Jump to content
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!

dragon66
 Share

Recommended Posts

W dniu 14.09.2021 o 19:55, WHITESNAKE39 napisał:

Większych głupot na tym i innych forum nie czytałem!!!!!!!!!!! W którym Top HiFi słuchałeś???????

We Wrocławiu. Rozwiń swoją wypowiedź bo nic z niej nie wynika. 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
witam w klubie z moimi ELACami 

pozdrawiam. 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 20.08.2021 o 22:25, Timi1987 napisał:

Witam a co myślicie o takim połączeniu?

roksan K3 z ELAC vela fs407?

tak się składa że posiadam ten wzmak, ciekawy jestem czy się dogada z kolumnami ELACa

Dramat. Kup do tego wzmaka kolumny typu ymc cyp cymp za tasiaka. Wtedy to będzie grało...... raczej robiło hałas. Ale po to ten wzmak został stworzony. Nie rób krzywdy Elacowi takim połączeniem. Gra to bardzo płasko, bez głębi, duszy, bez dynamiki, bez najniższego basu, gitary basowe praktycznie wycięte, przestrzeń tak i wszerz i w głąb - jaka przestrzeń..... jedna wielka kupa między głośnikami.

9 godzin temu, Luco napisał:

We Wrocławiu. Rozwiń swoją wypowiedź bo nic z niej nie wynika. 

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Bardzo chętnie wybiorę się z Tobą do tego studia we Wrocławiu, Posłuchamy Rksana z Elacami. Posłuchamy jak to wzmak nie kontroluje basu,,,,,, jakiego basu???????? Zaprośmy jeszcze kolegę który pytał o takie połączenie. Co Ty na to?

4 godziny temu, WHITESNAKE39 napisał:

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Bardzo chętnie wybiorę się z Tobą do tego studia we Wrocławiu, Posłuchamy Rksana z Elacami. Posłuchamy jak to wzmak nie kontroluje basu,,,,,, jakiego basu???????? Zaprośmy jeszcze kolegę który pytał o takie połączenie. Co Ty na to?

Mam na temat tego wzmacniacza troche inne zdanie. Miałem go długo z Elac 247 i było całkiem ok (nadal go mam). Scena w szerz wynikać też może z ograniczeń kolumn, co widać w recenzjach (na pewno 247 nie jest kolumna, w której scena wychodzi mocno poza szerokość kolumn i nie zauważyłem też tego w Vela). Model Vela słuchałem może z 30 min, i możliwe, że nie skupiłem się tak na tym mocno. Jeśli chodzi o głębię to nie było tak źle, porównywałem je z Proac D20R i tam wrażenie głębi było większe niż w Vela (też na Roksanie i w tym samym pomieszczeniu). Między tymi dwoma kolumnami na utworze gdzie dominował kontrabas, bas Vela buczał, a Proac już nie - dlatego też napisałem, że Roksan nie będzie optymalnym połączeniem z Vela. Zawsze można podejść razem i jeszcze raz to sprawdzić - dla mnie nie ma problemu - po ponownych odsłuchach mogę zmienić zdanie, albo nie... 

37 minut temu, Maraudio napisał:

a mógłbyś dodać jak wypada średnica i wysokie względem modelu Vela?

Niestety nie pamiętam aż tak dokładnie, Elac i Proac generalnie grają trochę inaczej - Elac wg mnie jest trochę gęstszy i "słodszy", Proac bardziej naturalny, dla niektórych może być nawet trochę suchy, ale mi ten styl bardziej odpowiadał. Co do wysokich, to Elac i Proac bardzo mi odpowiadał (przy odrobinę większej ekspozycji wysokich w Elac - tylko moje subiektywne wrażenie).  Miałem wcześniej JET5 w Elac 247 i bardzo dobrze go wspominam.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.