Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.04.2019 o 00:48, Moontan napisał:

CS4390 – cheap odnobitnik

No ja bym tak nie hołubił TDA 1541 ,moim zdaniem jest przereklamowany ?

Moja teoria spiskowa jest taka.Natłukli tej kości miliony,dorobili legendę i sprzedają,a jeszcze double crown ?

Nie bez powodu meridian w bardzo szybkim tempie wymieniał kości DAC na coraz to nowsze,oferujące wyższą rozdzielczość.W serii 500 niezaprzeczalnie  odnobitnik 4390 był wyznacznikiem cyfrowego postępu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baltfan napisał:

No ja bym tak nie hołubił TDA 1541 ,moim zdaniem jest przereklamowany ?

Moja teoria spiskowa jest taka.Natłukli tej kości miliony,dorobili legendę i sprzedają,a jeszcze double crown ?

Nie bez powodu meridian w bardzo szybkim tempie wymieniał kości DAC na coraz to nowsze,oferujące wyższą rozdzielczość.W serii 500 niezaprzeczalnie  odnobitnik 4390 był wyznacznikiem cyfrowego postępu.

 

 

Ale ten postęp nie został osiągnięty dzięki wymianie kości tylko dzięki lepszym aplikacjom, lepszej technologii i lepszej jakości wykonania i montażu. Meridiany oparte na TDA1541A były wewnątrz zbudowane jak wytwór chałupniczy. Ich następcy bazujący na CS4390 itp. to już bardziej hi-tech. A co z tego wynika? Ano niewiele. Grały dobrze, ale nie wybitnie. Miałem kiedyś Meridiana 506.24 jeszcze dodatkowo modyfikowanego u Jasika w Nieporęcie. Bardzo przyjemnie to grało ... do czasu aż nie zrobiłem DACa na kościach starszej generacji niż zastosowane w tym Meridianie. Wtedy Meridiana od razu sprzedałem. 

DAC zrobiony na TDA1541A zgodnie ze sztuką i z użyciem porządnych podzespołów pokazuje gdzie CS4390 ma swoje miejsce w szergu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2019 o 20:44, McGyver napisał:

Grały dobrze, ale nie wybitnie

Zgodzę się z tym,że solidnie zbudowany przetwornik na TDA zagra dobrze.Ja nie miałem okazji trafić na takowy.Słuchałem dość dobrze zbudowany (Pedja Rogić) ze stopniem wyjściowym na ECC 83 bodajże.Bardzo wiele zmiennych miało wpływ na dźwięk tego dac.Przeszedłem też przez kilka modeli odtwarzaczy zintegrowanych (głównie Philips i Marantz) z kością TDA 1541 na pokładzie w różnych jej odmianach.Nie urzekło mnie nic szczególnego.

Jeżeli chodzi o integry CD Meridiana,to wyznacznikiem w swoim czasie były modele 508.20 i 508.24 i te grały wybitnie w tamtych czasach ? Przełomowy był 508.20 ,w pełni zbalansowany od stopnia cyfrowego (2x CS 4329) po analogowy.

Używałem 508.20 w kilku konfiguracjach i zawsze najlepiej grał po xlr.

Poza tym,nie gra sama kość dac,co wiesz doskonale.Meridian zawsze dbał o dobre wykonanie swoich urządzeń,nie były wycenione za drogo z zastosowaniem przyzwoitych podzespołów.Jak dla mnie,perfekcyjnie zaprojektowane ze skromnym dizajnem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie sama kość gra, aplikacja jest klucziowa. Co do samych kości, to nalezy wyróżnić dwie główne grupy, te z wyjściami prądowymi, i te z wyjściami napięciowymi. Moja ogólna obserwacja jest tu taka, że przeważająca większość kości z wyjściami prądowymi pozwala uzyskać zdecydowanie lepsze rezultaty brzmieniowe niż przeważająca większość kości z wyjściami napięciowymi. 

A co do CS4328, to wystarczy jedna kość by zrobić cedeka w pełni zbalansowanego, bo ta kość ma wyjścia zbalansowane. Jeżeli zastosowano dwie, to zrobiono coś więcej, każda z kości pracowała w trybie mono i jedna obsługiwała prawy kanał, a druga lewy.. Czy to dobrze? Teoretycznie tak, parametry na papierze są lepsze, ale... kosztem rozbudowania, komplikacji układu, co powoduje nieuchronne straty i zniekształcenia sygnału. Trzeba to zrobić mądrze, by korzyści przeważyły nad stratami. Meridian najwyraźniej zrobił to mądrze skoro seria 508 grała lepiej niż seria 506.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. Wszystko się zgadza.

Niepotrzebnie robię problemy Wam i sobie ?

Niemniej dziękuję za wszelkie informacje

Meridian 508.20 gra bajecznie. Miałem u siebie 20 z up do 24 i powiem szczerze - nie zdecydowałem się na zamianę. 24bit jak dla mnie zbyt techniczny.

Teraz mam dwa 508.20 - aż tak oszalałem na jego punkcie ?

Edytowane przez Arczibald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.09.2019 o 17:20, Arczibald napisał:

Trzeba zaryzykować.

A jeszcze pytanie o ich trwałość, pochodzi dłużej niż rok?

Nie ma szans.

Mój 506.20 stoi bezużytecznie już od dłuższego czasu. Dużo kasy wydałem na lasery cdm12.4. Ostatnio składałem kompletny napęd z cdm12.6 (mechanizm) i laser z cdm 12.4 aby uzyskać coś na kształt cdm12.5, który jest oryginalnie montowany w tym CD. Owszem zadziałało ale strasznie gubił się i przeskakiwał.

Tak więc nie polecam laserów z polskiej dystrybucji. To najgorszy sort. 

Najlepszy jaki miałem wytrzymał dwa miesiące. Inne od kilku dni do miesiąca. Niektóre nie działały wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed próbą zrobienia 12.5. zmieniałem w oryginalnym napędzie jedynie głowicę.

Mój egz, to ostatni wypust 506.20 i był wyposażony w nowe serwo i cdm 12.5. Wcześniejsze wersje miały montowany cdm12.4.

Odradzam kupowania tego towaru od krajowych sprzedawców jak mediasort, tomelektron, impel.

Meridian nie wspiera produktów serii 500, ale jak już musisz kupić laser to napisz do nich zapytanie. Wiem, że w GB jakaś firma prowadzi serwis i sprzedaje lepszej jakości lasery. Jednak nie kupisz ich za 100PLN, tyko coś koło 100GBP, co stawia opłacalność naprawy pod znakiem zapytania. Ile wytrzyma laser tam kupiony? Nie mam pojęcia i już nie chcę wiedzieć. Kupiłem coś innego do kręcenia płytą.

   

Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arczibald napisał:

Podejmę się próby wymiany i zobaczę

Można po wymianie napędu,gdyby robił problemy zmienić ustawienie serwo z A na B,ew. masz do dyspozycji kolejne.

Miałem 508.20 z wymienianym całym napędem,ale to w lepszych czasach ,chodzi do dziś .Jednak idealnie działał (czytał wszystko) na servo B ,sam na to wpadłem. Znalazłem kilka płyt ,które dziwnie się odtwarzały po wymianie.

Można nabyć cdm 12.4 :

https://www.ebay.com/itm/Laser-head-for-Audiolab-8000CD-/352703586743

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że na B nigdy nie słuchałem. 

Dźwiękowo najbardziej odpowieda mi E więc na nim słucham. Dzięki za namiary, zerknę co tam mają 

A Meridiana wystawiłem na sprzedaż. 

Dobrze, że mam dwa :

Jego dźwięk uzależnia, a miałem już wszystkie Meridiany, Linny, kilka CECow, Quady i inne

nie widzę następcy :(

Edytowane przez Arczibald
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arczibald napisał:

Dźwiękowo

Fabrycznie powinien działać na A .Wtedy czyta idealnie wszystko ,na oryginalnym napędzie.

Próbowałem A do E ,ale czy faktycznie grał inaczej ? Na pewno działał odmiennie.Np. na B czytał pliki nie muzyczne (na końcu cd nieraz są zapisane).Odmierzał czas ,dźwięku brak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Arczibald napisał:

nie sądzę by na jakiejś płycie nie przeskoczył

Może być kilka innych banalnych powodów tych przeskoków.

Brudna prowadnica ,na której smar zaschnął.Może też być wyciągnięta sprężynka docisku.W 508.20 można chyba tą sprężynkę lekko regulować.

Czy skoki są w tych samych miejscach (czas bez względu na płytę ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam dosyć często do klubu Meridian, chciałbym zapytać użytkowników CD Meridian z serii 508.20 lub 508.24 czy mieli okazje porównać te odtwarzacze z Jolidą JD100, a ten odtwarzacz mam od kilku lat , a czytając oceny Meridiana być może warto pokusić się o zmianę ? Niestety nie mam nikogo znajomego, aby pożyczyć na porównanie u mnie w domu.

Dziękuję za uwagi, spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.