Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Pytanie :

Czy warto zakupić monitor Elac 510 JET w idealnym stanie i kolorze srebrny lakier za dobre pieniądze ?

Jak się ma brzmieniowo do nowych Elaców i czy nie jest to już Archeo w 2020 r ?

Posiadam Tannoy Precision 6.2 ...lecz pokój odsłuchowy się zmniejszył 14 m2 ..czy jest sens zastąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto,w sferze audio nie ma czegoś takiego jak ,, Archeo '' coś gra dobrze lub nie.Sam przemierzałem się do monitorów lecz zdecydowałem się na 207ae .Jeśli 510 wylądują na porządnym standzie w dobrym towarzystwie(na pewno nie regał!!!) powinno być bardzo ok.Warunek -jeśli to możilwe min.0,5 m wolnej przestrzeni za i na boki.Najlepiej posłuchać przed odsłuchem ,to podstawa.

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że 407 mogą w takim pomieszczeniu zagrać. Ja je wspominam bardzo dobrze z odsłuchów u siebie na bardzo podobnym metrażu. Co prawda ostatecznie nie zostały, ale gdybym miał wymienić jakąś ewidentnie słabą cechę, to nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MacP napisał:

Może ktoś ma na zbyciu Vele 407? Mógłbym rozważyć przygarnięcie ?

Za ok tydzień będe miał do odstąpienia w dobre ręce swoje Elaci 407, nie są to Vela, ale według TOP HiFi nie różnią się znacznie od nowszej odsłony, a są zdecydowanie tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MacP napisał:

Pomyślę, choć Vele są też - poza wszystkim - niesamowicie ładne ?

Starsza wersja też niczego sobie , orzech z połyskiem ;) Vela są smuklejsze. ELAC zrobił bardzo ładne kolumny deklasujące konkurencje pod względem sonicznym i wizualnym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów zwolenników tej zacnej,zasłużonej i jednej z najstarszych marek( jak nie najstarszej) na niemieckim rynku producentów głośników...

Elacki Vela fs-408 to będą moje przyszłe głośniki do głównego systemu audio(tak na 90 i parę %_jak się nic w tym temacie nie zmieni do tego czasu gdy je zakupię) .... Więcej można o nich przeczytać w dziale nowości na hifi class.,ale także co nieco obejrzeć i posłuchać na YouTubie podczas oficjalnej prezentacji w siedzibie Elaca w dniu ich światowej premiery na kanale media@home Fidelity Acker & Buck oHG.... słuchając na dobrych słuchawkach tego co przez YouTube da się usłyszeć można mieć jako takie wyobrażenie jak te kolumny zagrają w starannie dobranym pomieszczeniu i towarzystwie sprzętu z nimi kooperującego...Z tego co wiadomo i da się zobaczyć i przeczytać na ich temat są one wyższe i cięższe od swego starszego poprzednika czyli Veli fs-407 bo są na dwóch większych 18 centymetrowych głośnikach po parze na jedną kolumnę i mają ponoć skorygowaną zwrotnicę a to musi się przekładać na większą skalę i wyższą jakość brzmienia w stosunku do mniejszych Veli 407ek... Zresztą kto zna jako tako język niemiecki to usłyszy z ust pana prowadzącego z tego kanału .. Fidelity.... wrażenia "na gorąco" po ich przesłuchaniu w krótkim teście w siedzibie firmy Elac...To bardzo obiecujące dla lepszego brzmienia naszych "dopieszczonych" zestawów audio....szkoda tylko, że cena za nie na naszym krajowym rynku pójdzie ostro w górę i będzie tak wysoka...ale może z czasem uda się je kupić poniżej magicznej granicy 20tu tysi..kto wie(?) jak ich wartość w czasie zmaleje lub przeciwnie - pójdzie w górę!(?)...w każdym bądź razie to(te kolumny) - to jest mój cel numer jeden(na najbliższy rok lub półtora)bo ..po prostu kocham wygląd i brzmienie tej serii kolumn Elac'a i to dobra wiadomość dla mnie, że Oni ją podrasowali by była jeszcze lepsza!_?!.... Pozdrowienia dla wszystkich klubowiczów!....i niech nasze hobby jaką jest MUZYKA w najlepszym możliwym wydaniu się rozwija!_ Ahoj!_-..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego whir - nie można!!!_... Trochę się zagalopowałem w swoich wywodach na temat tego jak te kolumny mogą zagrać w warunkach i na sprzęcie jaki każdy potencjalny nabywca tych kolumn ma u siebie,bo tylko odsłuch na swoim własnym systemie i pokoju odsłuchowym może dać nam odpowiedź czy te kolumny zagrają i zgrają się z pozostałymi elementami naszego toru odsłuchowego...To truizm,lecz dla audiolubów takich jak my wszystko na wszystko ma wpływ - ma mniejsze lub większe znaczenie na ostateczny efekt,bo... audiofilom wszystko gra(!) - nawet kable i rodzaj bezpiecznika jaki mają we wzmacniaczu np.(!)_i ja tak mam i wcale się z tym nie kryję!?... Powtórzę to  raz jeszcze każdy element układanki naszego toru odsłuchowego przyczynia się do tego czy brzmienie nas wciąga czy wręcz przeciwnie..W każdym bądź razie nauczony doświadczeniem przekonałem się na własne uszy,że krótki odsłuch u siebie nowych kolumn nie ma większego sensu, bo brzmienie potrafi się z takich kolumn diametralnie zmienić i potrzebny jest dłuższy czas który jest konieczny by miarodajnie ocenić czy to gra czy nie gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 Ohm?Czyżby zerwali z tradycją 4ohm(tzn 3,5). Rzeczywiście  niecałe 4 000 za nowe kolumny, trudno chyba szukać konkurencji a że lubią prąd to norma.Gniazda rzeczywiście imponujące .Elac zawsze dodaje coś od siebie extra.Tylko jedna rzecz-Assembled in C....? Znak czasu...

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Vela 407 są bardzo ładne Zwłaszcza orzechowe. Miałem je na odsłuchach 4 dni. Nie przeszły próby. Nie rozumiem zachwytu nad niskimi tonami są bardzo przeciętne w najniższym zakresie. Pobity  górny bas. Średnica przeciętna. Wydaje się że głośniki słabo zeszyte ze sobą. Ogólnie bardzo ładne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraudio

Luxman L 507, Yamaha a 2000, Creek 100

źródło Yamaha 2000 

Porównywałem bezpośrednio z Yamaha Soavo 3 W ślepym teście był kłopot z odróżnieniem Słuchały  trzy osoby. 

Hi end to trochę na wyrost. Test w AV trochę zbyt entuzjastyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 13:51, Hilary napisał:

Vela 407 są bardzo ładne Zwłaszcza orzechowe. Miałem je na odsłuchach 4 dni. Nie przeszły próby. Nie rozumiem zachwytu nad niskimi tonami są bardzo przeciętne w najniższym zakresie. Pobity  górny bas. Średnica przeciętna. Wydaje się że głośniki słabo zeszyte ze sobą. Ogólnie bardzo ładne

 

 

Przykro mi ale bzdury piszesz to świetne równo grające kolumny .

Bez urazy pozdrawiam.

W dniu 7.03.2021 o 23:19, Tomasz_50131 napisał:

Witam, a jaka cena za Elac Vela FS 407 jest odpowiednia jeśli chodzi o R,wtórny? 
poza tym jak niwe to w jakim sklepie naj....rabaty ?

 

Myślę że są warte na rynku wtórnym coś koło 12 tyś pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 09:31, schik napisał:

Tak trzymać!!!Ze swojego doświadczenia wiem że nic tak dobrze nie robi jak ,,sygnał z centrali''. Przecież nie robią łaski i nie sprzedają kota w worku a 20 % upustu to chyba początek negocjacji, szczególnie teraz.

Cześć!

Jestem po odsłuchach. Rozważam zakup Vela FS407. Nie jestem jeszcze na 100% przekonany, czy akurat je kupię. Ale wcześniej chciałbym Was zagadnąć o finanse - czy z Elacami rzeczywiście to tak jest, że od 20% zaczynacie negocjacje? Nigdy jeszcze nie kupiłem wyrobu Elaca, ale kupując inne marki, z reguły kończyłem na 15%...

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 20:15, David 81 napisał:

Przykro mi ale bzdury piszesz to świetne równo grające kolumny .

Bez urazy pozdrawiam.

Myślę że są warte na rynku wtórnym coś koło 12 tyś pozdrawiam.

Pewnie masz rację. Chociaż fakt że tak szybko zaoferowano rabaty i wycofano z produkcji daje do myślenia. W tej cenie jest z czego wybierać. Na pewno nie są najlepsze do 20 tys. Można je kupić jeżeli wpisują się w system. Jednak Hi ENd to jeszcze nie jest. 

 

Edytowane przez Hilary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Hilary napisał:

Pewnie masz rację. Chociaż fakt że tak szybko zaoferowano rabaty i wycofano z produkcji daje do myślenia. W tej cenie jest z czego wybierać. Na pewno nie są najlepsze do 20 tys. Można je kupić jeżeli wpisują się w system. Jednak Hi ENd to jeszcze nie jest. 

 

Wycofano z produkcji ? kto ci to powiedział ? , co do rabatów to jest czas pandemii ale rabaty  były w audio i będą prawie na wszystko 10% to norma a stali klienci mają więcej . Czy najlepsze do 20 tyś ? dla ciebie nie dla innych tak tu każdy ma prawo do własnego wyboru ale trzeba pamiętać że gra cały system i trzeba umieć dobierać do siebie komponenty w torze audio a czym komponenty droższe tym ta sztuka jest trudniejsza nie wspominając o akustyce pomieszczenia .

pozdrawiam.

Edytowane przez David 81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.