Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tamten za 3666 sprzedany bo była rozsądna cena.

 

Ten sprzedawca co sprzedaje za 4,5 jakiś nadęty i trudny w kontakcie.

To niech spada na szczaw, klienta trzeba uszanować, tym bardziej, że odtwarzacze cd sprzedają się nie najlepiej, 508.24, to kicha, lepiej poszukać czy tez wyczekać 508.20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osoby,ktore twierdza,ze 508.20 jest lepszy.....

 

Bezpośrednie porównanie 508.20 mam do G08.2 i staruszek zdecydowanie bardziej mi przypasował,natomiast rozmawiałem z właścicielem niedużego sklepu audio w Norwegii,wielkiego zwolennika Meridiana i zdecydowanie stwierdził,że wersja 20-bitowa oferuje więcej.Chętnie bym tą opinię zweryfikował,podejrzewam,że to będą cedeki z bardzo zbliżonego pułapu,a o różnicach mogą decydować niuanse.

A może jest ktoś w klubie kto takiego porównania dokonał albo przeprowadził firmowy upgrade do 24bit i podzieliłby się spostrzeżeniami?

 

 

Interesujące mogłyby być też opinie byłych właścicieli 508.20 i 508.24-na jakie źródła zmienili swoje cedeki i co te zmiany wniosły,od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą Meridiana na coś nowszego i w rozsądnych kwotach i przyznam,że do tej pory nawet z opinii w sieci nie wytypowałem źródła,które rokowałoby na dobry rezultat w porównaniu z 508-ką.

Jakieś tam nadzieje wiążę z Naimem CDX2-przewaga mogłaby w tym przypadku wynikać z firmowego połączenia din-ami,nowy CDX2 to jednak kawałek grosza plus dobry din i robi się niestety wielokrotność sumy za 508.20

Wszystko wskazuje na to,że przeskok z 508-ek na rocznikowo młodszy cdp tak czy inaczej wiąże się ze sporym obciążeniem konta;)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie 508.20 mam do G08.2 i staruszek zdecydowanie bardziej mi przypasował,natomiast rozmawiałem z właścicielem niedużego sklepu audio w Norwegii,wielkiego zwolennika Meridiana i zdecydowanie stwierdził,że wersja 20-bitowa oferuje więcej.Chętnie bym tą opinię zweryfikował,podejrzewam,że to będą cedeki z bardzo zbliżonego pułapu,a o różnicach mogą decydować niuanse.

A może jest ktoś w klubie kto takiego porównania dokonał albo przeprowadził firmowy upgrade do 24bit i podzieliłby się spostrzeżeniami?

 

 

Interesujące mogłyby być też opinie byłych właścicieli 508.20 i 508.24-na jakie źródła zmienili swoje cedeki i co te zmiany wniosły,od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą Meridiana na coś nowszego i w rozsądnych kwotach i przyznam,że do tej pory nawet z opinii w sieci nie wytypowałem źródła,które rokowałoby na dobry rezultat w porównaniu z 508-ką.

Jakieś tam nadzieje wiążę z Naimem CDX2-przewaga mogłaby w tym przypadku wynikać z firmowego połączenia din-ami,nowy CDX2 to jednak kawałek grosza plus dobry din i robi się niestety wielokrotność sumy za 508.20

Wszystko wskazuje na to,że przeskok z 508-ek na rocznikowo młodszy cdp tak czy inaczej wiąże się ze sporym obciążeniem konta;)

a ile kosztuje up-grade z 508.20 do 508.24 ?

robi ktoś to w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Bezpośrednie porównanie 508.20 mam do G08.2 i staruszek zdecydowanie bardziej mi przypasował

 

Też miałem takie odczucia i popieram Twoje zdanie całkowicie.

Nie mam pewności skąd tak dużo więcej analogu w starszym modelu ale ja to upatruję w bardzo dobrym c/a Crystal ( dający spory klimat) którego w nowym modelu zastąpił Analog Devices ( dający sporą rozdzielczość).

Do tego jeszcze ten okrutny upsampling pogrubiający i pompujący na siłę instrumenty i wokale...a fe...IMHO.

 

Krótko. Najważniejsze 508.24 lepsza dynamika (motoryka), lepsza rozdzielczość bez naleciałości cyfrowej, lepsza przestrzeń.

508.20 bardziej stonowany dźwięk

 

Wszystko się zgadza a wybór zależy od reszty toru.

Osobiście w bardzo precyzyjnym i transparentnym systemie chętnie bym zobaczył gramofon w postaci 508.20 aby dołożyć komfort z odsłuchu do wyczynowej reszty.

Ale można zrobić odwrotnie i też będzie dobrze.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie odczucia i popieram Twoje zdanie całkowicie.

Nie mam pewności skąd tak dużo więcej analogu w starszym modelu ale ja to upatruję w bardzo dobrym c/a Crystal ( dający spory klimat) którego w nowym modelu zastąpił Analog Devices ( dający sporą rozdzielczość).

Do tego jeszcze ten okrutny upsampling pogrubiający i pompujący na siłę instrumenty i wokale...a fe...IMHO.

 

 

 

Wszystko się zgadza a wybór zależy od reszty toru.

Osobiście w bardzo precyzyjnym i transparentnym systemie chętnie bym zobaczył gramofon w postaci 508.20 aby dołożyć komfort z odsłuchu do wyczynowej reszty.

Ale można zrobić odwrotnie i też będzie dobrze.

system mam bardzo przejrzysty Octave na lampie 6550 i Spendor sp2/3r2 -szukam muzykalnego ale też szczegółowego dźwięku z ładną barwą i wypełnieniem.Nie lubię wycofanych wysokich.

 

Z Meridianami jak dotąd nie miałem do czynienia.

Z Docet Lector 7mk3 było lekko za słodko.

 

W tym zestawieniu słychać od razu różnice podpinając różne CD

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

system mam bardzo przejrzysty Octave na lampie 6550 i Spendor sp2/3r2 -szukam muzykalnego ale też szczegółowego dźwięku z ładną barwą i wypełnieniem.Nie lubię wycofanych wysokich.

 

Z Meridianami jak dotąd nie miałem do czynienia.

Z Docet Lector 7mk3 było lekko za słodko.

 

W tym zestawieniu słychać od razu różnice podpinając różne CD

 

W tym zestawieniu jakie posiadasz zrobił bym tak :

 

Jeżeli przewaga muzyki której słuchasz to akustyczne instrumenty i wokale to 508.20 ( szczegół wtopiony w całość)

Jeżeli przewaga muzyki której słuchasz to rock , Hip-hop, reggae , Ambient to 508.24 ( doświetlenie szczegółu - minimalne)

 

Oba są na c/a Crystal oczywiście różnym ale to dalej jest " ten " Crystal.

O przesłodzenie nie musisz się martwić bo to Meridian a wysokie ta firma zawsze dopieszczała więc też ok ( no chyba że jesteś amatorem jakiejś znaczącej ekspozycji tego zakresu to już może być problem ) - bez względu na model.

 

Wszystko to oczywiście moim skromnym zdaniem.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu jakie posiadasz zrobił bym tak :

 

Jeżeli przewaga muzyki której słuchasz to akustyczne instrumenty i wokale to 508.20 ( szczegół wtopiony w całość)

Jeżeli przewaga muzyki której słuchasz to rock , Hip-hop, reggae , Ambient to 508.24 ( doświetlenie szczegółu - minimalne)

 

 

Wszystko to oczywiście moim skromnym zdaniem.

raczej zdecydowanie to pierwsze...

 

a czy ewentualny up-grade tylko w UK?

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem model 508.20 z 508.24. Według mojej opinii zdecydowanie lepszym odtwarzaczem jest 508.24

 

octavarium

Meridian 508.24 w systemach w których odsłuchiwałem wypadł zdecydowanie lepiej od CDX2

 

Czyli w opiniach 508.24 vs 508.20 mamy remis;)

 

 

Odnośnie CDX2-raczej tego się spodziewałem,a wyżej u Naima to tylko CD555 w abstrakcyjnych pieniądzach lub CDS3-też nie tani i jedynie używany.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Odnośnie CDX2-raczej tego się spodziewałem

 

Tego cd-eka szkoda jeżeli nie podpinamy DIN- ami...bo tylko na nich pokazuje analogową rozpiętość dynamiczną.

Opinie są różne a mało osób go posmakowało w rodzimym ogródku .... a tam zaczyna się dopiero dziać.

W przypadkowych konfiguracjach przeważnie wychodzi to przeciętnie z naciskiem na komentarz - "...za co tyle kasy..." - chcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Słucham sobie w tej chwili Meridian 508.24 i pożyczonego od kolegi dla porównania Naim Cdx2 ...zgadnijcie co gra lepiej ......?

 

Naim - pierwszy plan ty i teraz + dynamika

Meridian - scena w głąb i separacja + dżwięczność

 

Jak bardzo się mylę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim - pierwszy plan ty i teraz + dynamika

Meridian - scena w głąb i separacja + dżwięczność

 

Jak bardzo się mylę ????

nie bardzo się mylisz...

ale Naim raczej gęsty dźwięk skupiony na średnicy,dynamiczny nawet nienaturalnie dynamiczny chwilami-pierwszy plan faworyzowany -w sumie bardzo dobre CD .

Meridian gra bardzo równo,przepiękny wgląd w nagranie ,szczegółowość i gładkość scena stereo -palce lizać-chyba pozostanie u mnie coś mi się wydaje...

Kolega chyba dalej zostanie z CDX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian gra bardzo równo

Nie słyszałem 508, ale 506 zdecydowanie foworyzuje górę, która jest techniczna i klarowana. Odbiega to od reszty pasma czyli tylko poprawnej średnicy i cieniutkiego, punktowego basiku. Z tego co wiem ogólny charakter przekazu wszystkich modeli Meridiana jest podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,miałem wszystkie 506-ki i zdecydowanie najjaśniej grała właśnie wersja 16-bitowa,na przeciwległym biegunie brzmieniowym 506.24-płynnie,barwnie,ciepło.

Różne są opinie na temat brzmienia Meridianów często dwubiegunowe, a to chyba dlatego że cierpią na przypadłość tuningowania i nie wiadomo do końca co w nich siedzi. Powszechne opinie sprzed pół dekady twierdzą że to właśnie najstarsze 16-bitówki grają najcieplej, a im więcej bitów tym przekaz ostrzejszy. Co by nie pisać to magiczna mgiełka górnego pasma nie daje o sobie zapomnieć nawet jeśli jest oderwana od reszty pasma co zdiagnozowałem u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sieciówki do 1kzł lubi Meridian ?

 

WW Electra 5.2 na srebrzonych wtykach demontowalnych Wireworld'a.

 

Powszechne opinie sprzed pół dekady twierdzą że to właśnie najstarsze 16-bitówki grają najcieplej, a im więcej bitów tym przekaz ostrzejszy

 

Niestety,już dawno nie opieram się na "powszechnych opiniach",grałem na 506.24 od pierwszego właściciela z UK ok 3 lat i choćby 1000 powszechnych opinii twierdziło,że to jasny i ostro grający cdp to wciąż wywoła to u mnie jedynie rozbawienie. Niecały rok z 506.20 i najkrócej 506.16,pierwsze były testowane w bardzo wielu konfiguracjach u mnie i systemach znajomych,a także w kilku przypadkowych,jednym słowem znamy się jak łyse konie;)

Jedyne nie mogę być pewien czy 16-bitowiec,który się u mnie przewinął nie był grzebany.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jeszcze porównanie Krell 280cd z 508.24

sam jestem ciekaw który zostanie ze mną na dłużej.

 

ps.Jakie sieciówki do 1kzł lubi Meridian ?

Myślę że bardziej spodoba Ci się 508.24. Meridian był ciekawszym odtwarzaczem w bezpośrednich porównaniach od KAV 300 CD.

Meridian ma jedną najważniejszą cechę jest niesłychanie uniwersalnym odtwarzaczem, faktycznie jest dynamiczny i rozdzielczy ale na pewno nie ostry czy cyfrowy.

Poszukuję 808.2 lub 808.3. Jeżeli ktoś ma to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.