Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

DP500 niestety nie słuchałem, aczkolwiek Accu generalnie reprezentuje podobną szkołę dźwieka co Mac, więc nie wiem czy razem nie będzie "za duzo dobrego".

 

Placette chyba nie da rady podłączyć do końcówek Maca - z tego co kiedys sprawdzałem, mają bardzo niska imp wejściową. Aczkolwiek od strony dźwiekowej mógłby to być (teoretycznie) strzał w dziesiatkę.

 

ML390S raczej nic nie rozjaśni ani nie wyostrzy. Ten player nie jest ani ostry ani jasny. On jest po prostu szaro/suchy. Taki beznamiętny typ.

 

Wspomniany Bladelius może być wart spróbowania. Theta Compli również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda ci się posłuchać ale możesz spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze link do recenzji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth => musisz wziąć pod uwagę ,ze ja miałem - jeszcze mam ? ( aukcja sie kończy i sa chętni ? ;-)

Accuphase DP-65 i jest bardzo ok. Trochę mi sie znudziło , no i chciałem coś nowszego.

Z M.L mnie powoli leczysz :-) ale co do 500 to ci sie nie uda - muszę sam się przekonać ;-)

Za bardzo lubię Accu - ta kultura, niepowtarzalna szlachetność każdego dźwięku , a to ponoć dla "starych pryków " jak to ładnie ujął nasz kolega z USA(Lacrimosa)- czyli dla mnie ;-)

Myślę ,że ta jego teoria co jest właściwe czy Accu ,A.R, czy MAC i czego słuchają audiofile ,

a co jest li tylko snobistyczne itp. to kompletna środowiskowa bzdura nie mająca w ogóle odniesienia u nas.

 

Jaka jest cena MBL 1531 i AAC. Za ile to to można wyrwać ?? I dlaczego tak drogo.

Acha musi mieć wyjście regulowane !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysl - koledzy pewnie mnie wysmieja, ale moze warto poszukac Burmestera 001 z 2giej reki. M.L.'a i chyba wszystkie zintegrowane Accu zje na sniadanie :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

qb_1, 7 Lip 2007, 16:36

 

>Mam jeszcze jeden pomysl - koledzy pewnie mnie wysmieja, ale moze warto poszukac Burmestera 001 z

>2giej reki. M.L.'a i chyba wszystkie zintegrowane Accu zje na sniadanie :-)

>

>Pozdr.

 

 

To jest święta prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O AAC nie pomyślałem, bo jest zdecydowanie najdrozszy. Ale jeżeli może byc uzywka, to faktycznie warto się zastanowić, tym bardziej że ma świetne wyjście regulowane.

 

Na twoim miejscu szukałbym na rynku niemieckim - tam AAC mk II były oferowane z opcją pełnego przedwzmacniacza (z dwoma wejściami analogowymi) w standardzie. Mógłbys wtedy ominąć pre.

 

Accu 500 nie słuchałem, więc ciężko mi go odradzać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy AAC (nie wiem jak dostepnosc z 2giej reki) ma w obu wersjach pelne pre liniowe (1 wejscie XLR + 2 wejscia RCA). Wersje Reference i Signature roznia sie miedzy innymi obecnoscia V-Capow. Tez warto poszperac na niemieckim rynku, CD jest w sprzedazy juz ponad rok, wiec moze 2nd hand tez dostepny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP 500 ma impedancje wyjsciowa 50 Om. Jesli jeszcze jest w stanie oddac koncowce sporo pradu, to moze dac rade Macowi. Niestety, z doswiadczenia wiem, ze koncowki Mac'a ze swoja niska impedancja wejsciowa i niewysoka czuloscia raczej lepiej beda sie sprawowac z pre- i to mozliwie McIntosha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1=>

po ładnych paru latach uzytkowania zarówno McIntosha i CD Accuphase i sterowania Maciem poprzez regulowane CD Accu - mam calkiem odmienne zdanie ;-) ;-)

 

Accu robi to genialnie - tylko mało kto, tak naprawdę to sprawdził ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Gutek

 

Wiem, juz omawialismy kwestie roznicy naszych zdan. Ja jestem sklonny uwierzyc w to co mowisz, po prostu musze sprawdzic jak to wyglada w rzeczywistosci :-)

 

Moje zrodlo w sumie tez sobie dobrze radzi z koncowkami Maca i generalnie jestem zadowolony, niemniej jednak wiem, co sie dzieje po dolozeniu preampu...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek,

AAC SE Reference na audiomarkt.de bywa za ok. 4.5-5k EUR od prywatnych sprzedawców, bywa troche drożej od dystrybutorów z gwarancją jako ex-demo. MK II jest tańszy. MBL 1531 nie widziałem mimo że przyglądałem się dłuższy czas. Może pojawią się w miarę upływu czasu od debiutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1=> jeśli mowimy o preampach za ok.10 000$ to zapewne masz rację, ale ja staram się stąpać po ziemi ;-)

 

poirot=> drogo ;-( to nie lepiej nowego Accu Dp-500 za pk.18000zł ?? Nie znam AAC - chyba nikt w Trójmiescie nie ma ? ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wydawać 18 tys, to lepiej na SACD, który jest jednak nieco lepszy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widziałem też ofertę DP-500 za 15 tysięcy.

Nie porównywałem bezpośrednio, ale AAC jest chyba troszkę bardziej od DP-500 dynamiczny i bardziej analogowy. Dzielony Accu idzie pod tym względem jeszcze o krok dalej, ale za straszne pieniądze. Bardzo dobre wrażenie wywarła na mnie Wadia 861. Może ta nowa SACD też jest znakomita? Wyjście regulowane w każdym razie posiada i u Lacrimosy kosztuje zdaje się niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie ,że SACD to niewypał , przynajmniej ja posidam 1 szt. tego wynalazku ,

a CD z 300 - 400 ?? nie liczyłem ;-) chyba nie ma sensu inwestować , a z doswiadczenia wiem ,ze dwa w jednym to ani jedno ,ani drugie dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 8 Lip 2007, 19:39

MBL w cenniku spring 2007 ma tak napisane

SACD Transport price

mbl1622 Reference February 2007

 

SACD Player

mbl 1532SACD Noble to be announced

 

resztę można sobie dopowiedzieć kto utopił pieniądze w odtwarzacz to już trudno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście niedługo Accu będzie sprzedawał Albatros (zapewniał mnie dystrybutor Accu ).Ja chciałem nabyć Accu Dp -57 ale wycofany na Dp -500 mam za mało koszt remontu pokoju pociągnął trochę więcej niż zakładałem ale czekam do jesieni na nowy model Dp-57 .A tak na marginesie to jest w Nautiliusie wakacyjna promocja i Dp-500 można wyrwać za 15000zł (za tyle chcieli mi go sprzedać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell=>

każda szanująca sie firma ma taki wynalazek ,ale to o niczym nie świadczy - wyjątek potwierdza regułę,

tak jak swego czasu z kasetami VHS ,były lepsze standardy ,ale o powodzeniu zadecydowała popularność nośnika, a nie jakość bezwzględna danego standardu odtwarzania .

SACD nie jest popularny ,a już są nowe lepsze nośniki - to nie wróży mu dobrze , z kolei płyt CD jest sporo u ludzi na półkach.

Nie będę kupował SACD pod jedna płytę ;-) Może sa wyjątki ,ale przeważnie samo CD danej firmy gra lepiej jak klocki hybrydowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaję, ze preamp to wąskie gardło obecnego systemu. Zamiana na C2200 to przeskok o dwie klasy, a dźwięk można jeszcze dopieścić przez odpowiedni dobór lapm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafsyl=> Albatros ??? Przeciez oni lodowki, pralki sprzedają ;-) Zadnego pomieszczenia odsłuchowego ,

jak swego czasu u nich zamawialem I.C Kimbera za ok.1600zł to patrzyli na mnie jak na idiotę ;-)

Znam dwa sklepy ,jeden na Przymorzu, drugi w Gdyni przy rynku - przecież to jakby Bentleya Polmozbyt sprowadził ;-) ;-)

No ,ale dajmy im szansę bo mi za te wpisy cenę mi podniosą ;-) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SACD jest już dead. I to przez duże D. 1532, podobnie jak 1611, będzie miał bardzo krótki żywot, IMO. I nie ma na celu zastąpienie red bookowych odtwarzaczy w ofercie. Zresztą, to by zamienił CD-Pro2 na jakiegoś taniego shita SACD capable, który zaraz się popsuje ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 9 Lip 2007, 09:04

Miał sie ukazać w lutym 2007 ale jak widać nie ma go w ofercie czyli firma MBL się rakiem wycofuje i nie podejrzewam żeby technologicznie mieli by z tym jakieś problemy-po co dokładać do interesu i rozpychać się na rynku dla niewielkiej liczby klientów. SACD dogorywa a ta realizacja nagrań dla CD w dalszym ciągu ma wiele braków i nawet na CD wkurza słuchającego;nadmierne sapania muzyków składanie utworu nagrywanego w różnych studiach część cyfrowo,część analogowo (n.p.dość dobra muzyka do filmu Pachnidło "Perfume") żle dobrane i żle ustawione mikrofony sztucznie podbite lub skompresowane utwory,kiepskie stereo i.t.d.,i.t.p.nie mówiąc już o wartości artystycznej i kulturze wykonawców

Masz świetny sprzęt tak że wiesz jak to wali po uszach 95% nagrań ma takowe wpadki i czego tutaj słuchać na jeszcze lepszym formacie niż CD żeby nas coś trafiało. Systemy muląco relaksujace dzięki temu zaczynaja by trendy

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem przez parę lat Accuphase DP-65 i niech on bedzie punktem odniesienia.

Słucham na B&W Nautilus 804, końcówka => McIntosh 252=> pre. McIntosh C41, głośnikowe Red Dawn,

I.C to XLR Sonus Oliwa pomiędzy pre i końcówką i pomiędzy CD i pre też.

Dla porównania podłączyłem firmowyI.C Accuphase.

Poniższy opis tyczy się odsłuchu przez wyjście regulowane w CD, bo z preampem się nie zgrał - tragedia i chciałem go odesłać nie słuchając dalej.

Większość negatywów tyczy się własnie odsłuchu poprzez pre - kompletna klapa.

 

Zaznaczam różnice w stosunku do DP-65 są niewielkie, ale są ;-)

1.Troszkę lepszy bas - jest go trochę więcej - za dużo nie powiem bo słucham na 804 i tutaj miałem dynamiczny zebrany pulsacyjny bas, szybko wybrzmiewający.

2.Lepsza przestrzeń ( doskonała ), scena

3.Lepsza dynamika

4.Minimalnie lepsza rozdzielczość ,selektywność dźwięku - troszkę więcej słychać

5.Średnica troszkę bardziej otwarta

6. Pianino - mistrzostwo świata

7.Wokal bardziej otwarty - bardziej prawdziwy

8.Gorsze wysokie - no może, nie tyle co gorsze, tylko jest ich ciut mniej i są nieco twardsze

9.DP-65 bardziej stonowany , wyważony, perfekcyjnie gładki w średnicy , bardziej płynny - jakby większa kultura i namacalność.

10. Największy mój zarzut czasami czuje to lekkie cyfrowe zabarwienie, ale to słyszę praktycznie we wszystkich nowych CD ;-) a zupełnie tego nie miał DP-65 ??? ;-(

Troszkę nerwowe brzmienie ( nie ma tej gładkości co 65 ) ale to może być wina moich kabli - R.D ??

11. Zdecydowanie gorszy pilot ( stary z 65 byl perfekcyjny cały ciężki metalowy ) i uboższy w funkcje,

brak możliwości ściemniania wyświetlacza ,stary 65 miał to w 3 krokach no szuflada wyjeżdżała poprzez pilota.

12. Wykonanie perfekcyjne ,ale 65 lepsze ;-)

13. Napęd DP-500 ok. - pierwsza klasa

14.Może robić za transport lub przetwornik !!!

 

Ciekawe spostrzeżenia ;

Praktycznie nie ma różnicy pomiędzy I.C - XLR S.O ,a firmowym I.C - Accuphase - nic nie wychwyciłem ? ;-(

Każdy z nas zna pewne przydźwięki na swych ulubionych płytach takie jak np. skrzypniecie krzesła itp. i tu ciekawostka ,

mimo że DP-500 jest troszkę bardziej szczegółowy od DP -65 to nie uwypukla on tych "ciekawostek na płytach" , a kładzie nacisk na to co ważne - muzykę , jak oni to zrobili ??;-)

Inaczej , te skrzypniecia krzeseł było na DP-65 lepiej słychać ,ale istoty - muzyki jest ciut więcej na DP - 500 ;-) ;-)

Doskonale wypadają na nim starsze płyty - np.Jazz z lat 50 - to jest olbrzymi PLUS !!!

Podłączyłem pod przetwornik CD DP-500 starsze DVD Pioniera DV-444.

Pionier jako transport CD wypadł tragicznie, ale Sting z DVD przez przetwornik Accu dużo lepiej - regulowałem głośność w CD.

 

Ogólnie bardzo dobre, dynamiczne , mające świetną barwę, przestrzeń, scenę CD.

Szczegółowe, ale nie do bólu no i chyba trochę musi się pograć - wygrzać się, moze zniknie ten leciutki cyfrowy posmak ;-)

Ale jak lece bez preampu to tego nie ma ??? A przecież co jak co ,ale trudno C41 zarzucić cyfrowość w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.