Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, MSki napisał:

Jak widać, każdy z nas ma inne podejście do zagadnienia istnienia, bądź nieistnienia Boga. Ale przecież w wielu religiach "dzieło stworzenia" jest w dość dokładny sposób opisane i to wielu wierzącym wystarczy za pewnik. Może dlatego nie zaprzątają sobie głowy zgłębianiem procesów i badań naukowych, które prowadzą do odkrywania i potwierdzania kolejnych teorii z dziedziny astro-fizyki.

Religia więc sobie, a nauka sobie i podczas gdy religia jest skostniałym i niereformowalnym dogmatem, nauka wciąż odkrywa "nowe". Zatem pisząc o istnieniu Boga, powinno się mieć na myśli całokształt stworzenia - Wszechświat. Pisząc o Wszechświecie z pozycji nauki, nie należy brać pod uwagę Boga, gdyż byłoby to bez sensu - przede wszystkim "szkiełkiem i okiem".

Konstrukt Wszechświata jest jaki jest i pomimo rozległej już wiedzy, w dalszym ciągu wiele tajemnic nie odkryto. Pamiętam, jak kilkanaście stron wcześniej ścierały się poglądy na temat powstania Wszechświata i czy jego cykliczność, która by eliminowała w elegancki sposób Boga, jako praprzyczyny stworzenia może zaistnieć i zaistniała przed eonami lat. Ktoś wówczas zapytał, a skoro nic nie było, to skąd się cokolwiek wzięło i "urosło" do ogromu Wszechświata ? 

Problem podczas prowadzenia tego typu dyskusji jest prozaiczny i wynika albo z braku wiedzy, albo z daleko posuniętej indoktrynacji kościoła. 

Jestem naturalistą . Czyli świat nadprzyrodzony nie istnieje . Istnieje fizyka , biologia ,astronomia, psychologia itp. Bogowie są dla mnie psychologiczną konstrukcją, w ludzkim umyśle  (podobnie jak cała reszta nadprzyrodzonych zjawisk). Tłumaczenie sobie powstania życia , kosmosu itp. jest w wszelkiej maści kultach . Ale dla mnie ci Bogowie siedzą w ludzkich umysłach , dlatego tam ich szukam . Działa też to w drugą stronę , w jakiś sposób dla mnie nie istnieją  zjawiska nad- przyrodzone  (nie ma takiej możliwośći).  Połączenie czegoś takiego jak fizyka , powstanie życia czy wszechświata z bogami jest dla mnie nielogiczne , bez sensu -nie łącze konstrukcji myślowej z czymś fizycznie istniejącym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to jest zjawisko nadprzyrodzone. 

Jeżeli zjawiska niewytłumaczalne w naszej czasoprzestrzeni, to jak najbardziej są one możliwe na bazie teorii naukowych do których przychyla się obecnie większość świata nauki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Zależy co to jest zjawisko nadprzyrodzone. 

Jeżeli zjawiska niewytłumaczalne w naszej czasoprzestrzeni, to jak najbardziej są one możliwe na bazie teorii naukowych do których przychyla się obecnie większość świata nauki...

 

Jeżeli jest zgodne z fizyką , są wzory to zwyczajna zwyczajność . Jeżeli nauka mówi że to niemożliwe wtedy jest problem i dla mnie . Mi nie chodzi o teorię ze świata fizyki typu "teoria strun" , "tunele czasoprzestrzenne " itp. Nie wiem o co chodzi w teorii względności , to tym bardziej się nie wypowiem na tematy teoretycznie fizycznie  możliwe .. Nadprzyrodzone jest niezgodne z fizyką ,biologią taką zwyczajną np. moja zardzewiała  bryka nie zamieni się w Ferrari jak na filmie Transformers , nie ma Vampirów żyjących wiecznie no i nie ma bogów poza naszym umysłem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kazik-t napisał:

czy zgodne z fizyką, biologią jest to, że śnisz? zakładam, że miewasz sny.

Tak jest , wszystko co się dzieje jest zgodne z fizyką , biologią itp. Sny istnieją , mam je pewnie jak większość ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, berkut napisał:

Tak jest , wszystko co się dzieje jest zgodne z fizyką , biologią itp. Sny istnieją , mam je pewnie jak większość ludzi.

na czym polega zgodność snów z fizyką? to, że istnieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naturalistą . Czyli świat nadprzyrodzony nie istnieje . Istnieje fizyka , biologia ,astronomia, psychologia itp. Bogowie są dla mnie psychologiczną konstrukcją, w ludzkim umyśle  (podobnie jak cała reszta nadprzyrodzonych zjawisk). Tłumaczenie sobie powstania życia , kosmosu itp. jest w wszelkiej maści kultach . Ale dla mnie ci Bogowie siedzą w ludzkich umysłach , dlatego tam ich szukam . Działa też to w drugą stronę , w jakiś sposób dla mnie nie istnieją  zjawiska nad- przyrodzone  (nie ma takiej możliwośći).  Połączenie czegoś takiego jak fizyka , powstanie życia czy wszechświata z bogami jest dla mnie nielogiczne , bez sensu -nie łącze konstrukcji myślowej z czymś fizycznie istniejącym .

Nie ma zjawisk nadprzyrodzonych, są zjawiska na teraz nie odkryte lub niezrozumiałe.
Dopiszę- według mnie i mojej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berkut napisał:

Jestem naturalistą . Czyli świat nadprzyrodzony nie istnieje . Istnieje fizyka , biologia ,astronomia, psychologia itp. Bogowie są dla mnie psychologiczną konstrukcją, w ludzkim umyśle  (podobnie jak cała reszta nadprzyrodzonych zjawisk). Tłumaczenie sobie powstania życia , kosmosu itp. jest w wszelkiej maści kultach . Ale dla mnie ci Bogowie siedzą w ludzkich umysłach , dlatego tam ich szukam . Działa też to w drugą stronę , w jakiś sposób dla mnie nie istnieją  zjawiska nad- przyrodzone  (nie ma takiej możliwośći).  Połączenie czegoś takiego jak fizyka , powstanie życia czy wszechświata z bogami jest dla mnie nielogiczne , bez sensu -nie łącze konstrukcji myślowej z czymś fizycznie istniejącym .

A relacja niematerialny umysł- fizyczne ciało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umysł czyli mózg jest jak najbardziej materialny .Natomiast jeśli chodzi o świadomość to jest to wytwór procesów chemicznych zachodzących w mózgu .A chemia to też materia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MSki napisał:

Bliższe prawdy byłoby

 

To też tylko część prawdy,  wszak chemia nie tworzy życia 😉

3 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Umysł czyli mózg jest jak najbardziej materialny .Natomiast jeśli chodzi o świadomość to jest to wytwór procesów chemicznych zachodzących w mózgu .A chemia to też materia .

Mózg jest materialny,  ale  umysł już nie .

Dzięki tomografii komputerowej możemy zbadać  mózg , stwierdzić guza mózgu,  bądź udar , ale nie możemy przeczytać/zobaczyć myśli pacjenta 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umysł czyli mózg jest jak najbardziej materialny .Natomiast jeśli chodzi o świadomość to jest to wytwór procesów chemicznych zachodzących w mózgu .A chemia to też materia .

Tyle, że materia jest energią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TomekL3 napisał:


Tyle, że materia jest energią.

Raczej jedną z postaci energii 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazik-t napisał:

na czym polega zgodność snów z fizyką? to, że istnieją?

Dziwne pytanie . Sny istnieją, można je zapisywać "po obudzeniu". Sny powstają w naszym umyśle , czyli w chemiczno -fizycznym ustrojstwie.  Czyli jest pełna zgodność . Nie bardzo rozumiem o co pytasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko chemia .

Chemia też energia.
Dziwne pytanie . Sny istnieją, można je zapisywać "po obudzeniu". Sny powstają w naszym umyśle , czyli w chemiczno -fizycznym ustrojstwie.  Czyli jest pełna zgodność . Nie bardzo rozumiem o co pytasz.

Z doświadczenia wiem, że sny nie powstają w umyśle czy fizycznym ciele i można w nie ingerować, modyfikować czy tworzyć od zera i wszczepić danej osobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stworzeniem biologiczno -chemicznym . Taka konstrukcja . Nie wiedzę niczego niezwykłego w pracy mózgu , z tego że mam ciało , że umrę , że będę chodził jak przecinak jak się nawalę gorzałą (czyli chemicznie namieszam w mózgu). Traktuję siebie jako część przyrody -natury -nie wiem jak to działa ,ale nie wiąże tego z czarami , bogami , zjawiskami nadprzyrodzonymi . Ale uważam ze sama praca mózgu jako takiego jest ciekawa , że generuje coś takiego jak " świat niematerialny ,nie-istniejący , halucynacje , a nawet nasze sny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, berkut napisał:

Dziwne pytanie . Sny istnieją, można je zapisywać "po obudzeniu". Sny powstają w naszym umyśle , czyli w chemiczno -fizycznym ustrojstwie.  Czyli jest pełna zgodność . Nie bardzo rozumiem o co pytasz.

hehehe, dobre.

sny istnieją....to pokaż je, wskaż gdzie są?

...umysł jest chemiczno fizycznym ustrojem....w takim razie z jakiego powodu piszesz, że: " Nie bardzo rozumiem"...?

Tłumaczysz czym jest umysł, więc przeprowadź chemiczną reakcję lub jakiś fizyczny proces i zacznij rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:
12 godzin temu, MSki napisał:

Ktoś wówczas zapytał, a skoro nic nie było, to skąd się cokolwiek wzięło i "urosło" do ogromu Wszechświata ? 

To paradoks załatwiający te wszystkie wierzenia; w Boga albo brak Boga.

Chyba nie paradoks, a wybieg bardzo erystyczny, tworzący nową figurę, często stosowany względem adwersarza, na którego zrzuca się ciężar udowodnienia czegoś co nie istnieje. W prowadzonej dyskusji taki wybieg ma na celu przekierowanie rozmowy na temat w którym adwersarz poczuje się zagubiony. Już samo założenie, że istnieje NIC jest oksymoronem, bo jak może istnieć skoro nie istnieje ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, berkut napisał:

Połączenie czegoś takiego jak fizyka , powstanie życia czy wszechświata z bogami jest dla mnie nielogiczne , bez sensu -nie łącze konstrukcji myślowej z czymś fizycznie istniejącym .

 wg. tego co piszesz, umysł jest "zbiorem" funkcji fizykochemicznych, więc istniejących fizycznie.

 

11 godzin temu, berkut napisał:

Jeżeli jest zgodne z fizyką , są wzory to zwyczajna zwyczajność . Jeżeli nauka mówi że to niemożliwe wtedy jest problem i dla mnie .

jednym słowem jesteś przekonany, że myśli można obliczyć wzorami....

8 godzin temu, berkut napisał:

Jestem stworzeniem biologiczno -chemicznym . Taka konstrukcja . Nie wiedzę niczego niezwykłego w pracy mózgu , z tego że mam ciało ,

No i pojawił się problem; piszesz mam ciało.

KTO ma ciało?

8 godzin temu, berkut napisał:

Sny powstają w naszym umyśle , czyli w chemiczno -fizycznym ustrojstwie. 

Ten sam problem; w CZYIM umyśle?

 

10 minut temu, MSki napisał:

Już samo założenie, że istnieje NIC jest oksymoronem, bo jak może istnieć skoro nie istnieje ?

skoro istnieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że nie potrafimy czytać w ludzkich myślach na podstawie badania mózgu nie oznacza ,że te myśli nie są procesem chemicznym . Oznacza to tylko tyle ,że na razie nie mamy odpowiedniej technologii. Wystarczy zaobserwować co się dzieje z ludzkimi zachowaniami czy psychiką w przypadku zaburzeń chemicznych . Takich jak niedobór niektórych pierwiastków np. sodu , potasu , żelaza , litu czy kobaltu czy też zaburzeń kwasowości osocza lub osmolarności . To chemia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Oznacza to tylko tyle ,że na razie nie mamy odpowiedniej technologii.

otóż to. prace trwają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To ,że nie potrafimy czytać w ludzkich myślach na podstawie badania mózgu nie oznacza ,że te myśli nie są procesem chemicznym . Oznacza to tylko tyle ,że na razie nie mamy odpowiedniej technologii. Wystarczy zaobserwować co się dzieje z ludzkimi zachowaniami czy psychiką w przypadku zaburzeń chemicznych . Takich jak niedobór niektórych pierwiastków np. sodu , potasu , żelaza , litu czy kobaltu czy też zaburzeń kwasowości osocza lub osmolarności . To chemia .

Czy to prawda, że niedomiar potasu wywołuje zdradę ojczyzny, a nadmiar sodu z kolei - gwałtowny odruch patriotyzmu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To ,że nie potrafimy czytać w ludzkich myślach na podstawie badania mózgu nie oznacza ,że te myśli nie są procesem chemicznym . Oznacza to tylko tyle ,że na razie nie mamy odpowiedniej technologii. Wystarczy zaobserwować co się dzieje z ludzkimi zachowaniami czy psychiką w przypadku zaburzeń chemicznych . Takich jak niedobór niektórych pierwiastków np. sodu , potasu , żelaza , litu czy kobaltu czy też zaburzeń kwasowości osocza lub osmolarności . To chemia .

Brak odpowiedniej technologii uniemożliwia zważenie umysłu w stanie kiedy myśli i w stanie bez myśli.

Jak widzisz, brak odpowiedniej technologii, jest istotnym czynnikiem uniemożliwiającym przeprowadzenie zarówno dowodu jak również przedyskutowania tematu o tym, dlaczego umysł myślący może być cięższy od tego bez myśli.

Bo przecież coś czego jest więcej musi być cięższe od tego czego jest mniej.

Pomyślałeś nad tym?

W istocie, by coś przeczytać, to coś trzeba widzieć, a, by widzieć, trzeba umić paczeć i czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TomekL3 napisał:

A zdarza Ci się czasem zauważać kątem oka jakiś ruch czegoś lub kogoś?

Oczywiście że widzę ruch czegoś z boku  . Jest też fajny i prosty sposób na widzenie lepiej w ciemnościach . Ci od astronomii nazywają to "zerkaniem". Czułość naszego widzenia w ciemnościach jest lepsza na boku niż na wprost . Gwiazdy niewidoczne na wprost są widoczne z boku . Każdy sam może sprawdzić ten patent (musi być prawdziwa noc , w mieście to nie wiem czy to zadziała).

13 godzin temu, kazik-t napisał:

hehehe, dobre.

sny istnieją....to pokaż je, wskaż gdzie są?

...umysł jest chemiczno fizycznym ustrojem....w takim razie z jakiego powodu piszesz, że: " Nie bardzo rozumiem"...?

Tłumaczysz czym jest umysł, więc przeprowadź chemiczną reakcję lub jakiś fizyczny proces i zacznij rozumieć.

Co mam ci jeszcze pokazać ? Działanie programu w komputerze , przebiegi zer i jedynek na wyjściu procesora ? No tak Komputer to też magia i czary . Bo nie widać prądu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kazik-t napisał:

zważenie umysłu w stanie kiedy myśli i w stanie bez myśli.

pobrane.png.73c0b2357e0890d5d88b0074bedf442d.png

(Nic nie poradzę, że mnie to rozśmieszyło...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kazik-t napisał:

 wg. tego co piszesz, umysł jest "zbiorem" funkcji fizykochemicznych, więc istniejących fizycznie.

 

jednym słowem jesteś przekonany, że myśli można obliczyć wzorami....

No i pojawił się problem; piszesz mam ciało.

KTO ma ciało?

Ten sam problem; w CZYIM umyśle?

 

Umysł można nazwać sterownikiem , a sama konstrukcja jest chemiczno -biologiczna .

Myśli wynikają z obróbki danych , zwykłe proste badziewie -zero tajemnic i magii

Znowu dziwne pytanie kto ma ciało ? Ja mam ciało i mam swój mózg -taka konstrukcja jak 6484934930300330 innych stworzeń .

Kręcisz się w kółko , nie wiesz o co pytać . Prościej będzie jak napiszesz jak wygląda twój świat .

14 godzin temu, TomekL3 napisał:



Z doświadczenia wiem, że sny nie powstają w umyśle czy fizycznym ciele i można w nie ingerować, modyfikować czy tworzyć od zera i wszczepić danej osobie.

Jest nagroda pieniężna za to coś o czym piszesz . Do tej pory brak chętnych na zarobienie miliona dolców w ciągu pięciu minut . Wystarczy że zrobisz cokolwiek niezgodnego z fizyką i kasa jest  . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez berkut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kazik-t napisał:
5 godzin temu, MSki napisał:

Już samo założenie, że istnieje NIC jest oksymoronem, bo jak może istnieć skoro nie istnieje ?

skoro istnieje....

i to jest właśnie to łapanie za słówka, a przecież prościej i bardziej zrozumiale w przekazie można by napisać - skoro nie istnieje, to po co podnosić argument o istnieniu ?

3 minuty temu, J.Jerry napisał:

A wiecie skąd się bierze świadomość? Chodzi o wskazanie konkretnej części mózgu.

w szyszynce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.