Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...się zgłaszam z G08 ;-)

 

co tu pisać - playerek super jest i basta - jak dla mnie koniec poszukiwań CD na dłuuugie lata (o ile coś nie padnie ;-)), jednak wpływ interconnectów zauważyłem przy prześciu na Audionova Abiognesis i ponownie jeszcze lepiej przy Transparencie.....

 

by the way - czy w Polandzie jest serwis Meridiana jakby co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam

pytanie do kolegów , może popełnię gafę :-) , otóż zmieniam źrodło i waham się pomiędzy zakupem DAC by Stelmach v. 2 albo ... G-08 :-) , mam bardzo dobre doświadczenia z v. 1 przetwornika p. Stelmacha , a G-08 nigdy nie słyszałem i kwoty też trochę różne 8-9 tys. vs. 1,3 tys (liczę dodatkowy zegar). Rzecz w tym, że trochę mam dość wymiany CD-ków co 2 lata i chcę raz a dobrze. Jesli ktoś z Was słyszał oba żródła tj. G-08 i starszy albo nowszy przetwornik p. Stelmacha, czy to jest różnica klas ? Oczywiście ściągnę G-08 do domu, ale zawsze miło poczytać komentarz osób z większym doświadczeniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się etrusek nie zniechęcaj - w końcu co ja wiem, ja tylko mam tego G08, ale nie odsłuchiwalem Stelmcach- DACa (jedyny DAc jakiego w życiu testowałem o było ze stajni MF i poległ w starciu z Marantzem SA17S1).. kto wie, kto wie... ale weź po duwagę koniecznośc dokupienia solidnego źrodła... kabelki odpowiednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu nabyłem dużego szacunku dla konstrukcji DIY, pewnie od pewnego poziomu DIY odpada, ale moje doświadczenia są takie

- DIY wg Akkusa zdeklasowały ProAc 125

- Gainclone padł w porównainiu z MF A3 , ale biorąc pod uwagę cene 250 PLN vs. 4.900 PLN to nie wiem która konstrukcja odniosła porażkę (słuchałem na Dali 450)

- DAC Stelmach zagrał zdecydowanie lepiej niż MF CD A3 , którego miałem przez 3 lata i mam jakieś pojęcie o brzmieniu MF CD A3 (Dali 450 i ProAc 125) , a ostatnio sprawdzałem go z DAC Meridian 563 i fakt, że napęd był nieciekawy bo stary Pioneer PD-S 705 i DVD Grundiga ( o dziwo zagrał lepiej) to też Stelmach wypał nieźle , z tym , że ten Meridian to starsza konstrukcja no i napęd nie zgrany więc odsłuch trochę niemiarodajny. Oczywiście nie oczekuję, że DAC Stelmacha zagra porównywalnie z G-08, ale interesuje mnie skala różnicy, np . ostatnio zmieniłem w/w Ushery i ProAc-ki na wysłużone Zoller Temptation i cóż, od pierwszego dźwięku różnica min. 2-óch klas. No nic , zanim zakupię i tak porównam. choćby dla zasady :-) Pewnie wkrótce dołączę do klubu Meridiana , a już na 100% napiszę jak wypadło porównanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc Studio 125 to w zasadzie powinny być kolumny budżetowe, tyle że "opromienione" logiem ProAc kosztują dwa razy więcej niż powinny. Porównanie z co niektórymi lepszymi kolumnami kosztującymi w sklepie ok. 3500zł za parę może być dla ProAków miażdżące, tak więc nie dziwi mnie to że kit Akkusa je zdeklasował. W cenie Studio 125 znacznie lepszym wyborem myłyby Studio 100, tyle że te są dość trudne do napędzenia i wymagają starannego doboru wzmacniacza.

Meridian 563 już się nieco "zestarzał mentalnie". Ze starszych DACów Meridiana nadal godny polecenia jest 566.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka 206ki to jest na sprzedaż w UK. 200 funtów ... ale jaki stan !

 

http://pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=38042

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec to brzmi dumnie , choć faktycznie grzeje się :-) clon Aleph 5 , niestety nie wykonany przeze mnie - za wysokie progi itd. próbowałem także Denon POA-4400 ale trochę za jasny dźwięk, preamp RiAudio , pewnie gdyby dać lepszy preamp jeszcze byłby skok w górę, myślę , że kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

 

porównywałem . G08 brzmi klasę lepiej, co w mojej opinii w niczym nie umniejsza konstrukcji p. Stelmacha , w tym sensie , że jeśli weźmiemy pod uwagę zaplecze techniczne Meridiana jako firmy i cenę urządzenia (DAC 1,5 kPLN - wliczony zegar i napęd do 8-9 za używany G08) to jakość brzmienia DAC p. Stelmacha jest rewelacyjna, ale fakt pozostanie faktem - scena sprasowana we wszystkich wymiarach i jakby pasmo zawężone - tak wygląda bezpośrednie porównanie. Dodam , że to był DAC Stelmach v1 , v2 jest ponoć lepsza, choć nie sądzę by zmieniło to diametralnie wynik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

mam szczery zamiar nabycia Meridiana "z drugiej ręki" myślę o 508.20 lub .24. Przesiadam się z Marantz 17 MKII. Na co mogę liczyć? Jak wiecie odsłuch sprzętu już nie produkowanego (i to dodatkowo na swoim systemie w domu) jest bardzo problematyczny. Właściwie mam 3 pytania?

 

1.Czy 508.24 jest do upolowania na wtórnym rynku i za ile??

2. Na jaką poporawę mogę liczyć kupując ten model

3. Czy skok jakości między 506.24 a 508.24 jest duży

 

Będę wdzięczny za Wasze opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakoś do tej pory mi się nie udało przerobić mojego 508.20 ze 110V na 220V. Byłem nawet z nim w serwisie, ale facet nie chciał się podjąć... Napisałem do Meridiana i dostałem instrukcję jak to zrobić:

 

The transformer tappings can be adjusted to suit

220v operation as follows:

 

110v

pin 1 blue wire and linked to pin 2

pin 3 linked to pin 4 and pin 4 has brown wire

pin 5 no connection

 

220v operation

Pin 1 blue wire

Pin 2 linked to pin 3

Pin 4 no connection

pin 5 brown wire

 

Change fuse value as per back panel

 

Best regards

Dave Hall

Meridian Audio

England

 

Kupiłem klucze torque, rozkręciłem obudowę a tu nie takie kolory drutów jakie opisuje... Podrapałem się w głowę, skręciłem z powrotem obudowę, no i znowu jestem tam gdzie byłem czyli na 110V. Elektronik ze mnie żaden. Ktoś z Was może zna kogoś kto się podejmie przecynowania tych drutów? Kto robił to już wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorem kabli nie przejmuj się , upewnij się tylko czy ten kabel idzie do gniazda zasilającego EIC.

Wyjmij wtyczkę bo chyba ją jednak masz . Usuń zwory między pinami 1->2 oraz 3->4 , następnie przylutuj

nową pomiędzy 2->3 . Kabel na wtyczce który jest w 4 pinie wymontuj i wstaw na 5 pin.

U siebie musiałem zrobić dokładnie wszystko identycznie z tym że nie było koniecznosci zmiany

kabla na gniezdzie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.