Skocz do zawartości
IGNORED

Odgrody na starych szerokopasmowcach


nookie736
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak z tyłu jak i z boków minimalna odległość od scian dla odgród to 1,5m by choc trochę ta ósemkową charke posłuchać , ale i tak zejście zalezy od zwarcia akustycznego im szersze odgrody tym zawsze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na 8 boki sa malo krytyczne i umozliwiaja ustawienie bliskie bocznych scian. Krytyczna jest odleglosc od tylnej sciany.

Przemierzylem/wyprobowalem ponad 15 kombinacji (3 rzedy w bok, 5 rzedow w tyl/przod, co 30cm). Przesuniecia w bok nie maja wiekszego wplywu na rownomierny przebieg charykterystyki, natomiast przd/tyl jest krytyczny.      

3 godziny temu, wally napisał:

12" szerokopasmowy, 15" woofer. To wiem z doświadczenia, nie z teorii. Notabene długość fali dla 40 Hz to 8,5 metra. 

Jakiego doswiadczenia?

Z pomiaru czy "na ucho"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Przemierzylem/wyprobowalem ponad 15 kombinacji (3 rzedy w bok, 5 rzedow w tyl/przod, co 30cm). Przesuniecia w bok nie maja wiekszego wplywu na rownomierny przebieg charykterystyki, natomiast przd/tyl jest krytyczny.  

ale Ty masz u -frame i o ósemkowej charce mozesz zapomnieć , twoja przyjmuje bardziej ksztalt nerki lub serca

cardioid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 18:21, meloV8 napisał:

Zadna magiczna obudowa nie spowoduje, ze przecietne lub slabe glosniki zagraja wybitnie. Thorensy sa zbudowane na glosnikach, ktore w swojej epoce nie byly niczym nadzwyczajnym, a porownaniu do dzisiejszych glosnikow nawet sredniej klasy sa po prostu gorsze. Elementy zwrotnicy nie byly niczym wybitnym, z reszta sam mozesz zobaczyc na zdjeciach jaka to jest "magia" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jesli dla Ciebie to jest granie hiend, to wporzadku. Piszesz zeby kolega uruchomil produkcje podobnych dipoli, to osiagnie sukces. Jakos Esa zadnego sukcesu nie zwojowala, majac znacznie lepsza konstrukcje niz Thorens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzisiaj na rynku komercyjnym wlasciwie nie ma miejsca na tak niszowe kolumny. Oczywiscie bez problemu mozna zrobic "kopie" Thorensa, ktora zmiecie oryginal w kazdym aspekcie brzmieniowym, ale to nie jest zadna gwarancja sukcesu rynkowego. 

w tych thorensach nie bylo zadnej obudowy . To byl kawalek deski . A rynek  zabijalby sie o takie zestawy jesli umial bys je zrobic z jak to piszesz typowych ,niedrogich glosnikow .

sorki ale dla mnie oweszem jestes starym na forum ale w tej kwestii mylisz sie , Z szacunkiem Atmeg.

Jeśli naprawde interesujesz sie konstrukcjami OB to znajdz kogoś kto ma takie zestawy ,Thorensa ,jedz posłuchać ,potem pisz .

jeszcze dodam .....próby zrealizowania podobnych konstrukcji z innych głośnikow nie udają sie w przeważnie .Dlaczego? Bo właśnie chodzi o głośniki ,bo to nie były zadne typowe głośniki .

Były specjanie zaprojektowane pod tą konstrukcje .

========================

Nie mam za złe tym co mają inne zdanie .Od tego jest forum aby wymieniać uwagi .

=======================================================

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

====================

Zapytam tych co niby znają sie na wszystkim. Czy udało wam sie wykonać bardzo prosta konstrukcje OB na jednym glosniku która powala brzmieniem ,precyzja stereo ,jest pozbawiona braku basow ,basy maja niesamowita dynamike i pasmo bez dziur .ma brzmienie syntezy calego pasma ,tzn. do 10khz ale slychac i wiecej i nie czuje sie konca pasma bo tak fajnie brzmi ?

Moc 4 waty ....?

=====================

Kilku ludzi na wszystkie fora muzyczne bedzie wiedziec o czym napisalem ,tylko kilku ludzi na setki

---------------

a nie chodzi mi jaki to ja znawca jestem tylko o to ze to jest mozliwe jesli posiadamy odpowiedni glosnik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ale Ty masz u -frame i o ósemkowej charce mozesz zapomnieć , twoja przyjmuje bardziej ksztalt nerki lub serca
cardioid

Tak, ale czysta osemka byla by jeszcze mniej „czula“ na boki, bo tam ilosci energi promieniowanej na boki jest jeszcze mniejsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:


Tak, ale czysta osemka byla by jeszcze mniej „czula“ na boki, bo tam ilosci energi promieniowanej na boki jest jeszcze mniejsza

gestosc promieniowania na katach jest mniej istotna od samej zawartosci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, atmeg napisał:

A rynek  zabijalby sie o takie zestawy

Rynek opiera się o ludzi którzy i tak nie słyszą różnicy a kupują żeby pokazać - tam natomiast czyli w salonie wystrojem zwyczajowo zarządza żona - z całą powagą napisze że chciałbym widzieć minę gości na pierwszej imprezie i żony po zakupie tak owych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

Co to jest zawartosc?

a co to jest harka nerka ?

Ty ,jesli chcesz serio pogadac to ok ale analizuj te swije harki dalej .

6 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Rynek opiera się o ludzi którzy i tak nie słyszą różnicy a kupują żeby pokazać - tam natomiast czyli w salonie wystrojem zwyczajowo zarządza żona - z całą powagą napisze że chciałbym widzieć minę gości na pierwszej imprezie i żony po zakupie tak owych ?

i tu sie mylisz ,ale nie wyjasnie tobie dlaczego sie mylisz.Poprostu nie wszystko sie wyjasnia na forach .

12 minut temu, xajas napisał:

Co to jest zawartosc?

Spektrum emisji głośnika .W skrócie .Zgadza sie ?Nie zadawaj takich pytan na przyszlosc .

dobra chlopaki ja na razie leze posluchac muzy ,trzymcie sie , kibicuje wam .Jestem z wami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem czy muze tu dać ,dam ...ale spoko raz na jakiś czas i w dobrej formie...

 

 

Nie słucham na "paczkach " słucham na słuchawkach planarnych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

z całą powagą napisze że chciałbym widzieć minę gości na pierwszej imprezie i żony po zakupie tak owych :)

Jak by zobaczyli, to zapewne tak, ale nie wiemy czy miny by im nie zrzedly po uslyszeniu pierwszych dzwiekow :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, atmeg napisał:

myslalem czy muze tu dać ,dam ...ale spoko raz na jakiś czas i w dobrej formie...

Nie wiem co masz na mysli piszac: " i w dobrej formie..." Mysle, ze nie walory muzyczne...

Osobiscie nie przepadam za tego rodzaju utworkami. Chodzi o to, ze przeszkadza monotonia w tego typu muzyce, bardzo uboga linia melodyczna i uboga harmonicznie - jak to sie powiada: " 3 akordy na krzyz ". Ot, taka pioseneczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, atmeg napisał:

w tych thorensach nie bylo zadnej obudowy . To byl kawalek deski . A rynek  zabijalby sie o takie zestawy jesli umial bys je zrobic z jak to piszesz typowych ,niedrogich glosnikow .

sorki ale dla mnie oweszem jestes starym na forum ale w tej kwestii mylisz sie , Z szacunkiem Atmeg.

Jeśli naprawde interesujesz sie konstrukcjami OB to znajdz kogoś kto ma takie zestawy ,Thorensa ,jedz posłuchać ,potem pisz .

jeszcze dodam .....próby zrealizowania podobnych konstrukcji z innych głośnikow nie udają sie w przeważnie .Dlaczego? Bo właśnie chodzi o głośniki ,bo to nie były zadne typowe głośniki .

Były specjanie zaprojektowane pod tą konstrukcje .

========================

Nie mam za złe tym co mają inne zdanie .Od tego jest forum aby wymieniać uwagi .

=======================================================

Z całym szacunkiem, ale ile kolega zaprojektował kolumn głośnikowych? Bo mam wrażenie, ze ani jednej. Moja praca polega na projektowaniu rożnej maści kolumn głośnikowych, a i odgrody też mam na swoim koncie. Nie czuje się ekspertem od wszystkiego, ale coś nie coś musze wiedzieć, aby się w tym temacie poruszać. Dla mnie w projekcie Thorensow nie siedzą żadne wybitne głośniki, ani żadna niezwykła inżynieria. Od strony technicznej to prosty projekt, znacznie mniej skomplikowany od wielu innych, z pozoru prosto wyglądających konstrukcji. Tak, Thorens tez posiada obudowę, szeroką płytę, która częściowo obudowuje głośniki, tworząc dość znaczna odległość do pokonania, dla dźwięku. Głośniki użyte do projektu maja typowe parametry do pracy w odgrodzie i nie są niczym specjalnym. Bez problemu można zbudować taki projekt na współczesnych przetwornikach. 

Ponieważ szanowny kolega raczej żadnych kolumn nigdy nie zaprojektował i nie zbudował, to taki projekt odgród Thorensow wydaje się koledze czymś tak skomplikowanym jak stacja kosmiczna ISS, albo przynajmniej wahadłowiec Discovery. 

To, że można dziś zrobić coś lepiej niż 40 lat temu, nie oznacza, że zaraz wszyscy się na to rzucą i będą jeszcze całować po rękach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, meloV8 napisał:

Z całym szacunkiem, ale ile kolega zaprojektował kolumn głośnikowych? Bo mam wrażenie, ze ani jednej. Moja praca polega na projektowaniu rożnej maści kolumn głośnikowych, a i odgrody też mam na swoim koncie. Nie czuje się ekspertem od wszystkiego, ale coś nie coś musze wiedzieć, aby się w tym temacie poruszać. Dla mnie w projekcie Thorensow nie siedzą żadne wybitne głośniki, ani żadna niezwykła inżynieria. Od strony technicznej to prosty projekt, znacznie mniej skomplikowany od wielu innych, z pozoru prosto wyglądających konstrukcji. Tak, Thorens tez posiada obudowę, szeroką płytę, która częściowo obudowuje głośniki, tworząc dość znaczna odległość do pokonania, dla dźwięku. Głośniki użyte do projektu maja typowe parametry do pracy w odgrodzie i nie są niczym specjalnym. Bez problemu można zbudować taki projekt na współczesnych przetwornikach. 

Ponieważ szanowny kolega raczej żadnych kolumn nigdy nie zaprojektował i nie zbudował, to taki projekt odgród Thorensow wydaje się koledze czymś tak skomplikowanym jak stacja kosmiczna ISS, albo przynajmniej wahadłowiec Discovery. 

To, że można dziś zrobić coś lepiej niż 40 lat temu, nie oznacza, że zaraz wszyscy się na to rzucą i będą jeszcze całować po rękach. 

spoko ,czy moje wpisy maja ciebie klasyfikowac ,nie . czy twoje wpisy chca mnie klasyfikowac ,,,tak ale spoko .Zycze tobie abys zaprojektowal tak dobre paczki jak Thorensy .

meloV8 ,pare paczek jednak zaprojektowałem :)stare czasy ale jednak .

A gwarantuje ze nie uda sie zlozyc takiego zestawu jak w thorensach z jakis typowych niedrogich glosnikow .To bylo juz przerabiane przez ludzi na calym swiecie .potrzebne sa specjalne glosniki .

=======================

bo to nie byly zadne typowe glosniki !!!

========================================

a przedewszystkim zeby rozmawiac trzeba posluchac ,i od tego zaczać .

niewielka deska ,kilka glosnikow a bas bił po żołądku .....ściemniam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, atmeg napisał:

A gwarantuje ze nie uda sie zlozyc takiego zestawu jak w thorensach z jakis typowych niedrogich glosnikow .To bylo juz przerabiane przez ludzi na calym swiecie .potrzebne sa specjalne glosniki .

Przedstaw może te źródła, gdzie ludzie próbowali to kopiować i nie wyszło.

Napisz również, co w tych głośnikach jest takiego wyjątkowego, że nie da się tego potworzyć. Jakie ich parametry dokładnie maja takie znaczenie? Tylko proszę o konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, meloV8 napisał:

Przedstaw może te źródła, gdzie ludzie próbowali to kopiować i nie wyszło.

Napisz również, co w tych głośnikach jest takiego wyjątkowego, że nie da się tego potworzyć. Jakie ich parametry dokładnie maja takie znaczenie? Tylko proszę o konkrety.

ty mnie nie podchodz jak idiote . tu napisano ze tam byly jakies typowe glosniki ,sam sie baruj jakie typowe anie mnie tu podchodzisz .....nieznasz sie to szukaj rozwiazan .

Ja jasno pisze że były specjalne glosniki wyprodukowane dla tych zestawów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, atmeg napisał:

Ja jasno pisze że były specjalne glosniki wyprodukowane dla tych zestawów .

I na czym polegała ta ich specjalność? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloV8 ,czy kiedykolwiek udało sie tobie zrobić bardzo dobrze brzmiace OB ?

Mi sie udało .......małej mocy .

3 minuty temu, meloV8 napisał:

I na czym polegała ta ich specjalność? ?

a szukaj po internetach znawco:)

mam ci tłumaczyć coś a potem gównem mnie zarzucisz ?

sorki nie jestem tu od roku.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam Ciebie.  Ty twierdzisz, że to są specjalne głośniki, wiec chciałbym się dowiedzieć na czym polega ich specjalność, ale widzę, że nie potrafisz rzeczowo odpowiadać na proste pytania, tylko lawirujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, meloV8 napisał:

Ja się pytam Ciebie.  Ty twierdzisz, że to są specjalne głośniki, wiec chciałbym się dowiedzieć na czym polega ich specjalność, ale widzę, że nie potrafisz rzeczowo odpowiadać na proste pytania, tylko lawirujesz. 

ty lawirujesz chcac wyciaganc jakas wiedze odemnie .Zrób dobrze brzmiace male OB na jednym glosniku ale bedzie to bardzo trudne .....tyle moge ci podpowiedziec .bedzie to bardzo trudne .ale mozliwe do osiagniecia .

a najlepiej znajdz gdzies thorensy i posluchaj bedziesz mial jakis wzorzec.

absolutna wiekszosc konstrykcji ob na nieodpowiednich glosnikach to padaki dajace jedynie 40% PRZEDSMAKU BRZMIENIA ......prawdziwe OB  to bajka , sama esenscja muzy ....dlatego ludzie tego szukaja .

-----

dobrze zrobione OB to świety gral muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS wcale nie jest wazna ta odleglosc od sciany np....wystarczy z 60cm od sciany ,wiadomo musi byc tam troche przestrzeni.także chore sa opinie ze trzeba wielkich powierzchni ob ....ze OB to musi byc jakas polac jak drzwi od stodoly ....im gorszy glosnik tym faktycznie trzeba wiekszej powierzchni odgrody ale i tak na koniec brzmienie nie bedzie dobre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, atmeg napisał:

ty lawirujesz chcac wyciaganc jakas wiedze odemnie

nie ma takiej możliwości ?

ps

sorry za wtrącenie się:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

nie ma takiej możliwości ?

ps

sorry za wtrącenie się:)

 

spoko twoja opinia .

Ja tez nie jestem tu od wczoraj i wiem jak ludzie sie tu zachowuja .

podałem typowi wskazowki wazne ,niech znajdzie gdzies thorensy i poslucha ich a potem moze wrocic do rozmowy .inaczej niema sensu bo on niewie oczym gada .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, atmeg napisał:

spoko twoja opinia .

Ja tez nie jestem tu od wczoraj i wiem jak ludzie sie tu zachowuja .

 wg mnie bardzo dużo mógłbyś się nauczyć od meloV8

po Twoich wpisach sądzę , że w drugą stronę to nie zadziała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slawek.xm napisał:

 wg mnie bardzo dużo mógłbyś się nauczyć od meloV8

po Twoich wpisach sądzę , że w drugą stronę to nie zadziała ?

masz  prawo tak napisac ,nie obrażam sie . śmiem stwierdzić ze ten czlowiek nigdy nie slyszal jak brzmi dobre ob.

ps dobre ob w rozsadnej cenie bo moze na wystwach sprzetu slyszal jak brzmi dobre ob w kosmicznych cenach .

pozatym naprawde umiem rozroznic zaczepki , podchody od rozmowy ? i to jest tu kluczem .

a tak poza tym to mozemy isc na piwo ?

PS jesli latasz po pokoju ustawiajac swoje ob znaczy ze mozesz je spokojnie porabac na opal ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, atmeg napisał:

a tak poza tym to mozemy isc na piwo ?

dziekuję za zaproszenie

patrz PW

1 minutę temu, atmeg napisał:

(porabiesz)

oj nawet nie wiesz ile sztuk juz pocietych a ile jeszcze lezy i czeka ?

zima idzie przyczynie sie do sladu węglowego ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawek.xm napisał:

dziekuję za zaproszenie

patrz PW

oj nawet nie wiesz ile sztuk juz pocietych a ile jeszcze lezy i czeka ?

zima idzie przyczynie sie do sladu węglowego ?

 

Ja tez juz sporo dech pociolem ....ale raz dostałem to brzmienie poszukiwane .w malym zestawie OB na pojedznczych glosnikach ,nie zdradze jakich ,przepraszam.

pare lat temu ,glosniki przepadly .Moge napisac ze mialy 4 waty i byly szerokopasmowe 12cm .

Obsadzone w plaskich plytach o wysokosci 50 na 40cm . Brzmienie bylo takie ze człowiek odlatywal w muzyczna przestrzen .Bas ,lokalizacja ,brzmienie instrumentów o dziwo było badzo silnie czuć impakt basowy ,uderzenia w bebny itp .I kochalem to ............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, atmeg napisał:

masz  prawo tak napisac ,nie obrażam sie . śmiem stwierdzić ze ten czlowiek nigdy nie slyszal jak brzmi dobre ob.

ps dobre ob w rozsadnej cenie bo moze na wystwach sprzetu slyszal jak brzmi dobre ob w kosmicznych cenach .

pozatym naprawde umiem rozroznic zaczepki , podchody od rozmowy ? i to jest tu kluczem .

a tak poza tym to mozemy isc na piwo ?

PS jesli latasz po pokoju ustawiajac swoje ob znaczy ze mozesz je spokojnie porabac na opal ....

Zadałem Ci konkretne pytania, oczekując konkretnej odpowiedzi, której nie podałeś. Na tym polega rozmowa, wymiana informacji, doświadczeń. Rozumiem jednak, że znalazłeś swój hiend na starym szerokopasmowcu w desce i wypada się cieszyć, bo nie każdy ma takie szczęście w życiu, mieć radość z takich drobnostek ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.