Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, blomin napisał:

Koledzy. Zestawial ktos elac fs 208A (pozniej 267?) z unisonem 

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby Elac (z Jet-em) zagrał źle z lampą. Słyszałem wiele takich zestawień, ale nie było wśród nich wzmacniaczy od Unison Research (jeżeli pytasz o lampy, bo mają też hybrydy). 

Edytowane przez Ziarutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o hybryde typu unico primo lub duo. Nad do bani grał. Zawsze brak dobrego dołu i powietrza. No i i dobrej srednicy. No twardy karton. A wiem ze dali icon 7 byl zbyt wrzaskliwy dopiero niesmiertelny elac zagrał lepiej a tez jakos bez miecha. Wiem ze elac schodzi do "piwnicy" ale jak dostanie mocy a gora piekna na jetach. Miałem w rodzinie twórcę z lat 60-70. No i robił starsze konstrukcje. Ledwo 30-50w. Teraz mcintosh na trafach robi. Ale cena. Chľopa juz nie ma a wzmak sie skonczyl. Musze cos ze starszej szkoły dzwieku znalezc. SH odpada  bo do Jacka Kawy kolejka na lata. No chyba że już gľuchne. No czort wie jak to tłumaczyc ale wlasciciele elakow wiedzą o czym pisze. To znakomite pudła. zeby je "zrozumić trza umić" je docenic. One potrafią dźwiękiem zatkać oddech a otworzych japę i zadrżeć stopami. 

Edytowane przez blomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2021 o 23:02, schik napisał:

Oczywiście że tak , jednak ja tego nie zrobię . Dlaczego? Już to napisałem.Gdybym podał jakiekolwiek nazwy otworzyłbym dyskusję  a  dlaczego akurat ten a nie ten bo dla mnie to kicha  a nie oto chodzi. Jest oczywiste że np.Technics w  tzw. new a class nigdy nie zagra jak wzmacniacz w prawdziwej  a klasie więc kryterium porównania o którym piszesz nie przystaje do siebie.To jakby porównać  Fiata 126p do jakiegokolwiek Ferrari. Możemy porównać Ferrari do np. Lamborghini , prawda?

Widocznie  jednak wysiłek jest zbyt  duży. Czy uważasz że miarą jakości produktu jest jego popularność? Jeśli tak , myślę że nie znajdziemy wspólnego języka. Gdybym chciał popularną markę na pewno nie wybrałbym Elaca .

Ciekawy temat więc także pozwolę sobie coś napisać. Chodzi mi o wysiłek z odsłuchem. Sam jestem zainteresowany Elac fs 407 Vela. Problem w tym że są dostępne tylko w jednym salonie. A ten salon nie posiada wszystkich marek wzmacniaczy. Ja akurat leniwy nie jestem i wybrałem się do salonu na odsłuchy. Podłączono mi te kolumny do Hegla, Avm, Coplanda / tym dysponowali/ Ja przywiozłem Roksana K3. Kolumny / moim zdaniem/ zasługują na wyróżnienie i dobry wzmak. Te które odsłuchałem mi nie podeszły. I co..... kupić kolumny w ciemno i jeździć z nimi od salonu do salonu i podłączać wzmaki?..... Elac to świetne kolumny / posiadam fs 109.2....... stare poczciwe brzmienie/ ale brak ich szerokiej dostępności utrudnia odsłuch z wieloma wzmacniaczami. Więc sam chętnie tutaj bym przeczytał porad, typ marek, modeli wzmacniaczy które warto odsłuchać z Elac Vela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Ciekawy temat więc także pozwolę sobie coś napisać. Chodzi mi o wysiłek z odsłuchem. Sam jestem zainteresowany Elac fs 407 Vela. Problem w tym że są dostępne tylko w jednym salonie. A ten salon nie posiada wszystkich marek wzmacniaczy. Ja akurat leniwy nie jestem i wybrałem się do salonu na odsłuchy. Podłączono mi te kolumny do Hegla, Avm, Coplanda / tym dysponowali/ Ja przywiozłem Roksana K3. Kolumny / moim zdaniem/ zasługują na wyróżnienie i dobry wzmak. Te które odsłuchałem mi nie podeszły. I co..... kupić kolumny w ciemno i jeździć z nimi od salonu do salonu i podłączać wzmaki?..... Elac to świetne kolumny / posiadam fs 109.2....... stare poczciwe brzmienie/ ale brak ich szerokiej dostępności utrudnia odsłuch z wieloma wzmacniaczami. Więc sam chętnie tutaj bym przeczytał porad, typ marek, modeli wzmacniaczy które warto odsłuchać z Elac Vela.

Ja mam je spięte z Naimem xs3 i gra to naprawdę świetnie przedtem miałem roksana k3 który strasznie te kolumny ograniczał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Timi1987 napisał:

Ja mam je spięte z Naimem xs3 i gra to naprawdę świetnie przedtem miałem roksana k3 który strasznie te kolumny ograniczał 

Może i fajnie z Naimem / nie słyszałem/ ale tak jak pisałem nie uśmiecha mi się w ciemno kupowania kolumn a potem jeździć z nimi po salonach aby coś odsłuchać. To chore w 21 wieku. Elac bardzo dużo traci że nie buduje dobrej, dostępnej dystrybucji. Ale Niemców stać na to....na lenistwo.  Cóż wciąż będą marką niszową. Obstawiam że w Polsce może 5 osób kupiło Vele. I pewnie ich produkcja to grosze euro i dlatego Niemcom nie zależy na kliencie. Wolą sprzedać parę sztuk z wysoką marżą. Szkoda, wielka szkoda.

A co do Roksana i Naima to mogę przypuszczać że Naim zjada na  śniadanie Roksana. Roksan to najgorszy wzmak jaki posiadałem.

Z ELACAMI brzmiał okropnie. Nawet tak wybitne kolumny jak Vela go nie uratowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, blomin napisał:

Z dystrybucją elaca to fakt. Wymieniłem wygrzane ledwo dali ikon7 dzieki koledze ze sklepem z audio po jego rekomendacji. Po elaki jeździł do Niemiec. U nas ledwo wzmianki. Był 2007r. Do dzisiaj mało który sklep je odsłuchiwał. Stąd problem ze wzmakami do nich. 

Jaki model Elaca masz? Z jakim wzmakiem łączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pre diy na 6sn7 a końcówkę z nad c372. Ale zdycha nad po 15stu latach i cos szukam z integr. Myślę o unison research primo lub duo tylko nikt razem nie słuchał z elac i mam zgryz. Bo uni muszę w ciemno. Nie chce samych lamp bo parowanie i koszta przyzwoitych. Ale jesli coś tylko na lampie to dla mnie tylko na el34. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blomin napisał:

Z dystrybucją elaca to fakt. Wymieniłem wygrzane ledwo dali ikon7 dzieki koledze ze sklepem z audio po jego rekomendacji. Po elaki jeździł do Niemiec. U nas ledwo wzmianki. Był 2007r. Do dzisiaj mało który sklep je odsłuchiwał. Stąd problem ze wzmakami do nich. 

Co za problem wyporzyczasz wzmaki  ze sklepu i testujesz aż w końcu coś ci siądzie, proste. To są kolumny jak każde inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Roksan K2 wysteruje monitorki Elac Carina BS243.4? Dotychczas podpięte miałem  podłogowce Pylon Audio Sapphire 25 -byłem z nich zadowolony, ale ze względu na brak miejsca zmuszony jestem do zmiany na monitorki. Na początku mojej drogi miałem Elac FS 67.2 i brzmienie mi się bardzo podobało. teraz chcę wrócić do Elaców - chodzi mi o przestrzeń, ciekawą średnicę, słodkie wysokie i ciepły bas. Mam pokój 19 m2 -niezbyt ustawny. Może ktoś pomoże radą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Thornero napisał:

Witam. Czy Roksan K2 wysteruje monitorki Elac Carina BS243.4? Dotychczas podpięte miałem  podłogowce Pylon Audio Sapphire 25 -byłem z nich zadowolony, ale ze względu na brak miejsca zmuszony jestem do zmiany na monitorki. Na początku mojej drogi miałem Elac FS 67.2 i brzmienie mi się bardzo podobało. teraz chcę wrócić do Elaców - chodzi mi o przestrzeń, ciekawą średnicę, słodkie wysokie i ciepły bas. Mam pokój 19 m2 -niezbyt ustawny. Może ktoś pomoże radą. 

Cariny nie są super trudne. Po pomiarach dostępnych w internetacj widzę, że K2 = 129@8ohm / 200@4 ohm. To sporo, nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, whir napisał:

Cariny nie są super trudne. Po pomiarach dostępnych w internetacj widzę, że K2 = 129@8ohm / 200@4 ohm. To sporo, nie będzie problemu.

wysterować wysteruje 

tylko teraz pytanie jak to zagra 

JET jest wymagający względem wzmacniacza 

a Roksan rewelacyjnych wysokich nie ma 

trzeba posłuchać🤔

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

skromnie dolaczam do Klubu Elac. otoz sa to Elac 204.2, stan idealny.

nie nowe, bo moja druga polowa nie przywiazuje do tego wagi, nawet telewizje by najlepiej ogladala tylko z glosniczkow tv.

wiec tylko podstawki wchdza w gre, jak najmniesze 🙂

kiedys bylem na odsluchach FS207, FS209, BS 133 Jet ....oczywiscie inych rowniez tez.

w domu mialem juz Monitor Audio Bronze, Wharfedale, ELac BS52, Tannoy Mercury, wszystko podstawki.

Kiedys jeszcze jako Kino domowe, ale ladnych pare lat temu posprzedawalem wszystko i jestem w stereo.

Wtedy tez kupilem 2 zestawy glosnikowe i zrobilem je sam, obudowa, zwrotnica, nie bylo zadnego Problemu.

Ale nadszedl czas na zmiane, bo cos mit w tych wlasnych brakowalo, gora troche przyciemniona.

Headunit narazie jest Marantz SR4001 i zostanie, pozniej moze kupie cos lepszego. ,

Muzyka jest rozna, od ACDC, Dire Strats, ELo, Supertramp, Tina Turner... do ZZtop, Telewizja, Radio, Netflix itd.

IMG_0615.jpeg

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakis czas temu kupilem Vela 407 i testowalem z kilkoma wzmacniaczami (nowe salonowe, poza ostatnim). Moje subiektywne odczucia (kolejnosc przypadkowa):

 

Luxman L505u - rozdzielczo, swietna przestrzen, neutralnie z bardzo delikatnym ociepleniem (ten kupilem). Mogl byc nieco bardziej spojny i bycmoze miec nieco dzwieczniejsze blachy (dzialoby sie to pewnie kosztem innych cech). Mozna sluchac godzinami co czynie;)

Hegel 390 - dla mnie mial taka nosowa barwe co mnie zniechecilo. Bardzo spojny. Jak dla mnie moglby byc muzykalniejszy

NAD M33 - dynamika jakby za duza w pewnych momentach  (troche nerwowy?)

Copland 150 - zupelnie inne granie jak wyzej, niestety mialem wrazenie jakbym ugrzazl w smole (spowolnienie?)

Pathos Logos - bajkowa barwa, niestety rozdzielczosc kuleje. Fajna hybryda.

Yamaha 2200 - brakowalo mi nieco swobody w gornym pasmie, bardzo fajny punczowy bas.

Michi X3 - wszystko jakby ok ale nie bylem przekonany.

Atoll IN200 - swietna przestrzen, fajna lekko ogrzana srednica, dzwieczne blachy (to wyrozniajaca go cecha na tle innych tutaj), nieco wiecej basu ktory mogby miec nieco lepsza kontrole ale to 2, 3 razy tanszy wzmak niz pozostale

 

 Napewno z Coplandem bym nie dal rady zyc, kazdy z pozostalych byl przynajmniej calkiem dobry z Velami.

 

Korci mnie zeby kupic jakiegos Accuphase do niego (chce miec kilka wzmakow), np E470 uzywanego, testowal moze ktos taka konfiguracje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sposobność, bo okazja to za dużo powiedziane zakupić podstawki ELAC DEBUT B6.2 (nie wersja REFERENCE), chciałbym to połączyć z Audiolabem 8000A czy ktoś testował lub mógłby się wypowiedzieć czy takie połączenie ma sens?
Z góry dziękuję za informację.

Edytowane przez lukas88lag
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.