Skocz do zawartości
IGNORED

Standy i stoliki, Audio Philar - oferta


górek

Rekomendowane odpowiedzi

tadeo, 11 Cze 2007, 21:42

 

>Ten "górkowy" czarny "marmur" wyglada mi raczej na granit /tzw. czarny szwed/ a to dosyć

>duża różnica w gęstości materiału.

 

Naprawde odkrywcze, przeczytaj opis tych mebelkow(poczatek watku), a dowiesz sie, ze masz racje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Ja się sprzeczał nie bede, udowadniać na siłe nikomu tez nic nie mam zamiaru bo to sensu nie ma.

Jezeli ktoś chce, mozemy się umówić na ślepy test :))

 

Pozdrawiam

 

Górek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górek, nie przejmuj się. Nie dawałeś gwarancji co do tłumienia itp. Niech się pajace tłuką byle to miało jakiś sens. Jestem z Tobą bo widzę,że uczciwie podchodzisz do tematu i życzę Ci aby interes jak najlepiej się rozwijał.

 

Drewno co by nie było ma właściwości tłumiące bardziej niż beton. Też dochodze do wniosku,że peiwen cennik powinien obowiązywać. Stolik tyle i tyle.. Kable tyle i tye... ITP.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer_1, 12 Cze 2007, 01:09

 

[...]

>

>Drewno co by nie było ma właściwości tłumiące bardziej niż beton.

[...]

 

Weźmy np. takie pudło rezonansowe gitary, które jest wykonane z drewna.

Też zajebiście tłumi dźwięk.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czy dobrze działa podstawka pod kolumnę- sprawdzić można bardzo prosto.

Jeśli drgania na obudowie głośnika są większe, niż na podporach standu- stand kiepski.

Drgania mniej więcej podobne- dobry stand.

Drgania jednoznacznie większe na standzie, niż na obudowie kolumny- świetny stand. Coś takiego już naprawdę słychać.

Ewentualną weryfikację dobrego standu wykonujemy w trakcie odtwarzania muzyki (nie musi być bardzo głośno ani basowo), przykładamy dłoń to do obudowy głośnika, to do podpory standu- same drgania są łatwo wyczuwalne. Osobiście nie interesowałem się pomiarami żadną aparaturą laboratoryjną (przy konstruowaniu standów dla siebie), ale jestem pewien, że to da się zrobić dla każdego układu podstawka+kolumna.

Tym samym, kupując podstawki, należy je przetestować razem z własnymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylak, 19 Cze 2007, 09:38

 

>Jak i czy dobrze działa podstawka pod kolumnę- sprawdzić można bardzo prosto.

>Jeśli drgania na obudowie głośnika są większe, niż na podporach standu- stand kiepski.

>Drgania mniej więcej podobne- dobry stand.

>Drgania jednoznacznie większe na standzie, niż na obudowie kolumny- świetny stand. Coś takiego już

>naprawdę słychać.

 

Nie rozumiem tego fragmentu.

Znaczy, że stand z pudłem zestawu powinien drgać więcej niż to samo pudło na nim postawione ???

Takie określenie skuteczności tłumienia drgań jest "lekko" mylące. Powinno się porównywać drgania pudła "wolnostojącego" i stojącego/przymocowanego do standu.

Bo inaczej możemy mieć sytuację, że drgania będą co prawda "jednoznacznie większe na standzie niż na obudowie kolumny" ale co z tego jeśli na obudowie będą większe ze standem niż bez :)

 

>Ewentualną weryfikację dobrego standu wykonujemy w trakcie odtwarzania muzyki (nie musi być bardzo

>głośno ani basowo), przykładamy dłoń to do obudowy głośnika, to do podpory standu- same drgania są

>łatwo wyczuwalne. Osobiście nie interesowałem się pomiarami żadną aparaturą laboratoryjną (przy

>konstruowaniu standów dla siebie), ale jestem pewien, że to da się zrobić dla każdego układu

>podstawka+kolumna.

 

Oczywiście. Mogę bezproblemowo wykonać takie pomiary gdyby ktoś był zainteresowany :)

 

>Tym samym, kupując podstawki, należy je przetestować razem z własnymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-L-F-A, 20 Cze 2007, 01:51

 

>wasylak, 19 Cze 2007, 09:38

>

>>Jak i czy dobrze działa podstawka pod kolumnę- sprawdzić można bardzo prosto.

>>Jeśli drgania na obudowie głośnika są większe, niż na podporach standu- stand kiepski.

>>Drgania mniej więcej podobne- dobry stand.

>>Drgania jednoznacznie większe na standzie, niż na obudowie kolumny- świetny stand. Coś takiego już

>>naprawdę słychać.

>

>Nie rozumiem tego fragmentu.

>Znaczy, że stand z pudłem zestawu powinien drgać więcej niż to samo pudło na nim postawione ???

>Takie określenie skuteczności tłumienia drgań jest "lekko" mylące. Powinno się porównywać drgania

>pudła "wolnostojącego" i stojącego/przymocowanego do standu.

>Bo inaczej możemy mieć sytuację, że drgania będą co prawda "jednoznacznie większe na standzie niż na

>obudowie kolumny" ale co z tego jeśli na obudowie będą większe ze standem niż bez :)

 

Chodzi o eliminację (transmisję) drgań z obudowy głośnika- sama ma drgać jak najmniej. Monitor wolnostojący- rozumiem, że na posadzce/podłodze? W przypadku kolumny podstawkowej, sens ma porównywanie poziomu drgań danej kolumny usadowionej na różnych standach, bo takie są jej warunki pracy. A przy takim porównaniu, zasada podana powyżej (i poniżej) pozwala na weryfikację jakości standu.

 

>

>>Ewentualną weryfikację dobrego standu wykonujemy w trakcie odtwarzania muzyki (nie musi być bardzo

>>głośno ani basowo), przykładamy dłoń to do obudowy głośnika, to do podpory standu- same drgania są

>>łatwo wyczuwalne. Osobiście nie interesowałem się pomiarami żadną aparaturą laboratoryjną (przy

>>konstruowaniu standów dla siebie), ale jestem pewien, że to da się zrobić dla każdego układu

>>podstawka+kolumna.

>

>Oczywiście. Mogę bezproblemowo wykonać takie pomiary gdyby ktoś był zainteresowany :)

>

>>Tym samym, kupując podstawki, należy je przetestować razem z własnymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.