Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Czy któryś z kolegów zauważył, że 508.20 gra najlepiej na najtańszych kablach zasilających?

Podłączyłem ostatnio najtańszy kabel jaki miałem i to bez uziemienia, to gra idealnie - z droższymi kablami sieciowymi, bardzo różnie to bywało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 506kę i grała na oryginalnym bardzo dobrze w porównaniu do innych, które posiadałem,potem natknąłem się gdzieś na stwierdzenie właśnie że najlepiej grają na czarnych fabrycznych. Teraz od niedawna mam 508.20 podłączony Furutechem 314 (bo oryginalny to angielska wtyczka) i jak dotąd zmieniam ale tylko płyty ponieważ jestem ciągle pod wrażeniem tego odtwarzacza.

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Więcej informacji znajdziesz tutaj :

https://www.meridian-audio.info/showman.php?seriesid=4

 

kabel jaki miałem i to bez uziemienia,

Meridian w swoich odtwarzaczach nie ma podłączonego uziemienia.Gniazdo zasilające nie ma nawet środkowego pinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Była 506-ka na CDM 4,pierwszy wypust,chyba 16-to bitowa.

Twoja 12-ka to 12.4/05 ,dostępna do dziś.

Tyle to wiem. Ale na pewno nie jest to 20 ani 24. Wyczytałem natomiast ze były jeszcze krótko produkowane 18bit właśnie na 12.4.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kazik II napisał:

Ukryte menu konfiguracji odtwarzacza CD Meridian

Dotyczy całej serii ,począwszy od 506 do 508 :) Pisałem swego czasu o tym,jakoś bez odezwu i zainteresowania.

Przełączałem kilka funkcji i powiem,że osobiście zmian dźwiękowych nie zaobserwowałem.Była natomiast jedna zmiana,po przełączeniu trybu odczytu (regulacja A-E),na ustawieniu B,508.20 czytał dane ukryte na płytach Cdda,np. jakieś tam dodatki z teledyskiem ! Oczywiście pokazywał dodatkowy utwór i śledził go,odmierzając czas,bez dźwięku :)

Generalnie ,z tym ustawieniem bym uważał,bo może mieć wpływ na działanie lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bawiłem się ustawieniami w 506, ale to było dawno temu ;))

Wpis umieściłem, a może leniwemu się przyda.

Mój były meridian z 95 roku, u nabywcy spisuje się bez problemów.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jestem posiadaczem g08, i wszystko byłoby super, gdyby nie przeskakiwanie na niektórych przypadkach  plytach. od czasu do czasu na szczęście.czy wymieniać od razu cały napęd ,czy szukać ratunku w zmianie softu? Poza tym jestem bardzo zadowolony z tego cd. reszta to Leema tucana ll i prac d18.interkonekt xlr silver linn.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.01.2019 o 12:48, kamil79 napisał:

Chcialbym dolączyć do klubu .Od niedzieli gra u mnie cd 508.20 i banan z twarzy nie schodzi.Cos pięknego.Pozdrawiam

A nie chcesz może sprzedać 508-ki? Lub zamienić się na Quad77 ze wzmakiem/preampem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Meridiana 508 ?

Mam pytanie, czy to możliwe by w 508.20 siedział przetwornik TDA 1301?

Moje przypuszczenie jest takie, że sprzedający skopiował dane techniczne z 508 pierwsza edycja i tak wpisał w ogłoszenie. Ma panelu jest 20bit. Nr seryjny zaczyna się od 3xxxxxxx

Dokładnie dał taki opis:

Diskettenformat: CD

Digitalwandler: TDA1301, Delta Sigma 19 Bit

CD-Mechanismus: CDM-4 / CDM-12.4

Rauschabstand: 93dB

Leitungsausgang: 2V

Digitale Ausgänge: koaxial, optisch

Abmessungen: 88 x 321 x 332 mm

Gewicht: 6,4 kg

Finish: Schwarzes Email und Glas

Zubehör: Fernbedienung

Jahr: 1993

Preis: GBP 1475 (1995)

Edytowane przez Arczibald
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 00:11, Arczibald napisał:

w 508.20 siedział przetwornik TDA 1301

 

TDA 1301 to procesor servo :

https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_tda1301t.html

Przetwornik to Crystal CS 4329 w liczbie sztuk dwie w tym modelu (508.20).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem że Crystal. Pytałem jak to możliwe by był taki opis? Pierwsze 508 miały tda 1301. Możliwe by w 20bit się takowy ostał?

Macie jakieś zdanie o końcówce 555?

CD 508.20 - pre 502 - końcówka 555 (?) czy to nie będzie przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 00:00, Arczibald napisał:

Pierwsze 508 miały tda 1301.

Ten układ ma cała seria,a wynika to z tego,że to układ servo :

https://www.meridian-audio.info/public/meridian_508_gramophone[585].pdf

W teście z linku powyżej,jest opis co robi ten układ w odtwarzaczu pierwszej serii z kością dac Crystal Cs 4328.

W kwestii pilota,z uniwersalnych ten działał z Meridianem (wzmacniacz -głośność ,mute) i innymi markami jak Myryad,Cyrus (działa ładnie) :

https://www.euro.com.pl/piloty-uniwersalne/vivanco-ur-82-se.bhtml?&cd=191780169&ad=10070947089&kd=&gclid=EAIaIQobChMIyLHQ6JPc4QIVj9iyCh11CQmrEAYYASABEgK8IPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ja kupując dla siebie,wziąłem urządzenie do sklepu i sprawdzałem ?

Oryginał ,na ebay : https://www.ebay.com/itm/Meridian-MSR-Remote-Control-/273557452269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. 

Rozebralem i widzę różne kości ale CS nie ma. Jest za to TDA 7073. Znajduje się za szyną kieszeni cd.

Kompletnie nie wiem o co chodzi a chciałbym mieć pewność, że to oryginalne części 508.20.

Może ktoś ma zdjęcia środka dla porównania. 

Postaram się wrzucić swoje 

Z góry dzięki 

 

Gdzie szukać tego CS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Moontan napisał:

Powiem szczerze, że nic tam nie wyczytałem ale fotki są wymowne. Dziękuję serdecznie 

Edytowane przez Arczibald
Rozwinięcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dla mnie bardziej godny uwagi jest Meridian 206 na TDA 1541 A S1 to klasyk z napedem ktory racze nie sprawi klopotu sam mam dwa takie egzemplarze maja juz ok 29 lat a jeden z nich wyglada jakby opuscil  firme wczoraj . Ten Crystal to taki tam tylko dostateczny przetwornik 

Philips:
TDA1540 14-bit old multibitnik (1982-1986.), Very musical
TDA1541 16-bit is a very good multibitnik, stereo
TDA1541A 16 bit – “improved” TDA1541 – good multibitnik
TDA1541A R1 16-bit – the version with the worst differential nonlinearity than ordinary
TDA1541A TDA1541A S1 16 bit – one of the best filipsovskih multibit
TDA1541A S2 16 bit – one of the best filipsovskih multibit
TDA1543 16-bit, two channels in one, simple and cheap
TDA1545 16-bit, low-cost
TDA1547 aka – DAC 7, one of the best single-bit filipsovskih
TDA1549 1 bit, the average size odnobitnik BitStream
TDA1305 1 bit, the usual odnobitnik, parameters worse than TDA1549
SAA7321 1 bit, the average odnobitnik
SAA7323 1 bit, the average odnobitnik
SAA7341 1 bit cheap chip “all-in-one”
SAA7350 1 bit, the usual Delta-Sigma, could be put together with TDA1547 and is itself

 

Crystal Semiconductor:
CS4303 – One of the best single-bit
CS4327 – 1 bit
CS4328 – good odnobitnik
CS4329 – 1 bit
CS4334 – 1 bit
CS4390 – cheap odnobitnik
CS4391, CS4392 – a little more than new, 1 bit
CS4396, CS4397, CS4398 – the latest from Crystal odnobitniki
————————————————–

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.