Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest jeden , Bóg dał człowiekowi wolność wyboru wolną wolę

Jesli postępujesz wg ustalanych przez siebie zasad Bóg nie jest w stanie tego zmienić bo jest wierny darowi wolnej woli i niestety musi akceptować wybory człowieka

na siłe nikogo nie zmieni

Problem jest jeden, że część ludzi wierzy w bajki i chciałaby otumanić lub zmusić pozostałych do tej wiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden, że część ludzi wierzy w bajki i chciałaby otumanić lub zmusić pozostałych do tej wiary.

 

Tu akurat nie ma problemu

 

nikt nikogo nie zmusza do wiary czy niewiary, ani do dyskusji ani do czyania ani do zadawania pytań ani do odpowiedzi

chcesz dyskutujesz nie to nie

byle przynajmniej w miare tolerancyjnie, choc jak widzę jest to małoprawdopodobne:)

 

I nie wkurwiaj mnie więcej, bo muszę rano do pracy wstać, przedtem mym kotkom papu dać, śmieci wynieść i takie tam - historie życiowe.

 

Bucu.

ale gdzież bym smiał i nie nazywaj tak ani siebie ani mnie

proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem jest jeden , Bóg dał człowiekowi wolność wyboru wolną wolę

Jesli postępujesz wg ustalanych przez siebie zasad Bóg nie jest w stanie tego zmienić bo jest wierny darowi wolnej woli i niestety musi akceptować wybory człowieka

na siłe nikogo nie zmieni

 

Prawie bym się z Toba zgodził, nie wiem czy doświadcza w ten sposób równiez Siebie, ale na pewno cierpi widząc klęskę wyboru swojego stworznia

Nie wydaje mi się. To jest wliczone w doświadczanie. Jesteśmy w błędnym założeniu, że życie materialne jest tym naszym jedynym. Tymczasem tu pojawiamy się i znikamy. I tak w kółko aż do poznania siebie, zrozumienia kim jesteśmy. Potem jeżeli już decydujemy się pobyć tu jeszcze trochę odbieramy rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. To jest wliczone w doświadczanie. Jesteśmy w błędnym założeniu, że życie materialne jest tym naszym jedynym. Tymczasem tu pojawiamy się i znikamy. I tak w kółko aż do poznania siebie, zrozumienia kim jesteśmy. Potem jeżeli już decydujemy się pobyć tu jeszcze trochę odbieramy rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy.

Byc może osiagnałeś juz na tyle doskonały stan świadomości ,ze potrafisz dostrzec wymiar inny niż fizyczne doswiadczenia, lub pokonujesz już czas i przestrzeń, znam z opowiadania człowieka który to potrafił jeszcze w doczesnym zyciu, dlatego absolutnie nie neguję takiego scenariusza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie można Jacku, to nie działa. Pogarsza wręcz.

 

Byc może osiagnałeś juz na tyle doskonały stan świadomości ,ze potrafisz dostrzec wymiar inny niż fizyczne doswiadczenia, lub pokonujesz już czas i przestrzeń, znam z opowiadania człowieka który to potrafił jeszcze w doczesnym zyciu, dlatego absolutnie nie neguję takiego scenariusza

Perspektywa się zmienia gdy wiesz kim jesteś. Wtedy osiągasz stan wewnętrznego spokoju. Nie masz w sobie permanentnego lęku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie można Jacku, to nie działa. Pogarsza wręcz.

 

Perspektywa się zmienia gdy wiesz kim jesteś. Wtedy osiągasz stan wewnętrznego spokoju. Nie masz w sobie permanentnego lęku.

 

Wewnętrznego leku wyzbyłem sie już dawno, choć doświadczenia zyciowe czasami wprowadzją niepokój ale chyba to jest normalne jesli egzystuje sie w ciele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam.

Masz rację, rzecz oczywista.

 

No?

To gdzie był, gdy palono na żywca? Lub, jeszcze ciut drgających?

 

A na paskach mieli słynny napis.

Coś tam o jakimśik bogu było, gdy ciała w ogniu skwierczały. Ciała niemowląt - też.

 

 

Toteż mi, k**wa - nie mówcie, że jakiś tam Bóg -jest.

 

Jego nie ma.

 

A,gdy (co nie dajboże) - to musi być kawał drania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam.

Masz rację, rzecz oczywista.

 

No?

To gdzie był, gdy palono na żywca? Lub, jeszcze ciut drgających?

 

A na paskach mieli słynny napis.

 

Powiem Ci jak ja to widzę tylko czy dobrze zrobię nie wiem zaryzykuję

 

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

 

Był palony katowany zabijany i dręczony razem z nimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy sobie zdać sprawę, że poziom manipulacji ludzkości jest bardzo wysoki i trwa tysiące lat. Gdy spojrzymy dookoła to praktycznie żyjemy w ciągłym lęku. Tylko lękiem można nas kontrolować i przy okazji doić z energii jak dojną krowę z mleka.

I tak np. msza św. to rasowy programator negatywnych przekonań.

Poczucie winy, żalu, niskiej wartości, kanibalizm itp. Szkoła- ocenianie, polityka- kłamstwo, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak np. msza św. to rasowy programator negatywnych przekonań.

Tu się nie zgadzam

 

Jesli odnosisz swoje zycie do jakiegos ideału, to widzisz ,że do tego ideału ciut brakuje

 

Katolik odnosi swe postepowanie do swojego idealnego Boga i jest to raczej stwierdzenie faktu niż poczucie leku, nie ma to też nic wspólnego z poczuciem niskiej wartości

"Ja rzekłem Bogami jestescie"

jak mozna czuc sie Bogiem mysleć o swj niskiej wartości?

 

Nawet jesli piszesz o kanibaliźmie to pisząc tak musisz mieć świadomość co się dzieje podczas mszy św i czym jest hostia, więc nie negujesz tego faktu , czym mnie naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyłeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy sobie zdać sprawę, że poziom manipulacji ludzkości jest bardzo wysoki i trwa tysiące lat. Gdy spojrzymy dookoła to praktycznie żyjemy w ciągłym lęku. Tylko lękiem można nas kontrolować i przy okazji doić z energii jak dojną krowę z mleka.

I tak np. msza św. to rasowy programator negatywnych przekonań.

Poczucie winy, żalu, niskiej wartości, kanibalizm itp. Szkoła- ocenianie, polityka- kłamstwo, itd.

Tomku.

Pracowałeś dziś choćby pół godziny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stia, więc nie negujesz tego faktu , czym mnie naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyłeś

a kogo to obchodzi tam naprawde łykanie tego ciasta na ktory wyrabianie ma patent firma jedyna w polsce.Nie mozna juz sie smiac bo brzuch boli.Majster zrobił krzywa wylewke za kare ale jak pacjent bedzie grzeczny to wyrowna wylewke .Jak on uzna ze pacjent juz jest grzeczny..Rozumiem was .Wylewka spieprzona a nikt sie nie garnie do naprawy został jeno ON...Modlmy sie..moze w koncu wyrowna te..... wylewke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam.

Masz rację, rzecz oczywista.

 

No?

To gdzie był, gdy palono na żywca? Lub, jeszcze ciut drgających?

 

A na paskach mieli słynny napis.

Coś tam o jakimśik bogu było, gdy ciała w ogniu skwierczały. Ciała niemowląt - też.

 

 

Toteż mi, k**wa - nie mówcie, że jakiś tam Bóg -jest.

 

Jego nie ma.

 

A,gdy (co nie dajboże) - to musi być kawał drania...

 

Gdyby istniała bozia biblijna katolicyzm byłby zgoła inny, niz jest.

A tak Jacusiu o czym wiemy w kościółku jak ziemia szeroka mamy:

- zboczenia i wyuzdanie

- pedofilię

- wyzysk

- mord powszechny od wieków uprawiany

- mowę nienawiści

- uwielbienie bogactwa

- kłamstwo na kłamstwie, w tym niezgodność nauk katolickich z naukami z Biblii

- podłe traktowanie zwierząt (jak ostatnio psiaka, który dzielnie służył przez 10 lat na parafii, a potem od czerwca do sierpnia tułał się bez miski wody, bo ksiądz wykopał go z parafii)

 

Gdyby istniał bóg w tym bezeceństwie to księża, biskupi i papieże nie zachowywali by się tak, jak to robią.

Katolicy to mają nieźle w sufit zaorane. Nie dość, że paplają kłamstwa jako prawdę i nie dopuszczają w swoje czaszki faktów, że wiara ich zmyślona jak Calineczka niejaka, to jeszcze ufają kieckowym przestępcom, by nie napisać wprost- instytucji mordu, wyzysku i wyuzdania.

Banda zakłamanych hipokrytów.

 

Serdeczności bo dzień piękny i weekend się nam zapowiada na cudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdyby to wymysłil czlowiek to juz dawno by powiedział .Ale zrabalem to ..cós z tym trzeba zrobic.I pewnie by zrobił.Chiba ze byłby to Alcapone.....

 

Zrec ciasta jako ciało chrystusa....i krew jego.Ale po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden , Bóg dał człowiekowi wolność wyboru wolną wolę

Jesli postępujesz wg ustalanych przez siebie zasad Bóg nie jest w stanie tego zmienić bo jest wierny darowi wolnej woli i niestety musi akceptować wybory człowieka

na siłe nikogo nie zmieni

 

Jednym słowem sugerujesz, ze Twój bóg dając wolna wolę człowiekowi w jego postępowaniu, jest uwolniony od odpowiedzialności za zbrodnie i krzywdy jakie ludzie sobie wyrządzają?

Zatem wszystkie ofiary mordów, gwałtów, wypadków itp. są ofiarami swych złych życiowych wyborów? Wszak musiały SAME WYBRAĆ śmierć i sposób w jaki ją poniosły? :-)))

 

Widzę że prośby moje daremne i jedynie jak zwykle stanowcze moderowanie wątku przywróci powrót do wypowiedzi zgodnych z jego tematyką.

Tutaj zanim zaczniesz dalej przytaczać fantasmagorie w formie co tez ten Twój bóg uczynił i czego od katolików wymaga, wpierw MUSISZ nam UDOWODNIĆ, że ta Twoja bozia RZECZYWIŚCIE ISTNIEJE.

To jest tematem tego wątku.

Dyskusje w formie jaka teraz prowadzicie prosze przenieść na wątek "kościelny" - tam jest miejsce dla niej. Dalsze wpisy w temacie jakiejkolwiek wiary dowolnego kościoła będę usuwał i karał za trolling w tym wątku.

 

macie wspólnych dilerów, widzę ...

 

Mój Drogi Jacenty, znów za poziom wulgarnego chamstwa w twych wypowiedziach, usuwam Ciebie z tego wątku. I obawiam sie że na stałe wnioskując po fakcie, iż tyle razy już Ciebie karałem za to samo a poprawy jak widzę nie ma :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ nam UDOWODNIĆ, że ta Twoja bozia RZECZYWIŚCIE ISTNIEJE

 

 

 

JEŻELI KTOKOLWIEK ZACZNIE TO TU ROBIĆ TO DOSTANIE BANA,WIĘC SIE NIE WYSILAJ I NIE KŁAM ŻE DAJESZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI KTOKOLWIEK ZACZNIE TO TU ROBIĆ TO DOSTANIE BANA,WIĘC SIE NIE WYSILAJ I NIE KŁAM ŻE DAJESZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ

 

Masz przykład na poparcie tego kłamstwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgadzam

 

Jesli odnosisz swoje zycie do jakiegos ideału, to widzisz ,że do tego ideału ciut brakuje

 

Katolik odnosi swe postepowanie do swojego idealnego Boga i jest to raczej stwierdzenie faktu niż poczucie leku, nie ma to też nic wspólnego z poczuciem niskiej wartości

"Ja rzekłem Bogami jestescie"

jak mozna czuc sie Bogiem mysleć o swj niskiej wartości?

 

Nawet jesli piszesz o kanibaliźmie to pisząc tak musisz mieć świadomość co się dzieje podczas mszy św i czym jest hostia, więc nie negujesz tego faktu , czym mnie naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyłeś

To jak piszesz- stwierdzenie faktu- jest sprytną manipulacją wiernych. Faktem jest mające cotygodniowe, niedzielne programowanie nieświadomych siebie istot na poziomie podświadomości. Programowanie lęków.

Nie usłyszysz na mszy jednego pozytywnego przekazu, po za ułudą życia wiecznego, które to mamy zaznać przez śmiertelne umęczenie istoty poddanej torturze krzyża. Zauważ to, choć wiem że nie jest to łatwe dla zakodowanych już wiernych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisano dziś, 11:09

 

Wyświetl postUżytkownik pogromca dnia 18.08.2018 - 11:07 napisał

 

JEŻELI KTOKOLWIEK ZACZNIE TO TU ROBIĆ TO DOSTANIE BANA,WIĘC SIE NIE WYSILAJ I NIE KŁAM ŻE DAJESZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ

................................................................

Masz przykład na poparcie tego kłamstwa?"

 

Nie ma.

Zatem wpis będący jedynie atakiem personalnym na prowadzącego watek.

 

I mamy rekordzistę "pisania" z twym wątku. Żegnam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładów na poparcie tej prawdy jest w tym wątku i w innym wystarczajaca ilość

tylko interpretacja tych przykładów jest inna w zalezności od poglądów dyskutantów

 

Nikt z niekatolików nie udowodnił nigdy ,że Boga nie ma

 

A dowody podawane przez katolików sa dla was nie do przyjecia zbyt wiele "zainwestowaliście" czasu i energii w zakłamywanie rzeczywistości

 

vaya con Dios

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd logiki formalnej. Nie ma możliwości przedstawienia dowodu na nieistnienie. Natomiast jeśli ktoś twierdzi o istnieniu - na nim spoczywa obowiązek udowodnienia. Wtedy przestalibyśmy mówić o wierze, a przeszli do przestrzeni wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prozno rzucac brylanty miedzy...

Nikt z niekatolików nie udowodnił nigdy ,że Boga nie ma

ty piszesz jakies teksty kabaretowe?.Jest takie cos czego nie ma i to sie udawadnia?z katolikow rowniez nie udowodnił ze go nie ma.Taka logike odwrocona chiba załapiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prozno rzucac brylanty miedzy...ty piszesz jakies teksty kabaretowe?.Jest takie cos czego nie ma i to sie udawadnia?

mechanika kawantowa

czaski elementarne, są a jednak uważane są za projekcję bo poza etapem badania zachowują się inaczej

sa a jednak ich nie ma

według niektórych teorii jesteśmy zbudowani z niczego i proces udowadniania trwa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy.

ii jesteśmy zbudowani z niczego i proces udowadniania trwa:

na razie mamy to w d..ie.Jak sie znajdzie ten bog to rymsne na kolana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z niekatolików nie udowodnił nigdy ,że Boga nie ma

 

 

Mój Boże, znów "Majowa logika" :-))) Cóź, widać jasny dowód tego samego systemowego prania mózgów :-)

Jako argumentu żądać od adwersarzy udowodnienia nieistnienia nieistniejącego???! :-))) Pseudofilozofia zwana teologią z KUL znów sie nam objawiła? :-))

Nie wstyd ci robić z siebie błazna???!

Nie mam więcej o czym z Toba w tym wątku rozmawiać.

 

Czystego sumienia i nadziei na spełnienie obietnic Twej wiary, życzę ci z całego serca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze prowadzić musza do sporów

 

Nie muszą.

Bóg istnieje i ma się doskonale.

Tym samym nie ma o co się spierać.

 

...ale jak znam tutejszych towarzyszy broni za chwilę padnie strzał..z obrzyna Panu Bogu w okno.

 

Co do tematu dotyczącego różnych religii i kościołów to chyba jest inny wątek temu przeznaczony.

Za dużo tutaj nawiedzonych wpisów sekciarskich, zbytnio wątek staje się blogiem wręcz jednostronnym

i niekiedy zbyt autorskim..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.