Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, WHITESNAKE39 napisał:

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Bardzo chętnie wybiorę się z Tobą do tego studia we Wrocławiu, Posłuchamy Rksana z Elacami. Posłuchamy jak to wzmak nie kontroluje basu,,,,,, jakiego basu???????? Zaprośmy jeszcze kolegę który pytał o takie połączenie. Co Ty na to?

Mam na temat tego wzmacniacza troche inne zdanie. Miałem go długo z Elac 247 i było całkiem ok (nadal go mam). Scena w szerz wynikać też może z ograniczeń kolumn, co widać w recenzjach (na pewno 247 nie jest kolumna, w której scena wychodzi mocno poza szerokość kolumn i nie zauważyłem też tego w Vela). Model Vela słuchałem może z 30 min, i możliwe, że nie skupiłem się tak na tym mocno. Jeśli chodzi o głębię to nie było tak źle, porównywałem je z Proac D20R i tam wrażenie głębi było większe niż w Vela (też na Roksanie i w tym samym pomieszczeniu). Między tymi dwoma kolumnami na utworze gdzie dominował kontrabas, bas Vela buczał, a Proac już nie - dlatego też napisałem, że Roksan nie będzie optymalnym połączeniem z Vela. Zawsze można podejść razem i jeszcze raz to sprawdzić - dla mnie nie ma problemu - po ponownych odsłuchach mogę zmienić zdanie, albo nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maraudio napisał:

a mógłbyś dodać jak wypada średnica i wysokie względem modelu Vela?

Niestety nie pamiętam aż tak dokładnie, Elac i Proac generalnie grają trochę inaczej - Elac wg mnie jest trochę gęstszy i "słodszy", Proac bardziej naturalny, dla niektórych może być nawet trochę suchy, ale mi ten styl bardziej odpowiadał. Co do wysokich, to Elac i Proac bardzo mi odpowiadał (przy odrobinę większej ekspozycji wysokich w Elac - tylko moje subiektywne wrażenie).  Miałem wcześniej JET5 w Elac 247 i bardzo dobrze go wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Miałem kiedyś ELAC 207.2 i żałuję, że je sprzedałem bo ich dźwięk wciąż chodzi mi po głowie (wysokie tony, stereofonia dla mnie bajka). Przez mój system przewinęło się kilka zestawów głośnikowych i nie mogę znaleźć godnego zastępcy dlatego zastanawiam się nad zakupem ELAC 209.2. Niestety nie ma możliwości odsłuchy (za daleko), więc doradźcie proszę czy Marantz PM15-S2 uciągnie te kolumny czy zabraknie mu prądu?

@dragon66 , @Wolwi, @peperoni będę wdzięczy za opinię bo wiem, że znacie te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC 207.2 są na o..   . chyba że nie chcesz wchodzić do tej samej rzeki...

Są też Elac Dolce VIta ale tu trzeba odwagi i akceptacji ,,drugiej połówki" ze względu na specyficzny (trumienny)design-ponoć zupełnie inna klasa w stosunku do jeta szczególnie jeśli chodzi o wrażenia przestrzenne.

Jakie  masz pomieszczenie?Z czym gra twój Marantz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schik Dźwięk dookólny z 4pi w moim salonie (35m2) się nie sprawdzi bo mam dosyć duży pogłos, a możliwości adaptacji akustycznej już wykorzystane. JET robił piękną scenę u mnie, a 4Pi to już była by przesada. Jak słusznie stwierdziłeś do tej samej rzeki się nie wchodzi... Obecnie gram na Infinnity Kappa 8.2, które grają świetnie, ale najsłabszym punktem są właśnie wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz wyznaję zasadę że im mocniejszy tym lepiej( jeśli pracuje w klasie B lub AB )a w takiej pracuje twój Marantz. Od tej zasady są oczywiście wyjątki ale w twoim przypadku moc ok150w/4Ohm, dosyć spory toroid i  pary tranzystorów (Sanken 2SA1303 + 2SC3284) powinien wystarczyć.

Elac 209.2 to już pełnowymiarowe 3 -drożne kolumny z większymi przetwornikami i skrzyniami do tej wielkości salonu powinny wpisać się idealnie-najwyższy model w serii 200.Jeszcze fajniejsze byłyby FS 249 ale to już chyba nie ten budżet...

Ryzyko wtopy jest moim zdaniem niewielkie ,szczególnie jeśli chodzi o 209.2 i ich cenę. Przed zakupem koniecznie odsłuchaj kolumny u sprzedającego najlepiej ze swoimi gratami-to da ci pewność że nie są uszkodzone(co jest mało prawdopodobne)i jeśli pomieszczenie będzie zbliżone wielkością do twojego zarys jak będą grały u Ciebie.Podsumowując, jeśli kochasz jeta powinno Ci się spodobać. Jeśli zdecydujesz się na zakup koniecznie opisz swoje wrażenia ,powodzenia!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Jeta tam wstaw, to może będą lepsze od Elac

Myślałem o tym 😁, ale samego Jeta nie łatwo dostać... Gdyby dało się podmienić bez ingerencji w obudowę to bym się nie wahał, a tak to szkoda bezcześcić klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubic napisał:

samego Jeta nie łatwo dostać...

Wiadomo, że z kolumn trzeba odkręcić

19 minut temu, Kubic napisał:

Gdyby dało się podmienić bez ingerencji w obudowę to bym się nie wahał, a tak to szkoda bezcześcić klasyka

Możesz przejściówkę wyfrezować na gotowe, a na sprawdzenie dać jakąś podkładkę żeby było szczelne.

Potem tylko dostroić Jeta na zwrotnicy, co dopiero może być niewykonalne.

A porównywałeś Kappy z Elac bezpośrednio? Coś jest podobnego w ich brzmieniu>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 15:59, schik napisał:

Jeśli to serio, to  odlecieliście przy pomocy jeta do nadświetlnej...

Na serio, ale teoretycznie.

Tak samo można się zastanawiać na co podmienić Jeta...jakoś nie słyszałem, żeby ktoś na niego narzekał. Z drugiej strony w porównaniach innych kolumn z Elac nie jest oczywistym wyborem Elac ze względu na wysokie tony. Zresztą ta czystość powoduje, że dźwięk jest gładszy niż byśmy się spodziewali...tak jakby płynął zamiast uderzać w uszy. Teraz jakby się zastanowić nad doborem wzmacniacza coś, co było dobre do słabszych kolumn może spowodować przy Jet wrażenie nadmiernej delikatności, wygładzenia szczegółów i może ich braku...a Elac znów zostaje na półce sklepowej.

Było by niezmiernie ciekawym doświadczeniem dowiadywać się co kupili ludzie rezygnując z Elac Jet...w sumie to prawie najtańsze Elac mogą być alternatywą, gdyby ludzi nie informować, że są znacznie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Powiało grozą... już widziałem,,Sąsiadów " i że pójdą w ruch śrubokręty,pilniki itd-aż strach się bać.

W dniu 1.11.2021 o 15:33, J.Jerry napisał:

Zresztą ta czystość powoduje, że dźwięk jest gładszy niż byśmy się spodziewali...tak jakby płynął zamiast uderzać w uszy. Teraz jakby się zastanowić nad doborem wzmacniacza coś, co było dobre do słabszych kolumn może spowodować przy Jet wrażenie nadmiernej delikatności, wygładzenia szczegółów i może ich braku...a Elac znów zostaje na półce sklepowej.

Za to właśnie kochamy jeta-we właściwej  konfiguracji jest moim zdaniem nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, schik napisał:

kochamy jeta-we właściwej  konfiguracji

A ten Marantz PM15?

Powinna być lista wzmacniaczy spełniających te wszystkie wymagania.

To oczywiście nierealne znaleźć taki jeden, jedyny wzmacniacz, ale skoro Jety są specyficzne, to jeden, dwa  wzmacniacze mogłyby obsłużyć większość Jetów. Moglibyśmy taki wzmacniacz(e) polecać każdemu, kto się nawinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste-konfiguracja to nie tylko wzmacniacz ale źródło ( a  właściwie  źródła dźwięku),ich połączenia,pomieszczenie i jego wielkość wraz z jego adaptacją akustyczną lub jej brakiem i jeszcze jeden ,,mały"szczegół nasze preferencje i oczekiwania co do dźwięku.

Jak widzisz przy takiej ilości zmiennych możliwości jest multum.Nikt z nas włącznie z branżą nie jest w stanie stwierdzić szczegółnie bez odsłuchu jaki będzie efekt finalny u kogoś w domu.

Moja uwaga  dotycząca PM 15 dotyczyła tej sytuacji co wcale nie znaczy że nie można można uzyskać lepszych (lub gorszych) wyników z innymi  potencjalnie lepszymi wzmacniaczami.To co mnie się spodoba niekoniecznie spodoba się innym.

Tego po prostu należy samemu posłuchać  i podjąć decyzję -przecież na tym polega cała zabawa.

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 21:16, J.Jerry napisał:

A porównywałeś Kappy z Elac bezpośrednio? Coś jest podobnego w ich brzmieniu>

Niewiele łączy te kolumny ze sobą, za równo pod względem konstrukcyjnym jak i brzmieniowym. W kilku słowach:

Scena: ELAC- szeroka, efektowna, wokale przed kolumnami; Kappa- scena ciekawie za kolumnami i pomiędzy.

Stereofonia: bardzo wyraźna, czasami doskonała, ale czasami aż do przesady; Kappa- bez fajerwerków, poprawnie.

Wysokie tony: ELAC- detalicznie, błyszcząco, dużo powietrza; Kappa- wysokie tony schowane pod resztą pasma.

Średnie tony: tu najmniej w pamięć zapadły mi różnice... ELAC: nieco swobodniej... Kappa-nieco naturalniej (może to się wyklucza, ale tak pamiętam ten dźwięk).

Niskie tony: ELC- zaokrąglone, efektownie (ja nie do końca tak lubię) i o dziwo schodziły niżej; Kappa- bardzo precyzyjnie, bogato w detale, naturalnie, świetnie kontrolowany przy różnych poziomach głośności, bas swobodnie wypełnia 30m2.

Aby uniknąć złośliwych komentarzy, zaznaczam, że jak tak odbieram brzmienie tych kolumn w moim systemie, w moim pomieszczeniu.... Obie kolumny mają swój charakter...

ps. dopiero jak schowałem "audiofilskie" uprzedzenia i podkręciłem HF +4dB to mam ogromną frajdę ze słuchania Infinity 8.2 :), a ELACki wspominam świetnie i na pewno jeszcze kiedyś coś z tej stajni u mnie się pojawi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, schik napisał:

To nie takie proste-konfiguracja to nie tylko wzmacniacz ale źródło ( a  właściwie  źródła dźwięku),ich połączenia,pomieszczenie i jego wielkość wraz z jego adaptacją akustyczną lub jej brakiem i jeszcze jeden ,,mały"szczegół nasze preferencje i oczekiwania co do dźwięku.

To nie wiem jak można w ogóle pytać o akuratny wzmacniacz do Elac. A nie uważasz, że zaczynając od niewłaściwego wzmacniacza nic nie poradzisz źródłem i akustyką albo co gorsza podejmiesz złe decyzje?

Patrząc po popularności Elac można mieć różne wytłumaczenia - przeciętny wzmacniacz nie zgrywa się z Elac, wzmacniacze są, ale dużo droższe niż te które będą podłączane pod Elac, kolumny są słabe mimo super wykonania, ludzie nie chcą takiego dźwięku mimo, że nie problem dopasować wzmacniacz i resztę.

Na szczęście Elac ma własne wzmacniacze...w klasie...D. Jak można to dobrze zrozumieć...nie wiem.

https://www.elac.com/home-theater-amplifiers/alchemy-stereo-dpa-2/

19 godzin temu, Kubic napisał:

Niewiele łączy te kolumny ze sobą, za równo pod względem konstrukcyjnym jak i brzmieniowym. W kilku słowach:

Po podliczeniu 4:1 dla Elac, ale mimo wszystko nie dały rady...tak to wygląda.

 

19 godzin temu, Kubic napisał:

ps. dopiero jak schowałem "audiofilskie" uprzedzenia i podkręciłem HF +4dB to mam ogromną frajdę ze słuchania Infinity 8.2 :), a ELACki wspominam świetnie i na pewno jeszcze kiedyś coś z tej stajni u mnie się pojawi!

I w ten sposób Elac stracił główny atut przegrywając nawet na punkty.

A może zamiast mieć to albo to zastań z Kappa, a kup sobie monitory Elac Jet do klasyki, samplerów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

To nie wiem jak można w ogóle pytać o akuratny wzmacniacz do Elac. A nie uważasz, że zaczynając od niewłaściwego wzmacniacza nic nie poradzisz źródłem i akustyką albo co gorsza podejmiesz złe decyzje?

Patrząc po popularności Elac można mieć różne wytłumaczenia - przeciętny wzmacniacz nie zgrywa się z Elac, wzmacniacze są, ale dużo droższe niż te które będą podłączane pod Elac, kolumny są słabe mimo super wykonania, ludzie nie chcą takiego dźwięku mimo, że nie problem dopasować wzmacniacz i resztę.

Na szczęście Elac ma własne wzmacniacze...w klasie...D. Jak można to dobrze zrozumieć...nie wiem

Można pytać o dobry wzmacniacz do Elaców tak jak do wszystkich innych  kolumn bo nie wszystko gra ze wszystkim tak samo.Jeżeli jesteś świadomy brzmienia kolumn to ryzyko błędnej decyzji będzie bardzo małe lub żadne. Moim zdaniem i chyba nie tylko kolumny mają największy wpływ na brzmienie systemu. Jeżeli wiesz czego chcesz od systemu wzmacniacz i cała reszta jeśli będą dobrze dobrane pokażą wszystkie zalety kolumn-nie tylko Elaca.

Co do popularności Elaca to jest to  jedna z najstarszych firm produkujących kolumny i głośniki w branży  a że nie jest popularna  w Polsce tym lepiej dla nas.  Przypomina to trochę sytuację na rynku motoryzacyjnym -tutaj też rządzą stereotypy -niemieckie samochody są najlepsze a włoskie to tandeta .Czyżby na pewno? Czy potrafisz znaleźć choć jeden  produkt Elaca który zakwalifikujesz jako jednoznacznie zły w swojej kategorii cenowej?

Na szczęście mamy wybór tylko nie wszyscy wiedzą jak z niego skorzystać.

W końcu i tak na końcu zostajemy sami ze swoim sprzętem a przede wszystkim muzyką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adasza napisał:

Tylko nie chciałbym stracić wiele na górze.

Moim zdaniem w tym rejestrze Elacki grają conajmniej o klasę jak nie dwie wyżej. Podbicie wysokich tonów sprawiło że kappy grają przyzwoicie, ale nie dorównują Elackom w tym zakresie częstotliwości....

4 godziny temu, J.Jerry napisał:

Po podliczeniu 4:1 dla Elac, ale mimo wszystko nie dały rady...tak to wygląda.

@J.Jerry wyciągasz zbyt pochopne wnioski i to Twoje liczenie dość naciągane... 😉 Obie kolumny grają świetnie, ale zdecydowanie różnie... Elacki sprzedałem bo byłem ciekawy czegoś nowego, a nie mogę pozwolić sobie na posiadanie kilku zestawów głośnikowych. Lubię poznawać różne sprzęty i wyrabiać sobie swoje zdanie... Dalej podtrzymuję, że Elac to świetne kolumny.

4 godziny temu, J.Jerry napisał:

I w ten sposób Elac stracił główny atut

Nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J.Jerry napisał:

I w ten sposób Elac stracił główny atut przegrywając nawet na punkty.

To że ktoś używa regulacji tonów we wzmacniaczu  ma znaczyć że kolumny są złe?

To przecież absurd .To tak jakby mieć pretensje do producenta że stroi kolumny i używa zwrotnicy.

Niektóre kolumny mają taką możliwość ( Elac też) -jak myślisz dlaczego?

Ja nie używam bo nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adasza napisał:

Czyli co, Infinity dają radę na wysokich jednak? Szukam obecnie czegoś po sprzedaży Jet-ów 208.2. Właśnie dół w nich był taki sobie a z opisu widzę, że Kappy mogłyby mi podpasować w tym aspekcie. Tylko nie chciałbym stracić wiele na górze. Szczerze mówiąc to średnica też jakoś nie powalała w tych Elacach ale góra to klasa. 

Możecie wrzucić jakieś jakieś swoje doświadczenia na co wymienialiście swoje?

Co to znaczy,  że dół był taki sobie? Słaby, rozlazły, za gęsty? Możesz sprecyzować?

Żeby nie stracić na górze,  można spróbować Audiovector-ów ale z serii SR, wtedy to jest granie.

Osobiście mam Qr5, ale to jeszcze nie to. Muszę posłuchać Veli 407 lub 408, żeby mieć lepszy punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ziarutek napisał:

Osobiście mam Qr5, ale to jeszcze nie to. Muszę posłuchać Veli 407 lub 408, żeby mieć lepszy punkt odniesienia

Jeśli ci się uda bezpośrednio porównać  opisz swoje wrażenia , to może być interesujące. Czy audiovector sam robi wstęgi czy może jednak u  Elaca?

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe daj im więcej miejsca  tyłu (ok 1 m lub więcej)jeśli stoją na krótszej ścianie.Jeśli są na dłuższej raczej nic nie zrobisz.Wtedy pomyślałbym o zmianie kolumn .Jeśli to możliwe użyj innego wzmacniacza zamiast Jolidy by na 100% ją wykluczyć i mieć pewność ale to wydaje się mało prawdopodobne.Czasami 10 -20 cm w ustawieniu robi dużą różnicę tyle że się trzeba trochę nadźwigać ale warto spróbować nawet dla celów poznawczych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, schik napisał:

Można pytać o dobry wzmacniacz do Elaców tak jak do wszystkich innych  kolumn bo nie wszystko gra ze wszystkim tak samo.Jeżeli jesteś świadomy brzmienia kolumn to ryzyko błędnej decyzji będzie bardzo małe lub żadne. Moim zdaniem i chyba nie tylko kolumny mają największy wpływ na brzmienie systemu. Jeżeli wiesz czego chcesz od systemu wzmacniacz i cała reszta jeśli będą dobrze dobrane pokażą wszystkie zalety kolumn-nie tylko Elaca.

Rozumiem, że przesadziłem... Chodziło mi o problem we wskazaniu "typowego" wzmacniacza do Elac Jet, a wtedy pytania byłyby w stylu czy PM 15 brzmi podobnie jak "typowy". Może inaczej - czy znasz jakiś system gdzie Elac pokazał, że jest najlepszy, czy pamiętasz jakąś wystawę z Elac w top najlepiej brzmiących zestawów?

Argumenty masz ogólnie mocne.

21 godzin temu, schik napisał:

Czy potrafisz znaleźć choć jeden  produkt Elaca który zakwalifikujesz jako jednoznacznie zły w swojej kategorii cenowej?

Ogólnie lubię Elac, pewnie bym nie znalazł wiele takich produktów, ale zobacz sobie na ceny używanych kolumn i porównaj z konkurencją, która w podobnym przedziale oferuje mniej. Moim zdaniem świadczy to o stopniu trudności zbudowaniu systemu na tych głośnikach.

21 godzin temu, Kubic napisał:

wyciągasz zbyt pochopne wnioski i to Twoje liczenie dość naciągane... 😉 Obie kolumny grają świetnie, ale zdecydowanie różnie...

Wyczułem po prostu po której stronie są dużo większe emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, J.Jerry napisał:

Rozumiem, że przesadziłem... Chodziło mi o problem we wskazaniu "typowego" wzmacniacza do Elac Jet, a wtedy pytania byłyby w stylu czy PM 15 brzmi podobnie jak "typowy". Może inaczej - czy znasz jakiś system gdzie Elac pokazał, że jest najlepszy, czy pamiętasz jakąś wystawę z Elac w top najlepiej brzmiących zestawów?

Argumenty masz ogólnie mocne.

Żartujesz chyba, typowy może być rozmiar buta. Przecież to nie jest wiedza tajemna ale proszę bardzo. Potwierdzi  to chyba większość posiadaczy : przede wszystkim  wzmacniacz wydajny prądowo lub o wysokim  współczynnika tłumienia bo Elac lubi prąd jak koty kocimiętkę.Jeśli chcesz bym wskazał konkretny jedyny i ,,typowy'' wybacz ale wyboru każdy musi dokonać sam. kierując się swoją  wiedzą, możliwościami finansowymi  wielkością pomieszczenia  itd, itp.

Mógłbym pisać dalej  i użyć ze  trzydzieści przymiotników opisujących idealny czy jak wolisz ,,typowy dla Elaca wzmacniacz '' tylko po co?

Jeśli chodzi o rankingi i wyścigi to nie jest F1 ale wujek Google jak Cyganka prawdę Ci powie. Z mojej strony wystawy i rankingi są częścią marketingu (można się pokazać i pochwalić ,budować pozycję marki ) ale  każdy z nas dokonuje wyboru wg uznania .Jeden lubi rybki ,drugi  akwarium a jeszcze inny jedno i drugie albo wcale.

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Ogólnie lubię Elac, pewnie bym nie znalazł wiele takich produktów, ale zobacz sobie na ceny używanych kolumn i porównaj z konkurencją, która w podobnym przedziale oferuje mniej. Moim zdaniem świadczy to o stopniu trudności zbudowaniu systemu na tych głośnikach.

...lub o braku popularności marki i braku chęci podjęcia wysiłku. Audio to dosyć wymagające hobby na pewno nie dla wszystkich !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 20:55, schik napisał:

Żartujesz chyba, typowy może być rozmiar buta. Przecież to nie jest wiedza tajemna ale proszę bardzo. Potwierdzi  to chyba większość posiadaczy : przede wszystkim  wzmacniacz wydajny prądowo lub o wysokim  współczynnika tłumienia bo Elac lubi prąd jak koty kocimiętkę.Jeśli chcesz bym wskazał konkretny jedyny i ,,typowy'' wybacz ale wyboru każdy musi dokonać sam. kierując się swoją  wiedzą, możliwościami finansowymi  wielkością pomieszczenia  itd, itp.

Mógłbym pisać dalej  i użyć ze  trzydzieści przymiotników opisujących idealny czy jak wolisz ,,typowy dla Elaca wzmacniacz '' tylko po co?

Mnie chodzi o konkretne modele Marantz, Denon, Yamaha, itd. Jakie wzmacniacze dają pewność, że o ten element toru nie trzeba się martwić. Które wzmacniacze nie ograniczają potencjału, a jednocześnie dają do brzmienia coś pozytywnego. Niech to będzie na takiej zasadzie, że np. takim wzmacniaczem jest Marantz PM15, idziesz do salonu słuchasz i dostrzegasz zalety takiej konfiguracji w porównaniu do innych wzmacniaczy nie polecanych do Elac. Czy możemy wskazać kilka takich pewniaków?

Jakie te wzmacniacze mają mieć parametry że są dobre raczej nie dojdziemy.

W dniu 4.11.2021 o 20:55, schik napisał:

...lub o braku popularności marki i braku chęci podjęcia wysiłku. Audio to dosyć wymagające hobby na pewno nie dla wszystkich !!!

A co to za wysiłek iść do sklepu i poprosić o zestaw z kolumnami Elac? Jak ludziom by się takie zestawy podobały bardziej niż inne, to miałbyś popularną markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, J.Jerry napisał:

Czy możemy wskazać kilka takich pewniaków?

Oczywiście że tak , jednak ja tego nie zrobię . Dlaczego? Już to napisałem.Gdybym podał jakiekolwiek nazwy otworzyłbym dyskusję  a  dlaczego akurat ten a nie ten bo dla mnie to kicha  a nie oto chodzi. Jest oczywiste że np.Technics w  tzw. new a class nigdy nie zagra jak wzmacniacz w prawdziwej  a klasie więc kryterium porównania o którym piszesz nie przystaje do siebie.To jakby porównać  Fiata 126p do jakiegokolwiek Ferrari. Możemy porównać Ferrari do np. Lamborghini , prawda?

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

A co to za wysiłek iść do sklepu i poprosić o zestaw z kolumnami Elac? Jak ludziom by się takie zestawy podobały bardziej niż inne, to miałbyś popularną markę.

Widocznie  jednak wysiłek jest zbyt  duży. Czy uważasz że miarą jakości produktu jest jego popularność? Jeśli tak , myślę że nie znajdziemy wspólnego języka. Gdybym chciał popularną markę na pewno nie wybrałbym Elaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Elac Uni-Fi Reference B6. Nowe, trójdrożne, podstawkowae kolumny z głośnikiem koncentrycznym. Który wzmacniacz do nich? Klasyczny NAD c326bee czy Powernode 2021 w klasie D? Pytam bo nie mam opcji odsłuchu. Ktoś miał okazję porównać? Repertuar pop/rock. Pomieszczenie 16-18m2. Nie chodzi o robienie dyskoteki. 

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.