Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofony NAGRA


Kilup

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą wycięło mi wpis. W mojej okolicy są akumulatorki SANYO 2700 mAh po 9.5 złp szt. na Allegro adaptorki 2xR6/R20 czyli 5400 mAh i jest to naprawdę przyzwoita pojemność.

Pozdrawiam

Zbyszek

W moim przypadku zakup w Valandzie i Allegro nie powinien przekroczyć 120-130 złp z adaptorkami pod drzwi wprost na wycieraczkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Już myślałem, że koniec kłopotów z zasilaniem, jednakże nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. Wcześniej Nagra III pracowała idealnie z zasilacza, a z akumulatorów ruszyć nie chciała. Od tamtego momentu używałem jej tylko z akumulatorami. Dopiero kilka dni temu podłączyłem zasilacz - żadnej reakcji. Czyli wszystko się odwróciło - działa z akumulatorów, nie pracuje z zasilacza. Może to zimny lut, może kwestia bardziej złożona... Dotargam ją niebawem do właściwej osoby i dowiem się, cóż to za licho.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie szpulomaniacy :D ! Długa nieobecność była spowodowana zajęciem się pięknym pojazdem, którego zdjęcie zamieszczam poniżej :) ; aczkolwiek magnetofony całkowicie na bok nie poszły. Kupiłem w między czasie Akaia 4000DS i Akaia 230 (bodajże) z autorewersem, oraz walczyłem (i jeszcze nie skończyłem walki) z Telefunkenem 204, którego wziąłem z pubu (gdzie ściany są obwieszone magnetofonami i nie tylko) do reanimacji; niestety nie przypuszczałem, że będzie tyle roboty z tym sprzętem. Mechanika całkowicie zastała, a wszystkie styki zaśniedziałe - masakra... No i oczywiście co poniektórzy wiedzą, że nabyłem na aukcji następną Nagrę-T :). A propos Nagry - jak zwiedzałem jedno z laboratoriów filmowych w Holandii, to natrafiłem na ową Nagrę w starszej wersji (zdjęcie poniżej) oraz na Studera A810, a na kolana powaliły mnie magnetofony filmowe, zapisujące 3 kanały na taśmie 1", niestety nie za bardzo mogłem zrobić zdjęcia :(.

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5308-100000191 1215201012_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe odstępstwo od tematu. Kilupie, cóż to za bocznica z taką piękną podsypką ;)?

Szkoda, że pojazd tylko an tor normalny, ale oczywiście gratuluję wspaniałej roboty! Do zobaczenia (mama nadzieję) kiedyś na szlaku!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ^ Kilupa

Witaj

Nie w moim guście ale jest absolutnie piękna i naprawdę ciężka waga, w porównaniu z tym co jest obecnie wystawiane na Allegro cud mniód i orzeszki

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na n/w stronie znajdziemy praktycznie wszystkie firmy na świecie związane pośrednio bądź bezpośredio z dziedziną audio. Ponadto na dole strony zdjęcie ciekawego, szpulowego, Ferroraph'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam starszego magnetofonu na szpule 26,5 cm, niż ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który to model, bo te stare Revoxy wszystkie były podobne. W każdym razie najstarszy znany mi magnetofon na duże szpule to Revox B-36 z roku 1956. Zdjęcia poniżej - czy to ten sam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17871-100008750 1217455027_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie w związku z magnetofonami Revoxa.

Modele 810 oraz 812, wystepują w dwóch formach jak sie zorientowałem.

Jedne posiadają wskaźniki na oddzielnych mostkach, inne we wnetrzu własnej obudowy.

Czy w zwiazku z tym róznią się one parametrami biorąc pod uwagę ten sam model ????

Rozumiem, że te wystepujące bez żadnych wskaźników służyły do podpięcia bezpośrednio do konsoli (mixera studyjnego) i nie było możliwości regulacji poziomu zapisu w obrębie magnetofonu, ale czy tego typu modele miały i tak wyjście do podłączenia mostka z wskaźnikami???

Jezeli tak, to jak rozpoznać modele mające mozliwość podpięcia mostka od tych, które tej mozliwości nie mają. Zdjęcie z sieci.

Pozdrawiam, Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ,że nawet jak magnetofon nie posiada tego panelu,to ma na niego wolne miejsce.Jeśli chcesz,to spytam się pana Leszka z Milanówka.On takie zabawki serwisował w Polskim radiu i zapewne udzieli pewnej odpowiedzi.Czy dobrze myśle,ze masz coś takiego na oku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już sprawa wyjaśniona.Na pierwszym zdjęciu widok panela wskazników w wersji dla racka,czyli zewnętrznej razem z okablowaniem.Na drugim widok gniazd opisanych jako wyjście sygnału wskazników.Widać,że wtyki pasują do tego gniazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15150-100008500 1217961001_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli będzie trzeba przenieść się do tego wątku , z banalnie prostego powodu temat "Magnetofon" wzbogacił się o gigantyczną ilość wpisów, kosztem ich treści. Nikogo chyba z nas nie bawią łopatologiczne porady na temat mycia i konserwacji sprzętu, udzielane po raz n+1 przez tych samych tym samym.Na pierwszy ogień proponuję zdjęcia ubrane i w pełnym negliżu polskiego Maka i jego osprzętu.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo wrabiać ale proponuję Jacka011, Marka41 i Lecha 59 dysponują odpowiednią wiedzą, sprzęt ich cieszy i potrafią na jego temat w sposób ciekawy pisać w nieskończoność

Pozdrawiam

Wszystkich

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja mam gosci, wiec nie mam zbytnio czasu na bawienie sie we wpisy i zajmowanie die magnetofonami :(. Zdjecia mojej drugiej Nagry-T sa juz porobione, tylko czekaja na obrobke. W sumie to jest Nagra-TI . Jak widac bardzo malo osob wie, co to jest Nagra, skoro wszyscy laduja w watek Kasjela - w sumie tylko pogratulowac popularnosci :).

Pozdrawiam

Sylwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - napisalem prosbe do moderatorow o zmiane tytulu watku z "magnetofony Nagra" na "magnetofony szpulowe Nagra i nie tylko". Kupilem ten magnetofon szpulowy wojskowy, bardzo ciekawa konstrukcja; szpule sa polozone jedna nad druga, a tasma idzie po skosie, zapis jest czterosladowy, czterokanalowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilke, to jeszcze jedno info wrzuce :) , pewnie co poniektorzy zastanawiaja sie, ile czasu mozna miec gosci; odpowiem na to, ze czuje sie tak, jakbym prowadzil kolonie - jedni wyjezdzaja, nastepnego dnia drudzy przyjezdzaja :D. A ponizej link, do Nagry-TI i nie tylko :), milego ogladania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrę III produkowano seryjnie w latach 1958 - 1969. Moja pochodzi z roku 1967 - ma więc zaledwie nieco ponad 40 lat. Z PR nie miała na szczeście nic wspólnego, ino z UJ-tem. Użyto jej najwyżej kilkanaście razy. Od jutra koniec zabawy z WM D6C, zwanym "tanią Nagrą SN".

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ^JanaPetera

Miło usłyszeć porównanie SONY WM-D6C z Nagrą SN ale niestety parametry made in Japan miałoo znacznie gorsze niż Kudelski.Jedno muszę przyznać skośnooka zabawka jest świetna bo: lekka, energooszczędna,wyjątkowo łatwa w obsłudze na normalu, chromie,metalu zapisuje wręcz idealnie ma jedną wadę brak pausy na mikrofonie aby ją mieć można wykorzystać gniazdo zasilacza albo korzystać z tej która jest na klawiszu magnetofonu.Magnetofon poznaję powoli pracując na nim, przyzwyczajam się do jego obsługi

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Dobry pomysł z tą zmianą tytułu wątku przez kilupa.Szpulowce powinny mieć swój niepowtarzalny wątek. U Kasjela dużo osób męczy kaseciaki do bólu.Niestety żaden kaseciak nie da rady nawet przeciętnemu szpulowcowi.Cały problem tkwi w szerokości taśmy i prędkości - za mało , za wolno! Ja obecnie walczę z gramofonem ( podobnie jak marek-41).Nie przypuszczałem, że luzy w zawieszeniu ramienia mogą wpłynąć na dźwięk.Zlikwidowałem jakoś te luzy i gramofon zaczął grać znaczznie lepiej.Kurcze, a gramofon był nowy z luzami i myślałem ,że teraz tak musi być.Okazuje się, że nie.Ile to człowiek musi nadoświadczać w swoim życiu i ciągle można się czegoś nauczyć.Korwin - TY musisz mieć bezcenne doświadczenia przy Twojej ciekawstwości życia.!

Igrzyska rozpoczęte, a ja to mam lekko w d.... Tak daleko od rzeczywistości, że aż wszystko wydaje mi się nieprawdziwe i z moim życiem nie ma nic wspólnego.Więc zająłem się gramofonem.Szpulowce w pełnym rynsztunku i ładzie.Wszystko gra i nie buczy. Korwin - po ostanim moim zakupie - tym wspólnym z Markiem na razie nic mnie nie ekscytuje tak jak tamto zdarzenie.Chyba mało jest tak pięknych momentów - jAK TE - gdy czuje się zapach po raz pierwszy rozgrzewających się części w magnetofonie. Marek to wkrótce doświadczy jak przywiezie swojego pachnącego Revoxa. Bardzo pozytywnie mu zazdroszczę i wiem jak to pachnie.

Reasumując poranne wywody.Igrzyska igrzyskami, a sprzęt musi pracować i być sprawny, tak jak człowiek - czego Wam wszystkim życzę i pozdrawiam - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .Już miałem za radą Korwina załóżyć specjalny wątek o szpulowcach,ale jak pomysł Kilupa wypali,to nie bedzie potrzeby.Dzisiaj robie sobie dzień techniczny.Na początek porządne sprzątanie chaty,a pózniej rozebranie gramofonu w celu dokładnego pomierzenia kółeczka zębatego i sprawdzenie,czy w kaseciaku te pyrkniecia nie są spowodowane jakimiś luzami na stykach ,a nie padniętym kondesatorem.Tak więc do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.