Jump to content
IGNORED

magnat vector 55


Guest theodore

Recommended Posts

Guest theodore

(Konto usunięte)

co sądzicie o tych kolumnach 2,5 drożnych? W Mediamarkt mozna je kupić za 500 zł/szt.

Link to comment
Share on other sites

cena b. dobra, normalnie kosztoweały ok 2 tys

koniecznie posłuchaj sam czy Ci odpowiada ich brzmienie - w prasie były dość odmeinne opinie - od zachwytów do jednoznacznej krytyki

Link to comment
Share on other sites

Duże kolumny do robienia średniej wielkości prywatek w domu :-) Niezła acz nie rewelacyjna kopułka ceramiczna mająca jednak tendencję do brzęczenia a nie naturalnego grania. No i te dziwaczne parametry podawane przez producenta - nie przystoi tak manipulować klientami. Dynamika podawana jest w reklamówkach raz to 92, raz 91 a innym rzaem 90 dB. I szczerze mówiąc tyle właśnie jest. Drugi zarzut to częstotliwości przenoszone, na pozór wyglądają imponująco. Ale odsłuch jest już niestety wiarygodny i przykry dla melomana. Bas jest "rozwalony" i nie trzyma się całości, przy głośniejszym słuchaniu ma do tego tendencję do dudnienia, nawet po odsunięciu od ścian tylnych i bocznych nawet i o 1 metr. Ogólnie więc ujmując - taki "niemiecki" (bo i nawet na tylnej ściance napisano MADE IN EUROPE ???) odpowiednik rodzimego i osławionego Altusa. Grać gra, ale nie każdemu to granie się podoba a już na pewno nie absorbuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest theodore

(Konto usunięte)

A nie wiesz dlaczego made in europe? Bo podobnie jak wiele innych kolumn renomowanych producentów zachodnich produkowane są...i tu uwaga-w Polsce. Co prawda obudowy tylko, ale w przypadku kolumny to polowa sukcesu.

Pozdrawiam

theo

Link to comment
Share on other sites

No to Polacy - skoro twierdzisz, że to myśmy robili "trumienki" do tychże Magnatów - się nie popisali... Popatrz tylko na wyloty bass reflexu. Wyglądają jak obrzynki z rury do odkurzacza, niedokładne zespojone i do tego nie ma mowy nawet o wyprofilowaniu. Może stąd i złego zestrojenia to dudnienie basu ?

Link to comment
Share on other sites

Guest theodore

(Konto usunięte)

z tymi obrzynkami to prawda, totalna porażka. Ale myśmy tylko zrobili otwory w płycie. Resztę zamontowali Niemcy. Ale zobacz inne konstrukcje, np wszystkie HECO. Już jest lepiej. Chociaż powszechnie króluje wiórówka 18 mm i plastikowe okleiny.

Link to comment
Share on other sites

Guest theodore

(Konto usunięte)

i to 2,5 drozne!!! W MM jest widocznie przecena. Pozatym są to stare konstrukcej, kiedyś kosztowaly one ok 2000 zł. Chociaż za granicą (Niemcy) kolumny tej klasie nie kosztują więcej niż 150-200 euro

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Byłem w Niemczech około miesiąca temu i widziałem właśnie te Vectory za 249 EURO. Więc powiedzmy sobie szczerze, że cena jaka nareszcie jest na te głośniki, stała się realna jak na ich klasę i polskie warunki wielu ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z muzyką lub chcą mieć małą dyskotekę w domu na okolicznościowe prywatki. Szkoda tylko, że dystrybutor Magnata na Polskę, ElcoExim tego nie rozumie i próbuje "doić" rodzimych melomanów z pieniędzy i to za dosyć wiekowy już model. Ale abstrahując już od tego i krytyki jakiej poddałem Magnaty, za tą (wreszcie normalną) cenę wiele kolumn a raczej kolumienek oferowanych do wież może się skryć. Vectory nie przypadną do gustu raczej melomanom ale już dla młodzieży, która próbuje uszlachetnić swoje mini wieże o coś niezłego jak na tą klasę lub dla początkujących audiofilów, to jest to wyrób jak najbardziej godny polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest theodore

(Konto usunięte)

Ja widziałem w MM w Berlinie Heco signature front za (nie pamiętam dokładnie) chyba 200 Euro za sztukę co daje ok 1600 zł za parę. Elco Exim chce za to w Polsce 4000 !!! I co wy na to?

W tym samym mediamarkt kupiłem sobie Yamahe 630 za 430 euro (w PL 2700). Co za czasy, co za kraj...

Link to comment
Share on other sites

  • 34 years later...

Magnat Vector 55

System - 2-drożne z basrefleksem

Moc nominalna/muzyczna - 160/250W

Impedancja - 4-8 ohm

Pasmo - 22-35 000 Hz

Głośniki - niskotonowy / średniotonowy celulozowy 165 mm

wysokotonowy kopułka tekstylna 25 mm

Wymiary (s x w x g) - 220x970x295 mm

Testy - Stereoplay 7/99 - wybitne, Audio 1/98 - zwycięzca testu, HiFi Test 2/98 - bardzo dobre, Stereo 4/98 - wyjątkowe, Heimkino 5/98 - bardzo dobre

hm nie wiem jak sie do tego tutaj ustosunkowac sam kupilem takie kolumny za 500 zl sztuka i odsluch jest troche inny niz to tutaj opisujecie a co do parametrow hm na moich jest napisane tak jak tutaj a testy Ciekawe!!! chcecie byc madrzejsi niz fachowcy Ja sie z nimi nigdy nie kłuce Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.