Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB AUDIOFILA -BYDGOSZCZ


kijek

Rekomendowane odpowiedzi

poszukiwani audiofile z bydgoszczy !!!

 

 

Witam

 

 

Jestem zainteresowany nawiązaniem kontaktu z audiofilami z Bydgoszczy i okolic ,

przyświeca mi w tym wątku zainicjowanie możliwości wymiany doświadczeń , jak i organizowanie spotkań w gronie audiofili.

Każdy z nas zna realia rynku audio w regionie : ograniczenia , minimalizm, komercja, dlaczego ? przy niewielkiej własnej inicjatywie nie możemy sobie pomóc nawzajem ,

Większość z nas przezywała rozterki podczas budowania własnego systemu , dokładnie wiemy ,iż jest to proces ciągły praktycznie nie kończący się zawsze jest coś do poprawienia,

nie będę się rozwodził nad możliwościami jakie daje zamieszkiwanie w tej samej miejscowości, zakładam iż jest nas wielu i możliwości z tym związane są ogromne,

 

WSZYSTKO W NATURALNY SPOSUB NIC NA SIŁĘ !!!!!!!!

 

 

na początek zaproponował bym prostą formułę:

- skrótowe przedstawienie własnego sytemu , warunków jego pracy, akces nawiązania kontaktu poza forum,

 

jak wyżej napisałem "WSZYSTKO W NATURALNY SPOSUB NIC NA SIŁĘ !!!!!!!!" może są inne propozycję formuła jest otwarta ?????

 

z poważaniem Kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako inicjator zacznę od siebie

 

Exposure 2010 AMP

Usher CD-1

KIT AKUSTYKA RR2 na SS (2 X 18w8531 ,R2904/7000 )obudowa zamknięta

Audioquest Bedrock - głośnikowy

STEREOVOX HDSE

 

pokuj 16 m jak widać na fotkach z grubsza przystosowany ,

 

jestem gotów pomóc innym w ramach doświadczeń z własnym system , temat otwarty kontakt mail ,

 

z poważaniem KIJEK

post-4124-100000462 1181320282_thumb.jpg

post-4124-100000463 1181320282_thumb.jpg

post-4124-100000464 1181320282_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, napisałeś... powiem ci jedno, to jest chyba jeden z najbardziej zacofanych audiofilsko rejonów w PL, ale sami sobie na to zapracowaliśmy. Wszelkie próby utworzenia jakiejś bardziej zorganizowanej grupy spełzły na niczym, organizowaliśmy spotkania, ale zazwyczaj zainteresowanych było kilka osób na krzyż, niektórzy przynosili nawet swoje klocki, ale oprócz kilku prawdziwych zapaleńców to raczej zima, a skądinąd wiem ze sporo ludzi z Bydgoszczy i okolic czyta to forum, tylko jak przychodzi co do czego to albo jakaś plaga egipska, albo standardowe wytłumaczenie nr.1 - nie mam czasu. Ja w każdym razie jestem jak najbardziej za tym, żeby stworzyć tutaj jakąś silną grupę i znam sporo osób zainteresowanych tematem, ale przecież nikogo siłą nie zaciągnę na takie spotkanie, mogę tylko się dziwić ze takich problemów nie mają np. Warszawiacy, którzy z natury rzeczy mają trudniej, bo wszelkie dojazdy zajmują im wiele więcej czasu i w ogóle ich tempo zycia jest zupełnie inne niż nasze.

 

Wiem ze marudzę, ale skoro pozytywna motywacja nie pomogła to może odrobina negatywnej okaże się skuteczna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">no, napisałeś... powiem ci jedno, to jest chyba jeden z najbardziej zacofanych audiofilsko rejonów"

 

jak wyżej napisałem "WSZYSTKO W NATURALNY SPOSUB NIC NA SIŁĘ !!!!!!!!"

 

czas tyka kik-tak ,poprzednie inicjatywy nie powiodły się, trzeba być optymistą , rośnie kolejne pokolenie audiofili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle nie powiodły się co po prostu odpuściłem sobie widząc przez jaką mękę trzeba bęedzie przejść żeby skrzyknąć towarzystwo w jednym miejscu i w jednym czasie, pojedynczo to nie ma problemu żebym się poumawiać nawet z kilkunastoma osobami. ma wrażenie że po prostu dla większości ludzi to wcale nie jest hobby nr.1 i wolny czas w pierwszej kolejnosci przeznaczają na inne rzeczy. Oczywiście mają do tego prawo... No, ale moze tym razem coś zaskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana prezentacja to raczej udaje się na wystawach, przy odsłuchach wymagany jest jednak spokój i słuchanie w pare osób niby ułatwia wymianę poglądów ale wtedy nie ma czasu dla poszcególnych osób i moze być traktowane jako wstępna rozmowa

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z założenia miał być miło spędzny czas z prezentacją jako atrakcją dodatkową. I tak własnie to było traktowane przez przybyłych, luz -blues, wymiana doświadczeń jak najbardziej poważna, również jak najbardziej poważne wsłuchiwanie się w zmiany w systemie jakie wprowadziły przyniesione przez użytkowników klocki. oczywiście nie to żeby od razu wyciągać jakieś daleko idące wnioski, ale żeby chodciaż wyrobic sobie wstyępną opinię o danym sprzęcie, jaki typ dźwięku prezentuje i czy warto przyjrzec mu się bliżej kiedy będzie się chciało zmienić swój na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pułapki „samoroby” nić wymyślnego , najważniejsze , iż skuteczne poradziły sobie z korekcją basu a jeszcze lepiej oczyściły tło ze śmieci ,

oto przepis :

 

dwie rury kanalizacyjne z PVC o średnicy 160 mmm, długości 2000 mm ( osiągalne w każdym markecie budowlanym ) równolegle naprzemiennie połączone taśmą bardzo sztywno , owinięte grubą wykładziną ( pozostałość po remoncie ), wykładzina przyczepiona do rur za pomocą dwustronnej taśmy filcem na zewnątrz, dla pewności z zewnątrz w trzech miejscach owinięta taśmą pomalowaną farbą którą malowałem ściany , na koniec rury wypełniłem starymi ciuchami , całość po wypełnieniu warzy ok. 20 kg ,

post-4124-100000447 1181334453_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ciekawa wizja z chęcia bym dołączył ale nie śmiałbym nazwać sie szumnie AUDIOFILEM znam jednego i wiem ile mi do niego brakuje co nie znaczy ze nie dołączę bo w końcu skąś wiedze trzeba czerpać

 

narazie w trakcie zbierania sprzetu mam juz

 

-YAMAHE ax900

zdjecia ponizej

 

no i mam zamiar dokupic cd sony x779es albo xa7es zobaczymy co dostane IC bedzie albedo FLAT ONE http://www.albedo-silver.com/index1.htm

no chyba ze dostane coś uzywanego w niezłej cenie

a głośnikowe może cos od Noela Lee a moze tez Albedo zobaczymy na co bedzie mnie stac

a kolumny to wielka tajemnica sam nie wiem czego chce i na co mnie stac lece do irlandi we wrzesniu bede juz wiedział czy mnie stac i na co :) od wrzesnia pisze sie na wszystkie spotkania [email protected]

post-15850-100000429 1181376191_thumb.jpg

post-15850-100000430 1181376191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuyex, 9 Cze 2007, 10:03

 

>Siemka ciekawa wizja z chęcia bym dołączył ale nie śmiałbym nazwać sie szumnie AUDIOFILEM znam

>jednego i wiem ile mi do niego brakuje co nie znaczy ze nie dołączę bo w końcu skąś wiedze trzeba

>czerpać

 

 

Wuyex- dla mnie bycie AUDIOFILSTWO było i jest jedną z pasji w życiu niezależnie na jakim etapie się jej znajdowałem , czy kombinując 20 lat temu z DIORĄ , TONSILAMI , czy za kolejne 20 lat z markami made-in ? ?? wymyślnymi precjozami , zachorowałem na AUDIOFILIZM i mimo wielu rozterek z tą przypadłością związaną nadal dążenie do „poprawy jakości słuchania ulubionej muzyki” sprawia mi przyjemność .

Niema co dywagować albo się choruje i ma się to na całe życie lub jest się zdrowym i ma się o grupę problemów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu tylko być Audiofilem dla mnie to zaszczyt i byle gamon nim być nie może trzeba sie wykazać "jakąś" wiedza a nie tylko być snobem który wydaje pieniądze na nowe lepsze "klocki" Audiofilizm to pasja tak jak napisałeś zgadzam sie ale zauważ, że tak jak słowo Hi-end jaki i audiofil jest w dzisiejszych czasach zbyt często używane pochopnie i dość nie trafnie mam znajomego który posiada ogromna wiedzę a nie śmie się nazywać audiofilem na każdym kroku, jest skromny chłopak i nie uważam by jakiś gamon z grubym portfelem był audiofilem tylko dla tego ze jego tatuś zasilił mu pare razy konto

reasumując mamy ten sam problem jesteśmy "nieuleczalnie chorzy" tylko różnimy sie tym że ty masz ze swoim stażem prawo sie nazywać audiofilem a mnie to nijak jeszcze nie wypada... pozdrawiam kolegę i liczę na pomoc w rozwiązywaniu problemów, których na pewno jeszcze przede mną sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem chętny (jeśli tylko czas pozwoli) by wziąść udział w spotkaniu, chętnie użyczę sprzęt grający w razie potrzeby. Nie mam żadnych uprzedzeń do nikogo, czy to audiofil czy nie, co to ma za znaczenie. Ważne by się spotkać, posłuchać dobrej muzyki, pogadać, wymienić opinie i poglądy na interesujące nas tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom dokładnie :) oto chodzi ja jestem ciekaw jak graja ss Kijka może nas kiedys zaprosi do Siebie ja jak skoncze budowac swój tor audio to oczywiscie równiez urzadze mały pokaz :) puki co mam nadzieje ze pomożecie w doborze kolumn bo jestem delikatnie mówiąc zdezorientowany... Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze jakas mała lista chetnych ?? zapisac zeby wszystko było jasne i czytelne Kijka zrobic prezesem w koncu załozyciel i z duzym stazem :) jakies pomysły na fajna zanzwe tego KLUBU jakis termis spotkania 1 moze środa ja bym z checia przyszedł jak inni zobacza ze cos sie dzieje to napewno dołacza :) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuyex, 10 Cze 2007, 16:15

 

>hmm moze jakas mała lista chetnych ?? zapisac zeby wszystko było jasne i czytelne Kijka zrobic

>prezesem w koncu załozyciel i z duzym stazem :) jakies pomysły na fajna zanzwe tego KLUBU jakis

>termis spotkania 1 moze środa ja bym z checia przyszedł jak inni zobacza ze cos sie dzieje to

>napewno dołacza :) POZDRO

 

jak wcześniej napisałem WSZYSTKO W NATURALNY SPOSUB !!! , prezesów nam wystarczy, zależy mi by na tej platformie w naturalny sposób region Bydgoski zaczął się organizować ,

rozpocznijmy od „ wyjścia z ukrycia” jak na razie chętnych jest niewielu , gdy zbierze się odpowiedni pakiecik bez większych problemów każdy znajdzie to co mu odpowiada , nie widzie problemu by organizować regionalne imprezy konsolidacyjne WSZYSTKO W NATURALNY SPOSUB trzeba „ wyjścia z ukrycia” i się określić,

 

co do spotkania wpis wyżej jestem otwarty puszcze ci nr. tel. na maila

 

kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!!!!!!!!!!!!!

dlaczego od razu nie stworzyć odłamu loży masońskiej ??????

 

idea i przesłanie z mojej strony było jasne ,

mieszkamy obok siebie ?

mamy w kwestii audio podobne zainteresowania ?

w regionie BYDGOSKIM niewiele się dzieje?

 

- więc dlaczego nie wyjść z ukrycia , mieć możliwość podzielenia doświadczeniem , posłuchać ciekawych klocków ,miło spędzić czas , do tego zapewne nie potrzeba zakładania partii, jak napisałem w pierwszym wpisie tego wątku „nic na siłę w naturalny sposób „

 

 

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mniejsza o tych co ich to nie rusza szukamy takich dla których to pasja zycie cos niezwykłego byłem dzis u kijka posłuchalismy ciekawych rzeczy gra napeawde pieknie czysto zreszta szkoda słow bo i tak nie oddadza tego co usłyszałem ... wiekie dzieki :) no i we will be in touch do wrzesnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie natknąłem się na ten wątek. Może za aduiofila się nie uważam (co najwyżej za bardzo początkującego), ale gdyby była możliwość chętnie nawiąże kontakt z osobami z okolic Bydgoszczy mającymi zainteresowania tematyką audio. Może być to ciekawa okazja do wymiany doświadczeń i dowidzenia się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panie :) i Panowie

Może warto odświeżyć ten wątek... Bydgoszcz nie jest w końcu taka mała, by nie było grupy osób zainteresowanych tematem... Zachęcam do wpisów na tym wątku, a za jakiś czas może przyjdzie nam się spotkać - by poszerzać swoje doświadczenia :)

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Radosnych Świąt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.