Skocz do zawartości
dragon66

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, m4tech napisał:

Mam dylemat, pokój 20m2, czy kolumny ELAC FS 409 nie będą zbyt duże do takiego pomieszczenia?

U mnie w pomieszczeniu 15m2 pogrywają ELAC FS 607 i nie zauważyłem, aby były jakieś problemy z kontrolą. Potwierdzam elac lubi dużo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, LukRin napisał:

ELAC FS 607

nie wiedzę w googlach takiego modelu...

2 minuty temu, LukRin napisał:

Potwierdzam elac lubi dużo prądu.

nie powinno zabraknąć, jest 2 x 350W (4Ohm)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, m4tech napisał:

nie wiedzę w googlach takiego modelu...

nie powinno zabraknąć, jest 2 x 350W (4Ohm)

wujek google Ci pomoże,  jest taki model ;)  dokładnie ELAC FS 607 X-JET

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

teraz widzę, faktycznie są zbliżone wielkością, wagą i mocą, chociaż 2,5 drożne, ale daje to jakiś pogląd, dziękuje

widzę że miałeś je na sprzedaż, coś się zmieniło, wzmacniacz na mocniejszy? jeśli tak możesz opisać wpływ mocy wzmacniacza na sposób grania tych kolumn?

Edytowane przez m4tech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, m4tech napisał:

teraz widzę, faktycznie są zbliżone wielkością, wagą i mocą, chociaż 2,5 drożne, ale daje to jakiś pogląd, dziękuje

widzę że miałeś je na sprzedaż, coś się zmieniło, wzmacniacz na mocniejszy? jeśli tak możesz opisać wpływ mocy wzmacniacza na sposób grania tych kolumn?

Te moje kolumny są 3,5 drożne, zgadza się pojawił się bardziej wydajny piecyk i kolumienki zostają. To co zdecydowanie uległo poprawie to najniższe pasmo w szczególności jego kontrola, pojawiła się lepsza dynamika w całym paśmie. 

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradcie jaki piecyk do tych pudełek. Właśnie nabyłem Elac Cls 14,sony taf650esd nie daje rady nagrzewa się do czerwonisci. Z gory dziekuje

IMG_20190224_202214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

Dopisuję się do klubu Elac. A zaczęło się tak że poszukiwałem głośnika superwysokotonowego do moich ATC SCM 40 w których brakowało mi nieco szczegółowości w brzmieniu wysokich tonów. Padło na Elac 4Pi Plus 2 i zaczęło się. Dźwięk nabrał detali, blasku i pojawiła się przestrzeń której wcześniej nie było, to znaczy była ale nie taka jak teraz. Zaintrygowany tym faktem zacząłem się interesować kolumnami tej firmy i przeglądając oferty używanego sprzętu natrafiłem w Niemczech na 30 letnie kolumny Elac 170 4Pi. Cena była okazyjna więc kupiłem. Zaskoczenie było pełne. Pomimo 30 lat kolumny grają lepiej od ATC które prawdopodobnie sprzedam. Nie jest to dramatyczna różnica ale jednak jest. Kolumny grają czysto, detalicznie, dźwiękiem nasyconym, spójnym,  z niespotykana przestrzenią, dynamiką i wykopem na basie. Konstrukcja jest zamnknięta. Potwierdzam zdanie kolegi który w jednym z wcześniejszych postów napisał że Elac rozpoczyna sie od kolumn z głośnikiem 4Pi.  Pozdrawiam wszystkich gorąco.

ATC +_ Elac 2.jpg

Elac 4Pi PLus.jpg

Elac 170 4Pi black.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.02.2019 o 14:02, LukRin napisał:

zgadza się pojawił się bardziej wydajny piecyk i kolumienki zostają.

A co teraz je napędza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.03.2019 o 11:07, mrb napisał:

A co teraz je napędza?

Gryphon tabu super zagrał z nimi więc kupiłem nad s300 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktt, to przecież ponoć rodzina 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi