Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofony NAGRA


Kilup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałbym zapoczątkować nowy wątek związany z magnetofonami szpulowymi, zwłaszcza firmy NAGRA-Kudelski. Mam parę sztuk takowych i nie tylko, a miło by było poznać innych zapaleńców mających sprzęt tej firmy, aczkolwiek również mile widziane będą wpisy o innych szpulakach. Byłbym również wdzięczny za wpisy dotyczące spostrzeżeń, porad technicznych oraz namiarów na "złote rączki" w które można by powierzyć ze spokojnym sercem do naprawy, tudzież przeglądu. A na powitanie zdjęcie mojej Nagry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na Nagrę T stacyjną, ale mogę się mylić, zgłaszam się pomimo, że żadnej Nagry nie mam i raczej się nie zanosi, że będę posiadał IV-S lub III-B, osiągnąłem już szczyt swoich marzeń UHER-a REPORT 4200 MONITOR i korzystam z niego dosłownie dzień w dzień ale tylko na tak długi okres jaki jest bezwzgędnie konieczny. Od czasu do czasu jakiś znajomy robi przemeblowanie w swoim gabinecie figur woskowych i na jakiś czas trafia do mnie zoombie Kudelskiego zza szybki w witrynie i szalejemy jak pijane zające przez przynajmniej tydzień, ale obecnie tak naprawdę to nie ma kogo na porządnym sprzęcie nagrywać nawet iRiwer, iPod czy MD dla nich jest stanowczo za dobry

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbyszku!

Twój sprzęt i zacięcie do używania w sposób praktyczny naprawdę jest godny podziwu :). No i również wiedza związana z tym tematem.

Pozdrawiam

Sylwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jest to niemożliwe - wywiało mnie z kraju. Ewentualnie mogę pościągać z internetu, ale to nie będzie to. Pod koniec czerwca jak wpadnę do kraju, to postaram się porobić, aczkolwiek ze względu na ilość mam je w paru miejscach, oddalonych parę kilometrów od siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim a zwłaszcza Autorowi wątku za sympatyczne wpisy, z małymi przerwami nadal trwa u mnie tak zwana: "robota gupiego"czytaj przegląd i reanimacja kaset następny etap to będzie potraktowanie ich elektromagnesem o skromnej wadze 5kg,i odstawienie ich gotowych do pracy na półkę, zaznaczam że oprócz

Koncertu w Kościele świętej Katarzyny poświęconemu tekstom Stanisława Wyspiańskiego z muzyką Zygmunta Koniecznego wszystkie inne występy muzyczne z okazji 750 lecia lokacji Krakowa uważam za tak zwany Spitzen

Shit i nagrywać ich nie mam najmniejszego zamiaru ani na najsłodszym maleństwie 4200 Monitor ani na Cr-240 [6 x R 14 = 9 + 0.5-1 = 10 złp] inwestycja niespecjalnie wielka ale cóż artysty marne nawet dychy nie warte.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich

 

Kilup

 

Myślę że Twój arsenał na dzień dzisiejszy jest nie do pobicia , melduję się też w tym wątku bom jeszcze jak Korwin nie osiągnął nirwany.

Na razie tkwię w kasetowych z niezłymi doświadczeniami , marzenia o szpulowych zapoczątkował po doznaniu organoleptycznym studer 827 gold edition 24 ścieżki , jego praca wzorzec:) .

szpulowe jak najbardziej 38 cm/s to ideał dla mnie amatora , w niedługim czasie posiąde Nagre lub Stellavox

Teraz z przyczyn życiowych priorytetem są inne rzeczy ale:) nigdy nie wiadomo co do głowy strzeli

Będę śledził wątek pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nirwany to mi jeszcze bardzo daleko jestem jak ten Baltazar z filmu Au hasard Balthasar Roberta Bressona i nie ma żadnych nawet najmniejszych odznak, że nauczony przykrym doświadczeniem chociaż odrobinę zmądrzeję. To chyba jest Stellavox na taśmę 1"stacyjny piękny chociaż ja jako nomad bardziej kocham nagrzbietowe.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest STUDER, a tu link jak, ktoś chce kupic. Ja bym kupił, ale nie mam drobnych ;) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zdjęcie, które jest już na forum, ale umieszczę je jeszcze raz - z mojej wizyty w Nagrze. Jak zobaczyłem, to miękko zrobiło mi się w kolanach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie mam robić oględziny koledzy nawet nie wiedzą co przytachali :) okaże się po 2 lipca jak zajade na miejsce być może Studer jakiś albo Lyrec kto wie co się trafiło pozdrawiam zakręconych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Studer z linku to jest zwykły model ja miałem do czynienia z wersja studer 827 gold edition bajka:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MAG-a: Nie wiem, czym się różni. Chcąc wiedzieć wszystko o wszystkich szpulowcach trzeba by mieć łeb jak sklep :) . A co Szanowny Kolega posiada ze szpulowców? Ta miotła czystki porobiła w "o mnie" :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilup heh

 

Czytam z przyjemnością na razie i obiecuję się na zimę zameldować w tym wątku już nie gołosłownie

Na razie dziękuję za przypomnienie o w o mnie trzeba na lato coś napisać a tymczasem dysponuje jedynie kasetowymi

Revox C-115, Pioneer CT-93, Dual C-844 i kilka innych na cc

W szpulach bardzo się kocham ale na razie czekam na rozpoznanie pozdrawiam i życze wszystkim najlepszych według własnego uznania modeli

 

Czym się rózni Gold edition ano cena na pewno i mały szczegół zrobiono ich tylko 95 sztuk

 

Poczytajcie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś miesiąc temu na e-bayu może się jeszcze nie sprzedał tak w sumie to wkraczamy mocno w sprzęt studyjny i mało komu do celów domowo hobbystycznych się toto nada, taśma horendalnie droga i w ogóle wróćmy do Nagry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Nagra T to w pozycji pionowej też ciekawie może wygladać z tego co widzę to jest taka możliwość a takiego zdjęcia jeszcze nigdzie nie widziałem (ten zakup to z zeszłego roku z jesieni z Angielskiego e-baya?taki tam wtedy widziałem w kąciku pro)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze zawsze człowiek powinien znaleźć powód do własnego szczęścia i nie ukrywanej radości 24/24=1 24:1/4 = 6.3:2= 3.15. A to 3.15 to ilość miejsca na taśmie 6.3mm do zapisu jednej ścieżki stereo w UHER-ze REPORT 4200 MONITOR lub w NAGR-ze IV [z tym że NAGRA IV bierze maleńkie kawalątko między R i L na sygnal synchronizacyjny dla przesuwu taśmy]

A więc bawmy się dalej coraz weselej w naszej piaskownicy.

III która jest na Allegro nie kupię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aukcja zakończy się przypuszczalnie ceną 1200- 1600 złp

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z ta Nagrą na allegro coś nie tak bo był kupujący i sie rozmyślił , było 900zł a teraz od 1 zł??? dziwne, ale jak to w radio robiło no to nie dziwne że w idealnym stanie nie będzie , pozdrawiam też jej nie chcę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fizycznie dwie aukcje i dwie NAGRY III. NAGRA jest sprzętem je do zajechania, nawet rzeźnicy z Polskiego Radio nie mieli szans na Jej zamęczenie. W moim przypadku UHER 4200 jest lepszy.Waga Nagry jest "nieco za solidna". UHERA 3.8 kg mogę zarzucić na ramię rano a ściągnąć wieczorem NAGRA III waży prawie dwa razy tyle, 7kg z dużym hakiem, na NAGr-ze nikt nie będzie nagrywał wypowiedzi przypadkowo napotkanych osób na tematy polityczne czy gospodarcze a tu wystarczy przerzucić na 4.75 i mamy 25-13000Hz a przy 9.5 20-16000Hz

czyli mieszczą się wszystkie nasze piewice i piewcy, 19cm/sek 35-25000Hz nie ma w Polsce takiego wykonawcy oprócz co niektórych skrzypków np Zbigniew Paleta lub Zbigniew Wodeckki. I jeszcze jedno UHER MUNCHEN WESTERN GERMANY [nie mylić z UHER HARMAN-KARDON] zaniża z zasady parametry swoich wyrobów czyli przeliczając na japońskie decybele i kilohertze trzeba sporo dla sprawiedliwości dorzucić

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt są dwie aukcje , nie widziałem tej drugiej ale czy to istotne jeść mi nie daje a głodny nie jestem pozdrawiam, tego sprzętu jest zawsze pod dostatkiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było to nie było ale teraz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Zbyszek

Powoli zacznę się czołgać do łóżka mam już dość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rafaella - Sam magnetofon kupiłem w Polsce, po roku łażenia z nieistniejącego już studia. Po zakupie strasznie mnie denerwowała pustka, tzn brak panela monitorującego oraz brak oryginalnych NAB, które oprócz trzymania szpuli pełnią jeszcze jedną funkcję, o której się dowiedziałem po zakupie. Nie mogłem spać :). W końcu podjąłem decyzję i zakupiłem nowy panel i NAB-y w Nagrze.... Takiego panela sądzę, że nie prędko zobaczysz przy innej Nagrze, mój jest wyjątkowy. NABy służą dodatkowo do odprowadzania ładunków elektrostatycznych gromadzonych na powierzchni szpuli.

Pozdrawiam

Sylwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilup, 10 Cze 2007, 23:14

Widziałem na e-bayu włos się jeży do czego większość przycisków może napisz coś więcej o funkcjonalności-dla wszystkich zainteresowanych będzie to coś nowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bardzo piekne zdjecia całości zarówno magnetofon jak i panel były razem wystawiane na aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, nie ma tak naprawdę znaczenia jaki ja mam panel monitorujący... Liczy się to, że jak się chce, to wszystko można zdobyć. Tylko nie można iść po trupach. Nawet czasami pieniądze nie grają roli... I nie można być zawistnym, a zazdrość powinna być budująca, a nie destrukcyjna... Tak mi się zebrało na noc... Życzę wszystkim miłej nocy, a jutro (w sumie to dzisiaj) udanego początku tygodnia.

Pozdrawiam

Sylwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.