Skocz do zawartości
IGNORED

SERIALE ZAGRANICZNE


Cervantes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądam aktualnie już wspomniany to wcześniej "Yellowstone", jak dla mnie naprawdę wart obejrzenia, kończę drugi sezon, nie znudził mi się, wręcz przeciwnie,no i te krajobrazy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 10:26, soundchaser napisał:

No jak nie ma, jak są. Cały czas walczą o przetrwanie, wspierają się nawzajem. Postaci przechodzą przemiany charakterologiczne. Ich postawy często są nieracjonalne, wynikające z przeżyć i wcześniejszych doświadczeń. Na to wszystko ma wpływ ludzka psychika.
Książkę można by napisać na temat psychicznych postaw głównych bohaterów, a Ty kurna nie widzisz wątków psychologicznych.
To na czym się skupiałeś oglądając ten serial? Na rozwalaniu łbów szwędaczom? ;-)

Tyle, że jest to "pzyholokia" rodem i poziomem z seriali wenezuelskich, w tym także "głębia" postaci, więc jak dla mnie - nie ma tematu :-).

Zdajesz się zapominać, że to wszytsko oparte jest na komiksie i tu nawet najlepszy sędzia Laguna nic z tego wykręcić nie mógł i nie wykręcił, a szkoda, bo potencjał był. Jeśli starannie przeanalizujesz pierwszy sezo i to, jak później scenarzyści sami się pogubili w którą stronę to wszystko ma iść, być może dostrzeżesz o czym mówię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Świetny serial, dawno już tak dobrego kina nie widziałem. Obejrzałem całość w jeden dzień ☺️

Kurcze, jakoś tak obojętnie przechodziłem koło tego, ale chyba zostałem wreszcie namówiony. :)) Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

Zdajesz się zapominać, że to wszytsko oparte jest na komiksie i tu nawet najlepszy sędzia Laguna nic z tego wykręcić nie mógł i nie wykręcił, a szkoda, bo potencjał był.

Ale czego Ty oczekujesz od tego typu serialu? To jest typowy horror, trochę sci-fi, ale patrząc na to co się ostatnio dzieje na świecie, to wcale sytuacja nie jest taka nieprawdopodobna. Pomijam oczywiście żywe trupy, bo to bzdura jest. Film jest świetnie zrobiony i ma wszystkie atrybuty spełniające wymogi gatunku. Jeśli uważasz, że potencjał nie został wykorzystany, to czego spodziewałeś się po nakręceniu pierwszego sezonu? Jak miałaby przebiegać dalsza akcja, byś jako wytrawny kinoman był usatysfakcjonowany?
Tylko nie odpowiadaj wykrętnie, że to należy do twórców filmu, a Ty jesteś tylko widzem, bo skoro uważasz, że potencjał był, tylko niewykorzystany, to z pewnością masz jakieś swoje zdanie co do dalszego przebiegu akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale czego Ty oczekujesz od tego typu serialu? To jest typowy horror, trochę sci-fi, ale patrząc na to co się ostatnio dzieje na świecie, to wcale sytuacja nie jest taka nieprawdopodobna. Pomijam oczywiście żywe trupy, bo to bzdura jest. Film jest świetnie zrobiony i ma wszystkie atrybuty spełniające wymogi gatunku. Jeśli uważasz, że potencjał nie został wykorzystany, to czego spodziewałeś się po nakręceniu pierwszego sezonu? Jak miałaby przebiegać dalsza akcja, byś jako wytrawny kinoman był usatysfakcjonowany?
Tylko nie odpowiadaj wykrętnie, że to należy do twórców filmu, a Ty jesteś tylko widzem, bo skoro uważasz, że potencjał był, tylko niewykorzystany, to z pewnością masz jakieś swoje zdanie co do dalszego przebiegu akcji.
Akurat "żywe trupy" czy też "żywa śmierć", jako metafora, to nie jest bzdura, czego dowodem są choćby arcydzieła Romero. Sama metafora jest bardzo nośna i można jej używać na różne sposoby - np. w wymiarze eschatologicznym, politycznym, socjologicznym. Zwracam uwagę jak pomysły Romero są podobne do wcześniejszych katastroficznych czy dystopijnych wizji masowego społeczeństwa kreowanych np. przez Witkacego. Jego hieperrobociarze czy Mandelbaumy to nic innego jak żywe trupy tylko w nieco innym anturażu.
Problemem TWD jest zbyt duża liczba sezonów - każdy serial, który nie jest od razu pomyślany jako zamknięta całość ma tego typu przypadłość, czego najlepszym przykładem jest GOT.
W TWD w pierwszych sezonach kilka wątków jest realizowanych wybornie - jak choćby kolejne stadia przemiany Ricka. Potem to wrzystko siada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Zbyt duża liczba sezonów powoduje znużenie, bo zazwyczaj brakuje pomysłów realizatorom, by "przytrzymać" widza (są wyjątki, o których pisałem ja, czy inni wcześniej). W "Szwędaczach" widzę parę naciąganych scen, jak np. "śmierć" Glenna w 6 sezonie,
jednak na tym etapie nadal rajcuje mnie oglądanie, bo uwielbiam tego typu produkcje - dobrze zrobione, akcja jest nieprzewidywalna (oprócz rzecz jasna tego, że ciągle jest zagrożenie ze strony trupów lud ludzi), są emocje i ciekawe wątki psychologiczne. Choć przyznam, że już trochę za dużo ostatnio tych mądrych dialogów w sytuacjach, gdy nie ma czasu do stracenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 15:33, Łukasz_62438 napisał:

Świetny serial, dawno już tak dobrego kina nie widziałem. Obejrzałem całość w jeden dzień ☺️

Podobno

Nudnawy FBI - ale do obejrzenia

Polski Miasto długów - fajny, bez zadęcia

Dobry ruski Czerwona Królowa (można z kobietą)

Kapitalny Dolina Łez o wojnie Jom Kipur - Żydzi robią w tej chwili najlepsze produkcje.

Kapitalny Manhunt 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podobno
Nudnawy FBI - ale do obejrzenia
Polski Miasto długów - fajny, bez zadęcia
Dobry ruski Czerwona Królowa (można z kobietą)
Kapitalny Dolina Łez o wojnie Jom Kipur - Żydzi robią w tej chwili najlepsze produkcje.
Kapitalny Manhunt 2
Oglądam teraz "grób" produkcji izraelskiej, całkiem dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RAF77 napisał:
9 godzin temu, skynyrd napisał:
Podobno
Nudnawy FBI - ale do obejrzenia
Polski Miasto długów - fajny, bez zadęcia
Dobry ruski Czerwona Królowa (można z kobietą)
Kapitalny Dolina Łez o wojnie Jom Kipur - Żydzi robią w tej chwili najlepsze produkcje.
Kapitalny Manhunt 2

Oglądam teraz "grób" produkcji izraelskiej, całkiem dobry.

To skończ, nie warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, skynyrd napisał:

 

Kapitalny Dolina Łez o wojnie Jom Kipur - Żydzi robią w tej chwili najlepsze produkcje

 

Po dwóch odcinkach wygląda mi to raczej na propagandową srake w rodzaju czterech pancernych i tak samo realistyczną.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 14:08, dzarro napisał:

Jeśli masz na myśli Walking Dead to problemy zaczynają się od 6 sezonu. Tzn. 6 i 7 mają jeszcze b. mocne odcinki (np. słynny 1/7)

Dotarłem do tego 1/7. 
Kuźwa...pozbierać się nie mogę. Mocny faktycznie ze względu na niezwykły wręcz poziom okrucieństwa i odczłowieczeństwa.
Jednak coraz więcej wręcz nieprawdopodobnych scen i kuriozalnych sytuacji. Jeśli serial wkracza w fazę gdzie wszystko jest możliwe, bez sensownego wytłumaczenia, to chyba czas sobie dać spokój.

Widzę, że ruch się zrobił w tym wątku.
Niedługo pewnie wszyscy będziemy oglądać HBO, Canal+, Netflix jak nas zamkną w narodowej kwarantannie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HBO wreszcie jest 4 sezon Mr. Robot. A już myślałem że będę się męczył ze średniakami typu Alienista czy Od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 22:25, dzarro napisał:

Na HBO wreszcie jest 4 sezon Mr. Robot.

Nie dałem rady nawet jednego odcinka.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie 6 odcinkowce bywają znakomite. 

Niestety,, Ulubiency Midasa,, do nich nie Należą, niespójny na siłę, dylematy dosoroslych jakby  psychicznych, dialogi przepisane od kolegi przez ramię ściągając na sprawdzianie. Omijać szerokim łukiem polecam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 18:34, SynSama napisał:
W dniu 16.11.2020 o 22:25, dzarro napisał:

Na HBO wreszcie jest 4 sezon Mr. Robot.

Nie dałem rady nawet jednego odcinka.....

Poleć coś, bo wydajesz się bardzo wybrednym odbiorcą. Może trafisz w mój gust. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pewnie już wszyscy widzieli,no ale gdyby...to Zamęt w HBO GO,dla mnie supcio,dużo fajnej muzyczki i vinyle w tle.Krew też  jest i to w dużych ilościach,tak naprawdę to mógłby to być Fargo 5 ,bo słyszałem,że czwórkę świat już ogląda.Z nowości Branża nieżle się rozkręca,tyż HBO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam rumuński serial kryminalny "W Cieniu":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobrze się to ogląda, jest też trochę czarnego humoru, ale na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2020 o 23:36, broniasz napisał:
  • Pewnie już wszyscy widzieli,no ale gdyby...to Zamęt w HBO GO,dla mnie supcio,dużo fajnej muzyczki i vinyle w tle

Fajny był ten motyw z unikalną płytą Otisa Reddinga ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaranek. napisał:

Fajny był ten motyw z unikalną płytą Otisa Reddinga ?

Szukam tego tytułu w ludzkiej cenie,wydanego na złocie przez MFSL.

W cieniu jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 11.11.2020 o 19:06, SynSama napisał:

Beaking Bad zapowiadał się świetnie praktycznie po kilkunastu minutach.....

A ja oglądałem na raty bo mocno zmienne tempo akcji powodowało,że odchodziłem od filmu chociaż film oceniam wysoko.

Natomiast polubiłem to uniwersum i z przyjemnością zobaczyłem El Camino dla mnie mające same zalety i brak wad BB.

Teraz oglądam prequel BB czyli  Zadzwoń do Saula i stawiam go wyżej od BB. Ma mniej dłużyzn, ostrzejszą akcję i więcej szydery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stench napisał:

z przyjemnością zobaczyłem El Camino dla mnie mające same zalety i brak wad BB.

El Camino to zdaje się film fabularny. Taki oglądałem i moim zdaniem jest dużo słabszy od serialu BB.
 

 

3 godziny temu, stench napisał:

Teraz oglądam prequel BB czyli  Zadzwoń do Saula i stawiam go wyżej od BB. Ma mniej dłużyzn, ostrzejszą akcję i więcej szydery.

Better Call Saul jeszcze przede mną, to się nie wypowiem.
Te "dłużyzny" w Breaking Bad są przecież zamierzone i moim zdaniem czynią film dużo ciekawszym, tym bardziej, że są wręcz konieczne do budowania napięcia i odzwierciedlenia stanów emocjonalnych bohaterów. Bez nich, to byłoby zwyczajne kino akcji, a w tym serialu nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, soundchaser napisał:

Te "dłużyzny" w Breaking Bad są przecież zamierzone i moim zdaniem czynią film dużo ciekawszym, tym bardziej, że są wręcz konieczne do budowania napięcia i odzwierciedlenia stanów emocjonalnych bohaterów. Bez nich, to byłoby zwyczajne kino akcji, a w tym serialu nie o to chodzi.

czasami twórców poniosło - jeden odcinek poświęcili polowaniu na muchę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Che molto guadagna chi putana perde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, 100icki napisał:

czasami twórców poniosło - jeden odcinek poświęcili polowaniu na muchę

Pamiętam. Też mnie wkurzał, ale doszedłem do wniosku, że to było celowe rozładowanie napięcia przed kolejnymi zwrotami akcji. W końcu to tylko jeden odcinek spośród kilkudziesięciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądanie Gambit królowej, polecam ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambit rewelacja gra aktorska głównej bohaterki majsztersztyk. 

Z Taką grą mogli by z nią nakrecić film o sprzedawaniu zapałek w kiosku Ruchu i byłby porywający. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.