Jump to content
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE

Recommended Posts

4 godziny temu, SynSama napisał:

Sama tematyka tego serialu kwalifikuje do szybkiego sięgnięcia po żyletkę i ciach ciach po żyłach

Ojej, a dlaczegóż to?? To tylko epicka opowieść z pewnym (a nawet z kilkoma) przesłaniem. Do tego wyśmienita gra aktorska i muzyka. Trza włączyć i się zrelaksować ?

• Like 1
1 godzinę temu, asterix1 napisał:

Panowie oglądał z Was ktoś 2 sezon "Modyfikowany Węgiel""Altered Carbon"?

warte obejrzenia?(pierwszy sezon jak dla mnie dobry)

oglądam, jak macham sobie na orbitreku

takie niezobowiązujące, podoba mi się od strony wizualnej, natomiast scenariusz to już mocno średnio

W dniu 29.03.2020 o 17:18, luckyguliver napisał:

Powiem tak. Jak ktos lyknal wszystkie sezony to 8 tym bardziej ? Choc przyznam ze 1 lub 2 byly jakby slabsze. Niestety nie pamietam ktore bo wychodza z coraz wieksza przerwa.

Jesli chodzi o bohaterke to wlasnie jej schizofrenia robi tu najlepsza robote. Nigdy nie wiadomo czy sa to jej wlasne wymysly czy tez podwoja gra swiata szpiegow. Nieprzewidywalnosc kierunku akcji, ot co.

Zgadzam się. Pierwsze dwa czy trzy sezony były dość irytujące, szczególnie Brody i cała jego rodzinka. Im dalej, tym lepiej, później pojawiły się ciekawe postacie, jak np. Quinn. Ogólnie te klimaty polityczno-szpiegowskie - bardzo dobre. Tak jak piszesz, postać Mathison, a właściwie gra aktorska Claire Danes pierwsza klasa.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

2 godziny temu, asterix1 napisał:

Panowie oglądał z Was ktoś 2 sezon "Modyfikowany Węgiel""Altered Carbon"?

warte obejrzenia?(pierwszy sezon jak dla mnie dobry)

Czeka na mnie wersja anime. 

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

11 godzin temu, Froju napisał:

Zdjęcia absolutnie topowe.
Scenografia, zwłaszcza w funkcji braku dostępu do Watykanu, bardzo dobra.
Muzyka wyśmienita.
Bardzo dobra gra głównego bohatera i nie tylko jego.
Kilka absolutnie doskonałych scen wartych wielkiego ekranu.
Natomiast czy jest o "czymś" czy o "niczym" to kwestia indywidualna odbiorcy. Jak zawsze.
Dla mnie jeden z lepszych seriali jakie widziałem.

To by było akceptowalne, gdybyś opowiadał o 1,5 godzinnym filmie, a nie o 8 czy 10 (już nie pamiętam) odcinkowym serialu.

Przy okazji: czy znają Panowie "Glow"? To jedno z moich serialowych odkryć ostatnich miesięcy. Zwłaszcza dwa pierwsze sezony.

Edited by d-t-x

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

W dniu 31.03.2020 o 23:18, AL napisał:

Mówisz o tym serialu o pudernicach  ?

Pomijając to pejoratywne określenie milczeniem - tak.

• Haha 1

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Castlevania - sezon 03. Troszkę nudno i dłużyzny. Specyfika. Troszkę zmarnowany potencjał przy okazji którego już chyba ostatecznie umarła moja odwieczna nadzieja, że da się zrobić dobry film animowany. Nie da się.

Smuga cienia spowija..;-)

Narcos- jest tak że kończysz serial i nie wiesz co ze sobą zrobić. Czekasz kiedy główny bohater zginie a jak się to stało to trochę żal że tak szybko i w taki sposób. Pierwsze dwa sezony miazga. Świetnie zrobione i fajnie się ogląda. Trzeci sezon to niepewne podejście do niego czy czasem tempo akcja i główni bohaterzy staną na wysokości zadania. W miarę postępu czasu zdobywają moją sympatię i akcja znowu na najwyższych obrotach. Chyba długo nie będzie serialu który zrobi na mnie podobne wrażenie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

8 godzin temu, 5maniek napisał:

Obejrzałem do końca, jednak słabsze niż wydawało się w połowie serii. Już tak mocno nie polecam.

:-))))

4 godziny temu, manfred1 napisał:

Narcos- jest tak że kończysz serial i nie wiesz co ze sobą zrobić.

Po pierwszym sezonie miałem ochotę na drugi, ale ten drugi to już popłuczyny.

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Jest taki serial "Carnivale". Trochę pokręcony i nierówny, ale świetna jest scenografia i piękne zdjęcia. Ponoć HBO równolegle zamówiło ten serial oraz "The Sopranos", i po sukcesie tego drugiego skasowało "Carnivale". Moim zdaniem, niesłusznie - dzisiaj byłby to hicior. Polecam na czasy zarazy.

W dniu 5.04.2020 o 03:05, 5maniek napisał:

Obejrzałem do końca, jednak słabsze niż wydawało się w połowie serii. Już tak mocno nie polecam.

Faktycznie miłośnicy Gry o tron albo jakichś strzelanek dla gimbazy mogą być zawiedzeni - dla każdego kto ceni dobry sensacyjny obyczaj pozycja obowiązkowa!!! Serial TOP w swoim gatunku nie mam pojęcia czemu na filmwebie ma taką słabą ocenę podczas gdy masa GNIOTÓW ma wyższą –jednym słowem POLECAM!!!

Tak czy owak dzięki za namiary bo w dzisiejszych czasach dobrze jest mieć co oglądać....

Edited by jgx
Godzinę temu, jgx napisał:
W dniu 5.04.2020 o 03:05, 5maniek napisał:

Faktycznie miłośnicy Gry o tron albo jakichś strzelanek dla gimbazy mogą być zawiedzeni

No taaak. W dzisiejszych czasach coraz częściej człowiek się dowiaduje o ludziach czegoś więcej. Gratuluję czegoś z czym się nie dyskutuje. 

Godzinę temu, jgx napisał:

Tak czy owak dzięki za namiary bo w dzisiejszych czasach dobrze jest mieć co oglądać...

NAPRAWDĘ nie ma za co! 

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

14 godzin temu, skynyrd napisał:

Jak dla mnie, beznadziejnie.

To po co ogladałeś ? zapodaj lepiej jakąś dobrą propozycję .

Gomorra bardziej naturalna i z klimatem , pewnie że Zero zamerykanizowane za bardzo i  pary na 2 odcinki ale Gomorra też miała przestoje a całościowo warto się było przemęczyć .

Jest czas na nadrobienie zaległości :

Detektyw 2 i 3 cześć robi robotę . 

Edited by jacm
20 godzin temu, jacm napisał:

Zero Zero Zero twórcy Gomorry jest dobrze. 

Nawet bardzo dobrze, natomiast przecieram oczy ze zdumienia nad powszechnie tu chwalonym Kalifatem. Pierwszy odcinek obejrzałem prawie gryząc już tynk ze ścian. Zmuszę się, aby objerzeć drugi, ale będzie to wyzwanie nie lada....

Smuga cienia spowija..;-)

Do filmu się nie umywa, z odcinka na odcinek jest co raz bardziej żenujący i głupkowaty.