Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam

 

Ja też jestem w klubie Elaca:) Mam pytanie do forumowiczów biegłych w doborze komponentów do kolumn tej firmy. Mam Elaki BS 103.2. Tymczasowo grają (lub też usiłują grać) na zestawi Denona f-101 (ampli + cd). Ampli Denona ma nawet torida na pokładzie:) i JAKOŚ kolumny "ciągnie" (może na 1/4 gwizdka) , ale to zestaw na tymczasem i potem zostanie w sypialni (na powrót z zestawowymi głośnikami Denona).

 

Jaki polecalibyście wzmacniacz z "drugiej ręki" do - powiedzmy - 1000 zł, który będzie w stanie dobrze współpracować i napędzać Elaki? Kolumny Elaca uchodzą za trudne w wysterowaniu (niska skuteczność, nominalne 4 omy, które miejscami spadają chyba do 3,2 oma).

Dodam, że głównie słucham klasyki (większość składów kameralnych, ale także muzyka wokalno-instrumentalna i chóralna, oraz organowa), trochę rocka. Cd-eka zostawię sobie na kolejny "etap". Proszę o rady dotyczące tego wzmaka. Pokój to ok 20 m2. Dyskotek w domu nie urządzam, i z racji rodzaju słuchanej muzyki nie musi to być żaden "potwór" jeśli chodzi o moc - tyle tylko aby prawidłowo radził sobie z Elakami i możliwie najlepiej wyciągał z nich to, co się da wyciągnąć.

 

Będę wdzięczny za rzeczową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie pytania do doboru wzmaka do Elac BS 103.2

Jak te głośniki mogłyby się komponować np. z Vincentem 129? Tak szperam i wzmacniacz wygląda ciekawie, jednak jest dość daleko ("druga ręka") i nie chciałbym robić w razie czego długiej wycieczki z kolumnami aby okazało się, że to nietrafione zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z radoscią dopisuję sie do klubu miłośnikow elaca. właśnie zaczynam wygrzewac fs208A, i był to moge juz stwierdzic znakomity wybór a dokonalem go w ciemno dzieki wydatnej pomocy kolegi Norwidosa. szczescie ze moglem jeszcze na nie wymienić dali ikon7, i to jest moj dzwiek. a bedzie lepiej z godziny na godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dragon66

 

Tak to nowa linia 600 - na górze mamy wstęgę z pierścieniowym głośnikiem średniotonowym. Nowe dziecko Elac'a.

 

Grają - szokująco. Na próżno szukać takiej przestrzeni, głębi lokalizacji instrumentów w klasycznych monitorach w układzie 2-way (tweeter + średnioniskotonowiec)

 

Szkoda jedynie że kosztują taką kasę .....

 

Link do stronki producenta i do konkretnie tego modelu :

 

http://www.elac.de/en/products/six100/show.php?c=bs602_xjet

http://www.elac.de/en/products/six100/pdf/bs602_xjet.pdf

 

 

Link do wysoko-średniotonowca :

 

http://www.elac.de/en/products/six100/show.php?c=xjet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałem również zapisać się do klubu Elac-a :) Wszak skromne BS 123 ale jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem. Grają one z moim 2 zestawem (jak w "o mnie"). Nie są ostre w jakimkolwiek aspekcie. Wręcz przeciwnie-wysokie wydają się nawet lekko wycofane. Jeszcze się nie wygrzały ale już teraz dźwięk jest bardzo dynamiczny, detaliczny oraz podparty bardzo solidną podstawą basową. Jestem bardzo zaskoczony, że z tak małej obudowy można uzyskać tak nisko schodzący bas. Co do jego kontroli to również jest na wysokim poziomie. Co do różnic z poprzednią wersją-103.2 to BS 123 mają ulepszony głośnik wysokotonowy HT 25 KST V, inne wymiary skrrzynek, są o 0,6 kg cięższe, mają podwójne gniazda przyłączeniowe oraz lakierowany front. Ogólnie są dużo bardziej estetyczne. Co do różnic w komponentach (i ich jakości) wewnątrz - nie mam pojęcia...Piszę to ponieważ sam szukając informacji na temat BS123 - nie bardzo mogłem cokolwiek odszukać...Może będzie to jakąś wskazówką dla innych zainteresowanych tym modelem. Szerszy opis brzmienia zrobię jak troszkę pograją...

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

właśnie postanowiłem dołączyć do klubu "wstęgolubów" ;) jednak wciąż jeszcze zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 207.A i 208.A (pokój 15m kw., małe składy jazzowe i damskie wokale oraz kino).

 

Mam w związku z tym jedno pytanie do tych z Was którzy znają oba modele: jakie zauważyliście różnice w odbiorze?

 

Aha, i jeszcze jedno: gdzie na Śląsku (Górnym, Opolskim, Dolnym) można posłuchać tych kolumn?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany to moc, wiekszy bas i dynamika w 208,a. mam 208,a w 25mkw. i uwazam ze w 15mkw. moglyby przytloczyc basem. 207,a maja bardziej wyrownany balans. choc z drugiej strony do 208,a sub to zbytek. te kolumny to przyklad jak niewiele potrafi tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników Elaca.

Bardzo proszę o informację, który model Elaca zagra dobrze z Marantzem PM-84 (+CD pioneer pd-s801). Nie ukrywam, że wzmacniacz jest wolny w dolnych rejestrach. Kolumny muszą być szybkie i lekko rozjaśnione. W grę wchodzą tylko podstawkowe. Pokój 18m^2 - 6mx3m.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kub0s

 

Mam BS 103.2. Podłączałem to do posiadanego jakiś czas temu PM-64 (bez mkII). Świetne połączenie. Jeśli cała seria MArantzów PM-64, PM64MKII, PM-84 gra dźwiękiem o podobnym charakterze to może być ciekawie. Kolumny mają szybki i dość mocny (jak na takie skrzyneczki) bas. W pokoju 10-11 m2 trzeba było pchać zatyczki o bassrefleksy. Potem przeniosłem je do pokoju ok. 23 m2 więc bas znacząco zmalał, ale bynajmniej nie znikł. Przypuszczam, że w pokoju 16m2 spokojnie jeszcze nawet niezłego "łupnia" potrafią dać.

Do tego miałem jasny cdX222ES. W całości żadnego "zmulenia" w jakiejkolwiek części pasma nie zaobserwowałem. Za jasno też nie było. Z ciepłym Marantzem i w miarę rozdzielczym źródłem może być naprawdę ok. Elaki (inne modele pewnie podobnie) wydają mi się w miarę neutralne i na pewno mają dobrą rozdzielczość.

Sam składam teraz zestaw wzmak +cd sony ES (w tym tygodniu go dostanę) aby zobaczyć jak to zagra, ale swoją drogą czekam na możliwość zakupu Marantza PM64MKII (lub 84), byle w dobrej cenie i w pełni sprawnego (klasa A, wiek i może niestety być problem z elektrolitami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kub0s

 

A dodatkowo jak lubisz posłuchać sobie łojenia to Elaki + rozdzielcze żródło w połaczeniu z tym Marantzem powinny dać Ci trochę radości. Wydawało mi się, że Marantz dawał dźwiękowi "masy", ale rodzielcze żródło i rozdzielcze Elaki "nie dały się" wzmacniaczowi i pięknie "prostowały" ewentualną "misiowatość" wzmaka. Dzięki temu dźwięk był pełny ale zarazem czytelny i ... przyjemny. I z tymi monitorkami dało się słuchać praktycznie wszystkiego. Jak w ten zestaw wpięte były modyfikowane TannoieM1 (oczywiście z "odblokowanym" dźwiękiem kopułki) to słuchanie łojenia odpadało. Dźwięk był piękny, nigdy nie słyszałem np lepszego klarnetu (jego piękny, pełny "nosowy" dźwięk), pięknie brzmiała viola da gamba, świetne damskie wokale ale metal - niestety, zbyt rozmiękczało dźwięk (choć z wcześniej podaną muzyką było naprawdę pięknie i wciągająco). Z Elacami taki problemów miał nie będziesz. Może "czarować" jak Tannoie nie będą, ale za to będą uniwersalne a przyjemność ze słuchania też powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kub0s

 

Ale z tego co ja słyszałem na własne uszy, Marantz (ciągle zakładam tu, że dźwięk PM-84 oraz P-64 ma podobny charakter) świetnie gra właśnie z Tannoiami. Musiałbyś brać oczywiście większe Tannoie M2 i powinny wystarczyć. McGyver nawet zaprojektował do nich nową zwrotnicę (zawsze można wyjąć starą i wstawić nową a jak nie spasuje zmienić z powrotem) i twierdzi, że wówczas nie przestają one "czarować" ale też i "pazura" potrafią pokazać. O szczegóły popytaj McGyvera i ewentualnie osoby, które mają te zmodyfikowane Tannoie M2. Ale jeśli Tannoie to tylko po tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Reaper

 

To M-Audio to jakiś tai zestaw do kina domowego. Myślę Reaper, że znów na Twoje pytanie nikt nie tyle nikt nie będzie chciał ile nie będzie umiał odpowiedzieć, bo pewnie na odsłuchy M-Audio nie zachodził.

 

A wiele Elaków to bardzo fajne głośniki, nawet w tym niższym przedziale cenowym (jestem zadowolonym posiadaczem BS102.2 za 599zł/para nówki - choć co prawda była to okazyjna wyprzedaż). W każdym razie jakby nie patrzeć moje modele to już głośniki "z prawdziwego zdarzenia" (w swojej klasie oczywiście;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich miłośników marki spod znaku Elac. Mieszka w Niemczech od kilku m-cy (przeprowadzka z Krakowa) i powiem Wam koledzy, że zarówno Kanton jak i Elac to zajefajne choć mało znane w naszym kraju firmy. Kurcze, prawie zdecydowany byłem na kupno Kantona Ergo który jest absolutnie świetny aż tu nagle od niechcenie posłuchałem Elaca FS 207 i..., zdębiałem. Poleciałem w te pendy do sklepu ze swoim Denonem PMA 1500 AE żeby odsłuchać Elack-i. Zgrana para. Góra i środek przepięknie. Bas zdziwił mnie najbardziej. Pomimo niewielkich rozmiarów zabrzmiał mocno choc nie natarczywie. Naprawdę byłem happy. Zwraca równiez uwagę perfekcyjne wykonanie Elaców. Wszystko najwyższej jakości. Gośc ze sklepu zaproponował mi dobrą cene (1000 Eurasków) więc zaliczka i w przyszły piątek podepnę te kolumny do swojego pieca i... będzie się działo. Oj będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Elacowcy;) potrzebuję porady

Kolumny Elac BS103.2 (zrównoważone ale wymagające chyba trochę prądu do napędzenia) + CDP-X222ES (jasny, w miarę rozdzielczy dźwięk). Jak to może zagrać ze wzmacniaczem ARCAM ALPHA 7?

dzięki z góry za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.