Skocz do zawartości
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE


Cervantes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak do tego podszedłem, ale po kilku odcinkach temat był wyobracany na wszystkie strony. 

Ale to chyba cecha serialu jako takiego - niby ma być inaczej, ale jednak tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Faudę. Pierwszy serial, który trochę mnie wciągnął, bo ostatnio żaden mi "nie wchodzi" i rezygnuję z oglądania na samym początku.
Orientalny temat porachunków izraelsko-palestyńskich, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz i umiejętnie budowane napięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, Fauda jest spoko i trzyma poziom w kolejnych sezonach.

 

Terapia bez trzymanki - bardzo miły komediodramat. Występuje Harisson Ford 😁 

Apple Tv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upload 2020 (Prime)

To nie jest poziom "Małego Pływaka" z Louisem de Funes, do którego mało jaka produkcja może się zbliżyć, ale kilka scen mnie naprawdę ubawiło. Gęby są miłe dla oka, gra na całkiem dobrym poziomie, a sam humor nie jest przerysowany. Jestem po pierwszym odcinku. Jeśli poziom zostanie utrzymany, z przyjemnością obejrzę resztę. Sama fabuła, w jednym zdaniu: "wieczność" według Klausa Schwaba. 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mrok napisał:

To nie jest poziom "Małego Pływaka" z Louisem de Funes...

Myliłem się. To nie jest komedia. Serial nie jest zły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Three Body" - na.... Youtube... 🙂 całkowicie - free

30 odcinków - tłumaczenie (automat) jest całkiem do przyjęcia - biorąc pod uwagę że to AI googla.

Dla kogoś kto czytał "Problem trzech ciał" - pozycja obowiązkowa.

Dla pozostałych - "trzeba poczuć klimnat"...

Dla mnie historia (powieść), muzyka, aktorzy, realizacja mocne 9/10 ! 

Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionej ekranizacji... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, qot napisał:

"Three Body" - na.... Youtube... 🙂 całkowicie - free

30 odcinków - tłumaczenie (automat) jest całkiem do przyjęcia - biorąc pod uwagę że to AI googla.

Dla kogoś kto czytał "Problem trzech ciał" - pozycja obowiązkowa.

Dla pozostałych - "trzeba poczuć klimnat"...

Dla mnie historia (powieść), muzyka, aktorzy, realizacja mocne 9/10 ! 

Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionej ekranizacji... 

No powiem ci że jestem w szoku! Z przejrzanych fragmentów wygląda że realizacja na wysokim poziomie. Aż 30 odcinków - nie przeciągnięte? Bo rozumiem że to pierwszy tom zekranizowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Yodzisław napisał:

to pierwszy tom zekranizowany?

Tak. To tylko "Problem trzech ciał". Wszystkie realizacje kina wschodniego mają tendencję do wyciągania sekwencji emocjonalnych, ale w tym przypadku to bardzo pokrywa się z książką, więc to tu ma uzasadnienie. Co dla osób, które raczej są zwolennikami akcji - może być męczące, natomiast wprowadzenie najnowszych odkryć z fizyki teoretycznej  w sposób łopatologiczny rekompensuje te wszystkie wydłużenia - bo bez tego opowieść nie ma sensu... To czaso-wyciągnięcie nadaje wydźwięk ponadczasowy i ponad wymiarowy 🙂

Ja jestem zauroczony wizją (książkową i filmową). 

Spojler:

W 29 odcinku jest scena ze statkiem, której nie da się odzobaczyć 😄 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kawałek z muzyką 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qot napisał:

Tak. To tylko "Problem trzech ciał". Wszystkie realizacje kina wschodniego mają tendencję do wyciągania sekwencji emocjonalnych, ale w tym przypadku to bardzo pokrywa się z książką, więc to tu ma uzasadnienie. Co dla osób, które raczej są zwolennikami akcji - może być męczące, natomiast wprowadzenie najnowszych odkryć z fizyki teoretycznej  w sposób łopatologiczny rekompensuje te wszystkie wydłużenia - bo bez tego opowieść nie ma sensu... To czaso-wyciągnięcie nadaje wydźwięk ponadczasowy i ponad wymiarowy 🙂

Ja jestem zauroczony wizją (książkową i filmową). 

Spojler:

W 29 odcinku jest scena ze statkiem, której nie da się odzobaczyć 😄 ...

Trylogia książkowa jest wybitna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem "Gangi Londynu", niejednokroć chwalone i wysoko oceniane... Powiem tak: serial jest dobrze zrobiony, w szybkim tempie, od strony wizualnej nie można mu nic zarzucić. Sceny walk, sekwencje potyczek z użyciem pięści, noży, maczet, wszelakiego asortymentu broni strzeleckiej (włączając w to nawet wielkokalibrowe karabiny wyborowe, sic!), stanowią prawdziwą ucztę dla miłośników tego typu atrakcji. Przyznam, że ja także niektóre akcje oglądałem po kilka razy, naprawdę świetne są te momenty i brawo dla choreografów oraz specjalistów od efektów specjalnych. Krew leje się - dosłownie! - wiadrami, głowy eksplodują, flaki wypływają z rozprutych brzuchów, paznokcie, zęby, oczy, itp., etc. Dla fanów mocnych wrażeń będzie jak znalazł 😁

Jedna tylko moja uwaga, dla mnie istotna wielce... Otóż trzeba tylko wyłączyć myślenie i nie doszukiwać się logiki, a będzie się naprawdę przyjemnie (?) oglądało walki gangów. Byle nie z dziećmi lub co bardziej wrażliwymi osobami, serio, cała akcja rozpoczyna się od dość mocnej sceny i dalej jest jeszcze mocniej. W sumie oceniam na 6/10, z powyższymi zastrzeżeniami.

Ps. Czy będą kolejne sezony?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Ps. Czy będą kolejne sezony?

Drugi sezon już jest. Można znaleźć w sieci z napisami. Pierwszy sezon jest na SkyShowtime i prawdopodobnie drugi może niedługo się pokazać. Światowa premiera 22.10.2022.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 16:59, dzarro napisał:

Ale mimo wszystko równanie w adaptacji do wyobrażeń graczy i w ogóle robienie filmów wg gier to już szczyt patofandomu.

To nie ma nic do rzeczy. Serial The last of us jest dramatycznie słaby. Pod każdym względem.

Noty "krytyków" na filmwebie obracające się wokół "8" to jakiś żart. Podobnie jak główna recka Walkiewicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie ma nic do rzeczy. Serial The last of us jest dramatycznie słaby. Pod każdym względem.
Noty "krytyków" na filmwebie obracające się wokół "8" to jakiś żart. Podobnie jak główna recka Walkiewicza.

Ma to „wiele do rzeczy” - bo hype wokół serialu jest tak duży właśnie dlatego, że to adaptacja gry. Serial jest kreowany na pierwszą udaną adaptację gry wideo. Dla ludzi ok. trzydziestki, może nawet trochę starszych gry są traktowane jako pełnowartościowe doświadczenie kulturowe - stąd poszukiwanie „wzorców”, które miałyby utrwalić taką perspektywę. Sam tego nie podzielam, w ogóle niezbyt wierzę we współtwórczą rolę odbiorcy, ale faktem jest, że takie procesy w kulturze zachodzą .
Ludzie marudzą że zjechali z jakością w ostatnim sezonie - potwierdzasz?

Niestety - trzeba się z tym zgodzić. Za dużo kowbojskiej cepelii. Po 4,5 sezonu (piąty ma mieć jeszcze drugą część, która dopnie wątki) serial wypada jednak słabiej od „Sukcesji” - jest niezbyt spójny, postaci tracą psychologiczną wiarygodność. Costner cały czas pitoli jakieś świętojebliwe smuty, córeczka, wcześniej moja ulubiona postać, galopuje w kierunku autoparodii - w dodatku szołlamer czerpie sadystyczną przyjemność w wymyślaniu cierpień dla niej i tej drugiej Indianeczki. Nadal da się to oglądać - ale szału nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 22:34, broniasz napisał:

Ja wiem, że szołtajm jest za 12,50, no ale kiedy do licha 2 sezon Gangów Londynu,ha.

Drugi sezon wymiata. Jest znacznie lepszy niż pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Meloman napisał:

Noty "krytyków" na filmwebie obracające się wokół "8" to jakiś żart. Podobnie jak główna recka Walkiewicza.

Czyli jesteś krytykiem, lecz bez  "  "?

Lepszym, bardziej doświadczonym, docenionym, z kluczowymi publikacjami itd. 

W takim razie może się przedstaw?

Jednak nie?

Ogranicz więc swoje stanowcze wyroki, do własnych ocen, nie wystawiaj przy okazji "laurek" krytykom i innym, którzy serial oceniaja na +.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego żyją krytycy? Przecież nie z tego, że napiszą, ze coś jest do d... 😉

Też uważam, że ten serial, 'The last of us', jest beznadziejny. Przestałem oglądać po drugim odcinku.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, iro III napisał:

Czyli jesteś krytykiem, lecz bez  "  "?

Zwróć proszę tylko uwagę, jakie osoby uznawane są na filmwebie za krytyków, a myślę, że szybko zorientujesz się, że używanie tego terminu w cudzysłowie jest jak najbardziej na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dzarro napisał:

Ma to „wiele do rzeczy” - bo hype wokół serialu jest tak duży właśnie dlatego, że to adaptacja gry. Serial jest kreowany na pierwszą udaną adaptację gry wideo. Dla ludzi ok. trzydziestki, może nawet trochę starszych gry są traktowane jako pełnowartościowe doświadczenie kulturowe - stąd poszukiwanie „wzorców”, które miałyby utrwalić taką perspektywę. Sam tego nie podzielam, w ogóle niezbyt wierzę we współtwórczą rolę odbiorcy, ale faktem jest, że takie procesy w kulturze zachodzą .

Fani tej gry uważają, że tego nie da się oglądać...nie wiem kto traktuje jako pełnowartościowe doświadczenie kulturowe. 

Co najwyżej są gry które są kultowe jak np. DIABLO i niejedna osoba świetnie się przy niej bawiła ze znajomymi i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ajothe napisał:

Fani tej gry uważają, że tego nie da się oglądać...

A, teraz rozumiem, tym bardziej, że nie grałem, i nie gram w nic z gier.

Jestem więc z innej "dzielni" 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ostatni sezon Sukcesji.Obejrzałem 3 odcinki i już wiem, że bardzo ale to bardzo będzie mi go brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2023 o 16:00, Ajothe napisał:

Fani tej gry uważają, że tego nie da się oglądać...nie wiem kto traktuje jako pełnowartościowe doświadczenie kulturowe. 

Co najwyżej są gry które są kultowe jak np. DIABLO i niejedna osoba świetnie się przy niej bawiła ze znajomymi i tyle. 

A tak znakomicie się zaczynał ten serial. Na pierwszym odcinku autentycznie spadły mi kapcie. I naprawdę się bałem chociaż już taki młody nie jestem ...🤣

Niestety kolejne odcinki to poprostu strata czasu. Szkoda. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwszy odcinek to petarda z fajnym odwzorowaniem i praca kamery jak z gry. 

Szkoda, że nie poszli w tą stronę...

Byłaby to fantastyczna rozrywka. 

 

Swoją drogą jedyny film o zombie, który zrobił na mnie dobre wrażenie to "28 dni później".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, broniasz napisał:

Oglądam ostatni sezon Sukcesji.Obejrzałem 3 odcinki i już wiem, że bardzo ale to bardzo będzie mi go brakowało.

Tyle dobrego słyszałem o tym filmie, że chyba w końcu obejrzę 😀

7 minut temu, Ajothe napisał:

Tak, pierwszy odcinek to petarda z fajnym odwzorowaniem i praca kamery jak z gry. 

Szkoda, że nie poszli w tą stronę...

Byłaby to fantastyczna rozrywka. 

 

Swoją drogą jedyny film o zombie, który zrobił na mnie dobre wrażenie to "28 dni później".  

O zombiakach jest dużo dobrych filmów ( pod warunkiem,  że się taka stylistykę lubi).

Teraz mi się przypomniał pewien film i proszę o pomoc w namierzeniu. Widziałem go w kinie ( to mógł być 2003 lub 2004).

Za cholerę nie pamiętam tytułu. W każdym bądź razie ludzkość została,,zarażona " i jest ,,wysyp" zombie.

I na początku filmu jest scena gdzie autentycznie się zesrałem ze strachu. 

Wieczorem ojciec i matka bawią się z córką i potem kładą dziecko do snu. Dziewczynka miała powiedzmy z 6 lat.

W nocy lub nad ranem zostaje zarażona( nie pamiętam jak).

I teraz najlepsze.  Rano staje w drzwiach do sypialni rodzicow w koszuli nocnej . Na początku stoi  ,, normalnie" . Widać zarys dziecka. A później w nienaturalny sposób się wygina, wydaje dziwne odgłosy,  przepotwarza sie w coś.....  Nieprawdopodobne wrazenie robiło to wtedy.... 

Ktoś,  coś kojarzy ? Jakiś tytuł? Dodam że film całościowo był przeciętny ale Ta scena wdeptala mnie w ziemię!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O zombiakach jest dużo dobrych filmów ( pod warunkiem,  że się taka stylistykę lubi).
Teraz mi się przypomniał pewien film i proszę o pomoc w namierzeniu. Widziałem go w kinie ( to mógł być 2003 lub 2004).
Za cholerę nie pamiętam tytułu. W każdym bądź razie ludzkość została,,zarażona " i jest ,,wysyp" zombie.
I na początku filmu jest scena gdzie autentycznie się zesrałem ze strachu. 
Wieczorem ojciec i matka bawią się z córką i potem kładą dziecko do snu. Dziewczynka miała powiedzmy z 6 lat.
W nocy lub nad ranem zostaje zarażona( nie pamiętam jak).
I teraz najlepsze.  Rano staje w drzwiach do sypialni rodzicow w koszuli nocnej . Na początku stoi  ,, normalnie" . Widać zarys dziecka. A później w nienaturalny sposób się wygina, wydaje dziwne odgłosy,  przepotwarza sie w coś.....  Nieprawdopodobne wrazenie robiło to wtedy.... 
Ktoś,  coś kojarzy ? Jakiś tytuł? Dodam że film całościowo był przeciętny ale Ta scena wdeptala mnie w ziemię!

Remake „Świtu żywych trupów”. Oryginał Romero jest dużo lepszy. Zresztą scena z zombie-dziewczynką to kalka z finałowych sekwencji „Nocy żywych trupów” - oryginał też lepszy.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dzarro napisał:


Remake „Świtu żywych trupów”. Oryginał Romero jest dużo lepszy. Zresztą scena z zombie-dziewczynką to kalka z finałowych sekwencji „Nocy żywych trupów” - oryginał też lepszy.

 

 

 

 

 

 

Dzięki za pomoc ale to nie to. Tamta scena byla straszniejsza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Offer" - Rewelacyjny serial o tym jak kręcono "Ojca Chrzestnego" . Mocno polecam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 07:25, Łukasz_62438 napisał:

Obejrzałem "Gangi Londynu", niejednokroć chwalone i wysoko oceniane... Powiem tak: serial jest dobrze zrobiony, w szybkim tempie, od strony wizualnej nie można mu nic zarzucić. Sceny walk, sekwencje potyczek z użyciem pięści, noży, maczet, wszelakiego asortymentu broni strzeleckiej (włączając w to nawet wielkokalibrowe karabiny wyborowe, sic!), stanowią prawdziwą ucztę dla miłośników tego typu atrakcji. Przyznam, że ja także niektóre akcje oglądałem po kilka razy, naprawdę świetne są te momenty i brawo dla choreografów oraz specjalistów od efektów specjalnych. Krew leje się - dosłownie! - wiadrami, głowy eksplodują, flaki wypływają z rozprutych brzuchów, paznokcie, zęby, oczy, itp., etc. Dla fanów mocnych wrażeń będzie jak znalazł 😁

Jedna tylko moja uwaga, dla mnie istotna wielce... Otóż trzeba tylko wyłączyć myślenie i nie doszukiwać się logiki, a będzie się naprawdę przyjemnie (?) oglądało walki gangów. Byle nie z dziećmi lub co bardziej wrażliwymi osobami, serio, cała akcja rozpoczyna się od dość mocnej sceny i dalej jest jeszcze mocniej. W sumie oceniam na 6/10, z powyższymi zastrzeżeniami.

Ps. Czy będą kolejne sezony?

 

Dorwałeś gdzieś drugi sezon? Widziałem pierwszy, i akcja wgniata w fotel, ale drugiego jeszcze nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.