Jump to content
Cervantes

SERIALE ZAGRANICZNE

Recommended Posts

Tak beznadziejnej nudy, już dawno nie widziałem.

Perry Mason - wypad, szkoda czasu.

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Ciekawy serial ,,Defending Jacob,, 8 epizodów  , myślę że większość osób będzie zadowolona , dość oryginalny pomysł i zero nudy.

xavian

Stranger Things z sezonu na sezon coraz lepszy. Coś jakby Carpenter nakręcił ET. Rewelacja.

• Like 1
  • Haha 1

Jestem po dwóch sezonach "Cobra Kai" czyli serialowej kontynuacji Karate Kid. 

I kurcze jestem zachwycony. Jeden z lepszych seriali jakie ostatnio widzialem. Szczerze polecam. 

Raspberry Pi + Allo Digi One SE -Wireworld Starlight 8 -  Topping D50s -wireworld solstice 8-  Hegel H200 -Wireworld Luna 8 -Audio Physic Tempo VI

Godzinę temu, asterix1 napisał:

"Kraina Lovecrafta" -tutaj można obejrzeć pierwszy odcinek...mi sie podobał 😉

Po dwóch odcinkach wygląda to na słabszą wersję Watchmen.  Problemy rasowe w formie socrealistycznego wykładu - w kostiumie fantasy. Do tego formalne wygibasy udające "nowatorstwo". Moim zdaniem takie seriale to woda na młyn rasistów... Nawet niezbyt udany Penny Dreadful. City of Angels wydaje się niezwykle głęboki przy tym dziele. Ja odpuszczam. 

Edited by dzarro

Ja Watchmenów nie skończyłem . Po Twoich informacjach do KL nie podchodzę.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

2 godziny temu, dzarro napisał:

Po dwóch odcinkach wygląda to na słabszą wersję Watchmen.  Problemy rasowe w formie socrealistycznego wykładu - w kostiumie fantasy. Do tego formalne wygibasy udające "nowatorstwo". Moim zdaniem takie seriale to woda na młyn rasistów... Nawet niezbyt udany Penny Dreadful. City of Angels wydaje się niezwykle głęboki przy tym dziele. Ja odpuszczam. 

To są seriale dla pryszczatych piętnastolatków wychowanych na komiksach

Problemy rasowe warto zostawić dla nieco bardziej ambitnych produkcji 

Niestety serialowe Disco Polo bierze górę

Oglądam drugi sezon netflixowego "Punishera" - pierwszy wspominam dobrze, a drugi po 3-4 odcinkach "taki se". Raczej nic godnego polecenia i nie mam ochoty brnąć w kolejne odcinki. 

Raspberry Pi + Allo Digi One SE -Wireworld Starlight 8 -  Topping D50s -wireworld solstice 8-  Hegel H200 -Wireworld Luna 8 -Audio Physic Tempo VI

"Młody Wallander". Miejsce: Szwecja. Czas...............
2 dekada XXI w.
Czekamy teraz na polską wersję. Młody Kapitan Żbik.

"See" oglądaliście ? Jestem po pierwszym ( i jak się okazało ) ostatnim sezonie. Pomysł dobry, jak to często bywa ( a raczej najczęściej ) początek dobry, potem za wkładam i "wybitnym" udziałem źle dobranych postaci rozmywa....się :-)

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Wziąłem na tapetę "The Valhalla Murders" (Netflix) - islandzki, 8-odcinkowy kryminał. Całkiem nieźle daje radę i mogę go polecić.

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

10 godzin temu, SynSama napisał:

"See" oglądaliście ? Jestem po pierwszym ( i jak się okazało ) ostatnim sezonie. Pomysł dobry, jak to często bywa ( a raczej najczęściej ) początek dobry, potem za wkładam i "wybitnym" udziałem źle dobranych postaci rozmywa....się 🙂

Tylko jeden odcinek. Na razie się wstrzymałem ale będę kontynuował. Po jednym odcinku ciężko ocenić.

chwilowy brak działalności w audio.

"Pod nr 9" serial na HBO Go.  Każdy odcinek to osobna historia utrzymana w tonacji horroru/kryminału/groteski. W każdym odcinku występują ci sami aktorzy. Niektóre odcinki to sztampa ale całkiem sporo oryginalnych historii i kilka perełek.     

"Perry Mason". Nierówne ale w sumie - całkiem, calkiem. W kategorii seriali sądowych(od połowy jest w tek konwencji) "Il processo" jest jednak lepsze.

Nieźle zaczął się też serial "Wychowane przez wilki". Co prawda podstawowy temat(rzecz dzieje się po apokaliptycznej wojnie między fanatykami religijnymi a ateistami) wskazuje, że serial może mieć politycznie poprawny zjazd jak inne produkcje HBO z ostatnich lat, ale na razie mam nadzieję, że nie będzie tak źle...