Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No i mnie tu przygnało - zakupiłem FS 67,z tym,że o brzmieniu póki co nie napiszę nic ponieważ dopiero się wygrzewają,ale nie omieszkam zamieścić opinii na ich temat - w każdym razie pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne; i te soniczne i te wzrokowe.

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Jako ze przetestowalem - czytaj bylem wlascicielem paru modeli Elacka tzn Fs209.2 608-4Pi, 609-XPi,zebralem pare subiektywnych doswiadczen na temat ich brzmienia.Po pierwsze unikajcie raczej modeli z Glosnikiem 4PI - to ten grzybek.Poszerza scene ale daje b.duzo odbic i dzwiek jest niespojny i tak naprawde nienaturalny wyraznie brakuje polaczenia srednicy z gora.Jesli tak jak w 609-XPI jest i jet i 4PI nalezy tego ostatniego wylaczyc a popracowac nad ustawieniem kolumn( starajcie sie raczej w miare moznosci nie zwracac ich do siebie bo one i tak bardzo ogniskuja dzwiek i cierpi na tym scena) lub wytlumieniem wnetrza.Tam gdzie jest mozliwosc Bi-wringu warto zastosowac.Ja najlepsze efekty osiagnalem z kablami stereovoxa - starszy model Firebirda znakomicie sprawuje sie w zaciskach odpowiedzialnych za niskie tony).Elacki lubia prad.Warto stosowac wzmacniacze z duza rezerwa impulsu.Najlepszym rozwiazaniem u mnie okazal sie bi-amping.W efekcie koncowym i tak niestety uznalem ze w wyzszej lidze Elacki sie nie sprawdzaja.Nawet najwyzszemu modelowi brak spojnosci zwlaszcza na pograniczu srednich i wysokich tonow choc bas ma juz calkiem smakowity.Po 3 latach przygody z Elackami pozegnalem sie ostatecznie z nimi.Byly fajne to fakt,ale to jednak nie High-endowa liga.Dziwne bo 609_XPI kosztuje juz maly majatek.Obecnie gram na Wilson Audio Duette - a to juz zupelnie inna klasa.Elacki nie bardzo mozna z nimi porownywac.Pozdrawiam i zycze wielu przyjemnych chwil z Elackami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

wpisuje sie do klubu ELAC.Po roku poszukiwań i odsuchów różnych kolumn usłyszałem fs247 i stwierdziłem są to najleprze kolumny w tej cenie i kupiłem je.Podłączone są do audiolaba 8000s który pracuje jako końcówka mocy i dalej do HK 247 przez wyjście pre-out.Są to kolumny z ANIELSKĄ górą która nie robi sssss i mocnym basem,mam je od pół roku i nie widze leprzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Hej

Jestem szczęsliwym posiadaczem kolumn firmy Elac

model jaki posiadam to ELR 4000II /ELR 125/..poniżej link producenta:

http://www.elac.com/de/products/showid.php?175.

Napedzam je zestawem ADVANCE ACOUSTIC MAP 101+MCD200

dzwięk bardzo przejżysty....rewelacyjna średnica...bajeczna góra...troche niskich mi brakuje..ostatnio zauważyłem że jeden głośnik niskotonowy przy mocnijeszym"odkręceniu"delikatnie strzela/nie harczy/jakby z cewki wyskakiwał...napisałem do dystrybutora ..ale ten typ jest nieosiągalny i nie posiada zamiennika...

Pzdr.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

nikt nie słuchał ! bo niema ich u dystrybutorów a pewnie brzmią jak FS 68 ( które zresztą mam )

ps uwielbiam pytania forumowiczów nt sprzętu "kilka minut" po premierze medialnej ale czasami kilk miesięcy przed debiutem na sklepach !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie słuchał ! bo niema ich u dystrybutorów a pewnie brzmią jak FS 68 ( które zresztą mam )

ps uwielbiam pytania forumowiczów nt sprzętu "kilka minut" po premierze medialnej ale czasami kilk miesięcy przed debiutem na sklepach !

 

w takim razie opisz te fs 68, chętnie się coś dowiem o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam je dopiero 1,5 roku więc jeszcze sie nie wygrzały.... ;)

generalnie pracują prądowo i takiego wzmacniacza potrzebują . Bardzo dobry fundament basowy , dobra średnica i ocieplające brzmienie kosztem mikrodynamiki i góry pasma ale oczywiście niema kolumn idealnych .

Do kina godnie pracują nawet bez dodatkowego suba i sprawdzają sie w prawdziwej muzyce rockowej.

planowana wymiana rok 2012/2013.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zapytać, które kolumny Elac bedą lepsze do pomieszczenia 40 m2, FS 209, czy FS 247? Niby 247 pochodzą z lepszej serii, ale mają mniejsze głośniki niskotonowe i nie posiadają głośnika średniotonowego.

Które z tych kolumn brzmią lepiej w ogólnym tego słowa znaczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, które kolumny Elac bedą lepsze do pomieszczenia 40 m2, FS 209, czy FS 247? Niby 247 pochodzą z lepszej serii, ale mają mniejsze głośniki niskotonowe i nie posiadają głośnika średniotonowego.

Które z tych kolumn brzmią lepiej w ogólnym tego słowa znaczeniu?

Nie sadze bys popelnil jakis sczegolny blad wybierajac 247 lub 209.Na 40m2 obie powinny zagrac przyzwoicie.Ja osobiscie wybralbym 209.2.Ale to kwestia subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam glosniki Elac BS 103.2 i potrzebuje pomocy jaki wzmacniacz lampowy + cd do tego kupic. Pomieszczenie odsłuchowe ok 10m2, muzyka glownie rock, blues, metal. Do wydania na amp i cd ok 1500zl sprzet moze byc uzywany, prosze o jakies link np. do allegro na co polowac.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Chciałbym się cokolwiek dowiedzieć na temat kolumienek Elac 207. Wszędzie są jakies informacje o zestawach 207.2 , 207A ale nigdzie nic o takich jak w temacie. Czy to jakaś pierwsza najstarsza wesja ?? Jako wysokotonówka pracuję tu jakaś chyba metalowa kopułka. W tych zestawach które wspomniałem jest chyba wstęgowa wysokotonówka. Proszę o jakieś informacje jak to gra i z czym się ewidentnie nie będzie lubiło. Widzę niestety że na ma zbyt wielu posiadaczy tych głośniczków. W innym miejscu zadałem to pytanie i bez odzewu :)

Pozdrawiam

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie...i Panie... szybkie pytanie... jaką kolumnę wybrać ?? ELAC FS 68.2 czy Yamaha NS-777

 

działać to będzie w zestawie :http://www.tophifi.pl/towar/id/1846/rs700cds700elac_fs_682/

 

czy polecacie coś innego w cenie z kabelkami do koło 6.500-7.000 zl

 

Pokój 20m2 przelotowy... Słuchałem w salonie tych ELAC'ow i mi pasują....

 

nie słuchałem tych NS-777 może ktoś coś naskrobać jaka różnica do ELAC'ow ??

 

Słucham różnej muzy... Dire Straits, Mark Knopfler, Budka Suflera, M.Jackson, Queen, AC/DC wszystko i nic...

 

..pewnie zaczne słuchać więcej jak postawie sensowniejsze kolumny...

 

Dzięki za odp...Kuba Lodz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Zwracam się do Was z pytaniem :) Czy mieliście jakiś kontakt z tymi Elacami ? http://allegro.pl/wspaniale-glosniki-elac-cl-142-naprawde-warto-i2301517511.html Kiedyś miałem EL-105III i strasznie podobało mi się ich brzmienie - chciałbym wrócić do Elac-a ale nie wiem czy dogadają się z Marantzem Pm7000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Jestem szczęśliwym posiadaczem pary kolumn Elac 91 II , pary Elac EL 55 II oraz Elac ELX 8080, jak do tej pory grały z Marantza 2230 a od niedawna Marantza SR7200.

Co do Marantza 2230 podoba mi się jego ciepłe granie, dobre stereo i to coś, co mnie czasem zaskakuje;] lecz dokucza brak mocy. Marantz SR7200 natomiast gra bardziej krystalicznie, szczególnie na górze, dzwięki są lepiej odseparowane, bardziej krystaliczne, bardzo szczegółowe, mocniejszy i bardziej soczysty jest też dół, ale znowu denerwuje mnie brak regulacji tonów z panela czołowego, jaki polecilibyście wzmacniacz, który był by w stanie nawiązać walkę z SR7200? Bo jednak tego SR7200 oceniam wyżej od 2230. Cena w granicy rozsądku;] Może być używany a nawet powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.