Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taki żart;), po prostu wyłącz go z tyłu i włącz, ale najpierw zmień sobie serwo na A. Nie jest to potwierdzone, ale może to mieć coś wspólnego z mocą (lub kątem padania) lasera, chociaż firma tego nie potwierdza. w każdym razie, jednej ukraińskiej plyty nie chciał nam czytac na A, a na B czytal, teraz czyta na obu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan 5000:

1. nie, chodziło mi o CD3 Audio Research - jest taki w ogłoszeniach, recenzja w Audio zacna, więc zaciekawił mnie...

2. co do Audio Note CD3 - jasne, że chciałbym usłyszeć o nim coś więcej w odniesiemu do posiadanego obecnie odtw. ale póki co jedynie w wątku przewija się opinia, że w dobrym zestawieniu MOŻE zagrać lepiej od meridiana... Ja słyszałem dwie opinie, iż Audio Note nie robi udanych odtwarzaczy CD, dopiero bodajże przetwornik DAC o symbolu 5 jest czymś super, dena zresztą też...

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mylę modelu, to AN CD3 ma w torze lampy. Gra lepiej niż Copland 289, bo mniej sucho, ale gorzej niż Naim CDX, bo nie ma tak ładnie wypełnionego środka. Z kolei CDX nie potrafi tak dobrze rozdzielić instrumentów, jak Sonic Frontiers. Niestety Meridiana 506. coś sprzedałem po 2 tygodniach od kupienia. Nie podobała mi się jego ane,iczna łagodność, brak blasku na górze , daleko cofnięte i płaskie wokale. Dól jest sympatyczny, ale tylko ten najgłębszy, bo wyższemu brakowało energii. Najważniejsze z tego, że jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie mogłem sobie przypomnieć oznaczenia, ale to był model 506.16. No i dodam, że za Meridiana płaciłem ok. 2000 zł, a za pozostałe wymienione modele, to wydatek ok. 5-7 tys. zł. Oczywiście za używki. Natomiast nie mam przekonania, że Meridian potem się poprawił. Ja już nie miałem ochoty sprawdzać innych cd tego producenta. Postawiłem na cd z lampami. Taki kaprys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem 506.16 to sie niewypowiadam ale kiedy, po raz pierwszy podlaczylem swojego G 07 i zapuscilem Steve Lukhater i Larry Carlton(akurat to mialem pod reka) to odtwarzacz mnie bardzo milo zaskoczyl,wlasnie dynamika,szczegolnie pojedynczych instrumentow co jest niezaprzeczalna zaleta bo na zywo pojedyncze instrumenty brzmia z durzym dynamitem.

pozdr.

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.....moze niezbyt ciekawe zdjecie ale.....

Tak na marginesie-jak seria 20x ma sie w swiecie Hi-Fi - byly(sa) to udane CD-ki?.Przyznam sie ze kupilem go bez wczesniejszego odsluchu-poprostu zawierzylem marce-i chociaz jest to leciwy sprzet naprawde spisuje sie swietnie jak na swoj wiek .

post-13499-100009979 1182069271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Servantess

...przyłączam sie do dyskusji... niestety nie mogę podzielić Twojej b. pozytywnej opinii o 206..... ostatnio miałem okazję posłuchać takowej w moim systemie...no i klapa.....poza dobra podstawą basową i typowym dla Meridiana rozmachem w prezentacji każdego rodzaju muzyki, kosztującą w czasach sowjej świetności ponad 2.000 funciakow 206 zagrała na poziomie dzisiejszego sprzętu budżetowego....tzn. słabiutką średnicą i w zasadzie zerowymi wysokimi....poza tym cedek nie widzial prawie połowy informacji zapisanych na cd w średnim paśmie.... napisze jeszcze tylko, że mój niewiele młodszy "szkocki buntownik" (czytaj Linn Mimik) "rozjechał" dume brytyjskiej audiofilii jak tylko chciał (pewnie z zazdrości o swoje konekty i sieciówkę...:-))....z drugiej jednak strony - ach ten wygląd.....

no i jeszcze jedno...jakiś czas temu mojej "linijce" zrobił to samo co ona 206, inny Meridnian tj.: 508.24 (myślę, że w wypadku 506.24 było by analogicznie)

Pozdrawim - Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja mam bardzo dobre doświadczenia z moim Meridianem 206. Gra to z preampem 201 Meridiana i Passem 5 i nie mam zastrzeżeń do średnicy. Być może troszkę "góry" mu brakuje w porównaniu do np. do Sony CDP-X 505ES ale mnie się ten spokojny dźwięk podoba.

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.