Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Kolorem kabli nie przejmuj się , upewnij się tylko czy ten kabel idzie do gniazda zasilającego EIC.

Wyjmij wtyczkę bo chyba ją jednak masz . Usuń zwory między pinami 1->2 oraz 3->4 , następnie przylutuj

nową pomiędzy 2->3 . Kabel na wtyczce który jest w 4 pinie wymontuj i wstaw na 5 pin.

U siebie musiałem zrobić dokładnie wszystko identycznie z tym że nie było koniecznosci zmiany

kabla na gniezdzie wtyczki."

 

Lutowałem raz w życiu - rynnę, która do tej pory cieknie...

 

Spróbuję go jeszcze raz rozmontować i zrobić fotkę. Coś mi się jednak zdaje, że będzie walkover...

 

Będę się musiał do Was Panowie chyba przejechać. Mieszkam w Opolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Wrz 2007, 20:54

 

>Georgix, gdzie mieszkasz? Może wpadnij do mnie z tym bezużytecznym żelastwem, pomierzymy,

>posprawdzamy i postaramy się zrobić z tego pełnosprawny odtwarzacz.

 

McGyver, on gra, tylko jest zasilany 50W transformatorkiem za $20 z Radioshack. Spotkałem się z opinią, że takie ustrojstwo strasznie kiździ dźwięk. Nawet nie mogłem sprawdzić wpływu kabla sieciowego, bo wejście do trafa jest na amerykański kabel a prąd w moim bloku jest katastrofalny. Aluminiowe kable, nie ma uziemienia, jak się włącza pralka coś pyka w głośnikach. Rano jest najgorzej - 10. piętro, chyba wyłapuje zakłócenia z całego bloku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

georgix, 6 Wrz 2007, 17:36

 

>"Kolorem kabli nie przejmuj się , upewnij się tylko czy ten kabel idzie do gniazda zasilającego

>EIC.

>Wyjmij wtyczkę bo chyba ją jednak masz . Usuń zwory między pinami 1->2 oraz 3->4 , następnie

>przylutuj

>nową pomiędzy 2->3 . Kabel na wtyczce który jest w 4 pinie wymontuj i wstaw na 5 pin.

>U siebie musiałem zrobić dokładnie wszystko identycznie z tym że nie było koniecznosci zmiany

>kabla na gniezdzie wtyczki."

>

>Lutowałem raz w życiu - rynnę, która do tej pory cieknie...

>

>Spróbuję go jeszcze raz rozmontować i zrobić fotkę. Coś mi się jednak zdaje, że będzie walkover...

>

>Będę się musiał do Was Panowie chyba przejechać. Mieszkam w Opolu...

 

Ależ wiem że działa. Niemniej z takim trafolkiem spodziewam się że gra jak budżetowe CD, a nie jak Meridian, i stąd ten mój żarcik. Mam nadzieję że się nie obraziłeś?

 

Mieszkam w Sosnowcu, masz do mnie ok. 120km. Do Zorro masz nawet dalej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ależ wiem że działa. Niemniej z takim trafolkiem spodziewam się że gra jak budżetowe CD, a nie jak

>Meridian, i stąd ten mój żarcik. Mam nadzieję że się nie obraziłeś?

>

>Mieszkam w Sosnowcu, masz do mnie ok. 120km. Do Zorro masz nawet dalej niż ja."

 

Jasne, że się nie obraziłem. Słuchałem go co prawda miesiąc w Stanach bez trafa, ale nie kojarzę różnicy po powrocie. Jak będzie lepiej po zmianie będę zachwycony.

 

120 km to niedaleko. Jak po ponownym rozkręceniu uznam, że to jednak nie dla mnie zadanie, odezwę się do Ciebie z prośbą. Przy okazji - masz w domu jakieś monitory Twojej roboty do posłuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w moim G07 cały czas irytuje mnie, że raz na kilka odsluchiwanych płyt "zakrztusi" się na sekundę czy pól sekundy- nie przeskoczy ani nie zawiesi, tylko jakby na pół sekundy zablokuje dźwięk (a raczej go zniekształci) i potem jest ok. Wygląda mi to na coś z softwarem, nic mechanicznego... Nie ma żadnego związku między tymi przypadkami: ani jak często, ani na konkretnych fragmentach, ani z lodówką gdy sie włącza, kiedyś myślałem że coś wspólnego ma to z komputerem, ale też nie... Ot, taki wątpliwy "urok" tego egzemplarza..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

206? tez właśnie wpadł w moje ręce, dokładnie delta sigma (były 3 modele 206 - kazda na innym dac)

znam nieliczne bo aż 3 opinie z tego forum

niestety wszystkie coś wytykają temu cd

i tutaj pytanie - czy wybrzydzając przy odtwarzaczach na tym poziomie nie jest czasem tak ze mając zarzuty do góry pasma, malkontent mówi że jest ona niepoprawna ale nie znaznacza tego ze np i tak jest o wiele lepsza niż w np: marantz cdxx, nad cdxxx itd, itp?

czesto czytając forum można dojść do mylnych wniosków, brak często jakiegoś znanego wszystkim odniesienia

 

a teraz coś bardziej praktycznego

w mojej 206 siedzi cs 4328, czy ten model też podlega wymianie cs4328 na cs4329?

czy można siegnąć dalej i wymienić go na cs4390?

Gdzie można ewentualnie zdobyć te kostki?

 

Czy cdm4 jest jeszcze dostępny? gdzie? - wolałbym zaopatrzec sie w taki na wszelki wypadek bo po przygodach z sony es nie chce sie więcej denerwować

 

Za wszelką pomoc odwdziecze sie publikacją zdjęć coprawda starej ale pięknej 206ki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: stach72, 4 Gru 2007, 07:45

 

Witaj

Nie uda się tak bezpośrednio podmienić CS4328 na CS4329/CS4390. Starszy 18-bitowy CS4328 nie posiada różnicowego wyjścia tak jak CS4329/90 (29 i 90 są bardzo zbliżone, np w modelu 90 jeden z formatów 24 bitowych danych nie jest kompatybilny z 29-ką).

Można jednak wymienić przetwornik montując dodatkowy układ do CS4390. W zależności od zastosowanych elementów koszt powinien się zmieścić od 30 do 100zł + CS4390. Wymiana nie jest skomplikowana.

Mechanika CDM4 jest trudno dostępna. Chyba najłatwiej będzie kupić jakiegoś starszego i sprawnego CD Philipsa na części.

Pozdrawiam

preatorius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale właśnie w 506.24 (chyba jedynie w tej wersji) jest taki sam laser jak w 508.24 i niestety jest on bardzo trudno osiągalny. Miałem ten odtwarzacz przez dwa miesiące i rozstałem się z nim, mając w perspektywie kupno lasera za kwotę bliską 800zł. Nadmieniam, że e-mailowałem bezpośrednio z serwisantem meridiana.

Brzmieniowo przegrywał z Arcamem FMJ CD23T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.