Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Schow 2003 - jak bylo ?


mirmur

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo właśnie

Dobry temat. Ja jade jutro i z niecierpliwością czekam na wpisy. Co warto co nie warto, co omijać gdzie dłużej zabawić.

Piszcie panowie i panie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cortazar:

(Konto usunięte)

Napiszę ( poproszę ) jeszcze raz . Róbcie zdjęcia i notatki . Zróby oddzielną podstronę , podobnę do tej ze spotkania , gdzie zamieśilibyśmy wszystkie zdjęcia i wrażenia z Audio Show . W końcu byłoby coś obiektywnego , z kilku żródeł (par uszu ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar

Popieram.

 

Jest już prawie godzina11, Audio Show w pełni.

Jadę jutro (pobudka o 5:00). Już widzę te wstawanie.

Obiecałem Hienie-podrobce płyty.

Jak ja go znajdę?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cortazar:

(Konto usunięte)

Hienka wyróżnia się dosyć z tłumu . Wielkoście średniego psa , Obrzydliwie żółto-szara , pysk jakiś taki spłaszczony , żęby wyszczeżone , ogon podwinięty pod siebie , i jakoś tak będzie chodzić po tych salach w Sobieskim i Brystolu jakby się skradała . Od czasu do czasu żałośnie zaskomli ( a kto nie zaskomli ? ) . Poznasz na pewno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar, Marek

Będziecie jutro?

 

Kolega bierze aparat (analog), to zrobi trochę zdjęć.

Przy wywołaniu, poproszę o kopie na płycie Kodaka.

Łatwiej będzie przesłać.

Od godziny Forum (u mnie) "chodzi" bardzo wolno.

U Was też?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o jak najwiecej zdjec sprzetu z Polski i innych krajow zza "zelaznej Kurtyny"(bo powstaje na nowo...).Tutaj w Danii znaja Polske(i cala Europe Wsch.)mniej niz Afryke-i taka maja o niej opinie.Przydaloby sie to troche zmienic-moze Audio Show w tym pomoze.Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Szkoda, że nie będziesz.

Masz bardzo ciekawy zestaw.

CD Sony, o którym czytałem kiedyś w jakimś polskim czasopiśmie (nie pamietam tytułu), napisano żle, to chyba był jakiś "specjalny" egzemplarz (downgrade).

Słuchałem go wielokrotnie (u kolegów), jest to wspaniała maszyna - dźwiękowo i mechanicznie.

Maszyna na długie, długie lata.

Gdyby ten model zrobiła inna firma - kosztowałby pewnie kilka razy więcej.

Gratuluję wyboru.

 

U mnie Forum działa wolno (dzisiaj), może Lukar pojechał na AS i serwer jest "bezpański"

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar

Szkoda.

Myślałem, że się zobaczymy, pogadamy,..

Kilka dni temu przyszły płyty z redakcji "Jazz Forum" - Krzysztof Herdzin "Almost After".

Na Audio Show zabiorę jedną, chciałbym usłyszeć jak to wyjdzie na ultra drogim zestawie (bo na budżetowyn, a także na drogim - bardzo dobrze).

W przyszłym roku pojadę na dwa dni.

Jeden dzień to trochę za krótko.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>R.u.s.t

Ja podobnie - raczej nie dam rady, chociaż mam blisko...

Dzięki za pochwałę sprzętu - ten CD rzeczywiście jest b. solidny i ładnie wykonany - pod tym względem trochę przypomina mi Accuphase, zresztą taki napęd jest w odtwarzaczach Gryphona. Brzmieniowo - pewnie wiele zależy od reszty systemu, a może są też jakieś różnice między egzemplarzami z różnych serii... Mimo, że w wersji fabrycznej był całkiem przyzwoity, po wymianie clocka nastąpiło wyraźne oczyszczenie wysokich tonów, a po dalszej modyfikacji ogólny charakter brzmienia zaczął bardziej przypominać hi-endowe odtwarzacze, np Meridiana. Zdecydowanie nieprzychylna recenzja była kiedyś w HiFi i muzyka, ale podsumowanie nie pojawiło się chyba w tabelce (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Dziękuję za informacje.

Ten model Sony, mi też kojarzy się z odtwarzczami firmy Accuphase.

Słuchałem kiedyś CD Meridiana (508?, tylko w sklepie), również bardzo dobrze "zagrał".

Egzemplarze, które słuchałem (słucham), są jeszcze przed upgradem.

Dodałbym jeszcze (określenie kolegi - od klasyki), że Sony, jest precyzyjny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Oxzywiście:

Dźwięk tego modelu jest precyzyjny.

(czego nie mogę powiedzieć o sobie)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę dwie rzeczy:

1. BAT - na kolana panowie, na kolana, można ucałować w pierścień i zmówić modlitwę, co bardziej gorliwi powinni kłaść się krzyżem - ja już stałem się wyznawcą Św. BATa

 

2. Jeden wystawca burknął do miłych chłopaków: panowie, nie ma co oglądac od tyłu tych głośników, tam nie ma nic co by NASA zrobiło, nie różnią się od Tonsili. Ja więc wstałem z miejsca , wziąłem żonę za rękę i powiedziałem: Skoro nie różnią się od Tonsili to wychodzimy - i wyszliśmy

 

Chyba wiem kto to był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najlepiej wybrać takie urządzenie, przy którym tuning nie będzie konieczny... Ja (trochę) nie trafiłem, dlatego zdecydowalem się na tuning. Mimo, że sporo na to wydałem, to opłaciło się - sprzedając za pół ceny i tak musiałbym sporo dołożyć do np. Meridiana z ogłoszeń...

Tak czy inaczej - nowsze CD Sony ES świetnie nadają sie do przeróbek, a w przypadku starszych wysokich modeli może to nawet okazac się niepotrzebne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Dziękuję

 

Zaczynam się powoli szykować do wyjazdu na Audio Show.

Sw.BATa, chętnie posłucham.

 

Przed chwilą zadzwonił kolega (ma Sony 50ES), rozmawiał dzisiaj z

Panem Swobodą i zdecydował się wysłąć (w przyszłym tygodniu), swój CD do upgradu.

Termin odbioru - połowa lutego (jest już 50 chętnych, trzeba czekać).

Szykują się ciekawe odsłuchy (dopiero w lutym)

 

Swoboda Audio Modification

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taaaak. Słyszałem, że p. Swoboda robi świetne modyfikacje. W rankingach niemieckiego Audio tuningowana pięćdziesiątka wypadła chyba na równi z małą Wadią ;o), choć tak naprawdę nie bardzo ufam tabelkom...

 

->pw To chyba nie były łodziki, zwane inaczej Nau..... :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chcę skrzywdzić niewinnego, bo tak ostentacyjnie wychodziłem... że mam mgliste podejrzenie, że były to co?, Co..., Zo..., do Chollery nie no nie przechodzi mi przez palce;)

Rebus taki, kalambur raczej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj warto warto, stare dobre AS powrocilo :) 90 % stereo 10 % kino domowe a mozze i jeszcze mniej...

polecam ku uwadze living voicy w Audioforte, Mc Intosha w Bristolu, duzo tez rozczarowan, zwlaszcza w Sobieskim (ludzie wkladaja kolumny ktore maja wysokosc pokoju do pomieszczenia 10 m2) nie brzmi to za ciekawie

a teraz ide wreszcie cos wszamać :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Teleekspresie była krótka, 30 sekundowa migawka z Audio Show (nie widziałem).

Może będzie powtórka o 19:30?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teleexpresie pokazali Nautiliusy , srebrny drucik w prózni za kilkadziesiąt tysięcy i powiedzieli że hitem wystawy jest kino domowe za milion zł.

 

Swoją drogą można zrobić na wystawie ciekawy reportaż nie koniecznie dla audiofilskiej braci ,widziałem kiedyś w ARD transmisję na zywo z Berlińskiej IFY .

Polska telewizjia boi się jak ognia posądzenia o kryptoreklamę i może dla tego zamiast przybliżyć temat robi z tego sensacyjne niusy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wystawy. Generalnie w miarę dobry (akceptowalny) dźwięk był jedynie w kilku pokojach, m.in: LINN, CAYIN, AVANCE, AKUSTYK, Audio Academy i wzmak robiony przez producenta polskiego półek, którego nazwy zapomniałem (hybryda). Z tym że dźwięk w pokoju LINNA był dla mnie najlepszy.

Co do innych wystawców, to kiepska prezentacja wynikała z różnych powodów: fatalnie dobrane płyty, odsłuch na zbyt dużym poziomie natężenia dźwięku nieadekwatnym do wielkości pomieszczenia, źle dobrana konfiguracja do warunków akustycznych itp.

W związku z tym ostatnim , to niestety zwyciężył tu brak rozsądku ze strony dystrybutorów, którzy dobierają klocki jedynie ze swojej oferty i w ten sposób walory wielu urządzeń nie mogą być właściwie zaprezentowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PPPawel\'

(Konto usunięte)

Dla mnie McIntosz to porazka (tylko ladnie wyglada).

Zobilem wielki blad, ze zaczalem zwiedzac od firmy FAST (bristol), nie robcie tego.

Potem juz nic tak nie brzmi.

W to miejsce idzcie na koncu,koniecznie.

Do nautiliusow sie nie dopchalem, moze jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Audio Show 2003 :)

Impreza udana - tylko troszke za duzo ludzi.

Do jakich pokoi warto wejsc?

- Grand Utopia (mozna sie zalamac sluchajac tego ze swiadomoscia ze najprawdopodobiej nigdy sie nie bedzie mialo kasy na nie :))) )

- Zoller - smukle kolumienki z malutkimi glosniczkami - graja przecudnie

- Ancient Audio - w tym roku znowu zagraly lampy 300B - moim zdaniem o niebo lepiej od zestawu z roku ubieglego.

- Sound Art - chyba ta firme mial na mysli maciekw - z pewnoscia warto posluchac - kawal dobrej lampy :).

 

Z tanszych klockow:

- przyjemnie sie sluchalo Visaton - bardzo spokojny dzwiek

- audio wave - jak na kolumny za niecale 3000zl - calkiem niezle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.