Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, rozważam Elac`a do KD 5.1, posiadam Rotela RSX-1067.

Jakieś konkretne propozycje?

Jak najtaniej, jak najlepiej i używki.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy rynek na używane elaki, musisz mieć cierpliwość,

najtaniej to będzie seria 57 (miałem takie, fajnie to grało z rotelem rsp+rmb):

http://olx.pl/oferta/yamaha-wieza-dvd-glosniki-elac-CID99-ID4qn9w.html

lepiej dostępna jest seria 68, ale trudno o używki,

jeżeli coś z JETem niestety trzeba dużo czasu na skompletowanie używanego zestawu w rozsądnej cenie

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem ELAC FS 207A. Podpowiecie jaki wzmak się dobrze zgra z nimi?

Teraz mam spięte je z... amplitunerem stereo Denon DRA-385RD i - wiadomo - one potrzebują czegoś zupełnie z innej półki. Myślałem o budżecie ok. 1000-1500 zł. Aktualny sound jest za jasny, brak dołu.

Edytowane przez bartolomeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem ELAC FS 207A. Podpowiecie jaki wzmak się dobrze zgra z nimi?

Teraz mam spięte je z... amplitunerem stereo Denon DRA-385RD i - wiadomo - one potrzebują czegoś zupełnie z innej półki. Myślałem o budżecie ok. 1000-1500 zł. Aktualny sound jest za jasny, brak dołu.

A jakiej muzy słuchasz?

Jakie masz źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wzmakiem za 1500 zł możne być ciężko wysterować te kolumny. Seria 200 niby "papierowe" parametry miała bardzo przyjazne, ale praktyka pokazywała cos zupełnie innego. Elac generalnie lubuje się w rozbudowanych zwrotnicach i FS 207 nie są tutaj wyjątkiem. A straty mocy na zwrotnicy mogą być już zbyt duże w stosunku do możliwości wzmacniaczy z niższych przedziałów cenowych. Zresztą pisaliśmy tu w klubie nie raz o tym, że wydajność wzmacniacza to jest kluczowa sprawa przy kolumnach tej marki, a szczególnie tych wyprodukowanych po roku 2000. Apetyt na prąd niektórych Elacków jest juz wręcz legendarny (patrz - podstawkowe 510-tki) i generalnie z cherlawymi wzmacniaczami nie ma co podchodzić do tematu. Nie twierdze, że poniżej 1500 zł nie da się znaleźć wzmaka, który da sobie rade z FS 207, ale nie będą to na pewno poszukiwania ani łatwe ani krótkie. Myśle, że jednak w ostatecznym rozrachunku trzeba będzie naciągnąć budżet do okolic 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o budżecie ok. 1000-1500 zł. Aktualny sound jest za jasny, brak dołu.

Kolega gonarek ma rację, że Elaki lubią prąd.

Ale jeśli chcesz i możesz, to wypożycz w jakimś salonie nielubianego na tym forum NADa c356

Nowy to teraz koszt około 2.300-2.500 , używki poniżej 2kpln

Nie jest to mistrz, ale jest szansa, że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje nominalnie mają 4 Ohm, ale spadają do 3,4 Ohm przy 220 Hz.

A co jeszcze obok NADa c356 mogłoby dać radę w okolicach tego budżetu?

 

Zapomniałem dopisać ważnej rzeczy, że ten budżet to na używkę.

Edytowane przez bartolomeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoita końcówka, która ma trochę więcej mocy na 4ohm od nada, aukcja bez ceny minimalnej:

http://allegro.pl/rotel-rb-1070-idealny-stan-i4600347394.html

gdyby udało się wylicytować za rozsądną cenę to zostanie na przedwzmacniacz i może zmieścisz się w budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników głośników firmy ELAC. Mam na zbyciu Elac FS 247 używane do tej pory w moim systemie może ktoś marzy o takich, stan wizualny bardzo dobry- zadbane (kolor piano black) techniczny 100% tak samo stan wizualny głośników- perfekcyjny. Mam też FS 217 nowe lekko wygrzane- stan sklepowy (kolor czarny mat). Jedne muszę sprzedać, bo mnie żona z domu wyeksmituje albo ja albo głośniki 4 szt. kolumn w pokoju to za dużo.

Może jest ktoś zainteresowany to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Całe czarne, ładniejszy nowocześniejszy wygląd, kupione w dobrej cenie, wg mojej oceny i znajomych grają trochę lepiej, nie upiększają materiału, który dostają do zagrania, są trochę precyzyjniejsze, szybsze, mają ciut lepszą przestrzeń i pogłos. W zasadzie FS 247 i FS 217 to ta sama liga ale prezentują muzykę trochę inaczej FS 247 są cieplejsze, grają bardziej średnicą, troszeczkę upiększają materiał dźwiękowy - ale robią to z wdziękiem i atrakcyjnie. Wybór konkretnego modelu to kwesta gustu słuchacza i elektroniki, którą posiada. Mnie podoba się bardzo gra obydwu modeli z małym wskazaniem na FS 217 za całokształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki może małe ale w 20 m2 dają spokojnie rade bez kompresji czysto. Elac wie jak z tak małych głośników wycinać dobrej jakości bas. Fs247czuc ze schodzą trochę niżej ale jakość i ilośc basu w Fs217 nie pozostawia niedosytu choć barwa basu w w obydwu kolumnach jest trochę inna. (Fs247 górny basrefleks zamknięty zatyczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu. Mam FS 207A. Narzekałem, że mało basu - przejściowo były spięte z ampli stereo Denon DRA-385RD. Byłem pewien, że to wina wzmocnienia.

 

Teraz gram na Myryad MI-120, a basu nie przybyło :( Te moje 207A mają woofer'y 2x15 cm + JET III. Źródło: przejściowo PC + karta stereo Audiotrak Prodigy HD2.

 

Salon 32 m2 otwarty na kuchnię 9 m2, ale powierzchnia odsłuchowa 23 m2. Kolumny odsunięte od tylnej ściany na 110 cm, od bocznej (jedynej) na 70 cm.

 

Za małe dla mnie jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają 207A , ja mam w tej chwili FS 247 i FS 217. pokój 20 m2 zamknięty, kształt prostokąt, kolumny na dłuższym boku. 0,5 m od ściany bocznej i tylnej z tym ,że prawa 1,5 m od bocznej (kolumny stoją po lewej stronie pokoju, tworzą trójkąt równoboczny z miejscem odsłuchu o boku 3,5m) Pokój starałem się zaadaptować akustycznie. Grube zasłony, bardzo gruby puszysty dywan na 2/3 pokoju leży symetrycznie przed kolumnami, kanapa , 2 duże pufy, 4 krzesła obite tapicerką, meble: RTV duża masywna, komoda, stół. Na ścianie za miejscem odsłuchowym wisi obraz za płótnem na całej powierzchni położyłem sztuczną watę taką jak się wygłusza kolumny. Na kanapie 5 poduszek, 3 pod głowę i 2 po bokach (taki model kanapy) wyeliminowałem prawie całkowicie pogłos. Sprawdzałem jak grają kolumny tylko z meblami i gołą podłogą i z całym wyposarzeniem pokoju i była zasadnicza różnica nie tylko w ilości basu ale i jakości całego brzmienia , jego czystości , wypełnienia , czytelności , jakości sopranów i średnicy. Na twoim miejscu zwróciłbym uwagę na akustyczne przygotowanie pokoju. Może się jednak okazać ,że 30 m2 to za dużo na te kolumny, jest jeszcze kwestia co dla kogo jest dużą lub małą ilością basu. Ja lubię punktowy, szybki bas, który pojawia się tam gdzie ma , nie lubię jak dominuje przekaz muzyczny, odsłuch w domu to nie dyskoteka tu liczy się jakość nie ilość, dźwięk musi mieć proporcje między zakresami pasma. Kiedyś jak miałem więcej czasu dużo eksperymentowałem ze sprzętem jeśli chodzi o dźwięk jego zmianę, wpływu różnych czynników, ustawień (bez użycia potencjometrów barwy oczywiście). Możesz mieć więcej basu nie zmieniając sprzętu i nie używając potencjometrów barwy - to jedno z moich doświadczeń, napisz do mnie prywatnie to ci powiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, krótka zatem wizytówka. Kiedyś padło na NADa i tak już zostało: C370+C541+Radmor LS30. Nie jestem specem sprzętowym, już raczej miłośnikiem muzyki i dobrego brzmienia. Słucham głównie muzyki symfonicznej i progresywnego rocka. Teraz do adremu - męczy mnie ostatnio temat zmiany kolumn a sympatia moja najbliższa jest Elacom. Przymierzam się do odsłuchu FS197 ale z uwagi na budżet przyglądam się również rynkowi wtórnemu. Mam jednak niejakie wątpliwości, stąd pytanie nr 1 do Was: czy usłyszę zasadniczą zmianę jakościową po ewentualnej wymianie moich dotychczasowych kolumn na te wspomniane (ktoś wspomniał w tym wątku o tuningu Radmorów - może to by wystarczyło?). I pytanie nr 2 skierowane właściwie do mojego przedmówcy: czy masz wciąż którąś z tych par na sprzedaż?

Proszę o sugestie i trochę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak niejakie wątpliwości, stąd pytanie nr 1 do Was: czy usłyszę zasadniczą zmianę jakościową po ewentualnej wymianie moich dotychczasowych kolumn na te wspomniane

Zasadnicza zmiana to mało powiedziane, bo będzie to całkowicie inne brzmienie, szczególnie jeśli chodzi o górę pasma. Oczywiście jak zawsze w przypadku Elaców kluczowa będzie wydajność prądowa wzmacniacza, ale przy C370 raczej byłbym dobrej myśli, bo z takim obciążeniem jak FS197 powinien sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich miłośników Elac!

 

Podejrzewam,że jestem jedynym w Polsce właścicielem bardzo skromnych Elac 101.Myślę,że jestem jedyny bo nie mogę nigdzie znaleźć żadnych opinii na ich temat.Może jednak znajdzie się ktoś kto ma cokolwiek do powiedzenia.Chciałbym kupić wzmacniacz,tyle już wiem że Elac potrzebuje dobrego wzmacniacza.Lubię liniowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.