Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB AUDIOFILA -BYDGOSZCZ


kijek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wuja69, 28 Mar 2008, 15:22

 

>Pozdrawiam.Zacny to pomysł spotkania,mam pytanie czy 5watowy wzmacniacz diy na 6p14p SE

>zaiteresowal by Kolegów.Słabowity trochę ,ale ładnie gra.

 

Jak najbardziej tak, ale nie na pierwszym spotkaniu. Powód? prozaiczny, kolumny o efektywnosci 86dB. Ale... pracuję nad jednym takim projektem, który jest pochodną pomyslów , jakie pojawiły się w zwiazku z zamieszaniem wokól kolumn Rehdeko, przewidywana efektywność to 91 dB. Jak najbardziej będę chciał sprawdzić te kolumny z takim wzmacniaczem, ale na 19.04 to się raczej z nimi nie wyrobię, najsensowniej będzie więc dogadać się na jakiś inny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy 5watowy wzmacniacz diy na 6p14p SE

>>zaiteresowal by Kolegów.Słabowity trochę ,ale ładnie gra.

>

>Jak najbardziej tak, ale nie na pierwszym spotkaniu. Powód? prozaiczny, kolumny o efektywnosci 86dB.

 

 

A ja jestem za, bo chciałem przytargać triangle tytusy i wypróbować na lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuja69, 29 Mar 2008, 07:54

 

>ARGOS- masz racje ,zbyt mała efektywność głośników to nie zagra zbyt dobrze z moim wzmakiem.No może

>później będę mniał bardziej efektywne kolumny,albo ktoś ma takowe.Tak czy siak chętnie zjawię się na

>spotkaniu,ale czy tak bez sprzętu wypada?.

 

Czytaj uważnie ;-) ja takie będę miał, ale na pewno nie w przeciągu miesiąca. Zorganizujemy drugie spotkanie i wtedy posluchamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle na pierwsze spotkanie proponowałbym qrczakową Regę Planet, to nieczęsto trafiający się sprzęt, oraz Baltlaba, którego co prawda można posłuchać w kilku sklepach, ale nie w Bygoszczy i okolicach, a sprzęt ciekawy. Do tego może jeszcze parę kabelków. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i panowie najważniejsze czego będziemy słuchali?? czekam na propozycje

 

youss ou n'dour - the guide (wommat) z kawałkiem 7 seconds

mike oldfield - the essential

mike oldfield - the songs of distant earth

soundtrack - City of angels z tym ze moja jest lekko porysowana skutki pozyczania ;/ na 2 kawałku sie zawiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie warto zabierać zbyt dużo sprzętów, gdyż i tak będzie za mało czasu na ich dokładne posłuchanie. Tak jak już tutaj ktoś stwierdził, najlepszym wyjściem będzie zebranie dwóch CD i dwóch wzmaków i ewentualnie dwie pary kolumn. Z takiej ilości sprzętu da się zbudować jakiś zgrany system, trzeba przecież brać pod uwagę akustykę pomieszczenia, to że nie każdy sprzęt dobrze zagra z innym w danym zestawieniu, więc jakieś pole manewru trzeba mieć. Ja również obstawiam za Regą Planet i Baltlabem. Co do sprzętów z Allegro to sądzę, iż warto by jeśli ktoś posiada wziąść na odsłuch starsze, wysokiej klasy modele, gdyż na forum często padają pytania o sens ich zakupu. Niższej klasy sprzętów raczej nie widzę sensu zabierać. Kabelki to już każdy niech sobie weźmie jakie chce, wymienić interkonekt w zestawie nie jest problemem i zajmuje mało czasu. Co do muzyki również uważam, iż nie warto za dużo płyt zabierać, bo tak samo nie będzie czasu na jej posłuchanie. Moja filozofia takiego spotkania jest taka, by najpierw poprzez krótkie odsłuchy porównawcze zestawić jak najlepiej zgrany system, a dopiero potem na tym systemie posłuchać sobie muzyki w postaci kilku płyt posłuchanych w całości, by wczuć się w atmosferę i emocje danej płyty. Skakanie po wielu pojedyńczych utworach z wielu płyt uważam za nieciekawy sposób słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuyex, 29 Mar 2008, 13:02

 

>hmm lepiej mieć więcej płyt niż za mało wszystkich nie trzeba słuchać a wybrać lepiej jest mieć z

>czego co do kolumn i reszty sie zgadzam :)

Oczywiście nikomu nie zabraniam wziąść tylu płyt ile zechce. Chodzi mi o to, by już teraz na wstępie ustalić jaki będzie sprzęt do dyspozycji i jaka muzyka będzie w programie spotkania. Jeśli będzie kilku uczestników spotkania i każdy zaproponuje choć jedną płytę, którą chciałby posłuchać w całości, to zajmie to kilka godzin czasu. Jeśli będziemy wiedzieli jaka muzyka będzie grana, każdy w miarę swoich możliwości będzie miał okazję zapoznać się wcześniej z nią posłuchawszy sobie jej na swoim domowym zestawie, by się dowiedzieć co to za muzyka, na jakie fragmenty utworów i aspekty brzmienia zwrócić uwagę, a tym samym wyrobić sobie jakiś punkt odniesienia przed odsłuchem na spotkaniu, w celu porównania swojego domowego zestawu do tego, który będzie tam zestawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-1980, 29 Mar 2008, 12:57

 

>Hm..... wzialem wolne juz na ten 19 :/ ale zobacze co da sie zrobic z tym 26.

>Co do muzy to wlasnie nabylem najnowszy album Mike Oldfield - Music of the spheres.

>Jak co to tez wezme!

 

 

W takim razie jeszcze raz - kto moze 19-stego, a kto 26stego?? Jeśli będzie po równo to zrobimy event 19stego, żebyś nie musiał marnować sobie urlopów.

 

Poza tym ludzie - na razie to jest WSTĘPNE planowanie, nie bieżcie wolnego, bo w zależności od tego co komu wyskoczy termin moze się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patefil - zdaje się, że byłeś na jednym z wcześniejszych spotkań, raczej nie ma mowy, żeby jakąś płytę słuchać od deski do deski, formuła spotkania jest luźna, jakoś się dogadamy na miejscu czego w danym momencie słuchać i raczej nikt nie będzie pokrzywdzony, raczej nikt też nie będzie odczuwł potrzeby przesłuchania całej płyty, co najwyżej njciekawsze utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.