Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem kolumn podłogowych Elac 109 oraz monitorów 71i. 109 kupiłem nówki z wyprzedaży ekspozycji w Saturnie za 1800 zł, natomiast 71i trafiłem nie używane, które to leżały ładnych parę lat zapakowane

fabrycznie (400 zł). 109 grają z amplitunerem Marantza SR7500, 71i ze wzmakiem też Marantza 6010 ose. Jedne i drugie

zapięte są drutami Klotz Twinax z piękną konfekcją Ixosa. Elac'ki graja dla mnie przecudnie, bardzo żywiłowo, barwnie

z dużą ilością szczegółów, dość przestrzennie z wyrażnym środkiem. Nie epatują ani ogromnym basem ani jaskrawą górą. Bas jest wtedy kiedy być powinien, nie tworzy basowego tła, jest całkiem punktualny, naturalny, słychać w nim

różne jego "odcienie", nie jest monotonny. Góra mogłaby być jeszcze wykwintniejsza, ale i tak ładnie i zgrabnie uzupełnia całe pasmo. Odnoszę malutkie wrażenie, że mogłyby mieć odrobinę większą skuteczność. Chyba nie są do końca uniwersalnymi kolumnami. Najsłabiej sprawdzają się oczywiscie według mnie w muzyce dance, techno - brak

dyskotekowego kopa, infrabasu oraz "przeszkadza lekko wypchniety środek. Podłączałem NADa, środek był jeszcze bardziej wypchniety o jeszcze piekniejszej i naturalniejszej barwie. Inne gatunki ok. Dobrze zrealizowana płyta Garou

zabrzmiała tak, że ciarki po plecach przeszły, było i ostro i łagodnie kiedy trzeba, a przede wszystkim b.dynamicznie

przestrzennie, z "pazurem". No ale to sa tylko moje sugestie i odczucia, proszę tym się nie sugerować, ale będzie mi miło jeśli czyjes spostrzeżenia pokryją sie z moimi. Przy okazji może ktoś odpowie mi nawet czysto teoretycznie jak ma się brzmienie Elac'ków do brzmienia kolumn KEFa, rozpatruję zakup KEFów do zestawu NADa, który niedawno skompletowałem. Kolumny chcę nabyć z rynku wtórnego przeznaczając 600 zł. Planuję, że będa to monitory lub jesli podłogówki to tylko biorę pod uwagę Cresta 30. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pytanie do wszystkich posiadaczy Elaców z jetami, a w szczególności 510: Z jakimi kablami głośnikowymi grają wasze zestawy?

Mam podpięte moje 510 pod Luxmana L-505u i mimo tego, że ten wzmak ma całkiem analogowy dźwięk mam problemy z syczącymi sybilantami. Chciałbym je zlikwidować nie tracąc jednocześnie detaliczności przekazu. Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie 510 grają z dość mocnym Classe CAP-151 (225W/4R), połączone Kimberem 8TC. Odrobinę czyściej na górze pasma jest z antykablami (www.anticables.com), z tym że niskie częstotliwości wydają się nieco cofnięte w stosunku do reszty pasma. Trudno przewidzieć, jaka moc wystarczy do napędzenia monitorów, jakiś czas temu słuchałem 510 z A1 Musical Fidelity (około 30W?), i nic nie wskazywało na to, aby wzmacniaczowi brakowało mocy. Dobrym testem jest ocena równowagi brzmienia przy małych poziomach głośności - tu mialem wrażenie, że MF lepiej kontroluje membrany nisko-średniotonowców od znacznie mocniejszego Classe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do wszystkich posiadaczy Elaców z jetami, a w szczególności 510: Z jakimi kablami

>głośnikowymi grają wasze zestawy?

>Mam podpięte moje 510 pod Luxmana L-505u i mimo tego, że ten wzmak ma całkiem analogowy dźwięk mam

>problemy z syczącymi sybilantami. Chciałbym je zlikwidować nie tracąc jednocześnie detaliczności

>przekazu. Wasze doświadczenia?

 

 

 

Witam

 

Ja mam 207.2 podłączone do wzmaka QED Silver Anniversary i nie mam żadnych problemów z syczącymi sybilantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Proszę o radę. Od trzech miesięcy, jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Elac 208.2(kupiłem chyba ostatnią nową parę tych kolumn w Polsce),grają u mnie z MF E11 i CD Pioneer 707,jestem jednak na etapie zmiany elektroniki i tutaj kieruję moje zapytanie prosząc o poradę nad ich doborem przed odsłuchem i zakupem. Miałem okazję słuchać tych kolumn z zestawem Primare I21+CD21 grało dla mnie O.K, jedna wada brak odczytu SACD. Czy ktoś z Państwa może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mialem tych glosnikow ,ale mialem model 209.2 przetrenowalem rowniez FS 608-4PI a obecnie pozostalem przy FS 609-XPI. 208.2 sa do 209.2 bardzo podobne,choc nie maja sredniotonowca.Elac lubi prad ,duza rezerwe impulsu ,a jet nie przepada za wzmacniaczami i kablami eksponujacymi gore.u mnie najlepiej sprawdzal sie Harman&Kardon 745 z DCD1500AE Denona lub Zestaw Denona 2000AE na kablach Oelbach XXL100(b.przestrzenne - co przy problemach 209-ek z odrywaniem sie dzwieku od glosnikow bylo duza zaleta-,pelny,gleboki detaliczny bas,nieco ocieplona spokojna ale wystarczajaco detaliczna gora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, myślałem o Denonie, jednak ogólnie mówią że denon gra mocno górą co przy elacach nie jest dobre, po rekomendacji posłucham go w zestawie cd + wzmacniacz z serii 1500 i 2000 (problemy mogą być z okablowaniem)ciekawi mnie czy będzie duża różnica między 1500 a 2000.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiscie raczej bym nie potwierdzil ze Denon gra mocno gora - moze tansze modele,ale 2000AE jest pod tym wzgledem b.ladnie zrownowazony,to bardzo dojrzala koncepcja dzwieku.Ja w 609 XPI wylaczylem zupelnie 4Pi i w takiej wlasnie konfiguracji - czyli tylko z jetem- moim zdaniem brzmi to najlepiej.A soprany sa w sam raz.Ale podkreslam - kabel moze tu wiele zmienic.Mozna sprobowac Oelbach NF 214 - u nas malo znany i chyba niedoceniany a w swojej klasie cenowej stanowi b.przyzwoity kompromis (moim skromnym zdaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga ciekaw jestem jak wyjdzie Ci porownanie 1500AE z 2000AE.Ja uwazam ze 2000AE gra dojrzalej i cieplej - wogole mam wrazenie ze ta seria razem z topowym PMA SA1(moje marzenie)to najbardziej lampowo brzmiace tranzystory - a to wlasnie lubi Elac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach wzmacniacza dla 208.8 wybór padł na lampę.

 

Słuchałem Vincenta, NAD'a, Arcama, Naim'a, Carata, Rokasna i innych. Z powyższych już byłem zdecydowany na Naim'a. Przypadek sprawił, że usłyszałem ciekawą i "niefirmienną" konstrukcję na lampach KT88, która zupełnie mnie rozłożyła.

 

Po kilku miesiącach poszukiwań tranzystora w ciągu 2 tygodni zdecydowałem się na lampę i potwierdzam to co mówią koledzy w tym wątku. Elac bardzo lubi się z lampami. Warto eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie forumowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn podłogowych marki ELAC model (mało popularny) ELEGANT 315. I tu właśnie pytanie do Was czy macie może linki do stron które opisują w/w kolumny? Przyznam się sczerze, że szukałem dosyć wnikliwie i tylko na stronie ELAC'a jest wzmianka, dane techniczne i tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące podstawkowych el-80. Mam starego NADa 3020, co prawda to nie lampa ale gra bardzo ciepło.Ma mało mocy (2*20w) ale ma bardzo dużą wydajność prądową i z tego co czytam na waszym forum to można spróbować z tymi paczkami.Będę wdzięczny za jakieś opinię.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu spróbuj i osobiście się przekonaj. Ja od pewnego czasu jestem posiadaczem Elaca 510jet,który gra z lampą Prima Luna na el34. Wzmacniacz również do mocarzy nie należy, ale słucha się tego z przyjemnościa, która jak na razie uspokoiła moje gonitwy za kolejnymi sprzetami. Tak więc parametry parametrami, ale nic nie zastapi 'własnousznego' odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygid, u mnie probowalem zestawienia NAD3020 i ELAC 109.2, rezultat bardzo dobry, ladny i spory srodek, obszerny ale w miare twardy i zroznicowany bas, nawet gora byla w miare przejrzysta.

Reasumujac graty calkiem spasowały sie. Kolumny graly gosno, dynamicznie i swobodnie, przy sluchaniu wieczornym mikrodynamika calkiem, calkiem, czyli okazalo sie, ze maly NAD bezproblemowo napedzil

calkiem spore paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka lat temu kupiłem 203.2 jako tyły do kina domowego, zainstalowałem i coraz rzadziej chciało mi się przełaczać kable pomiędzy systemem stereo i kinem, bo przody wspólne, tylko wzmacniacze inne. Słuchałem musyki i oglądałem filmy tylko w stereo. Ostatnio obudził się króliczek i zaczął uciekać... :) Zacząłem szukać więc nowych kolumn do stereo. Ponieważ słucham w dużym pomieszczeniu 45 m2 i moje dotychczasowe kolumny to duże 3drożne zestawy (stary model Piega P8) szukałem czegoś w tej kategorii. Moje kolumny poszły do kolegi, który przymierza się do ich zakupu,a u mnie karuzela z kolumnami :). Doszedłem do baaaardzo wysokiego modelu Triangli, po drodze były Avntgarde. Dziś oddałem Gallo Reference do dystrybutora i będąc bez muzyki sięgnąłem po Elac 203.2. Zdjąłem ze ściany, przyniosłem dwa krzesła, bo standów nie mam i podpiąłem ten drobiazg głośnikowy. Myślę sobie, że lepiej słuchać fatalnego dźwięku niż żadnego.

 

 

Po kilku minutach grania spadły mi nie tylko klapki, ale również szczęka walnęła o podłogę!!! CEC + Manley Stningray + Elac 203.2 to może jest przysłowiowa synergia, ale to po prostu gra fenomenalnie!!! A biorąc pod uwagę ich cenę, w stosunku do sprzętu którego słuchałem ostatnio, to jest cud...

 

Gorące je polecam, myślę, że lampa to jest idealny wzmak dla nich. Chciałem je sprzedawać, ale teraz to nie widzę takiej opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Sam niedawno wymieniłem firmowe kolumienki PianoCraf nx 800 na Elaki BS. 103.2 i jest to całkiem inny dźwięk, piękne stereo, przejrzystość i rozdzielczość, do rocka super, ale niestety są zimne w jazzie i np w Radiohead. Czy zna Pan jakiś ciepły niedrogi kabelek, który choć trochę ociepliłby ich brzmienie, zaznaczam, że wymiana wzmaka Yamaha e810 nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie;) jest szansa że przyłacze sie do klubu Elac'a proszę ino o opinie czy warto kupić takie oto monitorki ELAC EL80 II (400zł) potrzeba mi czegoś ciepłego znam nowe elac'ki i wiem ze potrafią sporo natomiast narazie mnie na nie nie stać. Prosze o opinie. dzieki , pozdrawiam.piotr

http://elac.com/en/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja po dluzszej przygodzie z Elacami - a zakonczylem na 609-XPI,wiec chyba dosc godnie,zegnam sie z nimi niestety.Fajne byly,ale do czasu,az zamienilem elektronike na ta juz z raczej wyzszej polki,to ku mojemu zaskoczeniu moje ulubione elac-i pokazaly swoje niedostatki.Wiem ze mnie pewnie zaraz napadniecie,ze elektronika nie ta,albo kable,albo cos tam.Ja jednak wiem co pisze,sporo eksperymentowalem.To fajna firma ale do klasy sredniej wlacznie.W gornej lidze wypada kiepsko.Najdrozszy model nie jest tak naprawde wiecej wart niz ok.5000 euro.Powyzej dostaniecie juz cos zdecydowanie lepszego.Pozdrawiam i nie gniewajcie sie na mnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Klubowiczow, jestem posiadaczem Elakow 109.2, kilka razy pisalem na ich temat,

ale do tej pory nikt nie podzielil sie ze mna opiniami na ich temat. Czyzby tak sie zlozylo, ze nikt oprocz mnie nie posiada tych kolumn?. Na rynku wtornym nie pojawiaja sie, czy to oznacza, ze sa niezle

skoro nikt nie ma checi pozbyc sie ich?

Prosba goraca, prosze odezwac sie, jesli ktos posiada te kolumny lub zdarzyło mu sie ich posluchac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.