Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Producent, jak praktycznie każdy inny, nic w tej materii nie wymyślił. 

Owszem Meridian jest bardzo wrażliwy na zasilanie dlatego też po zadaniu producentowi pytania o zasilający odpowiada - dobrej jakości o bdb ekranowaniu. 

Przerabiałem ten temat jakieś 15 lat temu. Dziś mam jedyny słuszny w moim odczuciu kabel, który po wielu eksperymentach został przy Meridianie i służy mu świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arczibald napisał:

Producent, jak praktycznie każdy inny, nic w tej materii nie wymyślił. 

Owszem Meridian jest bardzo wrażliwy na zasilanie dlatego też po zadaniu producentowi pytania o zasilający odpowiada - dobrej jakości o bdb ekranowaniu. 

Przerabiałem ten temat jakieś 15 lat temu. Dziś mam jedyny słuszny w moim odczuciu kabel, który po wielu eksperymentach został przy Meridianie i służy mu świetnie. 

Jedyny słuszny ,czyli jaki jeżeli to nie tajemnica ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Trafił mi się staruszek 206 delta sigma w stanie niestety grzebanym. Ze względów powiedzmy sentymentalnych (miałem kiedyś 206 na tda) chcę go uruchomić. Mam niezłego elektronika, ale potrzebny jest schemat. Oczywiście przeczesałem internet, bez rezultatu. Jest w stanie ktoś pomóc?

Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam , posiadam zestaw Pre 502 i monobloki 505. Szukam jakiegoś rozsądnego serwisu w Polsce , który zajmuje się Meridianami bo chciałbym wysłać pre na przegląd. Monobloki mam po serwisie w Electronic Design ale mam mieszane uczucia co do ich pracy patrząc na cenę jaka musiałem zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, dawno tu nie byłem. U mnie wielki powrót Meridiana. Zakupiłem integrę 551 oraz 506.20. Myślę nad IC do tego tandemu, najlepiej w miarę przezroczystym i umiarkowanym cenowo. Jakie kabelki wziąć pod uwagę? Pozdrawiam wszystkich miłośników Meridiana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

halooo. Czy ktoś tu jeszcze bywa?

Panowie, 

szukam CD do swojego przebudowanego zestawu. Założyłem budżet do 2K. pierwotnie miał to być nowy klocek, ale po analizie tematu porzuciłem tą myśl. Zacząłem przeglądać sprzęty z drugiej ręki. Wszystkie na jedną modlę. Aż natrafiłem na Meridiana. Przyznam, że raz całkiem bezrefleksyjnie go pominąłem. Wczoraj wpadł mi w oczy po raz drugi. Popatrzyłem, poczytałem, zakochałem się 😉

Będę wchodził w temat ale proszę skróćcie męki i nie każcie mi przedzierać się przez cały wątek w poszukiwaniu odpowiedzi. Wątek i tak przeczytam ale mam na oku ogłoszeni, które wisi w necie. Kto wie ile jeszcze powisi. 

https://www.olx.pl/d/oferta/meridian-cd-206-CID99-IDXUp8B.html?reason=observed_ad

Jak wyglądają obecne ceny za to urządzenie? Wiele się ostatnio pozmieniało na rynku. Czy 1500 to dużo? podejrzanie mało? jest sens pakować się w 206? Wolałbym 207w czerni  ale nie ma. czy dwusetki grają gorzej od pięćsetek czy grają inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego o którym wspominasz. Mam 508.20/24 (upgrade). Ten mogę polecić z czystym sumieniem. Gra u mnie ok.6 lat i nawet nie myśle zmieniać. Analogowe brzmienie a przy tym detal i dynamika.

Pozdrawiam.

ps. ceny handlarzy (w Polsce) troche przesadzone ,ale warto szukać na hifi-shark.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.