posiadasz?

Ciekawe co napisałeś na temat Elaców Vela FS 407. Ja przez pewien czas też je miałem i w ostatniej chwili zwróciłem do sklepu - czegoś mi w tym dźwięku brakowało i to co napisałeś na temat basu bardzo przypomina moje wrażenia z odsłuchów 407. Na średnicy też było niby bardzo poprawnie, ale jednak to nie to. Co do wysokich to odbierałem je jako bardzo dobre, ale nieco przygaszone. Teraz jestem posiadaczem Bowersów 703 S2 i jestem bardzo zadowolony, bo mam dźwięk, który bardziej wpisuje się w moje oczekiwania niż 407, no i są jednak znacznie tańsze.

Możliwe, że kiedyś wrócę do tych Elaców, bo jednak odsłuchiwałem je na innym wzmacniaczu niż posiadany obecnie, a i źródło pojawi się zaraz nowe, także o ile będą jakieś promocje, to może spróbuję jeszcze raz z nimi, ale raczej jako element drugiego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, grzegorz napisał:

@whir

Jaki model Amphionów posiadasz?

 

Zamówiłem Amphion Argon 3S - monitorki. Czekam na wersję "drewnianą". Miałem w domu też podłogówki 3LS ale te po wygrzaniu miały za mocny bas. Argony są świetne. Monitorki grają dużym dźwiękiem jak podłogówki, ale tak jakby odjąć im 1- 2 dB na basie zachowując barwę, wypełnienie itp.

54 minuty temu, grzegorz napisał:

ale raczej jako element drugiego systemu.

No widzisz. Ja do tego celu mam piękne BS403 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.